Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

berenika39
8. jan 2009

ahoj, my taky měli teplotu, ale opravdu si myslím, že ted už přes den bude v poho, je to jen otázka "noc a den", uvidíš. Zkus kombinaci dvou léků s různou účinnou látkou, paralen a nurofen, to můžeš střídat po 3 hodinách.Poradila mi to mudra. Nejsem zastánce sypání léků bez důodů, ale tohle je jen na krátko, uvidíš, dneska už bude dobře. Tak držím palečky. A dotaz, můžu mít? První dávku vloni jste platili a letos druhou už ne? My jsme stejně staří, a v pondělí jsem byla s ním na prvním prevenaru, a peněženka zakvílela. Jak je to?

anickaajanko
autor
8. jan 2009

ano na prvu sme platili 85 sk
a teraz nie bola som to vcera vyberat a zadarmo mame uz to blbe euro tak som sa este bala ci budem ma aj drobnejsie
aj lekarnicka sa cudovala ze je zadarmo este si vzala na mna mobilne cislo ze ak by to bol nahodov omyl

doktorka nam nedala nic ja mam alergiu na paracetamol tak doma nemam nic ale manzel uz isiel do lekarne

stvura
8. jan 2009

No supis...odo mna zobrala lekarka hned 3x poplatok na cele ockovanie dopredu...
Mi sme boli tiez vcera na druhu davku, maly ma dnes zvysenu horucku 37,4. Na prvu davku nereagoval skoro vobec. Obklady som dala vcera poobede na nozicky = dnes tam ma malicke fliacky a dala som mu detsky nurofen, lebo ten mu chuti. Celu noc inac spal tak nepokojne, vkuse prisaty a akonahle mu vypadlo prso z ust sa stazoval. Takze sme vela nenaspali 😉

andyalukasek2008
8. jan 2009

Ahoj holky, nevím jak je to na Slevensku, jestli tam máte Prevenar od 1.1.09 zadarmo, tak to máte super. U nás to mělo bát také, ale jak jsem se dočetla, není to schválené a visí to v nějakém balíčku zákonů ministra Julínka, které poslanci neschválili... Zkoušela jsem teď ten článek dohledat, ale nepodařilo se. Navíc co jsem měla informace od MUDRa, mělo se to týkat pouze dětí narozených od 1.1.09, neb by se jim Prevenar měl očkovat zároveň s Hexou... Pro všechna starší mimča měl být zpoplatněný... Je kolem toho diskuze jako hram, prý zda sr to vyplatí, že je to drahé, neb to vyjde na mimčo cca na 5500 Kč 😠 . Já jim dám drahééé!!! 😠 😠 😠

andyalukasek2008
8. jan 2009

Omlouvám se za překlepy ☹

kacenqa
8. jan 2009

tak ja som v novembri na 9mes poradni dostala recept na prevenar aj infanrix a ze si to mam objednat v lekarni a v januari na 11mes. poradnu doniest. v novembri mi to nechceli objednat, ze je to az na januar a to budu ceny v eurach a oni nevedia ake, ze mam prist v januari. a ked som dosla v januari, poslali ma do paze, ze mam minulorocny recept a oni uz maju minuly rok uzavrety, a keby mi to objednali, tak im to poistovna neuhradi...no skoro ma drblo, jaka som bola nasrata....takze teraz sa zas extra kvoli receptu musim hnat k doktorke ..... 😠 😠 😠 ale aspon ze to bude zadara...teda dufam, podla toho ako anickajanko pise....

berenika39
8. jan 2009

andyalukasek, takhle mi to taky řekli, tak mlčím a platím. budu upřímná, nemusím úplně řešit každou kč, ale je mi jasný, že jsou maminy, který když zaplatěj plínky, umělou výživu a spol, tak mají co dělat, aby vyšly. a těch 5500,- je fakt darda. Vždycky jsem si myslela, že tohle je právě z našich daní - zdravotnictví, školství, infrstruktura - a asi se pletu 😀 😀 😀 . Vždyt to očkování pak šetří náklady na léčbu nemocí, před kterými to očkováí chrání, no nééé? Nebudu se čílit 😀 😀 😀 😀 . Jo a ještě na teplotu - radila nám i koupel, klidně deset patnáct minut, ale ne v chladný vodě, naopak, v běžné - 36-37 stupnů.

andyalukasek2008
8. jan 2009

berenika39: přesně s Tebou souhlasím! Také nemusím řešit, zda ano nebo ne, díkybohu, v tom máme s manželem jasno, prsotě ano, ale je to mazec... Musela bych se také rozčílit... Kór po mém zážitku ze sociálky, kam jsem si šla pro porodné a něktěří lidé co dostali proplaceno všechno, jen proto, že umí řvát, jsem se nestačila divit!! Tudy peníze tečou. Já i manžel odvádíme daně a nemyslím, že malé! A pak budu poslouchat, jak je očkování pro mé miminko pro stát drahé...? Máš pravdu, nerozčilovat se raději, to nemá smysl...

berenika39
8. jan 2009

andyalukášek 😀 😀 😀 😀 ...jdu raději trávit čas s malým, už ho nebaví plyšová beruška, co si ji rval do pusy už čvrthodiny 😀 😀 😀 , tohle tu nevyřešíme a jsme mimo téma. hezký den všem, julínkovi neeee!!!!

denduska
8. jan 2009

anickaajanko, my sme vcera tiez boli na druhy prevenar + hexu a tiez malej vybehla teplota...ja jej davam paralen cipky...teda dala som vcera poobede jeden a na noc este jeden...dnes som este nemerala ale vyzera ze ze uz v poho...tak skus 😉

andyalukasek2008
8. jan 2009

anickaajanko: taky jsme měli druhé očkování s horší reakcí, první bylo úplně v poho. Sestřička říkala, že druhé je většinou se silnější reakcí ☹. Nám se osvědčila kombinace Paralenu a Nurofenu co cca 3-4hod. Druhý den bylo lépe a třetí už byl ok... Půjdeme teď na 3. dávku a nevím, zda i u ní bývá rekace silnější nebo ne, nevíte někdo? Jaké máte zkušenosti?

magimary
8. jan 2009

k cene Pevenaru-ja som si bola včera v lekárni pre Balenie Prevenaru, lebo dnes idem na očkovanie a nemala som ho napísaný, tak som ich skúsila uprosiť, či by mi ho dali aj bez predpisu, že ten prinesiem zajtra (t.j.dnes), najprv na mňa "pozerali" , ale potom lekárnička zahlásila, že keď dám zálohu, tak hej...ja že a koľko by bola záloha? a oni, že 70€... 😲 a ja že tak toľko Vám nemôžem dať..., tak sa išla poradioť s inou a tá povedala, nech mi ho dá zadarmo a zajtra nech prinesiem ten recept. Opýtala som sa jej, či mám zaplatiť aspoň tých 85Sk,- a ona že nie...tak som zvedavá, ako dnes púochodím, či to budem doplácať alebo nie...každopádne som na nete o tom žiadnu zmienku nenašla, že je to úplne ZDR... 😕 😉
dám ešte vedieť, keď sa vrátime z očkovania... 😉

geminis
8. jan 2009

Ahoj anickaajanko,
co se obkladů týče, ty by se neměly dělat, pokud není teplota vyšší jak 39st. Taky se nedělá, pokud mají dětičky studené ruce nebo nožky.
Já balila do mokré plíny (pod ramínkama až k nožkám) a přes to dvě vrstvy suchých ručníků. Nechá se působit tak 5 minut a pak se ještě aspoň jednou zopakuje. Teplota by měla klesnout alespoň o jeden stupeň.
Na vysokou teplotu, sráží se až od 38-38,5 se dávají čípky nebo sirup. Čípky jsou šetrnější, sirup někdo říká zatěžuje žaludeček. Naše holky se po čípku ale většinou pokakají, tak jim na noc dávám sirup nurofen. Čípky máme myslím paracetamol.
Tak ať jste brzy bez teplot!

anickaajanko
autor
8. jan 2009

dakujem skusame
prva davka tiez bola v pohode a teraz taketo tiez sme nespali

je to hrozne aky to ma clovek strach o neho ☹

many
8. jan 2009

ahoj holky - to je ale zadarmo jen pro ty miminka co se rodí v tomto roce ne 😉
anicka - vy jste ji měli včera zadarmo nebo ne,jsem asi špatně pochopila

many
8. jan 2009

my taky byli včera už na 3.dávce prevenaru a hexy,akorát už odpoledne byl tak moc neklidný,že jsem kašlala na řeči doktorky a řídila se sama sebou a dala mu nurofenovy kapky a asi díky tomu ani večer neměl teplotu,dnes je fine a zatím nemá ani zvýšenou,to minulý dvě,měl zvýšenou i druhý den

many
8. jan 2009

ááá už jsem se dočetla jak to je 😉 protože právě my včera platili opět 1 750,-

fim
8. jan 2009

Holky, a jak je to prosím s tím očkováním? Musím říct Mudře předem, že bych chtěla oočkovat Prevenar nebo stačí, až přijdu na hexu? A očkuje se tedy 1. dávka ve 3m? 😕 Díky. 😉

many
8. jan 2009

očkovat ti malýho začnou,až bude mít zahajenou ručičku potom očkování z porodnice 😉 jinak naše doktorka píchá zaráz obě injekce - hexu i prevanar,pokud teda chceme ten prevenar,my jsme měli první očkování až v 5.měsíci

fim
8. jan 2009

Tož to já myslím, že už má zahojené pěkně .Už je to jen taková jizvička.... ale musím to jí koupit předem do lékárny a na předpis nebo jak to funguje? 😅

many
8. jan 2009

to mají doktorky u sebe,se sní domluvíš,dopředu,že to chceš 😉

many
8. jan 2009

si můžeš vzít penízky pro jistotu,kdyby měla u sebe a rovnou ti to pak píchne 😉 jinak metalka doplácí 1000,- 😉 na každou vakcínu

fim
8. jan 2009

Díkes. A kolik si mám s sebou vzít? Těch 1700,-? 😲

many
8. jan 2009

no někdo to má prý i za 1 800,- a někdo i za 1 650,- ta naše za 1 750,- 😒 asi záleží od koho berou 😒 nechápu no 😠 tak si vem raději 1 800,- a je to,víc to snad nebude

many
8. jan 2009

jinak není zač 😉

eppik.m
8. jan 2009

Ahoj, my platili u dětského 1950Kč a 1000Kč nám VZP vráti zpět, ale pouze do 31. ledna!

eppik.m
8. jan 2009

aničkaajanko: nám zabrali čípky Paralen a dávkování je podle hmotnosti dítěte 😉

fim
8. jan 2009

My jsme u ZPMV...tak budu muset naštudovat Bulleti, který balíček se nám vyplatí. Je to pálka, ale na tomhle šetřit nehodlám. 🙂