Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

pammy
4. mar 2009

Ahoj Euphoria,
prosim ta kolko davok sa ockuje po 6 mesiaci? 2? 3?

euphoria
4. mar 2009

pammy, do prveho roku su to tri..

pammy
4. mar 2009

3? Dakujem.

markiza
4. mar 2009

u nas 4, tri v prvom roku a posledne preockovanie v dvoch rokoch

euphoria
4. mar 2009

podla mna su tri dohromady, ak sa da prva davka v prvom roku zivota.

kuk na link:

http://www.pneumokok.sk/Domov/Očkovanie/Očkovac...

markiza
4. mar 2009

u vas to tak vyzera.... my sme zacali v styroch mesiacoch a na styri krat... spanielsko

euphoria
4. mar 2009

Napada mo k tomu jedine iny kraj, iny mrav🙂)

pammy
4. mar 2009

Ale to je cudne... predsa by to mala byt ta ista ockovacia latka od Wyeth, nie ???

markiza
4. mar 2009

ano, je to ta ista ockovacia latka

norik1
5. mar 2009

ahojte, tak pre nas uz toto neplati...my si totiz mame od 1.1 Prevenar sami platit...napriek tomu, ze dieta bolo kontraindikovane a nemohlo byt ockovane, vakcinacia bola odlozena az na februar tohto roka... lenze ja som Doverciva, moje dieta tiez a poistovna jasne dala pokyn - platit... ostatne poistovne dali aspon vynimku pre deti, ktore museli mat vakcinaciu odlozenu... je mi zle z takehoto pristupu 😠 😠 😠

euphoria
5. mar 2009

norik1, nechapem, ako je to mozne.My sme pred tyzdnom dostali 1.davku, mala ma 6 mesiacov.Doktorka vypisala recept, vybrali sme v lekarni a nic sme neplatili,tiez som cakala poplatok.. Kto ti oznamil ze musis platit a kolko si platila?

anelehka
5. mar 2009

Ahoj mojho Samka vcera dr.posledny krat 3 zaockovala prevenarom,ma rok,sme vo vseobecnej a neplatila som za recept nic.Chudacik ma velmi zlu reakciu,horucka,nozka napuchnuta,hrca.a to dostal hned aj do druhej nozky,no radost,teraz trochu spi. ☹

norik1
5. mar 2009

Euphoria, doktorka mi to povedala... zavisi to od poistovne, ukazovala mi aj papier ktory jej poslali... Ze teraz robia brutalne kontroly, dokonca aj na to ze malemu predpisovala HA mlieko musi mat podlozene nejakym inym doktorom, ze to mieko potreboval a nepil ho len tak, aby som ho mala lacnejsi...

Napr. Dovera povedala - deti ktre su narodene v 2008 a neboli zaockovane maju smolu, deti narodene 2009 maju Prevenar zadara. Vseobecna urobila vynimku detom, ktore su narodene 2008 ale pre nejake problemy nemohli byt zaockovane... a este deti ktore boli rozockovane Prevenarom v 2008 maju dalsie davky zadarmo, to som zabudla...

norik1
5. mar 2009

este som neplatila, chystam sa napisat na Doveru mail ze ci je to pravda a kolko sa plati

euphoria
5. mar 2009

Norik, ja viem,ze nepatrime do kategorie zadarmo. Hoc som rodila v 36tt,ale vsade v papieroch ma 38.Neviem kde nato prisli.
Mozno sa len doktorka pomylala a budem musiet doplatit. Ja som ju chcela vlastne ockovat este minuly rok, na dokina ma presviedcala, ze zbytocne zatazim jej imunitny system, ze ked je plne djocena je chranena a mam ju ockovat az po roku.No nakoniec som si to viac prestudovala a rozhodla som sa pre vakcinaciu..

norik1
5. mar 2009

http://www.dovera.sk/sk/aktuality/dovera-prepla... tu je to pekne rozpisane.... my sme ta kategoria z poslednej vety... uz som im pisala mail, som zvedava na ich stanovisko a hlavne kedy sa k nemu vyjadria...

mousunek
5. mar 2009

denisocka: divim se ze te na to neupozornila lekarnice

kacka.va
5. mar 2009

euph: mezi první a druhou dávkou musí být minimálně měsíc

markiza
5. mar 2009

tak ten prevenar sa na svk ockuje rovnako ako u nas, ak sa zacina s ockovanim pred siestym mesiacom davky su 4 😵

tarina
6. mar 2009

ja by som chcela tiez vediet ci si moze doktorka pytat za zaockovanie peniaze, kedze od januara je tato vakcina nielen ze zadarmo ale je to povinne ockovanie! vakcinu si nemusim kupovat, ma ju doktorka. ,myslite ze na tom zaraba? chce za to 7 €. mam sa jej na rovinu opytat za co platim?

tarina
7. mar 2009

dodavam ze mala sa narodila v r.2007 a prvu davku dostala este minuly rok, takze teraz by ju mala mat zadarmo. druha dcerka sa narodila posledny septembrovy den, u nej to bude tiez bezpletne, neviete? kedze je to povinne ockovanie, musim ju dat tymto zaockovat?

norik1
7. mar 2009

tarina zavisi to kde mas deti poistene, teda hlavne to druhe 😵 je totiz mozne ze ak si ju nezacala ockovat tak ju zadarmo mat nebude a si na tom presne tak ako ja 😖

vanish1
7. mar 2009

tarina, očkovanie je povinné pre deti nar. od 1.1.09! takže pre tvoju dcérku povinné nie je, čo sa týka toho, že doktorka za to berie peniaze, myslim, že to by nemala, ona ich predsa dostane od poisťovne, ale ak to chceš zistiť, zavolaj do poisťovne a oni ti určite povedia

čo sa týka tej novej vakcíny pre Európu, to je už dávno známe, že v Prevenare sú kmene, ktoré nemajú v Európe veľkú účinnosť, kmene, ktoré vo vakcíne nie sú sa stávajú nebezpečnejšie a agresívnejšie a prestávajú na ne účinkovať aj lieky, takže ja by som si dvakrát zvážila, či dám zaočkovať 😒

www.rizikaockovania.sk

tina_
7. mar 2009

Okrem toho da sa - vid clanok od Markizy - ocakavat, ze na buduci rok sa bude ockovat mozno povinne tou "novou pneumokokovou vakcinou", ktora uz nie je na "americke pomery" ale na "europske"...

takze ockovat teraz Prevenarom, ked sa "testuje" nova vakcina, je tiez asi blbost, nie?

Hlavne, ze je testovana v Argentine, kde na nu umieraju deti...Glaxo-Smith Kline navyse uplne neeticky vyuziva chudobne rodiny na svoje "testovanie", bud budu mat zdravotnu starostlivost zdarma, pod podmienkou, ze budu na nich testovat novu vakcinu, alebo sa mozu "ist past"....

Zdroj: http://www.corpwatch.org/article.php?id=15208
Preklad (taky smiesny sice cez google, ale ak niektora necitate anglicky...) http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

Je mi z toho zle.

bezaz
9. mar 2009

baby chcem sa spytat, ci nemate niektora podobnu skusenost.. mala sa narodila v novembri minuly rok, este pred mesiacom mala mat prve ockovanie prevenarom zadara, teda na predpis, lenze nas neockovali koli nezhojenemu tbc a dnes nam pichli hexa, ale prevenar si vraj uz musime zaplatit 😲

shaula
9. mar 2009

Pokud vím, tak je Prevenar zdarma pouze pro děti narozené v roce 2009, tj. pokud se malá narodila v listopadu 2008 (november), tak si vakcínu budete platit.

shaula
9. mar 2009

Teda v ČR je to tak, nevím jak na Slovensku...

beruska2x
9. mar 2009

v CR jeste neni vakcina schvalena jako povinna tudiz ji nema zadarmo nikdo, krome rizikove skupiny deti ktera je presne dana, kazda pojistovny vesmes neco prispiva ale kazda jinak....