Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

beruska2x
28. jan 2009

me proplatily Prevenar 1000,- ale musi byt aplikovan do konce ledna a zazadat musis do 10.2. 😉

kisska
28. jan 2009

dievcatam ja len k tym studiam a schvalovaniam liekov - schvalovaci proces pri zavadzani noveho lieku prebieha vo vsetkych krajinach europy naraz, keby sa len v jednej rozhodli, ze liek je prilis nebezpecny alebo z akehokolvek ineho dovodu ho neschvalia, tak stopnu cely schvalovaci proces aj pre ine krajiny. A staci minimalny vyskyt zavaznych neziaducich ucinkov a liek u nas zakazu. Neziaduce ucinky sa hlasia po celom svete do centraly, takez sa berie do uvahy pouzivanie na celom svete...

vanish1
28. jan 2009

kisska, pekný sen

vanish1
28. jan 2009

napr. v Nemecku nie je vakcína proti tbc povolená a u nás sa očkuje už na 4. deň po narodení..

ešte stále trváš na tom, čo si napísala?

tina_
28. jan 2009

ked ste uz spomenuli to TBC...
je to mozno trochu off topic, ale:

* Vakcinácia proti TBC je považovaná za príčinu zastavenia epidémie TBC na svete. Úmrtia na TBC však poklesli od 1850 až do 1980 z 270 na menej než 1 úmrtie na 100 000 ľudí. To znamená, že vakcinácia proti TBC bola hromadne uvedená AŽ PO odznení epidémie (v roku 1940) a hromadné očkovanie po 1950 neznamenalo žiadny pokles, ani nárast počtu ochorení na TBC. Krajiny, ako je USA, kde nie je hromadná vakcinácia proti TBC zaznamenávajú rovnaký počet ochorení (percentuálne), ako krajiny, kde je hromadné očkovanie povinné.
* Výskum účinku vakcinácie proti TBC v Madrase (Južná India) v roku 1960, ktorý bol organizovaný WHO a jednalo sa o kontrolovaný test (kde ani testované subjekty, ani testeri nevedeli, či je podávané placebo, alebo vakcína) na vzorke 360 000 ľudí zistil, že v skupine ľudí, ktorí boli očkovaní bol väčší výskyt TBC, než v skupine ľudí, ktorým bolo podávané placebo.

kto si chce nacitat originalny material WHO (Svetovej zdrav. organizacie), tu je:(v anglictine)
http://whqlibdoc.who.int/bulletin/1979/Vol57-No...

tina_
29. jan 2009

Spominali ste tu študie ohladom Prevenaru, a teda, ze by nepovolili, keby to nebolo dostatocne preskumane a pod.
Uvadzam ako zdroj nezavisly List lekarom a lekarnam, ktory vychadza v Nemecku, kde je studia ohladom Prevenaru (http://www.arznei-telegramm.de/register/D4937DR...)

Len v skratke z neho uvediem:

jährliche Inzidenz bei unter Zweijährigen auf
16 pro 100.000 geschätzt. In Deutschland werden demnach
deutlich weniger Erkrankungen durch die sieben Serotypen
des Impfstoffs verursacht als in den USA. Zu den drei häufigsten
Erregern gehört der nicht im Impfstoff enthaltene Serotyp
1, zu den zehn häufigsten der Serotyp 19A.

(Výskyt ochorení je v skupine mladsich ako 2 roky 16 na 100 000. V Nemecku vsak je menej ochoreni sposobenych tymi 7 serotypmi, ktore su v ockovacej latke, nez v USA. K trom najcastejsim "vyvolavacom" ochoreni patri napr.. serotypt 1, ktory nie je obsiahnuty vo vakcine, k 10-tim najcastejsim patri serotyp 19 A.)

Bei Durchimpfung eines Jahrgangs mit 700.000 Kindern betragen
die Impfstoffkosten für PREVENAR 176 Mio. euro.

(Náklady na zaockovanie rocníka so 700 000 detmi prevenarom su 176 milionov euro)

Záver studie:

Auf der Basis der lückenhaften publizierten epidemiologischen
Daten, der ungeklärten langfristigen Folgen
und der immensen Kosten halten wir die Empfehlung einer
generellen Impfung aller Säuglinge mit PREVENAR
derzeit für unzureichend abgesichert.

(Na základe nedostacujucich publikovanych epidemiologickych dat, neobjasnenym dlhodobym nasledkom a obrovskym financnym nakladom povazujeme odporucanie vseobecneho ockovania vsetkych dojciat PREVENAROM v tomto case za nedostatocne podlozene.)

A to je Nemecko, co su ini "pedanti"...

Predpokladam, ze u nas sa ziaden vyskum ohladom prevenaru na nase podmienky nerobil,...
Kto by to financoval, hadam nie GSK?

(

lucinka7988
29. jan 2009

Tak já byla včera také malého očkovat a první dávka nás stála 1973,- ( lékárenská přirážka + 100,- za aplikaci u mudry 😕 😠 ) a také nám VZP jednorázově 1000,- proplatí... 😠 😒 😒

Být to očkování placeno najednou, tak žeru kořínky. Už teď je to celkem zásah do rozpočtu, ale co by jsme pro ty naše drobečky neudělali že ? 😉 😉 😉

Jen mě štve že pro děti nar. od 1.1.08 je to zadarmo. Je to nespravedlivééééééééééééééé 😖 😖 😖 😖

andyalukasek2008
29. jan 2009

lucinka7988 - v ČR není zatím Prevenar pro nikoho zadarmo, ani pro prcky nar. po 1.1.2009. Minulé pondělí jsem to konzultovala s MUDrem... Mělo to tak být, ale jak jsem již psala na začátku, leží to v balíku zákonů býv. ministra Julínka, které poslancí ještě neschválili, nestihli to 😠 ... Aspoň, že nová ministryně Filipiová protlačila zrušení poplatků u lékaře pro děti...

beruska2x
29. jan 2009

jak jsi na to prisla??? mam kluka 8.8.2008 a zadarmo to nemame...

denisocka
15. feb 2009

baby,nečítala som vašu dskusiu,ale

je pravda,že pre deti narodene v roku 2007 už nie je zadara??????? a kde sa dočítam,či nepatríme do "výnimky?" aby sme ho teda mali? sme v UNIONe

mousunek
15. feb 2009

Oni to budou porad oddalovat nez to bude opravdu zdarma, melo to byt zdarma uz pro decka narozeny v rijnu 2008 a neni pa rikaly pro decka narozeny letos a podle me taky nic.... njn nase vlada nez necho schvali neco prospesneho pro deti,i tak nasim detem bude 30

Vyjimky jsou pouze rizikove skupiny deti, jak zjistis jestli tam patrite. Pokud mas zdraveho drobecka nemela jsi problem v tehotenstvi a nebo se nenarodil predcasne a nebo s nizkou porodni vahou, tak to nemusis ani na netu hledat

denisocka
15. feb 2009

no mame humorálnu poruchu imunity

beruska2x
15. feb 2009

denis zavolej si na pojistovnu a zeptej se, za to nic nedas 😉

monous a proc by to delali kdyz je to netizi?? oni maji penez dost 😠

danuskam
16. feb 2009

My sme za prevenar sice neplatili,ale dr.si za pichnutie injekcie (oooo-aky to velky a zlozity vykon) pyta cca 120sk. tomu sa hovori-super rychle prachy.

evikuu
16. feb 2009

Tam my dnes byli na naušničkách a pan doktor si nic nevzal-prý za to mučení nic nechce, no holky když to čtu je to mazec jak se snaží někdo vydělávat na dětech.
danuskam: tak ti měla tu iněkci dát do ruky, taky by jsi to zvládla a to by čučela 😀

lenocka6
16. feb 2009

Ahojte baby, dnes sa mi to pytala sestra u DR. ohladom prevenaru. Zevraj deticky, ktore sa narodili v roku 2007 si to musia platit. Hruza, ja som maleho chcela dat prave koncom februara zaockovat.

wighy
16. feb 2009

ahojte mam jednu otazku,vie mi niekto pomoct???

malu ockovali prevenarom v novembri a mali teraz ale u lekarky je furt tolko ludi ze tam malu nemienim zobrat, kolko casu moze byt medzi 2 davkami,vie niekto???

lenocka,mne zas bolo povedane ze to nie je pravda, ze mi malu zaockuju zadarmo 😕

beruska2x
16. feb 2009

my mame 3 mesice mezi 1 a 2 davkou 😉

andyalukasek2008
16. feb 2009

wighy: a to doktor nema cast ordinancni doby vyhrazenou jen pro ockovani zvanych kojencu? My to tak mame a je to super... Tech mimin je malo kazdy tyden, se to pekne rozprostre, jde to rychle a jelikoz je to odpoledne, neprijdou do styku s nemocnymi detmi...

wighy
17. feb 2009

beruska diky

andy, ona ma poobede po 13 poradnu pre miminka, ale ja som trochu chora tak som tam nechcela ist vtedy aby som babatka nenakazila

beruska2x
17. feb 2009

dneska jsem byla s malym u Dr mimo poradnu a je tam o 100% min lidi nez kdyz chodime do poradny.. 😖

wighy.. jo a na tu 3 davku se ma jit mezi 1,5 az 2. rokem 😉

capy
18. feb 2009

beruska2x my sme dnes boli na tretom prevenary a to mame 11 mesiacov. tak neviem preco pises medzi 1,5-2 rokom.

wighy medzery medzi ockovaniami su medzi prvou a druhou min. 2mesiace a medzi druhou a tretou min.6mesiacov my sme boli ockovany ked sme mali 3,5,11mesiacov

matysekasasenka
18. feb 2009

co je to za injekcia prenevar? to ta bolava do nozicky?, lebo zajtra idem s mojim 3mesacnym synom na ockovanie a k tomu este ho dame zaockovat proti pneumokokom. treba mu potom robit nejaky zabal, alebo dat nieco od bolesti ak by nahodou vysla teplota? poradte prosim, dakujem

kingstonka
18. feb 2009

ahoj..prevenar je proti pneumokokom- dava sa do nozicky... ak by bola rekcia daj studeny obklad,mozes aj nieco proti bolest a teplote (ak vyskoci)...doktorka ta urcite pouci.... my sme ziadnu rekciu nemali - drzte sa zajtra

katka.pn
18. feb 2009

matysekasasenka mojej malej pred očkovaním dala sestrička čípok(ten sme si doniesli) a potom jej pichli injekciu

beruska2x
18. feb 2009

capy... protoze mi to tak rekla DR 😉

capy
18. feb 2009

beruska tak to je divne 😒

matysekasasenka-prevenar su pneumokoky a to druhe mate hexu 😉 drzte sa

ani my sme dnes nemali ziadnu reakciu. len som nato najprv dala studeny obklad a potom gafrovu mast s ichtamolom

tina_
18. feb 2009

reakcie sa nemusia prejavit hned... to len na okraj...

http://www.ockovanie.org/pneumokoky.html

wighy
19. feb 2009

ahojte,takze mame 2 posdlednu davku za sebou,neplatila som nic a prevenar malej obidve davky davali do rucicky

fim
19. feb 2009

Holky, já se omlouvám, že nečtu celou diskuzi. Jsem nějak unavená sledovat více vláken, co tu jdou....
Ale co jsem vysledovala a nevím, jestli je to mým vedením nebo opravdu tak..... každopádně my byli dneska na 2. dávce Prevenaru (1. byla před měsícem 😅 - někdo psal, že mají být déle?) a každopádně jsme si obě dávky hradili, bezmála 2 litry + v lékárně za recept a i v ordinaci další 100 za aplikaci.

Jak někdo psal, na tomhle šetřit nechci a nebudu, ale jak je možné, že někdo ho má zadara a pak někdo musí vypláznout 6 tisíc? 😠
A jak jsou teda ty doby? Na třetí máme jít zase za měsíc. 😕