Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

bzuco
13. jan 2009

vraj vláda to zas zmenila ale ešte nikomu nič oficiálne nedali že deťom narodeným v r 2007 to už nebudú preplácať ale kedže lekári sa hneď ohradili že majú rozočkované deti tak nikto nevie čo a ako bude či si nakoniec tie rozočkované deti nebudú musieť za ďalšie vakcíni platiť 2000,-

a to mám ísť v piatok po recept na 1. dávku...asi si zavolám dr. dopredu 😒

nika2007
13. jan 2009

ved pozri na PNEUMOKOK.SKmyslim ze to je to 🙂

bzuco
13. jan 2009

pozrela som, ale žiadne nové info tam nie je 😒

varticek
14. jan 2009

My sme sa boli očkovať v pondelok a neplatili sme nič.

magimary
14. jan 2009

tak tomu už vôbec nerozumiem! všade som sa pýtala, na doplácaní na Prvenar sa nič nezmenilo... 😕
(akurát že € nadniesli cenu 😠 )...ako to teda je???

susik77
14. jan 2009

nika: rodicovsky - na 3 roky 7600, na 2 roky 11400 a na 4 tusim 4600. pridavky neviem, nemam narok

susik77
14. jan 2009

evikuu: ved hej, chcem to stihnut do konce ledna. uz som si u kamosky v lekarni zarezerv. prevenar-so zlavou, len dufam, ze mala neochorie-zacala trochu kaslat ☹

caruzo19
14. jan 2009

prevenar je zadarmo do 2 rokov od septembra 2008 pre poistencov apolla

magimary
14. jan 2009

jáj, tak apollo...
aj, Ty , vartiček, máš Apollo?
Škoda, domovačikovnské deti sú poistené vo všeobecke... 🙄

anickaajanko
autor
14. jan 2009

my sme vo vseobecnej a neplatili sme
kamoska bola vcera v tej iste lekarni ako my a taktiez zadarmo a takzie vseobecna zdravotna poistovna

susik to vazne rodicovsky 11 400

susik77
14. jan 2009

anickaajanko: lenze len ak mas na 2 roky a potom musis do prace. ja ked som zistila kolko stoja sukr. skolky a jasle, tak som radsej otehotnela, ze potiahnem 2.matersku-tu uz si dam na 3 roky 😎

anickaajanko
autor
14. jan 2009

ja som mala matersku 7 000 co mi vyratali s platu teraz budem mať čosi cez štyri tisiky
robila som krátko kvôli VŠ a takto mi to vyšlo
tiež chcem ešte druhé mať to naraz
len pôrodu sa bojím ako čert vody

susik77
14. jan 2009

nam chvalabohu teraz od jan. zvysili matersku, tak sa mi via vyplati ist na MD ako sa vratit na cist. uvazok do prace a platit jasle 😖

beruska2x
14. jan 2009

dneska jsem platila 1 davku 1779,- a 1000,- na ni do konce ledna prispiva VZP ale musi byt diteti v tomto roce 1 rok 😉

danka.k
14. jan 2009

Konjugovaná pneumokoková vakcína je hradená všetkým deťom do 2 rokov veku. Rodič dopláca 4% z celkovej ceny vakcíny.
• Vakcína pre deti do 2 rokov veku, ktoré patria do rizikových skupín je plne hradená zdravotnou poisťovňou.
• Vakcína pre očkovanie dieťaťa staršieho ako 2 roky je hradená v plnej výške rodičom.
tak to pisu na pneumokok.sk.... takze by ste mali platit asi len tych 85 korun za jednu vakcinu

susik77
14. jan 2009

beruska: ja som pozerala na stranku a tam som tu podmienku nevidela-ze musi mu byt rok...kde je to tam napisane?

evikuu
14. jan 2009

tAKY MĚ NA POJIŠŤOVNĚ NIC NEŘEKLA-BYLA JSEM TAM MIN. TÝDEN A kAČENCE PROLATILY ŽLOUTENKU TAKY "LEDNOVOU AKCÍ" A LETOS JÍ BUDE 10!!! JE TO PROSTĚ LEDNOVÁ AKCE A NEZÁLEŽÍ NA VĚKU-DOKONCE SI MYSLÍM ŽE SE TO TÝKÁ I DOSPĚLÝCH CO JSOU U VZP PÁN PŘEDEMNOU TAKÉ ŽÁDAL TU AKCI NA SVÉ OČKOVÁNÍ ALE JAK DOPADL NEVÍM JÁ PAK ŠLA K JINÉMU OKÉNKU.

evikuu
14. jan 2009

www.prevenar.cz dejte NOVINKY a tam je napsáno co která pojišťovna přispívá v roce 2009

beruska2x
14. jan 2009

volala jsem tam a nechala si to vysvetlit 😉 radsi

evikuu
14. jan 2009

a jak jsi dopadla 😀 mě připadá co jiná baba na přepážce to jiné pravidlo...

beruska2x
14. jan 2009

no dobre, prispivaji 1000,- - VZP a musi byt diteti letos 1 rok, mam doma ten formular, je tam spousta akci ale na kazde plati jina pravidla - a maloktere se daji kombinovat - bud vyuzijes jednu nebo druhou ale obe neee 😉

susik77
14. jan 2009

tak ja som tam vycitala toto: 111 Všeobecná zdravotní pojišťovna
Všeobecná zdravotní pojišťovna poskytuje z fondu prevence, mimo případy plně hrazené ze státního rozpočtu, příspěvek na vakcínu Prevenar ve výši 500,- Kč bez věkového omezení. Mimořádně poskytuje VZP „novoroční balíček“ 1 000 Kč při aplikaci dávky v období od 1.1. – 31.1.
Další informace k postupu na www.vzp.cz

susik77
14. jan 2009

http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripr...
tak tu je priamo na stranke vzp-novorocny balicek 1000 kc-na libovol. vakcinu bez vekoveho omezeni 😉

zulok
14. jan 2009

tak, aj som sla s receptom objednat prevenar a lekarnicka, ze uz to bude mat moja dr. v ordinacii, pretozer je to zadarmo... cize na Slovensku je uz prevenar iisto zadarmo... a drobec sa narodil v 2008

magimary
14. jan 2009

a ako mám o tom presvedčiť lekárničky u nás v meste, ktoré tvrdia, že to nie je pravda? 😕

caruzo19
14. jan 2009

magimary,skus to najst na stranke prevenaru,pripadne nejakej poistovne(ako hovorim,v apolle je to zadarmo,v inych by to malo byt za doplatok tych 80-90sk)a vytlac to a ukaz im to.pripadne si zavolaj do poistovne v ktorej ste poisteni ako to vlastne je

magimary
14. jan 2009

no, my sme platili len ten doplatok, ale nebolo to ani 80, ani 90, ale skoro 8€..., tak snáď je rozdiel zadarmo a za 8€... 🙄 a na stránke Prevenaru nič nie je... 😖

beruska2x
14. jan 2009

sus...zkus a uvidis, me rekla dnes toto 😀

bzuco
14. jan 2009

bola som dnes u našej dr. a hned vo dverách mi povedala, že to už nechcú preplácať deťom narodeným v roku 2007, nakoľkoidú mať tento rok už 2 roky...no myslím si, že je rozdiel ked je dieťa narodené v januári 2007 a decembri 2007 (ako môj malý)...to je takmer rok rozdiel....mám si zavolať cca o 2 týždne a bude mi vedieť povedať viac....ale keby mi dala teraz recept, tak hradím plnú sumu....

od 1.1.09 je prevenar ako povinné očkovanie pre deti narodené od 1.1.09

tina_
14. jan 2009

ja neviem, mozno to tu uz bolo niekde spominane, ale skuste si precitat toto:

http://ockovanie.org/pneumokoky.html

odcitujem len kusok:
Aká bezpečná je vakcína Prevenar?
Štandardné nežiadúce účinky sa vyskytujú asi v 20% prípadov. Počas prvých dvoch rokov používania vakcíny v USA bolo podaných 32 miliónov dávok a nahlásených 4154 nežiadúcich reakcií, z toho približne 600 bolo vážnych, 112 prípadov bolo smrteľných. V porovnaní s inými vakcínami sa pri vakcíne Prevenar vyskytuje vyšší počet prípadov febrilných kŕčov ako pri iných vakcínach.

Toxický hliník
Hliník sa považuje za neškodný pokiaľ sa do tela dostane orálne, pretože telo ho neabsorbuje. Pokiaľ je však podaný injekčne, obchádzajú sa všetky ochranné mechanizmy tráviaceho traktu a hliník tak cirkuluje v tele a ukladá sa v tkanivách. Podľa dokumentov na stránke www.fda.gov „výskumy ukázali, že u pacientov so zníženou funkciou obličiek, vrátane predčasne narodených detí, ktorým bola parenterálne (mimo tráviaceho traktu) podaná vyššia úroveň hliníka ako 4-5 mikrogramov na 1kg tela za deň, sa hliník hromadí v množstvách, ktoré sú toxické pre centrálny nervový systém a kosti. K hromadeniu hliníka v ľudskom tkanive môže dochádzať aj pri nižších množstvách. Pre drobného novorodenca by toxická dávka predstavovala 10-20 mikrogramov a pre dospelého jedinca okolo 350 mikrogramov.“
Vakcína Prevnar ho obsahuje 125 mikrogramov!