Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

kacka.va
18. mar 2009

eppik: u VZP platí, že ti dají jednou za rok příspěvek na očkování, takže pokud jsi to už letos uplatnila, tak už ti nic nedají

norik1
23. mar 2009

Ahojte, tak som dostala odpoved z Dovery na otazku k Prevenaru (deti narodene skor ako posledny stvrtrok 2008, ktore nemojli byt ockovane):

Nasa zdravotna poistovna sa pri platbe za ockovanie Prevenarom musi riadit predpisom vydanym ministerstvom zdravotnictva. Zial, tento znacne obmedzil moznosti platby za tento druh ockovania. Je mozne ho hradit len detom z presne specifikovanych rizikovych skupin.

V pripade, ze ste nestihli dat zaockovat Vase dieta do druheho roku veku, nasa poistovna Vam ponuka inu ockovaciu latku pod nazvom Pneumo 23. Tato ockovacia latka ochrani Vase dieta az pred 23 moznymi povodcami ochorenia oproti 7, ktore obsahuje Prevenar. Pneumo 23 je pre vsetkych nasich poistencov bez doplatku pacienta a je mozne ju podavat detom od druheho roku veku.

Tolko k veci....

zuz11
6. apr 2009

penelope10 • 1d • Dnes o 11:34
Rada by som zistila, ake sú vaše skúsenosti s prenevarom... a čo je pravdou na tvrdení mojej MUDr.
Chceli sme dať nášho syna zaočkovať je nar. v jan. 2008, ešte min. roku. Ale lakárka mi tvrdila, že treba počkať a že aj tak je to do dvoch rokov zadarmo, teda za 89,- Sk alebo tak nejako.
Boli sme dnes u nej a čuduj sa svete nič z toho čo bolo neplatí .... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a teda, že pokiaľ máme záujem, tak pekne za poplatok a potrebujeme 2 dávky.

jarus74 • 7d • Dnes o 11:38
no my sme neplatili uplne nic iba v lekarni za recept paru centov 🙂

penelope10 • 1d • Dnes o 11:39
jarus a kedy ste narodení + kedy ste očkovali ?

krejnusj • 3d • Dnes o 11:41
no mi sme mali prvu davku zadarmo a druhu by sme uz museli tiez zaplatit lebo ze tam je nejaka zmena

jarus74 • 7d • Dnes o 12:43
no zajtra mame 1rok,cize sme narod.april 2008,na 1 davku sme boli teraz v marci dakedy na zaciatku a v maji mame prist na dalsiu davku a nehovorila nic ze daco budem platit ,lebo ak treba tak ma upozorni.

jarus74 • 7d • Dnes o 12:44
a poistovnu mame vszp

ivaru
11. apr 2009

norik 1- to je štandardná odpoveď, všetky sme ju dostali... svine hnusné /sorry, ale už ma dožrali/... vyhovárajú sa na legislatívu a pritom je to len ich rozhodnutie, že nevyjdu v ústrety ako iné poisťovne... A zmena poisťovne je možná len k 1.1. 2010 ☹ 😖

elkazu
28. apr 2009

Pre deti poistene v ZP Apollo - ak sa zacalo s ockovanim do 23. marca 2009, neplati sa ani za dalsie dve davky.
Overene dnes priamo na infolinke v poistovni.
Mala sa narodila 8.11.2008, prve ockovanie prevenarom mala 15.1.2009 - to sme neplatili. Minuly tyzden som uz musela ockovanie zaplatit. Dnes mi ale v poistovni povedali, ze treba ist do lekarne a pytat spat peniaze. V lekarni bez problemov suhlasili a mam len doniest blocek o zaplateni. Vraj tento oznam bude zaveseny aj na ich internetovej stranke.

gabii83
7. máj 2009

presne tak ako elkazu pise ak dieta bolo zaockovane - 1 davka do 23 marca tak neplati, ja som to musela dozvediet z Ba kedze v BB revizna dr. mi tvrdila ze sa za to plati, ale som jej oznamila ze nie kedze som cely den telefonovala takze nam to vyplatia co som si kupila teraz a prvu tiez nemusime vyplatit, a este sa ani neospravedlnila, nic

na co bere tu vysoku vyplatu ak nevie zaklady ....

gabii83
7. máj 2009

tiez som na infolinke volala co je na

www.apollo.sk

volala som do unionu a do nr kraja - apollo, ze preco sa tam neplati za prevenar len v BB kraji???
odtial pochadzam
tak som bola nahnevanaaaa

bereninka
10. máj 2009

Holky měli vaše děti na prevennar nějaké reakce?

jandalinka
12. máj 2009

bereninka:naše malá měla reakce jen takové,že měla teplotu večer a ráno 38,5,jinak v pohodě 😉

Holky můžete mi poradit!!Našla jsem toto téma,že od 1.1.2009je prevenar zdarma,ale je to pouze pro ty,kteří začínají první dávku nebo i pro ty kteří dávají další?! 😖 😖 My jsme dnes byli na přeočkovací dávce čtvrté,poslední a chtěla po nás 1900,-,tak jsem nechtěla mudr. nic říkat,ať se neztrapním,že nevím informace a raději si to chci zjistit než jí budu volat... 😒

shaula
12. máj 2009

Jandalinka, asi sis nevšimla, že to ale píšou jenom Slováci🙂 Bohužel v ČR pokud vím zatím Prevenar zdarma není a musíš ho platit, maximálně si můžeš požádat o příspěvek na pojišťovně (ten dává myslím každá). Zdarma mají Prevenar jen některé děti, které patří do hodně rizikové skupiny. Ono se sice mluvilo o tom, že by se Prevenar zařadil do hrazených očkování, ale to pokud vím zatím neprošlo a i když to projde, bude to zase jen pro děti narozené po datu účinnosti.

jandalinka
12. máj 2009

shaula:díky.to jsem si opravdu nevšimla,že tu píši Slováci,tak už jsem v obraze.....dík 🙂

martuli
5. jan 2010

Ahoj holky, nevite nahodou, zda uz neni od 1.1.2010 Prevenar zdarma?

markytankakajky
5. jan 2010

Martuli je.Já mam malou narozenou 30.10 a máme očkování prevenaru zadarmo.Je to že děti narozený po září mají nárok na Prevenar zadarmo.Ptala jsem se na to mojí doktorky v čera.

pikusa
5. jan 2010

Já myslím,že je to od srpna 2009 a po té narozené dětičky to mají zdarma.....ted jsem to četla v Máma a já

misule82
5. jan 2010

Malou mám narozenou 13.8.09 a platí to už pro srpňátka, akorát to ještě doktoři nemají vychytaný s placením, teda aspoň ta naše, tak doufám, že to stihneme 🙂

martuli
5. jan 2010

A da se to nekde najit? Prijde mi divne, ze by to platilo jen pro nektere deti

editah222
5. jan 2010

Martuli - opravdu to prý pojištovny proplácí jen dětem narozeným po srpnu 2009.

martuli
5. jan 2010

A prosim te, kde bych to mohla najit?

evena
5. jan 2010

100% je to zdarma jen pro děti nar. od srpna 09 ... dokonce ti kteří si hradili už jednu dávku ze svého si musí hradit zbylé sami taky

marticumacek
5. jan 2010

Ano,je to tak.Malá se narodila 12.8.2009,tak by měla nárok na očkování zdarma.Jenže dali jsme očkovat už ve 3 měsících.To jsme ještě nevěděli,že po Novém roce bychom neplatili nic.Takto musíme i zbylé dávky pěkně zacvakat ze svého.Jsem hrozně naštvaná 😠 Nejsme vůbec při penězích,ale pro malou jsem ty peníze prostě obětovala.A naše pojišťovna (VZP) na to nepřispívá ani korunu. ☹

spevacka
5. jan 2010

preboha a prečo na tom Prevenare tak trváte? malá ho má zadarmo, ja som ho odmietla 😝 podľa mňa úplne zbytočná vakcína, potvrdili mi to aj traja lekári

k.ate
5. jan 2010

http://www.novinky.cz/zena/deti/187991-ockovani...

tady je k tomu víc, ale nevim nevim, jestli to kombinovat s hexou :-/

editah222
6. jan 2010

Spevacka - vždyť mi ti ho nenutíme 🙂

Prevenar (i synflorix) s hexou kombinovat jde a někteří doktoři to doporučují jiní zase ne. A pak se v tom máme my matky vyznat 😉

vendulka
6. jan 2010

ahojky chci se zeptat, my jsem zacali loni davat synflorix a letos nas ceka posledni davka, je to taky zadarmo nebo si to budeme zase hradit sami?

vendulka
6. jan 2010

aha, ted jsem si precetla ten clanek, tak asi nic no, 😒 nevadi... 😉

jasmia
6. jan 2010

Tak to já jsem nadšená, dcerku nechám naočkovat okamžitě , protože u starší dcery jsme měli problémy se záněty ucha a kvůli častému propichování a prasknutí bubínku nám hrozilo ohluchnutí, naštěstí se tak nestalo, takže teď neváhám a budu ve frontě mezi prvníma 😀.

spevacka
6. jan 2010

editah222, vy mi ho nenútite, ale naša legislatíva áno, máme ho povinný 😠

duch
6. jan 2010

holky já mám Nelinku narozenou 5.8. a už to nestíháme aby jsme to měli zdarma

micha3
6. jan 2010

Ahoj, my jsme na tom stějně, poslední dávku si budeme platit

beruska2x
6. jan 2010

duch ale od srpna by to meli mit zdarma ne? alespon co rikali... my jsme posledni davku meli minuly mesic a nelituju, akorat mi prijde sprosty jak to delej, meli by to mit zadaco vsechny deti, ne ze kdyz se nekomu narodi mimco o dny driv tak ma smulu 😠