Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

smardik
9. jan 2009

anickaajanko já budu ted 26platit za prevenar 2020

susik77
9. jan 2009

baby-CR- kto mate VZP, tak do koncajanuara prispievaju na Prevenar 1000 Kc, potom uz len 500 Kc. Inak, riadne okresali tento rok prisp. na ockovanie 😝 rozmyslam, ci nezmrnim poistovnu 😒

susik77
9. jan 2009

sory-oprava-nezmenim

pitrska
9. jan 2009

Ahojyk holky,tak me nad nasim statem stoji rozum,jelikoz jak nad timto muze nekdo premyslet,kazdej neni za vodou jako oni ze?a jak k tomu prijdou nasi deti kdyz novackum 09 daji Prevenar zadarmo,to nechapu,snad to dopadne dobre a budou to mit zdarma vsechny deti..

moje tchyne je ve zdravot.a rikala,jak se objevi nake nove ockovani jako je napriklad Prevenar-neb na delozni cipek,tak toho chteji co nejvice zneuzivat a casem to bude zadarmo,nebo za minimalni poplatek

Na delozni cipek to stoji nebo stalo 15 tacu,a ma na to kazdej??,nema to je jasny,chudej at umre,to ty nahore nezajima,z nich maj malo...

evikuu
9. jan 2009

D nes jdu na VZP včera jsme dostali iněkci tak se půjdu poptat jak to je.Pitrisko eště to nemají jisté ani ty 09 zatím to schvalují...... a myslím že si dají na čas.Závidím všem na slovensku 😀 ale i tak vím že to malé koupím a koupím jí co půjde, v 1 roce meningokok a ve 2 letech klíště a žloutenku.Jen bych jí třeba mohla za ty peníze koupit něco jiného ale investice do zdraví je přednější...
teďka škudlím starší na očkování proti rak. děl. čípku to je taky dávka....

motylek
9. jan 2009

Tak já když jsem obepisovala lékárny, abych zjistila, kde je nejlevněji, tak mi psali částky i 2300,- . Svině, rejžují na zdraví dětí. Nakonec ji mám za 1800,- , ale levněji jsem nesehnala. 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anickaajanko
autor
9. jan 2009

magimary tak ako
ani dnes mi z tej lekarne nevolali a uz by to bola zistila keby sa za to doplacalo
zeby to zalezalo aj od lekarne
ale to by bol hrozny rozdiel 0 a 7 €
ja mam karty v 3 lekarnach v ZV a ceny su rozdielne ale najviac 0,50 € a v kauflande nam za kazdy recept pripisujú 21 Sk teda uz v €

kalo
9. jan 2009

evikuu: já tuším, že proplatí jen jednu vakcínu ročně. Nám to teda vyšlo pěkně, že jsme měly jednu v prosinci /to jsme vyčerpaly loňský rok/ a teď druhou na leden /že vyčerpám 1000Kč za rok letošní/....My jsme starší, potřebujeme jen 2x. Ty máš kočičku malinkou, to jsou vakcíny 3 nebo 4, neee?? To se obávám, že ze všech tisícovku asi neproplatí...ale nevím, nerada bych roznášela mylné informace...
Zkus ale zeptat..VZP má infolinku, kde ti přesně odpoví....

evikuu
9. jan 2009

TAK JSEM DOPADLA TAKTO: Děti které mají NEHRAZENÉ RŮZNÉ!!! očkování mezi 1-31.1.09 dostanou 1tis. korun v rámci novoročního balíčku. Takže Verunka dostane za leden 1tis. pak už v roce nic za jakékoliv očkování!!!mimo jiných příplatků třeba na plavání, bezlepkovou dietu atd.... kdo jste u VZP tak si to určitě zjištěte.
Koukala jsem co toho mají, byla tam strašně fain paní.Dnes byla i uzávěrka roku 2008 a i když měla Kačka očkování na žloutenku A už 1.5.08 tak mě doklad proplatila-500kč. 😀 Anich bych jí to nedávala ale sama se mě zeptala jestli ta starší nebyla něčím očkovaná v roce 2008 😀 .Taky jí přidají i na lyžák, takže taky dobré.
Kdo bude žádat o proplacení po 1.2 tak už dostane jen 500kč ale proplácí se pouze 1x ročně!!!
Takže kdo se na to chystáte v nejbližšší době tak využijte akce a jděte do 31.1!!! doklad k proplacení musíte donést do 10.2!!!!
Nás čeká v tomto roce očkování 3x pneumo ale i tak je 1tis. příjemných 😀

evikuu
9. jan 2009

PS:jinak očkování bez reakce 😀 da 😀 la jsem jí pře odjezdem 2ml 1/2 klasické dávky panadol baby a pak večer před spaním.Chrupala celou noc a nebyl problém.Zato já se nevyspala jak jsem jí chodila slrdovat 😝 😝 😝

magimary
9. jan 2009

anickaajanko, takže mne to nedalo a dnes som sa o tom bola predsa len informovať v lekárni.. keď som sa jej spýtala, či je Prevenar zadarmo, tak lekárnička na mňa vyvaľovala takto oči 😲 😕 a sebavedome tvrdila, že v doplácaní sa nič nezmenilo (a čítala to z počítača), tak som ju upozornila, že zmeniť sa predsa len zmenilo, lebo vakcína je o 40,- drahšia... 😠
aj som jej spomínala, že Tebe to v (o okrese) Zvolene dali, tak nechápala prečo... 😖
fakt tomu nerozumiem... 😠

holly1
9. jan 2009

ahoj, neví někdo, jak je to u ZP ministerstva vnitra?

zabula
9. jan 2009

ahojky,zdravim
u nas se ma na pneumokoka jen prispivat nejak z jara,nevim to presne,porad se o tom dohadujou 😠
my sme si prinesli rymu z porodnice,ve 4tydnech se me davil hlenama,a ryma se tahla dal,
v 10mes,mel 14dni v kuse horecky pres 39,prej je to k zoubkum,jini je to vyrozka,
po tech 14ti dnech trapeni,zvracel bolesti,mel zanet stredniho ucha,4krat mu pichali ouska,zjistil se pneumokok,byli nasazeny antibio.zvracel to,pneumokok uz mel v nose,usich,i krku a velkou infekci v krvi,bylo to neco strasnyho,lezeli sme na jipce,ja vynervovana se modlila at je v poradku,stravili sme tam 11dni
Luky jeden zmala mel stesti,je v poradku a bez nasledku!!!!!!!!
na tohle by meli dat penize,je to neco strasnyho pro to dite,jaky ma bolesti a jak si vytrpi

katka.pn
9. jan 2009

ahojte neviete či Prevenar je zadarmo aj pre staršie deti napr.3 a pol. ročné?

vanish1
9. jan 2009

pitrska • 1d • Dnes o 07:28
Na delozni cipek to stoji nebo stalo 15 tacu,a ma na to kazdej??,nema to je jasny,chudej at umre,to ty nahore nezajima,z nich maj malo...

evikuu • 2d • Dnes o 07:49
Závidím všem na slovensku ale i tak vím že to malé koupím a koupím jí co půjde, v 1 roce meningokok a ve 2 letech klíště a žloutenku.Jen bych jí třeba mohla za ty peníze koupit něco jiného ale investice do zdraví je přednější...
teďka škudlím starší na očkování proti rak. děl. čípku to je taky dávka....

zaujímavé názory, očkovanie investíciou do zdravia rozhodne nie je

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=76908&s...
http://iuro.awardspace.com/dok.html
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/HPV_vakcina...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

magimary
9. jan 2009

katka.pn, Prevenar u nás vôbec nie je zadarmo... 😉
platí sa poplatok u všetkých, aj u rizikových detičiek (aspoň zatiaľ)...

zabula
9. jan 2009

zapomela sem pripsat,ze jak to malej mel,tak nam to diky dokt,pojistovna proplati,uz sme dostali v roce 1davku a za 2mesice nas ceka druha

ena
9. jan 2009

katka,pn tusim ze starsim detom, tym od 3 r. uz nedavaju prevenar ale pneumo23.. ale zas, nei som si tym 1005 ista, ale my sme starsiemu dali penumo23

anickaajanko
autor
10. jan 2009

no tak toto je fakt zaujímave Magimary
keby som sama v tej lekárni nebola a nedoplácala nič tak neuverím
no som zvedavá či mi z tej lekárne predsa len nezavolajú

magimary
10. jan 2009

už asi nezavolajú... 😉
netráp sa a teš sa, že si mala skrátka šťastie na "dobrú kúpu"... 😅

chulieta
10. jan 2009

no dievcata tak som zvedava, ked pridem do lekarne ja pre tretiu davku co urobi nasa lekarnicka, pretoze ona dost lubi okradat ludi, jedna znama ma maleho narodil sa ako rizikovy, mal to mat tym padom uplne zadarmo este minuly rok, a ked sla ona po neho do lekarne tak si od nej vypytala peniazky ako keby nemal ziadnu vynimku, tak pisala na poistovnu a tam jej povedali ze ano ma pravdu a vakcinu ma dostat uplne zadarmo a ked za nou sla, tak ju vyhodila z lekarne prec ze nema narok a nebude o tom diskutovat. takze asi v tomto pripade si pani mgr uplatnila zaplatenie poplatku dva krat, raz od matky a aj od poistovne... takze som na nu pripravena ked si pojdem ja po dalsiu davku...
a co sa tyka horucky, tak ja som malej dala hned po zaockovani nurofen, vraj to radi aj vyrobka prevenaru, ze hned po zaockovanie ked sa poda nurofen alebo neaka latka zabranujuca teplote, tak to dietatko lahsie znesie vakcinaciu... aj som to tak urobila pri prvej nic ziadna teplota, pri druhej bola velmi nekludna, tak som jej dala obklad na stehienka a tak mi aj zaspinkala, takze asi to bole len bolest noziciek 😉

magimary
10. jan 2009

chulieta, ja som mala všetky domovácke detičky vysoko rizikové (FAS, predčasniatkové dvojičky a opäť FAS a iné dg), s odporúčaním od neonatológov s povinnosťou očkovania aj Prevenarom, ale všetky deti platili (teda ja 😅 ) ten minimálny poplatok (cca 85Sk,-)... 😉 a bolo to tak v rôznych lekárňach 😉

zvizatinka
10. jan 2009

Holly1 - ZP Min.vnitra proplaci pouze tech 500,- na ockovani 😉 Vloni to bylo 1000,- - ted to pekne zkrouhli 😠

Nase detska dr. rikala, ze zatim to budou platit vsechny deti. Driv se platila pry i hexa, ktera se ted neplati. Az bude zadaco Prevenar, tak my uz to budem mit davno za sebou 😅

chulieta
11. jan 2009

magimary ale ta kocka to chcela vediet hlavne principu ci na to ma narok zadarmo alebo ci je v prave mgr v lekarni, aj ked je jasne ze ten poplatok je minimalny, ale predstav si ze to urobi 10 mamickam na matetrskej za mesiac, tak sa pekne obohati... no ale ako som uz spomenula ide o princip nie o ten minimalny poplatok asi tak

magimary
11. jan 2009

hm, chápem...
ide o prístup a o princíp... 😉

nika2007
11. jan 2009

anicka vy mate apollo poistovnu ? ked ano je prevenar PLNE HRADENY...

susik77
11. jan 2009

baby, zavidim...ja som platila 1850 kc a poistovna mi spatne preplati len 1000 kc-aj to som rada-to bolo v ramci akcie pred vianocmi. teraz nas caka 2.davka, zase maju novoroc. akciu, tak dufam, ze to vyjde, ze nam znovu 1000 kc vratia 😔

nika2007
11. jan 2009

a myslim ze ta poistovna plne hradi aj ockovanie na klieste 🙂

evikuu
11. jan 2009

susik jestli máš VZP a půjdete na očkoníní do konce ledna tak dostanete 1tis. jen musíš zažádat nejdéle do 10.2!!!

nika2007
11. jan 2009

ceske mamicky,aky je u vas rodicovsky prispevok ? a pridavky na dieta -vyska ? 😉