Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

beruska2x
19. feb 2009

doba je u kazdeho trosku jina - zalezi v jakem veku ma 1. davku a na dohode s lekarem, cumim ze platis i za aplikaci to ja ne, ale to zalezi taky na DR... jinak VZP prispiva 500,- (do konce ledna meli akci 1000,- ) jinak to neplati pouze deti v rizikove skupine (s poruchou imunity, predcasne narozene atd) nejlepsi si zavolat na VZP a informavat se primo 😉 nebo na tvoji pojistovnu pokud mas jinou....

wighy
19. feb 2009

baby ja neviem ako je to v Cechach ale tu na Slovensku sa do urciteho veku neplati za prevenar

beruska2x
19. feb 2009

tady to je ale jinak vis 😢

fim
19. feb 2009

Beru, dík. tak aspoň v tom jsi mě uklidnila..... 😉 Já se už u mojí pojišťovny informovala a pro tento rok z ní dostaneme na očkování aspoň 1500 (za každého 500, můžeme mu prý svůj balíček na očkování přenechat). Tak aspoň to. 😔

jarus74
19. feb 2009

baby my sme dostali dnes u doktorky recept na ten prevenar budem platit nieco v lekarni alebo je ozaj zadarmo nestihla som ist do lekarni ale aj tak mam casu ho ist vybrat lebo mame prist v marci na to ockovanie.

beruska2x
19. feb 2009

jarus nevim jak je to na slovensku ale tady na recept omezenou platnost tak at ti nepropadne, ja si ho taky vyzvedla a mam ho doma dole v lednici 😉

jarus74
19. feb 2009

tak ta nasa doktorka my tam nedala datum u nas sa aj take robi potom si ho mozem vyzdvihnut kedy chcem.ale vyberiem a dam do chladnicky. 🙂

capy
19. feb 2009

jarus74- v lekarni budes platit len 17centov za recept

u nas na slovensku sa neplati pretoze od januara je to povinne ockovanie a deti narodene v roku 2008 a mladsie to neplatia

jarus a obdivujem ta ze mas sedem deti 🙂 🙂 🙂

beruska2x
19. feb 2009

coze??? 7?? jeee jsem si nevsimla noto by me kraglo ja mam dost z naseho certa 😲 😀

jarus74
20. feb 2009

no dakujem za obdiv beruska aj u nas sa najdu obcas certi aj certice 🙂

beruska to si len myslis nasla by si si sposob na vychovu ja som este tu a netrafilo ma.

capy dakujem 🙂

reynocek
20. feb 2009

fim, můžu se zeptat, u které jste pojišťovny? chceme nechat malého taky očkovat a proč nevyužít příspěvěk od pojišťovny, že? 🙂

aji81
20. feb 2009

Ahoj holky, potřebuju poradit. Můžu dát malou očkovat prevenarem, ikdyž už má za sebou 2hexy a je jí 5. měsíců??

beruska2x
20. feb 2009

my taky zacinali na 5 m soucasne s 2. hexou, porad se s Dr... 😉

junovka
20. feb 2009

my sme zacali tusim az na 8 mesiacov, po poradeni s lekarkou 😉

aji81
20. feb 2009

jsem se chtěla právě zeptat zda je to vůbec možné, pač doktorka je krapet přechytralá a nechci vypadat jak blbec 😉

aji81
20. feb 2009

bohužel se mi nic nezobrazí... ☹

fim
20. feb 2009

Aji, tak si to podle toho nefunkčního odkazu vyhledej - najeď na stránky Prevenaru a pak už jen záložky. Mně se to teď povedlo. 😉

aji81
20. feb 2009

jako to očk. schéma znám. Je tam od 2-6m pak od 7m Ale jen jsem chtěla vědět, zda to lze, když jsme nezačaly hned od té první hexy. To je jedno, si v pondělí zavolám mudře. 😉

fim
20. feb 2009

Aji, samo, že to lze. Spousta maminek to nechává na později, až jsou dítka starší a větší, lépe to snášejí. 😉

kacka.va
20. feb 2009

aji: to se nemusí očkovat současně s hexou.
fim: často to maminky nechávají na dobu, kdy už jsou potřeba jen dvě vakcíny, aby platily méně, ale podle naší Dr. je právě nejvíc onemocnění do jednoho roku, takže to si musí rozhodnout každý.

matrinka
20. feb 2009

ahojte, dnes mi volala detska lekarka, ze Prevenar NIE JE od 01.01.2009 hradeny positovnou, cize si ho musim zaplatit cely ☹ Vraj to plati pre deti, ktore nie su rozockovane, cize od januara idu na prvu davku. Ti co uz maju aspon 1 ockovanie za sebou maju preplacane cele ockovanie. V pondelok idem do poradne a mam sa rozhodnut ci dam syna ockovat alebo nie. Mame poistovnu Apollo. Mate aj vy taketo informacie?

gergi7
20. feb 2009

ja tomuto nechapem, co pisete. malu ockovali 7.1.2008 a za prevenar som doplacala tusim 82 sk a teraz nas ockovali 2 davkou v stredu a platila som len za recept 17 centov. my mame VZP

matysekasasenka
20. feb 2009

maleho ockovali vcera, ma 3 mesiace a doplacali sme za recept 17c a mame poist. dovera a dalsia injekcia bude o 6tyzdnov

matysekasasenka
21. feb 2009

otpiste

capy
23. feb 2009

martinka

Konjugovaná pneumokoková vakcína je hradená v plnej výške
• v rámci povinného očkovania deťom narodeným po 1. januári 2009
• v rámci odporúčaného očkovania na dokončenie základného očkovania u detí narodených v roku 2008 alebo v roku 2007 (ide o podanie 2. alebo 3. dávky vakcíny u detí, u ktorých bolo očkovanie začaté ešte v roku 2008)
• v rámci odporúčaného očkovania deťom do 5 rokov veku, ktoré patria do rizikových skupín.

Rizikové skupiny detí, ktorým je očkovanie plne hradené zdravotnými poisťovňami zahŕňajú deti do 5 rokov veku, ktoré:
• sa narodili predčasne (do 37. týždňa).
• mali nízku pôrodnú hmotnosť (do 2 500 g)
• mali opakovaný zápal stredného ucha (minimálne 3x), alebo bol potrebný zásah otorinolaryngológa
• majú špecifické chronické respiračné alebo kardiologické ochorenie
• majú špecifické poruchy obličiek
• majú špecifické metabolické alebo imunitné poruchy
• majú onkologické ochorenie
• nemajú slezinu, alebo im slezina nefunguje dostatočne

Rizikové skupiny sú v indikačnom obmedzení vakcíny PREVENAR definované ako presný zoznam diagnóz podľa medzinárodnej klasifikácie chorôb.
Sú to deti do 5 rokov veku:
1. s nasledovnými chronickými ochoreniami:
a) dýchacích ciest
J 45 Astma
J 47 Bronchiektázie
Q 32-33 Vrodené chyby priedušnice, priedušiek a pľúc
P 23-28 Perinatálne vzniknuté respiračné poruchy

b) srdcovo-cievneho aparátu
Q 20-25 Vrodené chyby srdca

c) metabolické poruchy
E 10 Diabetes mellitus 1 typu,
E 70, E 71, E 72, E 75, E 76 E 77, E 78, E 79 Poruchy metabolizmu aminokyselín,
lipidov, purínu a pyrimidínu
E 84 Cystická fibróza

d) renálne poruchy
N 04 Nefrotický syndróm
N 18, N 19 Zlyhanie obličiek

e) imunitné poruchy
A 39-41 Stav po prekonanej purulentnej meningitíde resp. septikémii
B 20-24 Choroba vyvolaná vírusom ľudskej imunitnej nedostatočnosti (HIV)
C 00-97 Všetky zhubné nádory vyžadujúce si komplexnú protokolárnu liečbu
D 55-59 Hemolytické anémie
D 70 Agranulocytóza
D 71 Funkčné poruchy polymorfonukleárnych leukocytov
D 72 Iné poruchy bielych krviniek
D 73 Choroby sleziny
D 76 Choroby postihujúce lymforetikulárne tkanivo a retikulohistiocyty
D 80 Imunitná nedostatočnosť s prevahou poruchy protilátok,
D 81 Kombinovaná imunitná nedostatočnosť
D 84 Iné imunodeficiencie
H 66 Hnisavý a nešpecifikovaný zápal stredného ucha
(min. 3x, vyžadujúci ORL intervenciu)
P 05-07 Nízka pôrodná hmotnosť( do 2500 g, prematurita (GV 37.týž.)
Q 89 Vrodené chyby sleziny
Q 90-91 Downov syndróm, Edwardsov, Patauov syndróm

denisocka
4. mar 2009

super,ja mam doma už týžden PREVENAr a teraz čítam,že mal byt v chladničke

mousunek
4. mar 2009

denisocka: do lednicky se davaji preci vsechny podobne veci, kdyz si koupis v lekarne ockovaci proti chripce, musis ho dat taky do lednice.
Radeji se zeptej doktora jestli to muze nejak uskodit kdyz v chladu nebyl, Drzim palce at je to v pohode

denisocka
4. mar 2009

ja som nikdy žiadnu vakcinu nekupovala ani nemala doma

euphoria
4. mar 2009

Aj ja som bola zvedava ci budeme platit za prevenar, pretoze nepatrime do ziadnej z rizikovych skupin.mala sa narodila v 2008, napriek tomu to bolo zadarmo. v piatok sme dostali prvu davku. Na druhu mame ist az o osem tyzdnov. Neviete mi niekto poradit aky tam ma byt odstup medzi 1. a 2. davkou?
Myslela som ze sa to ockuje ako hexavakcina, tam sme mali odstup 6 tyzdnov.
A este jedna otazka. horucku sme nemali, ale vytvoril sa nad miestom vpichu taka stvrdlina, najsor bola cervena, teraz uz nie je, no je to tvrde..