Ako zraziť teplotu pri studených končatinách?

gabika4
12. jan 2019
Prosím mamičky, ako znížiť horúčku ak má dieťa studené končatiny a čapík ešte nemôžeme podať? Dcéra má horúčky nad 39 už po 4 hodinách po zavedení čapíka 😞 a bohužiaľ aj studené končatiny, takže obklady nemôžeme dať 😞 Poraďte prosím
mijunik
12. jan 2019
@gabika4 ja by som ju šupla do sprchy, primerane teplej a po chvíli by som trošku snížila teplotu vody, ale len tak, aby jej to bolo príjemné. Ja takto ochladzujem syna, keď horúčkuje. 🙂
lindusss2016
12. jan 2019
Kym su studene koncatiny, teplota sa nijak neznizuje. Znamena to, ze horucka este nedosiahla svoj vrchol a bude stupat. Treba zohriat ruky aj nohy. Neviem, o ake stsre dieta sa jedna. Ale ak si hocicim nie si ista a su tak vysoke horucky, zavolaj na pohotovost, nech ti poradia
1988majka
12. jan 2019
pri studenych koncatinach zabaly ani sprcha nie je pri tomto odporucane ani bezpecne..treba praveze koncatiny pri tomto drzat v teple ..pockat kym vystupa teplota a potom dat lieky. cely cas je mozny a dobry kontakt koza na kozu na ochladzovanie a zrazanie horucky.
3petka
12. jan 2019
@gabika4 ak má môj drobec takéto teploty tak podávam po 3-4 hodinách iný liek na horúčku. Čo má iné zloženie vtedy môžeš podávať po 3 hodinách na znižovanie teploty. Ak má studené končatiny tak by som nedávala sprchu alebo zabalí môže dostať kŕče.
lubik87
12. jan 2019
@gabika4 určite neochladzuj !!!!keď sú studené končatiny tak treba naopak zohrievať daj horusu utierku prípadne fľaše s horúcou vodou ...pokiaľ budú končatiny studené teplota pôjde.hore
lenkabukviarova
12. jan 2019
Zdravím Vás, som farmaceutka v lekárni. Maminky radia dobre, po 2-3 hodinách môžete JEDNORAZOVO (nie zakaždým, maximálne raz za deň) podať liek s inou účinnou látkou (paracetamol alebo ibuprofen), inak až 6 hodinách. Ak má menej ako 3 mesiace, treba ísť určite k lekárovi. Ak je staršia, a za 2-3 dni to neprejde, treba takisto ísť k lekárovi. Ak podávate dieťaťu ktorýkoľvek liek, dieťa musí dostatočne piť. Píšem veľa takýchto článkov na FB, ak by vás to zaujímalo, tu je link na článok o horúčke.

https://www.facebook.com/webzdravejrodiny/photo...
miriam439
13. jan 2019
@gabika4 Keď som bola s ročným bábätkom v nemocnici a priam horelo od horúčky a tiež bol problém s častým podávaním liekov, tak sestričky robili zábaly takto : hrudník do mokrej studenej plienky zabalili, ale ruky a hlavne nohy museli byť v teple.
Moja mama nám robila zábaly presne naopak, čiže studené zábaly na končatiny. Vravela som to sestričke v nemocnici, ale ona povedala, že je to zle, že končatiny musia byť v teple. Treba ochladzovať len hrudník.
denisa098
13. jan 2019
@miriam439 presne tak, žiadne ľadové sprchy, len plienku do vlažnej vody trošku s ňou pohýbať, prevetrať v izbe a obaliť len hrudník, nie bruško ani nohy.
lenkabukviarova
13. jan 2019
Súhlasím, obklady iba na hrudníček a bruško. Ak sa prudko ochladia končatiny, môže hroziť zúženie ciev akrálnychčastí. Zábaly – u malých detí sú vhodné zábaly na trup. Plienku namočte do vlažnej (nie studenej!) vody, dobre vyžmýkajte a obtočte okolo bruška a hrude. Nedávajte zábal na čelo, ruky a nohy! Zábal ponechajte maximálne 5-10 minút a prípadne ho maximálne 2-3-krát zopakujte behom 2 hodín. Dieťa pritom prikryte len vzdušnou prikrývkou, nikdy nie hrubou dekou alebo perinou, aby malo teplo odkiaľ unikať. Alternatívou je potieranie tela vlažnou hubkou.
 U starších detí zvoľte krátku vlažnú sprchu.
!!!Ak má dieťa studené ruky a nohy alebo zimnicu, nerobte zábal ani nesprchujte!!!
L.B

https://www.facebook.com/webzdravejrodiny/photo...
gabika4autor
13. jan 2019
Dcérke vystúpla horúčka nad 39 pred pol štvrtou ráno, dali sme paralen čapík, no do 4 hodín bola opäť nad 39, tak sme dali nurofen čapík. Potom to opäť kleslo, ale po dvoch hodinách teplota išla opäť hore, tak sme boli na pohotovosti. Najprv povedal lekár, že je to skoro, no videl, že má červené hrdlo a pred týždňom dobrala antibiotiká (zápal ucha+horúčky+plno hlienov, ktorých odsávanie už ani nemalo zmysel), tak dal dcére opäť antibiotiká lebo vraj sa jej to vrátilo. Podľa mňa nevrátilo, ale manžel ju nakazil, keďže ten tiež v horúčkach leží 😞 Chcela som s antibiotikami počkať, no dcére opäť vystúpila horúčka, tak som jej radšej dala 😞 má predpísané Ospexin 250... 2 ml každých 12 hodín (9 mesiacov, necelých 8 kg). Zábaly som dávala len keď mala horúce rúčky a nôžky, a len tak ako píšete, dokonca som plienku namáčala do 25 stupňovej vody, vyžmýkala, pokryla len hrudník a brušku a na to som dala suchú plienku. Prikrytá je len bavlnenou osuškou (plienkou). Dnes funguje na 38 stupňovej teplote bez liekov na zníženie teploty. Len nie som stotožnená s antibiotikami, ale už som sa nemohla dívať na tie 39, čo s ňou robili. No, stále ma máta či náhodou to nemôže byť zo zúbkov, vraj sa jej prerezávajú horné jednotky, no na druhú stranu tvrdia, že takéto vysoké teploty nie sú pri zúbkoch 😞 ....inak minule sme volali na pohotovosť do nášho mesta, povedali nám, že je plná čakáreň pacientov, takže dr. na nas nemá čas, že ak si myslíme, že je to potrebné, tak máme prísť...volali sme aj do druhého mesta a to isté nám povedali, tak sme volali na tretiu pohotovosť a až tam nám poradili 😞 takže takto to funguje s pohotovosťami 😞

Tu začni písať odpoveď...

Odošli