Ako zvládli vaše deti očkovania?

magua
15. sep 2010

Ahojte, ako ste zvladli ockovania? Myslim tym, co prezivali vase babatka po nich. Nas ockovali v piatok, uz druhy krat do oboch noziciek, prve ockovanie sme zvladli bez komplikacii, len trosku zvysena teplota... ale teraz je to ine, v sobotu mala cely den teplotu mierne zvysenu, vcera-utorok- ju prehanalo, bola akasi umrncana a dnes zacala trosku kaslat... moze to mat suvis s ockovanim?
Dakujem...

miska1981
15. sep 2010

ahoj moze aj nemusi. teraz vela babatiek kasle, mrnci, suvisi to so zmenou pocasia, treba teplejsie obliekat aj doma kedze este nekuria, v noci je suchy vzduch, daj na radiator mokru plienku, nam to pomohla ked kaslala.
ockovanie sme zvladli tak, ze este styri potom bola apaticka, bola hrozne spava a v noci nekludne spinkala , mrvila sa akoby mala nocne mory, vtedy pomohol dudel. a prenahat ju moze ak jej prechladlo brusko, predsa teraz chvilu teplo chvilu zima je, ale samozrejme priznaky z ockovania mozu trvat aj tyzden. prajem, nech vas to rychlo prejde... 😉

clostilka
15. sep 2010

my sme mali po oboch očkovaniach zvýšenú teplotu tak dva dni a potom ok ten kašel by som povedala že nemá súvislosť s očkovaním ale že ti Tamarka torška prechladla, od kašla dávam Sinupret - na riedenie hlienov a vlhčiť prostredie

stvura
15. sep 2010

Moj maly je pravdepodobne "zazrak", ani po jednom ockovani {a to uz ma vsetky s tych prvotnych, lebo ma dva roky} nebol apaticky, zly alebo urevany. Trosicka sme mali zacervenane miesto vpichu, len minimalne zvysenu teplotu... 😀

ludka140281
15. sep 2010

ahoj,po prvom ockovani v pohode,druhe bolo v pondelok,je placliva,nekludna,trosku mierne zvysena teplota 37,3 😒 a vecer 2x kakala co nezvykne...inak nic....no uz mame zubky,tak neviem ci je to reakcia na ockovanie 😠

benne
15. sep 2010

Podla mňa tá sobota bola z očkovania a ten zvyšok bude trošku nachladnutie. Môjho včera očkovali 2.raz do oboch. Po prvom mal horúčku 38,5, ale zabral mu prvý čipok. Dnešnú noc teplotoval celú, od rána už v horúčkach, ☹ jedine brufen mu zabera, tak každých 6 hodín máme doma trochu klud (teraz 😀 )
@magua a nemôžu to byť zuby 😉 to je asi odpoved na všetko 😀 😀 😀

8808
15. sep 2010

Ahojky, no nas ockovali asi 2-3x teraz nas caka preockovanie.. a vzdy bolo v pohode.. az na tie hrcky na nozickach.. ziadne nervy nemala, uplne pohodicka 😀

veronika81
15. sep 2010

BCG vakcína - veľké problémy s hojením ranky, chodili sme na pľúcne, kde mu to rezali a ošetrovali 😔
1. a 2. očkovanie (Hexa + Prevenar) - návšteva pohotovosti, horúčky 40,7!! K tomu mrzutosť a plač. Miesto vpichu červené s fľakom o veľkosti asi 7-8 cm a hrčka na stehienkach bola 3 týždne.. 😢
3. očkovanie - podávala som súčasne homeopatiká, dala rozdeliť Prevenar a Hexu s odstupom 3 týždne a reakcia minimálna (37,1 teplota).
MMR zatiaľ nemá a ani tak skoro nedostane.

jaaty
15. sep 2010

Máme za sebou všetky povinné aj nepovinné očkovania a nemali sme žiadne problémy. Preventívne som jej vždy, ke´d to bolo povolené, dala na noc v ten večer panadol a inak žiadna negatívna reakcia (máme aj rotavírusy, pneumokoka, žltačku či kiahne...)

catharinaa
15. sep 2010

my sme mali pred tyzdnom prve ockovanie....mal aj teplotku malicky museli sme dat cipky.....juj len ma mrzi ze co vsetko tie ockovania maju v sebe...citala som vselijake prispevky a naozaj hrozne veci su to..nechcem poriadne ani vediet co davaju nasim detickam do toho :-/

kejtty
15. sep 2010

prve ockovanie zvladol v pohode - bez teploty, len bol potom par dni umravcany...
Ale druhe ockovanie ho asi viacej bolelo, lebo strasne plakal, co pri prvom skoro vobec. A aj horucka nam v noci nabehla a potom bol tiez par dni umravcany, ale preslo to...

cikyta
15. sep 2010

Ja ani neviem,že mi očkovali dcerku.Tá ani velmi neplakala,nemala nič začervenané,ani teplotu,či nervozitu.Proste vôbec nič.Máme za sebou všetky povinne očkovania do 15 mesiaca. 🙂

maggie2
15. sep 2010

@magua Na príbalovom letáku, ktorý Ti bola lekárka povinná poskytnúť sú vyznačené možné nežiaduce účinky a ich frekvencia výskytu a, lekárka bola povinná o nich pravdivo informovať, ak tak neurobila, je to postup non lege artis . Skutočne vážne vedľajšie účinky sa vyskytujú menej často, ale vyskytujú (šokové stavy, kolapsy, autoimunitné ochorenia, niekedy i s následkami na celý život). Toto nie je dostatočne široký priestor na to aby si si vedela objektívne posúdiť svoje skúsenosti s ostatnými. Držím palčeky aby všetko dopadlo dobre, štatisticky je malá pravdepodobnosť že tie vážne prípady vedľajších účinkov by sa išli týkať práve Vás. To nech Ťa povzbudí, keď vakcíny sú už pichnuté. Sú to vážne veci a treba sa o nich dopredu informovať, nie až potom. Nemudrujem, je to i moja vlastná skúsenosť, na vlastných chybách. Ešte raz všetko dobré prajem. Ak tak, vygoogluj si príbalový leták dotyčných vakcín na nete, tam si prečítaš tie veci

alfomilka
15. sep 2010

moj syn, prva hexa s prevenarom v poho. druha hexa s prevenarom, zvysena teplota. tretia hexa s prevenarom vysoke teploty 1 den, nepokoj, zacervenanie v mieste vpichu. A na dalsich 9 mesiacov sa prestal vyvijat v reci, pouzival len tie 4 slova, ktore dovtedy vedel. Az po tych 9 mesiacoch zacal znova rozpravat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dara76
16. sep 2010

Misko bez problemov, Katka so zvysenou teplotou tak 2 dni 37.7 a aspon tyzden umrncana

denduska
16. sep 2010

starsia dcera - 7 dni po bcg sa mi spustil monitor dychu, nasla som ju v postielke ako handrovu babiku, bez reakcie na hlas, na trasenie, prisla k sebe az po tom ako som jej fukla do nosteka, 1.hexa + prevenar ockovana na obed, vecer o piatej neutisitelny krik, ktory trval asi 3 hodiny 45 minut, na konci uz lapala dych, zakaslavala sa, modrala... par dni na to prestala kakat a znova sa vykakala po 2 tyzdnoch..toto sa upravilo asi o 6 mesiacov. medzitym sa jej zacali robit suche flaky na kozi. 2.hexa + prevenar - atopak v plnej parade. Nastastie nic viac.
Urcite nic spolu nesuvisi ale mne uz bohato toho stresu stacilo 🙂

kristinka123
17. sep 2010

1x hexa + preventar: 40-horucky - mala mala uplne sklene oci, len hladela pred seba na nic nereagovala, nehybala sa - horucky aj ked uz miernejsie trvali asi 3 dni a potom este 2 tyzdne bola apaticka
2x hexa + preventar: doktorka nam pre istotu odporucila 2 dni pred ockovanim a 3 dni po ockovani uzivat fenistil kvapky a pomohlo to - ziadna reakcia, dokonca ani zacervenanie.
Takze bez fenistilu uz ziadne ockovanie 😉

janahugo
17. sep 2010

U nas prebehlo prve ockovanie (obe nozicky + lyzicka rotavirus. inj.) v poriadku, ziadna teplota, nespavost (klop-klop).
Ani prvy syn nemal nikdy teploty. Vzdy po prichode z ockovania som prikladala ladove obklady - male kococky. 😉 Tak mi to poradili.

zuza.m
18. sep 2010

no my sme po prvom očkovani do nožičiek (hexa a prevenar) mali klasicku horučku a spavost,
dalšie očkovanie bolo rozložene na dva krat (koly zachadzaniu pri pichani) odstupom 2týž.tak že sme si horučky alebo apson zvyšene teploty užili na dva krat..ale vždy boli teploty nižšie ako tie prve.
na miesto v pichu som davala tak isto ladove obklady..

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monataa
9. jan 2020

@kristinka123 a aj v den ockovania ste davali? Dakujem