Aký je podľa vás najlepší sirup na kašeľ?

nenka83
3. jan 2008

poradte mi, moja mala je uz 3 tyzdne chora.no zhorsil sa jej kasel.kasle tak ze ju natahuje.pri prehltani ju boli-mali sme calciovy sirup, muscosolvan a stodal.nic nam nepomaha.poradte ☹

molnarovak
22. jan 2010

Veľmi dôležité je vedieť, či má dieťa suchý alebo vlhký kašeľ. Najlepšie je poradiť sa v lekárni, pretože nevhodne zvoleným sirupom sa dieťaťu ešte priťaží a kašeľ trvá strašne dlho.

enrikad
25. jan 2010

je pravda čo popisuje :molnarovak:, my sme začali s výberom sirupčeku až po dohovore s doktorkou...

evita123
26. jan 2010

ahojky. my mame kazdu chvilu kaslik.. a najviac sa nam osvedcil solmucol a triffed

jahodka11
26. jan 2010

my pouzivame stodal...je dobry, sladky a pomaha 🙂

komisakpd
29. jan 2010

tak my prvykrat pouzivame sinupret..maly strasne kaslal, som ymslela ze jej to suchy kasel ale v lekarni mi poradila ze suchy kasel nie je sprevadzany hlienmi..tak som usudila potom ze je to mokry, lebo hlieny mal take huste ze nesli ani s odsavackou na vysavac..tak som dnes nasadila sunupret a vecer to uz z neho zacalo tiect..to je taky rychly??? tak dufam ze nam to cim skor prejde a ze sme spravne nasadili liecbu..

loren
16. mar 2010

ahojte aky sirup dat miesto calcium chloratum ja ho proste do deti nedostanem a ked nahodou hej vygrcaju ho

matej911
16. mar 2010

promexin 😎

loren
17. mar 2010

skusime dakujem 🙂

gina333
17. mar 2010

my sme mali Ventolin a Erdomed, od dokiny. 🙂

siuzi
19. mar 2010

a my používame len HEDELIX,je prírodný.môže sa aj dlhodobo 😉

zuz11
19. mar 2010

na suchy kasel Stoptusin a na mokry zahlieneny Hedelix

biba12
20. mar 2010

stodal,solmucol. A dobre su aj stare babske recepty ako cibulovy cajik. POmaha to.

cessy
20. mar 2010

hedelix, stodal 😉

katecameron
28. sep 2010

na vlhky kasel solmucol na suchy pleumolysyn su najlepsie mam to od magistry z lekarne ktora je moja znama ale man dobre pomohol aj Trifed a mucosolvan-ale inhalovany cez inhalator 🙂 HEDELID je slabe aj stodal aj stoptusin samozrejme pri zaciatku choroby su niekedy vhodnejsie slabsie

zuza.m
28. sep 2010

no ja na mucosolvan nedam dopustit.hned po prvom užiti je kašel miernejši a trva par dni teda apson u nas a ak nahodou nevidim zmenu tak robim cibbulovy sirup tie to dve kombinacie sa super doplnaju.. 😅

katecameron
28. sep 2010

cibulovy sirup je fakt dobry mojim to tiez zabera

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
waitinka7
21. okt 2010

Aj pre nas je najlepsi Stodal.

bublinkajasminka
22. okt 2010

u nas vzdy stodal

babullka1
22. okt 2010

u nas taktiez stodal....

brnka
25. okt 2010

jednoznacne CIBULOVY

fialocka753
27. apr 2011

U nas je najlebsi na suchy kasel BioTUSÍLEK. A na vlhky kasel Bromhexin8.

chilli29
1. mar 2013

baby poradte ak viete.včera som malému kupila Mukoplant sirup,ale on ešte viac kašle.prejde mu to,alebo mam ist s nim naspat k doktorke 😒 ??

lolko_lenka
22. mar 2013

Ahojte, chcem sa poradiť, keďže v lekárni na mňa cez telefon nemali čas.... Dcérka ( 18m ) od včera poobedia pokašliava, nie nejak často, ale keď už zakašle, tak poriadne. Je to vlhký, hlienovitý kašeľ, akoby jej stekali soplíky do hrdla. Ked jej odsavam soplík, tak jej ide máličko. Nasadila som jej Mucoplant sirup. Len mám pocit, že ju asi aj trošku bolí hrdielko. Neplače, len pri jedení mám pocit, ako by jej to jedlo išlo ťažšie dolu krkom. Možno je to aj hlienami, neviem. Myslíte, že ten Mucoplant stačí, alebo ešte niečo nasadiť? Mám doma ešte Calcium Chloratum, Stoptussin, Fenistil... Ďakujem za radu. Ak to do nedele neprejde, pôjdeme na popočúvanie k dr.

simca06022011
22. mar 2013

@lolko_lenka stoptussin je na suchy kasel, calcium na zachripnutie, fenistil nedavam - iba pri alergiach. Na vlhky kasel mucoplant staci, alebo mucosolvan a ine na vykasliavanie... ak by nemohla spinkat, tak mozes skusit stoptussin, ja ho davam pred spanim, ked mame kasel, aby sa aspon vyspala... cie sirup naposledy cca okolo 4 tej a potom ked ide spat tak tussin🙂

lolko_lenka
22. mar 2013

@simca06022011 tak budem dávať ten mucoplant zatiaľ, poobede mi spala 4 hodiny, tak si myslím, že ten stoptussin netreba 🙂 ved uvidím aj zajtra ako to postupuje, resp. ustupuje. A čo na to asi boľavé hrdielko?

simca06022011
22. mar 2013

@lolko_lenka asi nic 🙂 cajik s medikom 🙂))

lolko_lenka
22. mar 2013

@simca06022011 čajík do nej nedostanem ani inokedy, pije len čistú vodu, tak zostaneme asi pri tom 🙂 ďakujem za rady 🙂

19ninka27
8. apr 2013

@nenka83 Ahoj asi reagujem neskoro,ale do buducna, malí m tiež kašle a dosť často,a anibiotika zaberaju max na tyžden a po tyždni sme zas na začiatku...tak som pátrala po nete,a dávam mu cibulový čaj,potom cibulový sirup,domaci tymianinovy sirup,a este cubulovy sirup urobeny s karamelu..Možem odklepať,ale ako mu pozeraám hrdlo nema zapalene,ako mal,a to uživa 1den..tie ,,domace,,lieky..Myslim že nieo na nich bude,tiež som neverila,ale zrejme to omaha,...skusila som retože už nemieneim do maleho pchať atbiotika a tie iste dookola..:-//inak Cibulovy sirup sa robi,tak že nakrajaš sibulu na kocky,a daš 2-3 Pl medu,nechaš na teplom mieste odstat cibula pusti štavu,a davat mu tu štavu je chutná...Tymianinovy sirup,200g cukru,250ml vody cukor rozpustit a varit 20 minut ,potom pridat cely sačok tymianu,a nechat odstat do vychladnutia, potom scediť.super sirup a možes ho aj skladovať...a je ako z lekarne,mžno aj lepši🙂 cibulovy caj .karamelovy,robim takto,rozpstim 6Pl cukru potom pridam vodu , a miesam a hodim do toho cibulu prekrojenu na polovicu a varim 15 minut,jeto mnamka..🙂 čitala som na iných strankach že to pomaha..tak skus...Mýslim že lepšie než kade jaka chcemia.

babkabubko
9. apr 2013

odporúčam domáci tymiánový sirup - je skoro ako tie z lekárne ale tento je domáci bez kozervantov (recept nájdete na mojej stránke - aj na iné domáce liečiky) 🙂