Aký krém na atopický ekzém?

mia_ko
7. sep 2014

Ahojte, chcem vas poprosiť o radu. Mám atopický ekzem najčastejšie na dlaniach s vonkajšej strany, strašne ma svrbia ruky a kožu mám veľmi suchu nech to mastím hocičím. Mam aj maste od dr. ale mam od nej aj odporučene ísť na liečenie ale nakolko mam dve male deti tak sa mi neda ísť na tri týždne preč z domu. Poradte mi nejaký krém z lekarne ktorý zmierni svrbenie a zaroveň aj premastí. Ďakujem Mia

liz_lemon
7. sep 2014

@mia_ko na premastenie je vyborna kyselina mliecna, zarabana v lekarni

mia_ko
autor
7. sep 2014

@liz_lemon da sa to aj bez receptu?

stanislavao
7. sep 2014

@mia_ko myslim si, ze pokial mate maste aj od koznej predpisane a bol ovam doporucene liecenie, tak vam len tak hocijaka volnopredajna mast nepomoze. my mame na ekzem mast z lekarne Infadolan. synovi pomaha na suche miesta, ale jeho to nesvrbi. neviem, ci je to aj proti svrbeniu.

drobcek26l
7. sep 2014

Tiež mám ten istý problém ako ty a veľmi mi pomáha infadolan nieje proti svrbeniu ale skvele premastí a keď to nebudeš mať suché nebude to ani svrbieť. Držím palce 😀

liz_lemon
7. sep 2014

@mia_ko to neviem, treba sa spytat v lekarni, ale oni potrebuju zlozenie, teda kolko coho maju dat, lebo napr. moj syn mal na zimu taku hustejsiu a na leto zase redsiu

andrejka1983
7. sep 2014

kozmetická vazelina 🙂

sunshineka
7. sep 2014

Od koznej mam elocom.tu si davam,ked je ekzem najhorsi.nema sa pouzivat dlhodobo a casto.mala som rozne kremy napr.excipial,ale nejaky zazrak sa nedial.uz pouzivam iba kokosovy olej a ekzem zmizol

brtkulka
8. sep 2014

@mia_ko na suchu pokozku skus kombinaciu bepanthen s nejakym hydratacnym kremom pre atopikov (napr. bioderma atopic pp balm, alebo eucerin atd) v pomere 1:1. na svrbenie, ze vraj pomahaju homeopatika poumon histamine ch15 - nemam odskusane. ja malemu hlavne kontrolujem stravu - mame vela veci vylucenych, s tym skriabanim nic moc nenarobim - ale je to omnoho lepsie ako pred pol rokom (to bolo pred dietou), ked to presvihnem s nejakym alergenom - tak mu sem tam dam skin cap (na akutny ekzem, vdaka tomu sa nedoskriabe do krvi), mozno si zachytila nieco o skin cape - ze vraj obsahuje kortikoidy... ja ho vsak pouzivam s mierou, naozaj iba pri akutnom ekzeme (mazem 2-3 dni)...

nutrimas
8. sep 2014

Pri kazdom koznom ochoreni treba patrat po pricine, ktr. je zväcsa zakotvena vnutri, tam by bolo vhodne zacat - vnutornou ocistou tela. Na podporu detoxikacie odporucame bodliakovy olej, ktr. precisti a posilni najmä pecen, ktr. je najviac zatazena toxinmi. Samozrejme, nemenej dolezite je aj zlozenie stravy - dobre je vylucit muku, biely cukor a kr. mlieko, su rozne nahrady - rastlinne mlieko (vapnik doplnit napr. makovym olejom - 1K denne rano a vecer), celozrnna muka, brezovy cukor al. stevia....
Vyborne detoxikacne schopnosti ma aj chlorella, ktr. ma tiez velmi pozitivne ucinky na stav pokozky.Odporuca sa uzivat dlhodobo, no zacat je dobre s nizsimi davkami.
Na vonaksie osetrenie je na atop. ekzem velmi dobra konopna bylinna mast, celkovo kozmetika s konope, najlepsie prirodna, bez umelych zloziek a tiez nimbova kozmetika.
Pestry vyber najdete v nasej ponuke, väcsinu mame odskusane na sebe, kedze nas tiez potrapili ekzemy a ine kozne ochorenia...
V pripade otazok Vam ochorne a radi poradime.

@mia_ko

mamazem
10. sep 2014

Pozrite si tento článok: je tam pohľad alternatívnej medicíny na príčinu ekzémov a možnosti liečby: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...
Súhlasím s nutrimas, príčina je inde, nie na dlaniach, treba odstrániť príčinu, krém je už len dekoratívna záležitosť...

lukas2009
7. jan 2021

Ahojte, Čo Vám pomaha na atopicky ekzém na rukach ? Vyskušala som už skoro všetko aj moja kožna doktorka je už zufalá 😏 nic nepomaha už skoro 2 roky 😩 Budem vďačná za kazdu radu ... pekný deň 😚

01matrioska
7. júl 2022

@lukas2009 Dobry den, pisete, ze ste uz vyskusala skoro vsetko, vyskusali ste uz aj krem san´ aktiv? obsahuje sol z mrtveho mora v spojeni s bylinkami, je vhodny prave na takuto problematicku pokozku, ekzemy, psoriazy a pod.