Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

verbalinka
12. apr 2012

@azeretka
@luthien.k o něm jsem taky četla, ale má několikaměsíční objednávací lhůty, což pro azeretku asi nebude ☹
Jinak Willovi v krvi samozřejmě nic nevylezlo. Dr to ukončila s tím, že alergii nemá a kašel je od mandle (což asi je), ale to jeho škrábání se tím nevyřeší. Takže plánuju návštěvu alergo va vlastní pěst.

margotka7
12. apr 2012

@kaja73 @luthien.k je to normalne, ze sa malej stale ten ekzem rozsiruje? ☹ myslite, ze sa stale to telo cisti? mne sa to nejako nezda. uz som vysadila aj to mlieko s kalciom

azeretka
12. apr 2012

@luthien.k jééé, to jsem ráda, že jsem se strefila, dopoledne jsem nás už objednala, dr. měl už top stav, ale jdeme k dr. Bělohlávkové, která je údajně taky moc dobrá a jeho žačka 🙂 , moc děkuju za reakci 😉

luthien.k
12. apr 2012

@margotka7 může být v ekzému infekce, pokud se ekzém rychle šíří, chce to určitě navštívit kožní, aby to zhodnotila a nejlépe udělala stěry, to se bohužel jinak spolehlivě zjsitit nedá. Pokud infekce nebude, tak intenzivně pátrat po všech možných stravovacíh i nestravovacích příčinách.

kaja73
12. apr 2012

@margotka7 nemali ste teraz niekedy ockovanie MMR? nam ockovania strasne zle narobili.
A to ryzove s kalciom zatial nepije len kratko.

margotka7
12. apr 2012

@luthien.k infekcia ma nenapadla, ale je to dost mozne, lebo to ma take pupaciky po tele. mohla si kludne infekciu zaniest, pretoze si ekzem minuly tyzden rozskrabala

@kaja73 MMR ockovanie sme odmietli

luthien.k
12. apr 2012

@margotka7 takže infekce to určitě být může - první pomoc - koupele nebo oplachy v hypermanganu (slabě růžová voda) a genciánová vileť na ložiska... Obvykle to kožní nechají přeléčit antibiotiky s kortikoidem, bohužel se to ale rádo vrací, takže radím vždy i posilovat imunitu a pokud se to vrátí, jít na to jinak, než s atb. a hormonální mastí...

luthien.k
12. apr 2012

@janioli a jak jste na tom v rodině s alergiemi, s astmatem nebo atopickým ekzémem?

luthien.k
12. apr 2012

@verbalinka no jo, to se dalo čekat... Prostě jedině eliminace by to mohla ukázat...

margotka7
12. apr 2012

@luthien.k dakujem za radu 🙂

janioli
12. apr 2012

@luthien.k ja ani manzel nic, muj bracha jako dite lehky atop. ekzem, ktery pak vymizel....

luthien.k
13. apr 2012

@janioli potom bych se spíš přikláněla k tomu, že o alergii nepůjde, ale na 100% se to dá říct pouze po eliminačně expozičním testu - BKM zcela vysadit, dát AC mléko, třeba naředěné reis drinkem natur pro přijatelnější chuť a vyřadit BKM zcela z Tvého jídelníčku, jestli částečně kojíš, a to na 2 - 3 týdny. Nic jiného Ti spolehlivou odpověď nedá a budou to jen spekulace. Ono opravdu typické příznaky alergie na BKM nemá zdaleka každé dítě, ono to třeba může být jen špatné prospívání a například špatné hospodaření s železem k tomu, což se bez odběrů ani nezjistí...

cora73
13. apr 2012

ahojte kocky,na stranke Mimibazar.sk som dala pridat v Receptoch kategoriu "Bezlaktozove jedla",tak sup sup s bezmliecnymi a bezlaktozovymi receptami... 😀 😀 😀

janioli
13. apr 2012

@luthien.k ahoj dekuji za odpoved 🙂, nekojim, odmitl zcela kojeni ve 4 mesicich...ted v podstate stejne jako prso bojkotuje flasku s UM...ten pokus -tedy eliminacni test- nevim, jak provest, nemyslim, ze by pil NAC ani naredeny, zkousela jsem ho i sladit...kdyz nepije normalni UM, ktere je docela chutne, nebude pit uz vubec NAC nebo podobna mleka...a nechat ho zcela bez mlecnych vyrobku asi neni rozumne...?je mi divne, ze kojenec, ktery je v podstate zavisly na mleku ho odmita pit, zda se to nelogicke....no ale kdyz nema zadne v podstate potize, nez to, ze nechce mliko (davam jen v noci 2x), a nema moc chut k jidlu,a ma malicko sussi mista na loktech a kolinkach, tomu se ani snad neda rici ekzem v pravem slova smyslu, tak ani nevim,co bych pri tom eliminacnim testu sledovala. s vahou nevim, jak ted, jdeme kontrolovat za tyden. jinak je ale spokojeny, usmevavy.kaka 1-2x denne, no bobek to neni, spis konzistence presnidavky, co ma k obidku (masozel, i barva ruzna, dle toho co ji),ale takovou stolici-tekutejsi, mel i muj starsi syn hooodne dlouho a bylo vse v poradku. takze pokud bude pribirat, asi to nemam resit, ze a snazit se mliko nahradit jinyma mlec. vyrobkama?dekuju jeste jednou za nazor.

luthien.k
13. apr 2012

@janioli no právě, je to nelogické, a děti někdy odmítají, co jim vadí... Nechutenství je také možným projevem alergie, jsou děti, co když je jim vyřazen alergen ze stravy, tak se jim poměrně dost zvýší i apetit. Já bych mléko nahradit zkusila rýžovým (to je opravdu dobré a hodně ho mají obvykle děti rády), alespoň na těch 14 dní a kdyby se změnil apetit, tak bych nad alergií zauvažovala. Na těch 14 dní to dítě neohrozí v žádném případě.

janioli
13. apr 2012

@luthien.k aha, takze zkusit davat misto mlecnych davek ryzove )pokud by ho pil tedy 🙂 a vsekere mlecne kase nic nedavat tech 14 dni, pokud by ryzove taky ne ne, tak nedavat 14 dni vubec nic mlecneho?to by se pak melo neco ukazat, pokud to dobre chapu a kdyz by bylo vse stejne, najet zase na nas puvodni rezim...?jsi prvni, kdo si netuka na celo, kdyz jsem vyslovila toto podezreni na abkm a to jsem jiz mluvila se spooostou doktoru, dokonce jsme byli i ve spitale, protoze odmital pit mlicko a bylo mu teprv pres 4 mes, tak neslo moc davat nic jineho...i tam nad tim mavli rukou, pouze nase obvodni udelala odber,ale tam vysly vsechny protil. negativni, coz uz ted vim, ze neni vypovodajici,ale ji to stacilo a uz o tom nechce slyset ☹...

luthien.k
14. apr 2012

@janioli přesně, nedávat nic z mléčného, nemléčnou kaši udělat do reis drinku.
Doktoři mají obecně tendenci bagatelizovat alergii na BKM, přestože jí trpí 5 - 10% kojenců do jednoho roku bez ohledu na to, zda jsou kojeni nebo na UM. Takže zkus to, nemůžeš tím nic ztratit, jen získat.

markusko
14. apr 2012

Ahoj holky, ráda bych se přidala do diskuze. Něco málo už jsem pročetla, tu i třeba na porodnice.cz, kde je docela dost dotazů ohledně ABKM.

Dcera (4 měs.) je plně kojená, asi od 2 měsíců se mi hrozně u prsu vzteká, není schopná se v klidu najíst, přibírá sice asi normálně (porodní váha 3700, ve 4 měs. 6 000g), ale první dcera s nižší porodní váhou přibírala mnohem víc (vím, že bych neměla srovnávat, ale nedá mi to 😅 ) Myslela jsem, že malá má spurt nebo bojkot, až po delší době mi došlo, že jí nejspíš něco bude v mlíčku vadit a začala si psát stravu. Zkusila jsem vysadit mléčné výrobky (nedaří se mi to na 100%, přiznám se, že jsem na nich závislá a jedla jsem je v hojném množství a ve všech formách... 😔 ), nahradila sójovými výrobky (to taky nedělalo dobrotu, takže teď jsem vysadila i ty) a vejce (rapidní zhoršení u dcery nastalo po koprovce s vařejným vejcem...) Občas teda v dietce uklouznu... nicméně výsledky se už i tak dostavily a to takové, že holka začala u prsu normálně jíst a je nesrovnatelně spokojenější. Ekzém nemá, má sice citlivější pokožku a občas se mi osype, ale klasický ekzém to asi nebude.

Pár věcí mi ale stále není jasných, tak bych se ráda zeptala 1. Jak přesně vypadá hlen ve stolici 2. Zda-li je u ABKM relevantní nález krve ve stolici či nikoliv.

Případně co chtít za vyšetření po pediatrovi - máme takové různé nespecifické příznaky, naši situaci jsem pldd popisovala, ale v podstatě bez řešení.

katyxq
15. apr 2012

V souvislosti s tím, že malá nijak excelentně nepřibírala (tipuju si, že kvůli alergii na BKM, teď už držím přes měsíc dietu, tak to snad bude mít efekt i na její váhu), mi vrtá v hlavě jedna věc - jaká je pravděpodobnost, že bude malá špatně reagovat na Nutrilon allergy care, když jí vlastně vadí i jen to nula nula nic BKM, který so dostává do mateřskýho mlíka?

eustoma
15. apr 2012

@markusko soja je hodne silny alergen.
hlen v stolici vyzera akoby kusky s hnacke. teda tusky stolice v tej tekutej.

alergicke vysetrenie do pol roka nemaju zmysel, aspon tak mi to bolo povedane. malu vysetrovali na alergologii prave kvoli podozrienu na mliecnu alergiu az v 7m. dostala som od pediatricky ziadanku na alergologiu.

eustoma
15. apr 2012

@katyxq relativne mala.

jazzy03
15. apr 2012

Chcela by som sa Vas opytat na reakcie po ockovani s Infanrix Hexa. Caka nas ockovanie na najblizsej poradni, tak som si precitala pribalovy letak. Vakcina obsahuje aj laktozu. Dcerke sa na 1 mesiac objavili caste riedke zelenkave stolice s krvou. Odvtedy som na bezmliecnej diete (dojcim) a diagnoza z gastra je alergia na mlieko. Zatial sa velmi neorientujem v problematike, preto som zvedava, ci to je OK. Nasu pediatricku ta otazka zaskocila 🙂 asi som bola prva s takou cudnou otazkou. Ale ako pisem, som nova a este len zistujem, co skodi a co nie, ako ta alergia funguje. Dakujem.

inka070707
16. apr 2012

U nas uplne v pohode. Prve dve ockovania so ziadnou reakciou a pri tretom jeden den zvysena teplota. Takze v poho 🙂

kaja73
16. apr 2012

@jazzy03 prva hexa -na 7 den rano sa zobudil s celotelovym ekzemom,pozastavil sa mu motoricky vyvoj-prestal sa na 2m pretacat-zacal sa pritom pretacat 10 dni pred prvou hexou-,druha hexa-2 dni 40 horucky,jacanie 7h v kuse,svalove zasklby,obnovenie ekzemu-uz aj s krvavymi loziskami,nastupili tiky hlavy a 2m nespavost,stratil ocny konkakt-vsetko naststie casom pominulo,ale chemiu viac nedostal. Trapili sme sa vsak dlho.

luthien.k
16. apr 2012

@katyxq asi u 5% dětí nelze dát AC mléko a musí se Neocate (viz moje dítě...).

jazzy03
16. apr 2012

@kaja73 ach jaj, neviem si ani predstavit, co ste museli prezit. cim viac clovek vie, tym viac sa boji toho ockovania. a to som nasla este aj toto: "Existujú dôkazy o genetickej predispozícii k precitlivelosti voči pertussis vakcíne, ktoré súvisia s precitlivelosťou voči hovädziemu proteínu BSA (bovine serum albumine), ktorý sa nachádza v kravskom mlieku. " no uvidime. odvtedy ste teda neockovali uz nicim? a vdaka za odpoved 😉

@inka070707 dobre citat, ze su aj dobre reakcie. keby boli len take, ake by to bolo jednoduche... dik 😉

luthien.k
16. apr 2012

@jazzy03 u silných alergiků na BKM je u Infarixu riziko, že bude reakce (i anafylaktická), protože rozbory bylo prokázáno, že obsahuje nedeklarovaný kasein (jedna z bílkovin kravského mléka). To, co píšeš, je také jeden z důvodů, proč atopici často nepřiměřeně reagují na Infarix - k pěstování složek vakcíny se používá "boviní" materiál.
Laktóza nevadí, to je mléčný cukr, na ten alergie není, ale vadí to výše uvedené.

inetka
17. apr 2012

Ahojte kocky, mam na predaj mliecko Neocate, ak ma niekto zaujem kuk na bazar.

joni
19. apr 2012

Neviete ci kypriaci prasok do peciva neobsahuje nejaku kravsku bielkovinu? Lebo som upiekla kolac (kolac lenivej zienky) a maly sa mi z neho vyhadzal. Minule som tiez piekla kolac do ktoreho nejde ani mlieko ani vajce ale ide tam kakao a tiez sa mi vyhadzal, tak som si povedala ze mozno z toho kakaa. Ale z coho sa vyhadzal dnes to neviem.

yuyka28
21. apr 2012

maminky prosim o radu pomaly som uz zufala...moj 4-mesacny syncek ma pravdepodobne alergicku reakciu na krku a hrudnicku, mam podozrenie ze z bkm...cisto ho kojim, nedokrmujem, starsi syn ma alergiu na bkm preto myslim ze aj toto je dost pravdepodobne...drzala som tyzden dietu, nic s obsahom mlieka som nejedla, aj sa mi zdalo ze sa to zlepsuje, no nemizne to najhorsie ze maly sa zacal rucickou skriabat po hrudnicku 😢 mam este vydrzat na tej diete? co mozem malemu dat na tu pokozku aby ho to nesvrbelo? nechcem urcite davat ziadne kortikoidy