Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

petyi1
22. apr 2012

@yuyka28 ahojky. Skus lanolinovy krem s Aloe Vera a miesto mlieka acidko, u nas to zabralo nasa mala to pije od pol roka az do teraz, ale potom neskor davajte pozor na zuky je sladene🙂🙂🙂

lojzina
22. apr 2012

@yuyka28 urcite jeste vydrzet s dietou... 😉 .Na svedeni jsou kapky a sirupy,ale urco bych zasla na kozni...

lojzina
22. apr 2012

@yuyka28 spatne jsem pochopila-ptas se na pokozku:dobre je mleko a-derma z ovsa

katyxq
22. apr 2012

@yuyka28 Při alergii na BKM acidko né (petyi1 ti radí blbě).

martinka05
23. apr 2012

@luthien.k ahoj, dnes sme boli na kontrole na gastre a máme už aj výsledky, vyšlo jej kazein IGG a soja IGG pozit a antimilk 53. Minule si mi písala, že keď sú zvýšené výsledky IgA a IgG takže si myslíš, že to alergia nebude. Máme ešte doniesť stolicu a budú ju testovať na plesne a H. pylori a ostávame na diéte bez mlieka, zatiaľ ☹

luthien.k
24. apr 2012

@martinka05 neznamená to, že není alergická na BKM, ale že tyto hodnoty o tom prostě nevypovídají... Jediný plnohodnotný průkaz alergie na BKM je eliminačně expoziční test.

luthien.k
24. apr 2012

@yuyka28 dieta chce alespoň 14 dní, někdy i déle a často vadí i něco jiného (vejce, sója, ryby, ořechy, pšenice...), takže pokud dieta bez BKM nepřinese efekt, je třeba se zaměřit i na další alergeny ve Tvé stravě.
Pít zakysaná mléka je nesmysl, při podezření na alergii na BKM se nesmí nic z mléka, ale to jistě víš, když máš doma už jednoho alergika.

yuyka28
24. apr 2012

@luthien.k dakujem vydrzim teda este par dni, ono sa to zlepsilo ale prave vtedy ked som mu tu cervenu pokozku natierala boraxglycerinom...a teraz neviem co to znamena, ci ten borax utisuje alergicku reakcu alebo to nebola alergia? na kozne smesa nachodili so starsim synom kade tade ale nasi doktori maju podla mojho nazoru mizive info o alergii na bkm...a uplne to zabila nasa obvodna lekarka ked mi povedala ze alergia na bkm je to iste ako intolerancia laktozy a vraj maly moze jogurty, kysle smotany,...a vraj ho mozem kojit a jest mliecne produkty, vraj to do mlieka neprejde...tak som ho kojila 2 roky a 2 mesiace 😒 a pritom mal maly 200 nasobne zvysene hodnoty- tie co ukazuju na alergiu...taka som nastvana...to bolo pred 3 rokmi...

yuyka28
24. apr 2012

@luthien.k este sa chcem opytat, vsimla som si na malom, ked ho nakojim, asi tak po hodine sa mu vyhodia sem tam po telicku ( na rucicke, cielku, hocikde) asi 3 take male vyrazticky (ja to volam ohnicek), je to biely pupacik a okolo asi 2-3 mm cervena plocha...co to moze byt? tiez alergicka reakcia?pripomina mi to horucku na pere u dospeleho cloveka tiez to rychlo zmizne a aj to tak vyzera..

tetapetra
24. apr 2012

@luthien.k vidim, ze este stale poctivo odpovedas na otazky 😀 Mas moj obdiv.

luthien.k
25. apr 2012

@yuyka28 ty vyrážky - kdyby byl mladší, tak bych si tipla na erythema toxicum neonatorum, ale to se objevuje vyloženě u novorozenců (vypadá jako poštípání blechou, rychle se objevuje a zase mizí, měly to obě moje děti, ale jen v porodnici a těsně po ní). Takto těžko říct, zkusit nakojit a ukázat na kožním 🙂

Jinak mě nepřekvapuje, že lékaři u staršího neřešili možnost alergie na BKM, přestože jí trpí asi 5 - 7 % dětí do jednoho roku, tak díky časté nespecifičnosti příznaků je poněkud opomíjena...

Borax glycerin se používá na infekce kvasinkou, tak že by...?

luthien.k
25. apr 2012

@tetapetra díky, já sem chodím už fakt dlouho, tak asi jen tak nepřestanu 🙂

badzova
25. apr 2012

@luthien.k ahoj..chcela by som sa poradit...uz dlho som tu nebola, tak na upresnenie mame bkm a intoleranciu laktozy a pred casom nam zistili alergiu na vajecny bielok. dcerka je stale mala a ani nepribera. jedalnicek si mi poslala dostali sme teraz aj jedno mlieko ktore celkom dobre znasa...ale..nepotrebuje nejake vitaminy? myslim ohladom kosti atd..lekarka mi tvrdi ze nepotrebuje, ale ona uz rok neje nic mliecne 😒 dakujem

luthien.k
25. apr 2012

@badzova ahoj, to špatné přibírání - dělali jí testy na celiakii? Uvažovali jste i o jiných potr. alergiích? Ono toto může být důsledek právě celiakie nebo nějaké další alergie (třeba na pšenici, která je obvykle konzumována denně).
Jinak myslíš vápník? Jaké mléko pije a kolik? Jaký je typický jídelníček?

badzova
25. apr 2012

@luthien.k pred dvoma mesiacmi nam robili krvne testy a celiakia sa nepotvrdila. mala trocha zvysene hodnoty ale nasli sme tam to nestastne vajicko, inak mala vsetko ako tak ok.
mame mlieko neocate advance..to mava vacsinou rano spolu s nejakymi chrupkami, alebo mava chlebik s rastlinnym maslom a zeleninou, obcas nejaky kolac co upeciem..bez vajec a mlieka...to ma tak na striedacku...potom mava ovocie, na obed polievku vacsinou zeleninivu a nejake masko, alebo bezvajecne cestoviny s paradajkovou alebo inou omackou, ...potom vacisnou zase nejake ovocie alebo musli tycinku ..na veceru vacisnou ine ako boli ranajky...dokola stiedame to iste, ked zavediem nieco nove tak to nechce ze je to nechuti...este robievam nejake pomazanky..s rybkami a tak..ale podla mna nema vobec pestry jedalnicek 😒

badzova
25. apr 2012

@luthien.k a z toho mlieka vypije max. 1 dc denne..aj to nie kazdy den

yuyka28
30. apr 2012

@luthien.k ano aj Simonko to mal v porodnici na laktikoch...ale toto sa mi zda ine. Inak predvcerom sa to tak zhorsilo, asi po hodke a pol po kojeni zacal velmi plakat, ked sme ho vyzliekli mal cely hrudnicek cerveny a horuci skriabal sa a vyhodili sa mu velke biele akoby pluzgiere...a opat som to natrela vsetkym co som nasla lebo uz som nevedela co robit a po polhodine to zmizlo...dnes mu tam nic nevidno ale sem tam sa tam este poskriabe...ideme dnes na kozne tak som zvedava co povie kozna... 😖 inak stale drzim bezmliecnu dietu

luthien.k
30. apr 2012

@yuyka28 to by chtělo víc než bezmléčnou dietu... Dej vědět, jak jste dopadli na kožním.

sanym
30. apr 2012

@badzova ahoj, mladšiemu synovi práve zistili alergiu na BKM a vajíčko. Čítala som, že pečieš, prosím ťa čím nahrádzaš pri pečení vajcia a maslo? Neviem si ani predstaviť ako piecť bez toho. Môj malý má už skoro štyri roky a nejedáva takmer nič. ☹ Doteraz žil na jogurtoch a syroch a teraz už nemôže ani to.

erikasadek
30. apr 2012

@luthien.k ahoj chcel aosm ta len pozdravit.. 🙂
@sanym kupis normalne nahrada vajicka

http://www.bio-obchod.sk/produkt-304/vajahit.htm

luthien.k
30. apr 2012

@sanym jakými testy to zjistili? Jaké má potíže? Péct se dá snadno - místo jednoho vejce jedna lžíce kukuřičného škrobu, tuky jsou taky bez BKM (margaríny, oleje, sádlo...).

luthien.k
30. apr 2012

@erikasadek ahoj 🙂 Asi myslíš vajahit, že? To bych pro začátek nedoporučila, je tam sója, ale vím, jaký máš Ty názor na sóju 😀

sanym
30. apr 2012

@erikasadek ja som čítala, že alergici na mlieko vajahit nemôžu 😕

sanym
30. apr 2012

@luthien.k a prečo nie sóju? Nám lekárka povedala, že kľudne môže aj sójové mlieko, pokiaľ ním nenahradíme kravské úplne, ale budeme ho striedať s ryžovým, ovseným a pod.

luthien.k
30. apr 2012

@sanym protože souběh alergií na BKM a sóju je asi 50% a může se alergie vyvinout i časem, při častější konzumaci.
Jaké má tedy příznaky a ty testy?

katka37
30. apr 2012

holky ,prosím VÁs malému dnes kožní diagnostikovala atop.exém,doporučila hypoalergení mléko,doposud pijeme Sunar Nutradefense,jaké mlíčka dáváte vy?hypoalergení jsou prý hořká,tak jak mi to bude bumbat?už ted není velký jedlík,prosím poradte,děkuju 😢

luthien.k
30. apr 2012

@katka37 HA mléko je u atop. ekzému nesmysl, když je projev atopie, musí se plně štěpené mléko - Nutrilon alergy care či Neslté althera - jsou to mléka při alergii na BKM, což je jeden z hlavních spouštěčů atopického ekzému u dětí. Je sice nahořklé, nicméně pokud je problém právě v BKM, tak ho může přijmout překvapivě ochotně - kvůli tomu, že děti někdy instinktivně odmítají to, co jim nedělá dobře. Navíc tak malé děti údajně nemají tolik vyvinuté chuťové buňky, jako my dospělí, hodně jako prevenci infekcí doporučuju maminkám vytírat dětem pusinky Citrovitalem, což je vyloženě hořký výtažek z grepových jader a dětem to obvykle vůbec nevadí (ty moje by vypily celou lahvičku). Takže za ten čas, co se věnuju problému alergie na BKM a atop. ekzému si myslím, že odmítání nahořklého mléka je psychická záležitost přes maminku, která s úzkostlivou obavu, přesně jak píšeš, nabízí s hrůzou v očích nahořklé mléko a dítě reaguje tak, jak matka očekává - mléko nechce. Takže hlavně pozitivně 😉

katka37
30. apr 2012

@luthien.k přesně jak to píšeš tu hrůzu mám hlavně já 🙂 chci se zeptat ,které mlíčko bys mi doporučila?a už dáváme příkrmy ,tak co můžeme?mám tak pitomou dětskou lékařku,nic mi neřekne,malý má prsty do krve rozkousané ,a ona ,že je to normální až dnes mi kožní řekla,že tam má exém a ten svědí proto to kouše ,máme mastičku s kortikoidy,ale všichnio tady na to nadávají tak nevím co mám dělat?bratr je magistr ,má domácí konopnou mastičku ,ale opravdu konopnou ,né z technického konopí,jaký je váš názor na ni?malý má 6měsíců.děkuju ☹

luthien.k
30. apr 2012

@katka37 ta mléka jsem psala 😉 Příkrmy - tam je nutné hlavně vše pečlivě testovat, alespoň pět dní v kuse jednu věc.
Jinak jsem jak proti kortikoidům (kromě nevyhnutelných případů například masivní infekce a nutnosti zklidnit rychle situaci), tak proti konopné masti (riziko intoxikace takového malého prcka! Samozřejmě se to může vstřebat kůží!). Nutné je najít příčinu, u většiny dětí je v BKM, vejcích, sóje, pšenici, rybách, ořeších... 😉

katka37
30. apr 2012

@luthien.k myslíš,že hrozí opravdu intoxikace?s mastičkou má spousta lidí skvělé výsledky právě u exému,já vím ,že jsi mlíčka psala ,ale které z těch dvou?a prý je i nějaké na předpis?