Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
29. okt 2008

http://biogourmand.free.fr/intolerance-au-lacto...
odbocim od temy, nasla som tuto knihu, co sa tyka receptov pre deti alergicke ako nese + vajicka, bez lepku taktiez.... rozmislam ci ju nekupim...co poviete mali by ste potom zaujem o recepty...?

erikasadek
29. okt 2008

http://www.polange.com/polange_Accueil.asp?Ref=... teda poprvy krat osobne vidim mlieko z gastanov...

bez laktozy...

erikasadek
29. okt 2008

http://www.enfamil.fr/html/-Nutramigen*-2-LGG-p...

zuzka tu ti davam jednu z najlepsich znaciek na mlieko ake som dotera pouzila, a toto je mlieko , pre deti alergicke na proteiny mlieka....

nevyhoda tu to nepreplacaju.....

erikasadek
29. okt 2008

vyrabaju aj nieco taketo, ako ste spominali, na koliky, u deti, takze je to na baze soja, bez laktozy a bez proteinov mlicnych specilne formula, na slaby digest system u deti...

takze je toho dost, len sa mi uz nechce hladat....

erikasadek
29. okt 2008
jankax
1. nov 2008

Ahoj Erika, tak uz aspon vite ze to byla mandarinka 😉 No aspon ze tak.
My jdeme ted ve stredu k dietarovi / dietologovi (nevim jak se to rekne 😀 ) No tak uvidime co nam reknou. Snad to k necemu bude, jedeme az do nemocnice celkem daleko, uz ted mam z toho nervy....

jankax
1. nov 2008

Jo recepty z te knizky by urcite bodly, uz ji mas doma? 🙂

krista
4. nov 2008

frog • 1d • 2. listopad 2008 v 17:30
Obnovuji tohle téma,protože bych chtěla poradit.Moje malá od narození bojuje s exémem,atop. není zatím potvrzen,na kožní jdeme v prosinci.Od 4 měs. je na Beba UM,nikdo mi neřekl,že má mít HA,a když na to pak došlo,tak už ho nechtěla,je na ní prostě hořký..no a poslední týden má velké fleky(pupeny) po celém tělíčli..tedka už je to trochu lepší,ale stejně během dne vylezou..dr. říká že by to mohla být alergie na bílk. kr. ml.,ale já si zas říkám,že to by se snad objevilo už dřív ne??Příkrmujeme užod 7 měsíců a jogurty má od 9. měs,. a vždycky v poho,tak nevím..díky za rady..

junovka
4. nov 2008

frog, my sme tiez najprv trpeli ekzemom od malicka a alergiu na krav.mlieko nam bolo zistene az na 3 roky.

erikasadek
4. nov 2008

frog moj tiez bol v poriadku, do 5 mesiaca, len mal reflux co sa riesilo rychlo spravnym mliekom...
a jeden den dostal ekzem,a hned mal spraveny test , diagnoza alergia, z coho vyplyva ano , moze sa ukazat aj neskor, ale podla tvojho rozpravania, to uz bolo davnejsie , len tvoja lekarka nediagnostikovala, preco je len na nej...
teda tieto mliek su horke, ale daju sa zmierit chutovo , napriklad ,ze don pridas ceralne, pre alergikov ta to epsiu chut, alebo ako ja robim mu milk shake, mlieko peptit + jeden banan, a trochu sojovej smotany , chutovo bozske, aj sa napijem... musim priznat ze mu tam supnem aj trocha cukru... hanbim sa... 🙂

frog
4. nov 2008

Já ale nechápu proč se to objeví až po takové době,vždycky jsem četla že děcka třebas hnedka blinkají nebo maj velké průjmy,ale že po půl roce najednou začně exém..navíc dr. stejně pořád neví co to je..sama neví,ale nikam jinam mě nepošle..třeba včera měla malá levou ruku v jednom ohni,dokonce i puchýřky,ale dneska ráno dobrý,ale má různě po těle takové růžové flíčky,které mizí a zase se objevují..zítra k ní zas jdu,ale bojím se,že mi zas nic neřekne a strčí malé opět kortikoidy a řekne dejte HA mlíko a hotovo ☹ 😒

junovka
4. nov 2008

frog, si alergicka ty?alebo tvoj manzel?A pokial viem, tak z krvi sa da zistit ci mala ma alergiu na BKM. 😒

erikasadek
4. nov 2008

frog tak ju prinut aby ti urobila ten test, a mlieko Ha nie je na alergiu mlieka, nato pozor a ak ti mozem poradit , podla toho co pises , mizne a potom znova pride pis si co papie v ten den, davaj od teraz len urcitu zeleninu, a ked vidis , ze reaguje hned alebo na druhy den tak vysad a znova dak o 3 tyzdne ak reaguje tak je alergicka na danu potravinu... a rfeeruj lekarke, tlac moja na tu lekarku... 😉

junovka
4. nov 2008

erikasadek, ved koli tomu sa Froge pytam, ci maju v rodine alergiu, pretoze ak ano, tak ma na to plneeeeeee pravo, aby jej dcerku vysetrili, popripade odporucili na alergo.Si myslim, nie? 😒

erikasadek
4. nov 2008

mas pravduale aj keby nemal, prepac t alekarka, je to jej psia '' povinnost aby jej to uz davno urobila, nechapem'' 😒

mas lud co nemaju alergiea predsa ich deti to chyti, niekledy to skace z inych generacii maju to po babkach a dedkoch.. 😉

frog
5. nov 2008

Ano já mám alergii na prach,pyl,peří,roztoče,plíšně,psy..a ještě mám astma a přítel sice nic nemá,ale má exémy na rukách,taky nevědí z čeho..jsme objednaný na alergo,ale dali nám termín že už čekáme čtvrt roku,jdeme až v půlce prosince,ale na testech budu trvat..
Dneska to začnu psat a uvidíme.. ☹

erikasadek
5. nov 2008

tak drzim palce... nepochopim nikdy to dlhe cakanie na slovensku na alergologicke.... NIE je to tvoja chyba, ale je to strasne

junovka
5. nov 2008

erikasadek, asi je to tym, ze je strasne vela alergii....minule mi alergicka vravela, ze tyzdenne jej pribudne minimalne 500 novych deti ☹

frog
5. nov 2008

je to hrůza,ale musím prostě vydržet,nic s tím bohužel nezmůžu ☹ ..zatím jsem jí vyřadila jogurty a tyhle mňamky co tak miluje a ještě mrkev,páč to může být prý i z ní.A tu má moje zlatíčko bohužel taky moc ráda..

erikasadek
5. nov 2008

ja by som skor povedala ze ich je malo , odbornikov, na pocet deti...
ja si to ani neviem predstavit..... 😒

frog najprv vyskusaj, ci ma reakciu, mrkva nie je az taky alergrn, vyskusaj kazdu zeleninu, samostatne, takto ju aspon neusidis o nieco co ma rada... pozor na hrasok ten je alergen...

erikasadek
12. nov 2008

ahjte , neako tu uz davno nikto nebol, ze by zmizli alergie? 😉

adas
13. nov 2008

Ahojte,
chcela by som vediet vas nazor. Maly asi pred 5 dnami zacal odmietat pit mlieko, akonahle zbada flasku uz kruti hlavickou, ze nechce. Skusila som mu ho dat aj z pohara, skusil si odpit, ale ked zistil, ze je to mlieko, prestal. Ked mu z neho spravim kasu, tu zje, takisto mu velmi chutia jogurty. Nema ziadne nezvykle reakcie na kozi, v stolici,... Moze to byt alergia na BKM? Dakujem za odpoved.

erikasadek
13. nov 2008

ADAS, ako laik, to mozem povedat, ze urcite nie, skor nechut k mlieku..., ako u mnohych deti... 😉
v tomto veku.... skus zmenit znacku.....

adas
14. nov 2008

Dakujem za radu erikasadek, uz som zrovna vcera kupila bebu, doteraz sme boli na Nutrilone, predtym HA a teraz normalnom, ale zrazu mlieko ani vidiet, normalne ho z neho napina, tak vyskusame a uvidime, ci zmena mlieka prinesie aj pozitivnu zmenu v papani.

lienka55
14. nov 2008

Ahojte mamicky,mohli by ste mi poradit,zistili nam alergiu na kravske mlieko,potrebovala by som vediet cim ho mozeme nahradzat,kedze suroviny typu maslo,mlieko,syry,smotana,jogurty,.....atd. nemozeme!!!Maleho este kojim .ale len vecer,v noci.

erikasadek
14. nov 2008

lienka, ja osobne jogurty nahradzuje sojovymi jogurtmi, samozrejme so suhlasom, treba vyskusat, niektore deti su alergicke aj na soju, ale treba skusit, bez reakcie, mozes podavat, taktiez miesto smotany davam sojovu smotanu je bozska,....
maslo, len margarin, ale pozor treba dobre citat etikety, pretoze vo vela, je pridane maslo, alebo mlieko, taketo nesmie...

a pozri si niekolko stran do zadu najdes tam recepty, ktore som dala su na baze specialneho mlieka , pre , tieto deticky, takze maju , da sa povedat plnohodnotnu stravu....
ked som pritom, pridam dalsie recepty...

adas
15. nov 2008

Ahoj,
ked sa berie krv na zistenie alergie na BKM musi byt dieta nalacno? Dakujem za odpoved.

kate77
15. nov 2008

Erikasadek,možem poprosit aké mlieko si dala na odkaz na BKM?Nechce sa mi zobrazit..my pijeme Nutrilon Allergy Carre,viem ešte o Nestle Althea..ale to je horkejšie než Nutrilon..malá mi začala vymýšlat ,nechce zrazu pit,tak som myslela,či jej neprestalo chutit..

erikasadek
15. nov 2008

adas to neviem , ci ma byt na lacno u nas sa robila len kozny test, bohuzial nerobi sa na slovensku...

kate