Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

natalia3
14. apr 2008

Dostavame specinalni mleko na recept, jmenuje se Neocate. No jo, doufam, ze se to taky ztrati. A ten ekzem je taky sileni, Tobi musi spinkat v rukavickach jinak se cely rozskrabe... ☹

najana
14. apr 2008

Ahoj kočky... nám se první reakce na BKM objevila při podání kašičky Nutricie rýžové (6 měsíců).... od té doby to řešíme na Bulovce... je tam bezvadnej primář dětského, který tam vede alregologii... dělal Jáchymkovi už 2x kožní testy a 2x krevní... jednou klasické IgE a podruhé TAB (test aktivace basofilů)... ani jednou se mu zatím neukázaly žádné hodnoty ukazující na alergii... takže zatím nevíme. Jdeme tam teď ve čtvrtek na další kožní testy... uvidíme...ze začátku jsem dělala kaši také z Neocatu... což je děsně nedobré... ale teď už používáme Nutrilon Pepti MCT (teď to nmá teda nový název) a ten už mi oproti tomu prvnímu připadá chuťove přijatelný...malýmu je 14 měsíců a od minuléhoo týdne to pije i z lahivčky ráno a večer místo kojení....doufám že to ve čtvrtek zas vyjde dobře... trochu mě ale děsí, že by zas měli brát krev.... no uvidíme

natalia3
14. apr 2008

Kdyz ta kase byla ryzova, jak to ze ta alergie???

lusil2005
14. apr 2008

no ryzova moze byt nemliecna, ktoru zarabas so svojim mliekom alebo umelym, alebo je ta ryzova kasa mliecna ktoru zarobis len s vodou...
nat neboj, nam kazdy vravi ze u takych malych deti sa zvykne ta alergia do takeho roka - dvoch stratit, len treba dodrziavat velmi prisnu dietu.

natalia3
14. apr 2008

No snad to tak bude. Uz musim bezet, maly se vzbudil a place. Cau a dik...

nattereri
15. apr 2008

junovka 😀
gratulujeeem , i napriek tak neskoremu zisteniu. prajem vela zdravicka 😀 ... pijeme sojove, pohankove aj ovsene 😉

natalia3 🙂
joj, ani nevies ako na vas myslim, musite to mat hodne tazke... najhorsie je, ked ich to svrbi, filipko vyzeral vtedy strasne, jedno velike cervene mokvave telicko, hlavne licka a koncatiny, mal to i v uskach... az ma zima obchadza, ked si spomeniem ☹... nam obvodna lekarka tvrdila, ze je velmi dolezite najst pricinu vzniku alergie, a nielen ekzem potlacat, pretoze to potom moze udriet na ine organy, napriklad na pluca vo forme astmy... ja i moj nastavajuci sme astmatici 😅 ... ale nastastie sa zda, ze u filipka je spustacom potravinova alergia a mame to, ako som uz pisala, zatial pod kontrolou 🙂 ...
nebud smutna, hlavne vela sil a co najviac zdravicka vam zelam, aby sa coskoro pricina zistila a mohli ste si s malinkym vydychnut... je dobre, ze ste hned zo zaciatku pod kvalitnym lekarskym dohladom... a je to alergolog/imunolog! 🙂... my sme na zaciatku chodili len ku koznemu, ten predpisoval iba silnejsie davky kortikoidov, s tym, ze je maly primaly na odbery a tym padom sa i tak nic nezisti... a zistilo sa!... na alergologii odbermi... takze je to fajn, ze sa o vas staraju, urcite je to uz len otazka casu a ulavi sa vam 🙂 🙂 🙂
... inak tie odbery u malinkych deticiek su pre maminy uplny horor 😔 ... vzdy obdivujem sestricky, ako tam tie zilky vedia v takej malilinkej rucke najst 🙂

lusil2005 ma pravdu... ak je to alergia na mliecnu bielkovinu, ci na laktozu, treba davat veliky pozor, aby sa dalo alergenu vyhnut... citat, co jednotlive vyrobky obsahuju... ja radsej nesiaham ani po vyrobkoch, kde len spominaju "stopy po orechoch,vajciach, ci mileku" ... orechy su inak tiez velky alergen... mozu navodit az anafylakticky sok, ak je na ne preukazana alergia... ale to len tak na okraj 🙂

krasny dnik vam vsetkym 🙂

nattereri
15. apr 2008

natalia3 = najana 😀

... som to poplietlaaa, pardon 😅 , ale v podstate prispevok patri obom 😀 , este raz vsetko naj a vela sil prajem 🙂

lusil2005
15. apr 2008

no my naststie na orechy alergiu nemame. aspon nie na vlasske. a na pomaranc tiez nie 😀 mozem namiesto chleba a mlieka mastit orechy s pomarancom 😖

nattereri
15. apr 2008

lusil2005 😀

kangaroo
15. apr 2008
lusil2005
15. apr 2008

hmmm to sa mi zda trosku prehnane. nedocitala som to cele, ale trosku "antimliekovske" nie? 😒

kili
15. apr 2008

tak ja som to prečítala do konca a asi malím mlieko dávať ani nebudem 😖
ja sama mám nezdnášanlivosť voči skoro všetkým mliečnym vúrobkom (okrem masla a šľahačky), iba tepelne upravené mi nevadí, teda keď je to v jedle ako palacinky al. smotana v paprikáši a pod. Tiež som už dááávno počula, že v Afrike nepijú mlieko (pritom nemajú čo piť) a zamýšľala sa nad tým, že to nie je prirodzené a teda tento článok ma fakt dostal, najmä koniec, odporúčam dočítať.

srnkamt
autor
16. apr 2008

...ma niektora skusenost s nutrilonom pepti bez ml.bielkoviny a ekzemom?????pijeme toto mliecko a mam pocit ze ma mala na lickach ekzem...doktorka vravela ze by to nemala mat ked pije take mlieko... 😕 😕 😕

lusil2005
16. apr 2008

srnkamt nam tiez predpisali nutrilon pepti ale ja som si postavila hlavu a kojim dalej. ale je podla mna hlupost ze by nemala mat exem ked pije to mlieko, pretoze ten exem moze mat z miliona inych veci. nemusi to byt len mliekom.
a je mozne, ze jej ten pepti nerobi dobre. vacsina deti alergickych na mlieko znasa pepti dobre, ale tak - nie uplne vsetky.

jasminke
23. apr 2008

Ahojte, najblizsie materskemu mlieku je mlieko kozie, preto je pre deti omnoho lepsie na zavadzanie mliecnych vyrobkov oproti kravskemu, KrM ma niektore parametre dvojnasobne zvysene, kdezto u kozieho mlieka ide o desatinovu odchylku. Na alergiu sa pouzival jeden druh maty vyvareny v mlieku, ak by niekto mal zaujem, napiste mi sukromnu postu, pohladam presny latinsky a slovensky nazov. Ale nemam s tym osobne skusenosti, jedinu skusenost, ktoru mam, je, ze som sa vyliecila z alergie na muku.

lusil2005
23. apr 2008

jasminke aj moja mala ma alergiu aj na psenicnu muku. nevies mi poradit nejaky dobry recept na chlebik co by som jej mohla piect? zatial vsetky bezlepkove (lebo ine bezpsenicne som nenasla) dopadly dost divne... 😖

jasminke
23. apr 2008

Fiha, tak v tom Ti neporadim, i ked moj muz chlebik pecie, bezlepkovy som nejedla uz velmi dlho.. Zrejme treba experimentovat. Ale ak by si chcela, na trhu je vyborna knizka Chlieb, z vydavatelstva Slovart - myslim, a su tam velmi dobre recepty. Na bezlepkove sice nie, ale skus obmienat muku, vyborna je aj cicerova, ta je dost korenista...
A ako Vam zistili celiakiu...? Mate to potvrdene..?

lusil2005
23. apr 2008

mala nema celiakiu ale alergiu na psenicnu muku. teda zatial. vlastne - robili jej krvne testy na psenicnu muku a zistili alergiu. ale nevedia ci ma alergiu na tu psenicu, alebo ci jej v tej psenici vadi prave ten lepok. lebo samostatne na lepok jej testy nerobili. a kedze este kojim, tak drzim bezlepkovo - bezpsenicnu dietu ja (je to dost tazke lebo v mnohych bezlepkovych zmesiach a vyrobkoch je psenicny skrob co ja nemozem) a k tomu bezmliecnu a bezvajecnu 🙂 no mam to vesele.

andy.a
23. apr 2008

lusil,ľutujem ťa,čo vlastne ješ ?? ☹ 😕

aj my sa hlásime do tohto klubu,malej zistili náhodne alergiu na BKM,keď jej odobrali krv na všetko možné/dr.chcela v podstate len KO a železo,lebo malá je nepapavec 😒 ,ale keď krv dobre šla,urobili aj iné testy/ a vyšiel jej pozitívne 😒

takže malá papá okrem ovocných výživ a vareného jedla neml.kaše zarábané so sój.ml. a sójové tzv.dezerty 😖 to je náš celý jedálniček,lebo iné nezje..a ešte je v noci kojená,lebo cez deń nechce 😕

lucik77
23. apr 2008

ahojte, nám bolo v 3mes.zistená intolerancia laktózy. Mali sme krvavé vlásočnice v stolici, k tomu stolica 7 krát denne. Od začiatku sme na UM (s 2týždňovou bezvýslednou snahou o kojenie). Najprv Nutrilon HA a teraz Al 110, ktoré mi predpisuje detská. Kaš len nemliečne. Ani jedna, čo som čítala, také mliečko nepoužívate!?!

Malý mal chvíľku fliačky na nohách, bola som v tom, že to je atopický ekzém, behom mesiaca už ani stopy.
Dávam mu jogurt 1 krát do týždňa, zatiaľ bez problémov....a v máji ideme na kontrolu.

Malý nikdy nevracal, nikdy nemal bolesti bruška...

andy.a
23. apr 2008

lucik,mne chcela dr.predpísať nejaké UM,ktoré vraj stolí vyše 2000,-/a dopl.sa okolo 100,./,ale neviem aké 😉 inak sa dáva Nutrilon Pepti,resp.aj HA ,ale nám to netreba,lebo mlieko potrebujem len na zarábanie kaší,a tam m stačí aj to sójové 😉

som sklamaná výberom tých sójových a bezlaktózových výrobkov,núkali mi rôzne čokoládové,orieškové a pod. 😒

lucik,ten 1 jogurt dotýždňa dávaš aký ??bezlaktózový ?? 😕

lucik77
23. apr 2008

Naše mlieko vyjde na 250 Sk je dietetické. No a jogurt dávam normálny smotanový biely. A žiadne vyrážky....

lyongirl
23. apr 2008

Ahojte baby, tak ako čítam, nie je to bohviečo.
My máme asi taký problém, že malý odkedy som zaradila jogurty kaká aj 5x denne a hrozne riedke. Čudno to smrdí a doktorka ma hneď vyplašila celiakiou, alebo alergiou na BKM, ale....
Tvrdí, že u tak malého dieťaťa môžu byť výsledky veľmi skreslené a moc sa jej do toho nechce, ale ako pozerám, vy máte detičky oveľa menšie a zistili im to, tak neviem, či naša doktorka nemá skúsenosti, alebo čo. Ide o to, že pije UM od 10 mes., ale po ňom mu nič nie je. Ale ako sme zaradili jogurty, tak hrozné kakanie. Teraz mi kázala jogurty vysadiť, aspoň na pol roka, že možno to len organizmus nevie spracovať a dávať probiotiká. Lenže, ak nepapáme jogurty, tak všetko je ok, aj stolica. Tak ja nechápem, čo sa deje. Že to mám takto skúsiť a po pol roku zaradiť zas jogurty, a ak to bude to isté, porobia sa vyšetrenia, ale nie je to čudné? Toto nie je klasický postup 😅
A keďže budeme bez jogurtov, ktoré malý zbožňuje/a to sme papali len čisto biele/, tak kázala zaradiť syry, aby bol dostatočný prísun vápnika. Ja ale neviem, či by to mohla byť alergia, veď to by reagoval asi na všetko, čo obsahuje kr. mlieko zle, nie?

lusil2005
23. apr 2008

lyon je pravda ze do 1 roka zvyknu vychadzat detom skreslene testy. a tiez je mozne ze len neznesie jogurt. ze mliecne vyrobky ako take nevadia. super ze malickemu sa to upravilo po vysadeni jogurtov. podla mna mozes skusit dat syr ked budes chciet a uvidis aka bude reakcia.

uz som pocula ze jogurty a acidofilne mlieko je dobre znasane ludmi a detmi alergickymi na mlieko. lenze imunologicka co robila malej testy tvrdi ze to nieje pravda. ale zas malej alergologicka aj homeopaticka tvrdia ze jogurtik moze. a detska mi povedala ze mam skusit. lenze - to sa povie SKUSIT. ja som taka stastna ze sa malej ten exemik upravil (po tristvrte roku mame uz piaty tyzden len na nozickach mierne bodky. inac nic. KLOP KLOP KLOP nech nezakriknem) - zda sa mi to ako zazrak po tom vsetkom co si ona aj ja s tym vytrpela. nemam odvahu SKUSAT. tak neviem. mozno neskor, mozno po dalsich testoch ktore budu o nejake styri mesiace.

a inac - nieje to az take zle ta moja dieta. varim si polievky, niekedy namiesto mlieka pijem ryzove mlieko (je uplne super), snazim sa upiect bezlepkovy chlieb ktory by sa dal jest 😀 , a inac - maso, zemiaky, zeleninu, ryzu, ovocie - to vsetko mozem. len - musim si uplne oddelit jedalnicek od ostatnych lebo ta sprosta muka je fakt vsade. a vajcia tiez ☹

lyongirl
23. apr 2008

lusil vďaka, si mi trošku ukázala iný názor na vec. Len teraz ani neviem aké syry... kúpila som tavený a baby, čo som čítala sú za tvrdé a ja sa v tom nevyznám.

Ináč ležala som v nemocke s babou, čo má celiakiu a tiež si nesťažovala. Jedla skoro všetko, tedy myslím zeleninu, maso, zemiaky a pod., jediné čo bolo inšie, že si musela ten chlebík piecť sama a všetko aj zákusky sa robili z bezlepkovej múky a ešte sladkosti si kupovala bezlepkové, len to zas ide dosť do peňazí - tá múka.

andy.a
24. apr 2008

celiakia ide hrozne do peňazí 😒 ☹ 😠
ale odkedy sú na trhu domáce pekárne,je to hádam lepšie 😉

lusil2005
24. apr 2008

no, ani ne. nejde mi upiect makky chlebik ☹ aj ked - vcera sa mi jeden celkom podaril, ale som ho presolila. takze malej ho nemozem dat. slahne ma. musim zas novy upiect 😅

blumka
24. apr 2008

ahojte baby, mozte mi poradit? nemam cas citat celu diskusiu, len ma zaujima ci moze byt moja mala alergicka, ked mala vcera v stolici krvave nitky. Este nikdy sa to nestalo..len vcera a to tiez len raz. Ako sa vlastne ta alergia da zistit?
Moja svagrina ma dvojrocnu dcerku a ona je tiez alergicka na mlieko, muku a vajicka, nasi manzelia su jednovajecne dvojciky, moze to byt dedicne, mohla to ona zdedit po svojom ockovi a teda nasa po nasom?

andy.a
24. apr 2008

blumka,môže to mať 😒
zisťuje sa to z krvi 😉 malá je asi na uM,že ?? 😕

jasminke
24. apr 2008

Lusil, mne tiez doma pekavali chlebik, bola som este mala, a veru vtedy neboli takmer ziadne bezlepove vyrobky, bolo to omnoho tazsie. Teda, a s uctou k mojej rodine, ten chlebik nebol nic moc 😉 .. Ked sme chodili na kempy fungovala som na oblatkach Knuspi a na ryzovych oblatkach. Asi v 10 rokoch zacali piect konecne chleba, ktory sa chlebu aj podobal, cize som ho asi 2 mesiace sustavne jedla, az som sa ho prejedla 😎 .. Bolo to celkom zabavne 😀 . Skus na labuznik.com mozno tam najdes nejaky zaujimavy chlebik. je tam velmi vela receptov