Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
6. jan 2009

denisocka ahoj....
zdravim vas kocky dlho som tu nebola..
takze po josj=hovej , super silnej reakci sme urobili krvny test,a samozrejme vysledok bol silne pozitivny na bielko; a na zltko len trochu,
takze teraz vobec nemoze niaku prazenicu, alebo vajicko na makko a podobne....
druha sprava som rada, ze som ho nedala ockovat na MMR, inak by bolo zle, mala som super intuiiciu..

denisocka ty kojis, takze to bude tym co papas, takze budes musiet najprv urobit test ty sama, ak som spravne pochopila na slovensku sa dlho caka;,na objednanie u lekara, a testy, tak to skus zatial sama a zapisuj..
jedz da sa povedat dietne, jeden den len jedno ovocie, nestriedaj zo zeleninou, a na druhy den neaku zeleninu, acakaj na reakciu.. a hlavne pis si, ja viem je to blbe, ale nic ine ti nemozem poradit, aj ja som takto robila s drobcom aby som presne vedela naco reaguje a naco, nie...
ak na nieco reaguje, tak mlu to nedaj a skus znova za 2 tyzdne napriklad...ale hlavne zapisuj....
drz sa...

erikasadek
6. jan 2009

zabudla som vysad mliecne, teda aj jogurty, aby si videla co to robi... 😉

denisocka
6. jan 2009

eri zapisujem

ale odpovie mi niekto za aky čas z MM prejde alergen do tela a prejavi sa u maleho?

a eri,jak si robila malemu ten test?

andy.a
6. jan 2009

ja som tu už tiež dááávno nebola,my už od októbra zavádzame mliečne výrobky-Dr.kázala kyslo-mliečne,malej chutia najmä probiotické jogurty 😉

na diete bez KM sme boli pol roka,vraj po pol roku sa postupne môžu ml.výrobky zavádzať 😉 jogurty je jedno z mála jediel,ktoré mi malá celkom dobre spapá/klop-klop/,lebo je slabý jedák 😒

od N.roka už môžeme aj klasické KM plnotučné zavádzať,ale ešte som neskúšala.. 😕 ako poznám svoje dieťa,z fľaše mi mlieko piť nebude 😒 keďže ani rôzne UM z fľaše nikdy nechcela ani odsaté MM,ano kojiť sa nechcela,hoci by to bolo pre ňu najlepšie 😒 /kojila som do 1 roka,teraz máme 18 mesiacov/ 😉

takže mlieko akurát do jediel budem dávať a možno sem-tam nejakú mliečnu kašu 😝 aj keď na kašu sa mi zdá madam už veľká 😀 😝

žiaľ,iné mliečne výrobky okrem tých klasických jogurtov/kupujem rôzne ovocné probiotické..Rajo a pod../ mi krpatá nechce..termixové,miláčikové nechce..pudingy nechce..je skôr asi na kyslé ako sladké 😉

Erika,tvoje rady aj recepty ma inšpirovali 😝 🙂 😉 díky.. 😵

musím sa ešte s malou objednať na kontrolné odbery na gastroambulanciu teraz v januári,dúfam,že bude mať všetko v norme 😉 bolo by nepríjemné zasa pri event.zlých výsledkov,čo sa týka alerg.na BKM sa znova vrátiť k tej diete ☹ 😒

papá,držím vám palce 😉

a janula,ty sa ukáž aj v Júnovkách 🙂 😉 😵

erikasadek
7. jan 2009

andy nemas zaco, super spravy, tak len sa drzte...
my budem emin do 2 rokov, na bezmliecnej diete, podla mojej lekarky, a potom pomaly zacneme, najprv test a potom sa pomalych davkach zacne....
uvidime, dovtedy je este daleko...

denisocka myslis na to vajicko... tu staci ked mi lekarka da predpisa v laboratoriu , mu zobrali krv, a za 5 dni bol vysledok, bolo robeny test samostatne na bielko a na zltko.....

sranda je , ze ked papa normalne kolaciky, alebo pecivo, kde je vajicko nereagoval, ale taketo , ako hovori lekarka takzvane surove vajicko, kde je kratka doba varenia a silna koncentracia, tak to sposobil ataku silnu reakciu.. 😉

denisocka, normalne by trebalo vlastne vysetrit tvoje mliecko, stoho ti presne povedia , naco je alergicky....
aspon tu sa to tak robi.... 😉

denisocka
7. jan 2009

eri,dnes sme došli od dokyny,ma zvýšene IgE tak nas objednava na gastro - či nema aBKM alebo helikobaktera alebo boh vie čo (hadam nie celiakiu)

vajci nam nikdy nerobilo problem,dokyna sa skor priklana k tvarohu a pomarančom čo som ja zjedla,ale tie vyrašky vraj nie je ani atop.ekzem,tak neviem?

erikasadek
7. jan 2009

deni, tak nech vam cim skor zistia, s coho to ma... drzim palce....

denisocka
7. jan 2009

až sa bojim,popravde,čítala som aj o celiakii tak už zas mám strach

normálne uvažujem prečo nás poslala na gastro? 😕

erikasadek
8. jan 2009

deni, nemaj strach, i ked sa to lahko hovori, neboj.....
vydrz do vysledkov a potom daj vediet.....

tucniacik
8. jan 2009

ahojte,
chclela by som sa vas opytat, ako vyzeral ten exem z alergie? ja ma podozrenie ze aj nasa ma najaku alergiu, bude chlieb,pecivo alebo mliecne vyrobky, hoci travanie ma uplne ok, ale odkedy sme zaradili tieto potraviny, zacina sa jej robit flaky, a stale viac... ako to vyzeralo u vas?

jahodka11
8. jan 2009

tucniacik-nas maly mal hnacky, grckal a ekzem.....mal cervene licka a svrbeli ho....neskor aj uska....alergiu na BKM sice nezistili, ale ze nieco tam musi byt, ked mal tieto priznaky, takze sme na diete.....neviem, ci to tu uz niekto pisal, ale nie ste niekedy z toho zufale? ja uz neviem, co mu mam davat jest, stale je hladny a cchel by jest a ja uz neviem co.....skoro nic nemoze..... ☹ ako to riesite?

denisocka
8. jan 2009

áno,aj ja zistím že niečo zle zkedol najprv podla ušiek+líčka

no a náms a teraz tie štípance pred kupanim+vo vode vyhodili a potom zas zmyzli ,tak neviem čo to????? štípace ako po poštípaní mravcom

denisocka
8. jan 2009

no dala som foto do albumu,kuknite,zakrátko to vymažem

jahodka11
8. jan 2009

denisocka, videla som foto a nemoze to byt alergia na mydlo alebo tak? ked to potom zmizne.....nechapem, ze co by to mohlo byt.....

denisocka
8. jan 2009

sama nechápem,kupem v čistej vode

jahodka11
8. jan 2009

denisocka,fakt nechapem....a ani mydlo nepouzivas?

denisocka
8. jan 2009

nie,používali sme dove,ale sa mi málilo tak som pridala od Johnonu -to na dobry spanokma chytili sme z toho lišaje,tak som to zrušila,je prava že kakača mu umyjem pred koncom kupania dove mydlom,ale on to mal ako sadol do vody,teda už pred kupaním si 1minutu

no nechapem

inač,kupila som taku podložku protišmykovu do vaneale taky hrozny material-guma,že ked na to leži a 2x podskoči tak ma až krvavu pokožku,normálne nejaka divna guma teda

jahodka11
8. jan 2009

a nemoze to byt z tej gumy? lebo inak nechapem....inac, my pouzivame mydlo olynth, alebo tak nejako sa to pise, je sice drahsie, ale nevyhadzuje sa z neho, umyvame aj pod pazuchami a tak, takze vyskusajte 🙂 a daj tu podlozku prec, a uvidime, ci to nebolo z nej....a vyplachni vanu horucou vodou...

denisocka
8. jan 2009

ved vanu vyplachujem,drhnem ...už neviem čo to je....ale pred pár dnami ked mal tie štípance aj po tvari tak to s kupaním nemalo nič spoločne 😖

jahodka11
8. jan 2009

boze, tak ja neviem, co uz poradit...neznasam taketo "neriesitelne" situacie....a aj si to skrabe alebo ako keby ich nemal?

verulka
8. jan 2009

deni, a u alergologicky ste este neboli? lebo to je dost drsne foto 😒
babulky, jednej veci nechapem, ak deticky mali alergiu na BKM tak vam povedali ,ze mate davat normlane kravske mlieko? albo klasicke UM? z tohoto som ostala zarazena, lebo my sme tahali bezmliecnu dietu veelmi dlho, n oa teraz mam opat paniku, lebo krpec sa mi odstavil a nutrilon pepti nechce, tak davam uz par dni bebu HA...ale aj tak mam paniku, ze sa u to rozvinie...stale ho sledujem...u nas mliecne vyrobky az po roku a normalne UMasi nidky, ked sa nepotvrdi ( v co dufam) alrgia na BKM, tak do 2r jedine HAa potom sa uvidi podla vysledkov..
ja som inak s chalanmi na gastre nebola, vsetko mi poriesila imuno-alerglogicka 😉

denisocka
8. jan 2009

nie nebola u alergologičky,poslali nás najprv na to gastro

jahodka11
8. jan 2009

verulka-ja davam nutrilon alergy care(predtym sa volalo pepti) a ziadne mliecne vyrobky, nic, kde by sa len trosku nachadzalo mlieko....na gastro ideme na kontrolu az v aprili.....ale mame akoze znamu detsku imunoalergologicku, tak tam asi pojdeme.....lebo fakt mam problem, co mu dat jest....nech mi poradi....a ked si zacala davat mliecne vyrobky tak v pohode?ziadna reakcia?

denisocka
8. jan 2009

jahodka

ako prebieha vyšetrenie na gastre?neviem čo čakať?hádam nie nejaku endoskopiu 😅

jahodka11
8. jan 2009

nie, neboj, celeho ho prezrela a brali mu krv.....ale tiez som mala obavy, ale hadicku do krku by som nedovolila ani za nic....s tym som tam isla.....akoze ja mudra, haha, nakoniec len zobrali krv a podla vysledkov.... 🙂

andy.a
8. jan 2009

Deni,vyšetrenie na GEA/gastroenterologickej ambulancii/ pozostáva v prvom rade z anamnézy-teda rozhovor s rodičom dieřatka,potom ho dr.klasicky vyšetrí,ak má sono,urobí sono bruška,robia sa aj odbery,ak neboli predtým urobené/okrem klasiky-teda KO,HT,minerálov a pod.ešte napr.na lepok,BKM a ďalšie alergény/..dieťatko odvážia,odmerajú..

endoskopia sa u malých detí robí v anestéze,určite nie ambulantne..síce naša dr.robí GFS/gastrofibroskopiu/ -má na to vybavenie-ambulantne.u detí nad 12 kg,teda cca nad 2 roky,len po premedikácii Dormicom 😝 😉

ale určite sa nemusíš báť nejakých endoskopických vyšetrení 😉

denisocka
8. jan 2009

no ved,to aj manžel vravel že ak by to chceli robiť tak odmietneme ,ufff

no som fakt zvedava,je pravda že ekzem ma na líčkach skoro od mala,a kým bol iba kojeny tak kakal aj zelene aj hlienove a aj 5xdenne,až teraz,posledne 2mesiace sa to upravilo

erikasadek
8. jan 2009

denisocka, tak vidis ekzem ma od mala na lickach to znamena, ze ty konzumujes nieco , co mu vadi od mala.. neboj tie vysetrenia ti povedia co sa deje...

denisocka
8. jan 2009

panebože,dufam že nie chlieb 😀

erikasadek
8. jan 2009

neboj,