Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

mariana0915
19. feb 2016

baby a prepražene maslo kravske smu či nie????

ika84
20. feb 2016

prosim o radu. ak uz 3 tyzdne davam syr, jogurt, nedavam pozor na zlozenie vyrobkov a syn ma 3 roky kedy bol na bezmliecnej a bezvajecnej diete a teraz po konzzumacii alergenov nema nejaku reakciu, reps ma tie miesta len tak normalne suche bez zacervenania alebo vysypu...to sa lepsi? mam sa tesit?

mirreckall
20. feb 2016

Da sa existovat aj bez mlieka, dokonca je bezlepkova 🙂 este sice musim trenovat, ale je nasa a mozme ju papat cela rodina 🙂 och nejde mi pridat fotka :( neviem preco. Som vam tu chcela ukazat tortu pre 2-rocne dievcatko 🙂

zuz02
20. feb 2016

@mariana0915 ak ma syn/ dcera porvrdenu alergiu na BKM, tak by som ani preprazene maslo nedala. A naco konkretne to potrebujes? Neda sa to niecim inym nahradit?

mirreckall
20. feb 2016

@mariana0915 našej malej to robí tiež zle.

mirreckall
20. feb 2016

tak podarilo sa 🙂

mirreckall
20. feb 2016

@ika84 je mozne, ze sa mu to upravilo...mne takto na cas presla alergia na orechy, ovocie, zeleniu a jedneho pekneho dna sa mi to vratilo a este v tazsej forme :(

janka2404
23. feb 2016

Ahojte.stretli ste sa niektora aj s docasnou alergiou na mlieko? Dcera bola chora,brala antibiotika,kedze jej teploty neustupovali a mala aj kasovite stolice,doktorka jej brala krv,tam jej vysli pozitivne hodnoty na kravske mlieko.vsetko s mliekom sme vysadili,po tyzdni sme boli na gastre a tam uz boli vysledky negativne.mozu byt vysledky skreslene,tym ze sme to vysadili?

monka665
26. feb 2016

Zienky idem do obchodu mame alergiu BkM poradte ake pecivo mozem malej kupit 11mesiacov ma a lubi obhryzat roztek zial uz jej ho dávať nemôžem lebo vraj krav.bielkovina je aj v obyc.pecive..poradte prosím dakujem

zuz02
26. feb 2016

@monka665 podla mna v obyc.bielych rozkoch nie je. Samozrejme zavisi to od vyrobcu. Treba citat stitky (mali by byt pod pecivom, aj ked nie vsade su). Ale v obchode musia mat zlozenie, tak si treba vypytat. Skor som sa stretla s tym, ze BKM je v tmavom celozrnnom pecive. Ale podla mojej skusenosti vsetko zavisi od vyrobcu. Niektori pouzivaju zmesy, v ktorych to je. Takze takto zo zaciatku odporucam vsetko citat. Tiez som si tym presla, ale uz som sa naucila, co mozem.

mirreckall
27. feb 2016

@janka2404 ahoj, nám povedali, že to bude dočasné, že do 6 mesiacov ju to prejde...vraj to zvykne bývať po prekonaných hnačkách (rotavírus, adenovírus...)... bohužiaľ nám to neprešlo ani po roku a vyzerá, že to bude na dlho...

mariana0915
27. feb 2016

@zuz02 chcela som pomastiť lokšu,ale spražila som kozie 🙂

zuz02
27. feb 2016

@mariana0915 treba si odsledovat reakciu, lebo aj kozie mlieko obsahuje mliecne bielkoviny. Ja osobne reagujem aj na koziu bielkovinu. Ale zase kazdy sme iny. Treba odsledovat.

mariana0915
27. feb 2016

@zuz02 zatil nema žiadnu reakciu klop klop

mirreckall
28. feb 2016

@mariana0915 nam tiez kozie nevadi 🙂 ovcie uz ano...

gabuliatko7
2. mar 2016

@zuz02 pokial niesu ziadne prejavy , neznamena to, ze to moze stale nejak skodit vnutorne na creva alebo ja neviem, ked je raz clovek alergicky alebo intolerantny na tu bielkovinu kravskeho mlieka?

pekkka
2. mar 2016

@zuz02
@monka665

v obyčajnych rožkoch laktóza je! MM reaguje aj na stopove prvky a rozky nemoze. ja som na tom lepsie a 1-2 rozky na den mi neublizia, len kazdy musi poznat svoju ,, davku" kolko znesie .

zuz02
2. mar 2016

@pekkka laktoza ano. Ale bielkovina kr.mlieka je nieco uplne ine. Mamicka sa pytala na BKM a ta v bielych rozkoch moze aj nemusi byt. Zavisi od vyrobcu. Laktoza- je mliecny cukor, enzym, ktory sa da doplnit aj formou tabliet. Ale alergia na bielkovinu kr.mlieka je nieco uplne ine. Funguje to na inom principe. A to je rozdiel.

zuz02
2. mar 2016

@gabuliatko7 tazko mi je vyjadrovat sa za inych. Nie som lekar. Mozem len vlastnu skusenost. Mne to robi stale zle. Zavisi len od mnozstva, ktore do seba dam. Ak si dam len jednorazovo kusok torty, tak sa to da prezit. Horsie je, ak by som si ten kusok torty dala tri dni po sebe. Tam uz telo reaguje horsie a dlhsie trva, kym sa dam dokopy. Mne to vacsinou narusi imunitu: rychlejsie ochoriem, spravi sa mi kutik na ustach al.chytim migrenu. A reakcia zavisi aj od obdobia, v ktorom sa nachadzam. Ak som v pohode, vyspata, nepretazena, tak aj reakcia je lepsia.

gabuliatko7
8. apr 2016

Prosim vas ako riesite stravu dietata v skolke,ktore ma alergiu alebo intoleranciu kravskej mliecnej bielkoviny chcem dat malu do skolky od septembra, no bezmliecna dieta sa nikde nevari, vraj to neni dieta ako taka, prosim poradte. Aspon neviem o takej skolke v Kosiciach, kde by taku varili, informovala som sa u viacerych. Ak niekto o takej vie tiez poprosim o info. Dakujem krasne

gabuliatko7
8. apr 2016

@maznak888 je to mlieko NEOCATE to predpisala mojej malej na gastre lekarka

gabuliatko7
8. apr 2016

@bzzzz minule som citala na nete, ze Hypoalergenne Mlieko ma bielkoviny iba ciastocne rozlozene , je menej alergenne a podava sa ako prevencia detom, ktorym hrozi alergia /surodenci, alebo rodicia su alegicki/. Ak sa ale alergia prejavi, je potrebne prejst na mliecny hydrolyzat /NUTRILON PEPTI, NEOCATE/.Chut mlieka je horkava.

petulda333
8. apr 2016

@gabuliatko7 mas pravdu co si napisala a doplnim na alergiu bkm moj syn pije nutrilon allergy care

gabuliatko7
8. apr 2016

@ladybugk ako to riesite teda so stravou pre vase dietatko, chcem ist malu zapisat do skolky a neviem ako postupovat, varit jej zvlast nebudu, ale je teda donaska z domu mozna po samozrejme vybaveni papiera z magistratu v kazdej jednej skolke? Dakujem

gabuliatko7
8. apr 2016

@mirreckall kde je dostat tu vianocku, lebo doteraz som na asi na kazdej vianocke videla bud to mlieko, alebo srvatku , este som taku bez mlieka nenasla a to som fakt pozerala, lebo vianocku milujem. Ak taka naozaj je, poprosim o info, kde ju dostat. Dakujem

bzzzz
9. apr 2016

@gabuliatko7 Viem, čo je hypoalergénne (HA) mlieko, aj Neocate, Nutrilon Pepti sa už asi nevyrába, nie som si istá, bežne dostupný je Nutrilon allergy care. Nikde som nepísala, že je vhodné píť HA mlieko. Moja dcéra pije Nutrilon allergy care

han84
9. apr 2016

@gabuliatko7 napr vianocka zn. Olz myslim, ze ta bez hrozienok (videla som dva druhy- tak ta lacnejsia ak si dobre pamatam- i ked obe su trosku drahsie ako 'obycajne') neobsahuje mlieko, dostat napr v Bille. Vacsina beznych vianociek mlieko obsahuje- teda ja som okrem tejto inu bez mlieka nevidela.

mariadarina
9. apr 2016

@han84 @gabuliatko7 Ano, ta Olz bez hrozienok je bez mlieka, ale zato s konzervantom ☹ Videla som ju aj v Tescu. Ale su aj ine bezmliecne, myslim ze znacka Moja ma taku. Aj v Kauflande som nejaku videla, ale na znacku si uz nespomeniem, ja si totiz vianocku peciem doma. Z takej jednej z obchodu by sme sa aj tak doma vsetci nenajedli.

mirreckall
9. apr 2016

@gabuliatko7 my kupujeme Peza

charity
9. apr 2016

@lulubinka Skus si dat otestovať histaminovu intoleranciu, tá robí podobné príznaky ako máš.