Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

pekkka
9. apr 2016

zdravím, vie mi niekto povedať, ako spraviť take ,, akože maslové plnky" bez laktózy. napr v torte alebo na mafinky by som rada už niečo, čo je také napenené. nie len poliate niečim. Ide mi hlavne o to. aby to držalo tvar a dalo sa to nastriekať cukrárenským vreckom . ďakujem

charity
9. apr 2016

@mariana0915 Skus Alsan-bio. Chuti a vyzera to uplne ako maslo, ale nie je v tom mieko, je to vegansky vyrobok. Da sa s tým normálne variť.

charity
9. apr 2016

@pekkka Kuk môj predchádzajúci príspevok.

gabuliatko7
9. apr 2016

@han84 dnes som bola v Bille a kupila som tu vianocku, len v zlozeni je nieco ako STEAROL-2LAKTYLAT SODNY to nema s mliecnou bielkouvinou, alebo laktozou nic spolocne ?

han84
9. apr 2016

@gabuliatko7 verim, ze nie ☹ ja som ju kupovala, kedze polovicka ma alergiu na BKM...a inu bez mlieka som nenasla, ale @mariadarina spominala, ze znacka 'moja' (asi moja samoska) ma tiez bezmliecnu..musim pozriet. Pravda je, ze sice sa snazim kupovat veci bez mlieka, ale ak su tam stopy mlieka alebo sa dany vyrobok vyraba tam p, kde sa spracuva aj mlieko, tak to neriesime
K tomu stearol 2laktylat sodny som nasla toto: Emulgátor. Zvyšuje trvanlivosť ciest, používa sa v niektorých margarínoch, v práškových náhradách do mlieka a kávy, pudingu, trvanlivých šľhačkách, cukrovinkách, pri výrobe sušienok, mäsových konzerv a pod.

mirreckall
9. apr 2016

@pekkka alsan bio maslo 🙂

mirreckall
9. apr 2016

@gabuliatko7 ustretovost nula bodov...nasa skusenost...chodi do sukromnej...desiatu, olovrant uz riesia oni, obedy jej zatial nosime...

gabuliatko7
9. apr 2016

@mirreckall no som nato strasne zvedava. Mame jednu pod nosom, a ked som sa telefonicky informovala, rovno mi povedala nejaka zastupkyna,ze varia jeden druh jedla a to je vsetko, vymenovala mi asi 4 skolky, ktore varia vraj dietne, no ani v jednej nevaria dietu bez mlieka, takze to je co za blud. Vraj len bezglutenova, setriaca a pre deti s cukrovkou, ze toto su diety, bezmliecna dieta vraj nieje dieta. Neviem, ako sa podla nich maju stravovat deti s alergiou na BKM ked to podla nich neni dieta. Chystame sa do skolky osobne aj s manzelom buduci tyzden porozpravat rovno s riaditelkou, z magistratu mam zistene, ze kazda skolka je povinna to akceptovat a ked nevedia stravu zabezpecit rodic moze stravu nosit, ja som ochotna jej ju zabezpecit od ranajok, cez obed a olovrant , len aby boli ochotni aj oni a nevymyslali zbytocne.

gabuliatko7
9. apr 2016

@charity kde sa da ten Alsan Bio prosim vas kupit?

ivianocka
9. apr 2016

@gabuliatko7 tak toto riesim aj ja v bratislave. zatial som nevyriesila, tiez idem buduci tyzden za jednou riaditelkou, popytat sa ako by to fungovalo. takych deti ej dost, enchapem ze to nevedia zabezpecit.

charity
9. apr 2016

@gabuliatko7 Zelená špajza v OD Slimák v Bratislave na prvom poschodi.

gabuliatko7
9. apr 2016

@charity jaj dakujem krasne, hladam nieco v Kosiciach, ale urcite sa s tym stretnem v nejakej zdravej vyzive. Dakujem

charity
9. apr 2016

@gabuliatko7 Je to zrejme bio vyrobok, takze ak mate v kosiciach Biopark obchod, poziadaj ich o kontakt na majitela a napis mu, nevh to zacnu dovazat. Mne uz tak jeden vyrobok zaradili do ponuky. ;)

gabuliatko7
9. apr 2016

@ivianocka Ved prave takych deti je spusta a ja sa pytam, kde tie deti do tych skolok chodia, ja to proste nechapem a to niesom ani v nejakom malom meste ale v Kosiciach , ked tvrdia, ze take deti nemaju alebo aj ked mali, ze im dali namiesto mlieka caj, ale nic ine neriesili to mi je co za riesenie. Ved mlieko je uplne vsade, ked pozriem na ich jedalne listky, tak je tam len samy alergen 7.

gabuliatko7
9. apr 2016

@charity dakujem

buba08
9. apr 2016

@gabuliatko7 alsan majú v bioparku v Auparku, ale pozor, obsahuje sóju, ktorá je tiez silný alergen, takze na tvojom mieste by som bola opatrná pri malom dieťati

ivianocka
9. apr 2016

@gabuliatko7 ved toto, tiez nechapem. asi je to hlupost a ignoracia rodicov. si povedia ze ved jej nedam pit mlieko a hotovo. poznam takych. no hold, musime to vybojovat a zacat robit osvetu my. my sme priekopnici aj v barefoot napriklad, to bude tiez sranda to do skolky doniest🙂 haha, same novodobe blbosti vsade sirim, ukamenuju ma.

gabuliatko7
9. apr 2016

@buba08 och dakujem krasne, okrem KM, ma alergiu aj na soju, takze nic pre nas. Vdaka

lulubinka
10. apr 2016

@charity tiež ma to napadlo.máme to v rodine ale zatiaľ som ani len nepozerala aspoň na nete čo to je.dik za tip.skúsim pozrieť .

mirreckall
10. apr 2016

@ivianocka @gabuliatko7 u nas boli ochotni, ale len na 4 hodiny a ze ju vezmem pred obedom...to som nesuhlasila...tak sme ich dali s mladsou spolu naraz a do sukromnej....inak existuje nejake tlacivo, ktore vypisu na magistrate ohladom vynimky v strave...uz sa to tu riesilo, ked som zhanala skolku ja...skuste pozriet par stranok dozadu...

gabuliatko7
10. apr 2016

@mirreckall neviem, ci existuje nejake tlacivo na nete, no moja mama volala minuly tyzden na magistrat , informovala sa a povedali jej tam, ze da sa vybavit na magistrate vynimka a kazda skolka by to mala akceptovat.

pekkka
11. apr 2016

@mirreckall mm ma velmi silnu intoleranciu alsan zeznesie . všetky akože bezlaktozove vyrobky obsahuju 0,01laktozy . manžel ma 0 tolerancoi, neznesie ani stopové prvky

pekkka
11. apr 2016

@charity mm ma velmi silnu intoleranciu alsan neznesie . všetky akože bezlaktozove vyrobky obsahuju 0,01laktozy . manžel ma 0 toleranciu, neznesie ani stopové prvky

pekkka
11. apr 2016

je aj preprazene maslo ghi --- ani to nemôžeme

mariadarina
11. apr 2016

@gabuliatko7 @buba08 Alsan bio oranzovy by podla obalu nemal obsahovat soju:

buba08
11. apr 2016

@mariadarina vďaka za info, ja som ale mala na mysli maslo alsan a tam myslím, ze soja je, dávno som ho nekupovala, tak si nie som istá 😉

mariadarina
11. apr 2016

@gabuliatko7 @buba08 Baby, ale mozete skusit aj kokosovy tuk, ten je vhodny aj pre male deti.
Je uz bezne dostupny hocikde, nie len v bio,napr. tento je bez vone a chuti

buba08
11. apr 2016

@mariadarina inak, ja kupujem normálne smetol, tam nie je srvatka, ani nic, ale v palmarine je srvatka

mariadarina
11. apr 2016

@buba08 Ano, smetol je tiez alternativa, len skoda, ze obsahuje konzervant ☹

ladybugk
11. apr 2016

@gabuliatko7 Ahoj,ja som vybavovala donasku jedla do MS cez magistrat V KE ( v septembri) predpokladam ze tiez to chces riesit tam ked si z Ke)Aby si mohla nosit vlastne jedlo pre dieta potrebujes povolenie z magistratu a tak mozes doniest jedlo na cely den (desiata,obed,olovrant) . Podaj ziadost na magistrate (napis si jednoduchu ziadost o donasku vlast stravy z dovodu zistenych alergii+ potrebujes prilozit odporucanie/spravu osetrujuceho lekara- alergologa)potom dostanes vyjadrenie (ak mas papier od lekara nie je dovod zamietnut) a taktiez to poslu priamo aj do Skolky - potom ti musia vyjst v ustrety ...(komunikovala som s pani Pancurakovou,bola velmi ustretova a dokonca bola ochotna zavolat a sama vykomunikovat co je potrebne v danej MS aby som tu domasku mohla riesit aj skor kym zaslu to oficialne rozhodnutie do MS kedze vsetky vybavovacky a rozhodnutia mozu nejaku tu chvilu trvat...