Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

alucca
22. okt 2009

holky testy mi ještě nedělali, úspěšně jsem se tam vecpala prý měsíc čekací doba) povedlo se mi to za týden, tak ani nevíte jak se těším. máme peklo, malý ani nespí, s těma průduškama zvracením a vším...dneska mi naše doktorka řekla, že už si s tím neví rady..povzbuzující že? tak pojedu do Ústí za odborníky

danioool
23. okt 2009

Ahojte, prosim o radu, moja dcerka (4mesacna) uziva Neocate, kvoli castym hnackam. Stolica sa upravila (aj ked na divoku zelenu, ale aspon tuhsej konzistencie). Po tyzdni ale mame hnacky znovu :( Nemate niekto podobny problem? Test na intoleranciu laktozy nebol robeny ,ale tvrdia ze to urcite ma, lebo prekonala rotavirus, ktory to moze sposobit. Rotavirus uz urcite nemame, ani nic ine. Snad sa niekto ozve..

erikasadek
23. okt 2009

dani, neocat kvoli hnackam.. 😕
skus napisat viac..
my sme na neocate, lebo je alergik. ale s tvojho prispevku sa tazko , sudii prepac.. 😉

dada134
23. okt 2009

Ahoj holky,vy mi možná poradíte,jestli je to skoro stejné napsáno,prosím nezlebte se,jdu to pročítat.
Od 3.měsíce jsme na Nutrilonu HA(ty dva měsíce jsem kojila),jmse na něm preventivně,v rodině alergii nemáme,Ale dr.radila,atˇ při tom HA mléku zkusíme jogurt(je nám 9měsíců),tak jsme trošku zkusili a asi po týdnu Terezka v pohodě,Tomášek má naobou tvářičkách červený flíček velikosti pětikoruny(nehmatatelné),jinak nic mu není.
Máte s tím takové zkušenosti?To by byl alergik napořád?? 😒

danioool
23. okt 2009

Erika,no my sme nekonecny pribeh.. gastroenterologicka nam teraz predpisala neocate, aby sa crevo zregenerovalo po rotaviruse (prekonali sme to uz v 2hom dcerkinom tyzdni,chytili sme to v nemocnici). Ten potvorsky virus jej uplne znicil beznu crevnu floru,a tym aj imunitny system. V creve sa jej usadila candida, kvoli ktorej sme mali hnacky az do 4teho mesiaca. Obvodna lekarka tvrdila, ze niektore kojene deti proste mavaju riedku stolicu, candida ze je neskodna a bodka. Mala bola z tych hnaciek asi dost oslabena a dostala zapal stredneho ucha. Kedze sirupove antibiotika nezabrali (vyhnackovala ich skor ako stihli zabrat) tak sme skoncili v nemocnici, aby jej davali lieky priamo do zily. Uska sa vyliecili, candidu vyliecili tiez, a na cas ustupili aj hnacky. Kojila som plne prve 2 mesiace, potom postupne som zacala prikrmovat Nutrilon HA(kedze manzel je alergik), teraz sme len na Neocate asi dva tyzdne. Ako som pisala, najskor som sa tesila ako male dieta, ze hnacky su prec aj vdaka Neocate, ale teraz ma riedku stolicu znova. Je to zelene, vacsinou po kazdom krmeni. Vraj po Neocate by ta stolica mala byt hustejsia a hlavne menej casta. Ako je to u vas?

erikasadek
23. okt 2009

dani,uz chapem , lepsie, $no moj je alergik, tak preto, jemu uz ani , peptit junior ane mlieka, nevyhovovali, reagoval na ne.. tak preto..

ano kojene deti maju casto riedku stolicu to je pravda..
to s nemocnicou mi pripomina nas, ked mal 5 tyzdnov, prisiel so zapalom mocovych ciest dostal rotavirus.. 😠
a to ucho , to je normaln to je ten isty microb , tak moze putovat a dosta sa k uchu...
$ vtedy sme mali strach ci nema menangitidu.; a tak mi vysvetlovala.; okolo.. 😉

podla mna.. ako to vidim ja... potrebujet e, aj probiotika;. a skus davat kazdy den.. a a skus najst , ryzove kase, ciste aby si mohal dat do mliecka;. 😉

a lekarka, co Ti nato hovori ze to normal, alebo treba trosku pockat..

a este u nas, moj ma urcite slabsie , dni a tak kaka aj 4 krat za den, ale to nie je nic vazne.. v pohode ..
kedz evela papa.. 😀

danioool
23. okt 2009

Diky Erika za rady.. Ten rotavirus je fakt svinstvo! No ja davam Biogaiu probiotikum kazdy den, ryzovy odvar pridavam do mlieka posledny tyzden 1x denne.. Mala mi ale aj dost grcka a bohuzial nepije tak vela ako tvoje dieta.. ma 4 mesiace a nieco, a denne do nej dostanem max 600 ml, bud jej ten Neocate nechuti, alebo za to moze reflux..(na sono brucha povedali ze ma miernu formu). Aj vy mate take zelene v plienke 🙂? Inac ked sa narodila mala 3,5 kg, teraz 6kg. Cize priberame, ale veeelmi pomaly.

erikasadek
23. okt 2009

dani, ale ked ti aj grcka, tak by bolo vhodne, dat anti reflux mliecko.. a to jej da do poriadku aj stolicu.. 😉

teda my sme takto zacinali ked boil drobec az potom mal alergiu.. ked mal 4 mesiace. A KEDZE U VAS TO TAK NIE tak by bolo dobre vyskusat..
neocat je este zo vsetkych najchutnejsi..

ale je este jedno mlieko len neviem kde si..
vola sa MODILAC je robene s ryze to mlieko, cize ciste vegetalne detske mliecko. na taketo stavy..

http://www.webmarchand.com/a/liste_produit/idx/...
takto vyzera vo francuzsku ale maju vsade ten isty nazov. je to 1 alebo 2 pre vatsie deti. 😉
urcite som Ti nepomohla, ale aspon mas ine info..
drzim palce. 🙂

danioool
23. okt 2009

Dakujem!

rose86
26. okt 2009

ahoj baby mozete mi poradit?? moja malicka nema ani dva mesiace, nekojim lebo po tyzdni mi odislo mlieko, najprv sme papali sunar ale mala potom z neho zacala vracat tak sme presli na nutrilon AR vracanie prestalo ale mala zasa dost hnackuje, licka ma vyhadzane. dnes sme boli u doktorky a mala dost pochudla. zobrala jej vyter z konecnika a nasadila dietu, moze iba ryzovo mrkvove stavy a cierny caj s bananom. o dva dni na kontrolu a uvidime co dalej. myslite zeby mohlo ist o alergiu na mlieko?? teraz stale place lebo je hladna, tie stavy ju vobec nenasytia ☹

erikasadek
26. okt 2009

rose to vyzera na ukazkovu alergiu... ☹

bera28
26. okt 2009

Holky, prosím vás, když je potvrzena ABKM, může dítě kozí výrobky?? Kluk (není alergik) má hrozně rád kefír z kozího mléka a holka - alergička pořád loudí🙂 Tak jestli jí ho můžu dát nebo to radši nezkoušet. Díky!

erikasadek
26. okt 2009

bera urcite nie!!!! riskujes aj nato silnu alergiu..
je to aspn tu vzdy opakovane, ziadne ovcie a kozie , produkty..!! 😉

elinka27
26. okt 2009

ahojte,syn bude mat dva roky,kojeny bohuzial nieje,aj ked ja som chcela.Nardil sa predcasne a nechcel sat a ja som zo stresu mlieko stratila.Najprv pil Bebu HA a potom Nutrilon HA ale len do roka.Po roku ked sa jeho jedalnicek rozsiril uz pije France Lait,behom posledneho roka prekonal 3x infekciu dychacich ciest,vzdy pri zmene pocasia,inak ziadne vaznejsie problemy nemaval.Sem tam nejaka nadcha a angina nic vazne.Doktorka nas pri poslednom silnom kasli poslala na imunologiu,lekarka nam predpisala inhalatory s podozrenim na astmu.6 novembra ideme na testy,predpokladam,ze mu budu robit testy z krvi aj testy na pele co sa robia vpichmi na ruku.Maly rad papa mliecne vyrobky,syry ani moc nie,ale ma rad maslo,davam mu len Veto,to som pocula ze sa moze aj pri alergii,ale co strasne lubi su jogurty - KOstici,stale ich vypytuje.Ja sa obavam,ze caste infekcie mozu byt prave priznakom alergie na krav.mlieko.Isty cas ho totiz pil (asi tak 3 mesiace mal obdobie ze dojcenske razne odmietal a pil len kravske)tie problemy sa akoby zavedenim krav.mlieka stuponovali.Co teda mozem urobit kym mu urobia testy a budeme na istom ze ide o alergiu?Myslite ze mu mam vysadit aj tie jogurty a vsetky mliecne vyrobky?alebo mame papat tak ako doteraz a pockat az na vysledky?Bojim sa aby som mu zbytocne neublizila ak sa naozaj ta alergia potvrdi.

nobave
27. okt 2009

Ahojko
Dnes som bola u kožnej pre výsledky rozboru krvi na alergie - a dozvedela som sa, že má alergiu na mlieko a banány - takže brázdim od večera na internete a zháňam informácie o príčinách, príznakoch, diéte, výrobkoch atď. Malý má dva roky má už dosť dlho ekzémy na tvári a pátrala som po príčine. Vedela som, že je to z potraviny, len som nevedela zistiť z ktorej. Dnes som v DM kúpila ryžové mlieko - celkom dobré a sójový nápoj - v Tescu ale nemala som úspech - čo som aj čakala. Dievčatá chcela by som Vás poprosiť o skúsenosť s výrobkami, ktoré sú na trhu - linky na www stránky, ktoré sa tejto problematike venujú, www stránky výrobcov atď. Ďakujem veľmi pekne za postrehy čo vám pomohlo čo nie, aký bol vývoj alergie a podobne.
vďaka
eva 😉

pilotkaanetka
28. okt 2009

Ahoj máte někdo tento problém dcera má asi alergii na kravské mléko a tak ji dáváme od nutrilonu na alergii ale potřebovala by pít sytící mléko ale to měla průjem existuje sytící mléko bez kravské bílkoviny?

adusaa
28. okt 2009

ahojte, prosim viete mi nikto poradit? skusam to v rôznych temach, ale bez odozvy, tak skusim aj sem.

dcerka ma 1,5 mesiaca. mesiac a 1 tyzden je vyhadzana po tvaricke. na tele nic. boli ju bruško, bez rektalnej rurky sa sama nevykaka, ma otrasnu hnačku - kaka len žltu vodu. ma bolesti bruska, nepomaha ani pupik, ani masaze. bolesti ma aj po vykakani a po nakojeni.

doktorka s tym nic nerobi, vraj z toho vyrastie.

viete mi poradit? alebo coho sa mam u doktorky vyzadovat? ake testy? na co?

luthien.k
28. okt 2009

nobave:
Stránky: www.potravinova-alergie.info
Receptíky: http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=58&evt=c...
Jinak bych být Tebou omezila i sójové výrobky, protože sojová bílkovina je hodně podobná té kravské. Tudíž ani žádné kozí nebo od oveček. Jinak já mám zkušenosti zatím pouze s bezmléčnou stravou pro mě, protože kojím a tak se neodvažuju radit, co z toho může malý prcek, tak snad Ti poradí někdo jiný.

adusaa: Tak já být Tebou, tak jako první změním lékařku!!! Takhle bych si tedy lékařskou péči o novorozence nepředstavovala!!! Já bych v první řadě požadovala výtěry, jestli není něco ve střevech.
Jsi sama na něco alergická nebo otec malé? Jinak testy... Obvykle se testy z krve na alergie dělají až od 6 měsíců věku (dřív lékaři neradi dělají odběry, nicméně naše pečlivá lékařka nám je udělala před týdnem, tak čekáme na výsledky). Do té doby by bylo asi nejlepší se těm hlavním alergenům zcela vyhnout (podívej se tady: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/potr... první bych se zaměřila na vyřazení kravského mléka ze své stravy (ve všech jeho podobách, pozor, je ve spoustě výrobků i skrytě - sušenky, salámy...). Pokud se zlepší, bude to alergie na BKM. Tím určitě nic nezkazíš a pokud uhodíš hřebíček na hlavičku, výsledek by se měl cca do týdne objevit.

luthien.k
28. okt 2009

Adussa, ale hlavně toho lékaře proboha změnit, protože sice může dítě vyrůst z novorozenecké vyrážky (jak vím z okolí od jiných mamin), ale ty průjmy k tomu hodně napovídají, že by to mohlo mít souvislost s alergií, a to nejsem žádný odborník, jen můj malý má velmi pravděpodobně taky alergii na mléko, takže jsem už ledacos naštudovala...

julie123
28. okt 2009

Luthien, prosimte a cim nahrazujes absenci mlecnych potravin ve sve strave??? Syn ma alergii na BKM a stale temer plne kojime.. Dik!! 😵

luthien.k
28. okt 2009

julie123: no nahrazuju, jak se dá... Nejdůležitější je mít dostatek vápníků, takže beru Biomin H, prý je na vstřebání vápníku nejlepší. Pak piju rýžové mléko extra calcium z drogerie DM. Dávám ho i místo smetany do jídel, kdy ho zahustím instatní rýžovou moukou na požadovanou hustotu. Místo jogurtů si vařím pudinky z rostlinných mlíček, buď opět rýžové z DM nebo z instatních - Zajíc pohankový, Kukuřičný nápoj, Ovesný nápoj, Kokos milk (vše ve zdravé výživě nebo v lékárně). Místo másla margarín, opět alo pozor, běžné margaríny obsahují BKM, nemá ho Perla vitamíny nebo Bio Vive (myslím o stránku nazpět je jich víc). Sušenky opět ve zdravé výživě (například skořicové Drahmas nebo zázvorové, je třeba studovat složení). No a bez sýrů se zkrátka obejdu...

julie123
29. okt 2009

Luthien diky moc!!

Poradite mi nektera jake UM davat alergikovi na BKM? Vim akorat o Nutrilonu Alergy Care... existuje i nejake jine?? Jake je nejlepsi? Bohuzel nemam vubec cas docitat ☹ Moc dekuju 🙂

danioool
29. okt 2009

Julie, mala by ti to odporucit lekarka. My mame Neocate, ten sa dava pri alergii na bielk.kravs.mlieka.

ebbi
30. okt 2009

Ahojte, ja mam najlepsie skusenosti so Sinlac kasou od Nestle. Starsia dcera mala alergiu na BKM, pila do 3 r. len toto a teraz ma 5 r. a nemame ziadne vaznejsie problemy, i ked alergia sa vacsinou len niekde presunie 😖 Mladsej bola zistena v roku mierna alergia na BKM, tak nam dr. predpisala Nutrilon Allergy Care, po polroku pouzivania sa jej alergia zhorsila tak, ze testy su vysoko pozitivne na BKM, okrem ineho. Sinlac jej totiz povodne nechutil, ale nakoniec si zvykla. Je to sladkaste, vyrobene z ryzovej a karobovej muky. My to pripravujeme normalne ako mlieko do dojcenskej flase, je to riedke i ked to nazyvaju kasou 🙂 Dr. nam chceial teraz predpisat Neocate, vraj je tam este viac stiepena BKM, ale ja som to nechcela riskovat, po nasich skusenostiach. Ale kazde dieta je ine 🙂

erikasadek
30. okt 2009

EBBI TAK SI MALA PRIJAT;;;

naozaj skoda, tam nie je stiepen, nic je to na baze, vegetalnych proteinov, nie je tam 0% mlieko nic, preto je aj take drahe.. je to pre deti , alergicke, celkovo aj na ine potraviny, pre deti ktore tazko vstrebavaju vitaminy a mineraly s stravy teda mlieka. ved nie nadarmo jedna krabica stoji u vas 70 euro, i ed vam to preplacaju.. 😉

naozaj skoda.. a pit kasu , sa mi zda bit cudne, ked ti ponukaju specialne mlieka, ktore maju vsetky vitaminy a mineraly.. 😅 😕

ja som osobne nechala, 2 krabice neocatu na slovensku a dala som inzerat ze ho darujem.. no ozyvali sa len ludia ktori ho ani nepoznaju co ho chceli.. 😅

erikasadek
30. okt 2009

ESTE JEDNA VEC nechcem aby viznela zle moja veta.. 🙂

babay, nutriloin a ine, znacky alergie care.. nie su na alergiu , BKM!!!!!!!!

je to na nich aj napisane, tak ja neviem poreco vam ich do certa drahe slovenske lekarky predpisuju!! 😠

pri alergii na BKm su zakazane!!
su len pre deti kde u rodicov je alergia alebo surodencov, a tak aby sa neurobila poda pre alergie tak sa dava preventivne, ale ak je alergia meni sa hned mlieko....!!!!!

takze su ine mlieka.... 😉
aj neocat je jedniny ktory nema v sebe mlieko , a je pre silnych alergikov , nie len na BKM;; 😉

ebbi
30. okt 2009

erikasadek a ten neocate nie je vyrabany tiez z kravskeho mlieka? Ja sa uz totiz vsetkeho bojim 😉 Aj keby to len utekalo okolo kravy 🙂 Ta kasa nie je az taka hrozna, je aj pre bezlepkacov myslim a normalne su tam pridane vitaminy a mineraly ako v klasickych UM. Vyjde to sice asi drahsie ale snad to vsetko dobre dopadne. Mame aj vysoko pozitivne bielko, zltko len "trosku" pozitivne, este zemiak nam vysiel a travy, tie ktore su skrizenym alergenom s psenicnou mukou, tak momentalne skusame vysadit psenicnu muku, no je to veda.... uz som z toho unavena, cim viac o tychto alergiach citam, tym tomu vsetkemu menej rozumiem a to sama mam dost silne alergie uz skoro 34rokov. V konecnom dosledku to vyzera tak, ze by sme nemali jest nic 😀

ebbi
30. okt 2009

A este kocky ak by ste niektora mali nejaky recept na susienky, pecivo alebo nieco podobne, kde nejdu vajcia, mlieko, psenicna muka, tak mi prosim poradte. Najradsej by som nieco urobila doma, ale nie som velka kucharka, tak ked nieco skusam len tak z "brucha",tak to vzdy skonci v kosi 😉

luthien.k
30. okt 2009

erikasadek: Link na Nutrilon Allergy Care:
http://www.nutrilon.cz/cs/alergie-a-pece-pri-al...

My ho teda nedáváme, protože kojím, ale pokud čtu dobře, JE vhodný pro případy prokázané alergie na BKM, narozdíl samozřejmě od hypoalergenního mléka, které je preventivní...

erikasadek
30. okt 2009

luthien, ja som si ho splietla s tym blbym HA prepacte.. oni maju ine mena u vas...
a mam toho doma vela, tak som napisala v rychlosti , s myslou na to mlieko HA 🙂 😅