Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

stovinda
17. jan 2010

Díky moc za radu a zkušenost. Uvidíme, jak to dopadne. Krev byla čerstvá, červená...dietu zatím držím, 4.2. jdeme do poradny, tak se zas poradím s doktorkou. Ale tvrdila mi (po telefonu), že bych teď měla držet dietu minimálně 4 měsíce, spíš dokud budu kojit ☹. Dcerku jsem kojila do 14 měsíců... tak mne to moc nepotěšilo..

luthien.k
17. jan 2010

No moc jsem Ti neporadila... Kdyby se tak krev měla opakovat, trvala bych na těch vyšetřeních na jiné alergie plus výtěry. Tím se taky nic nezkazí. Sice doktoři neradi berou dětem krev do 6m věku, ale dá se to, my to taky přežili 😉

erikasadek
17. jan 2010

luthien, ahoj..
no , viues co uvazuj je to uzasna vec, vies co je presne v tom chlebiku, ja osm mohla robit aj vianocku bez vajicka, davala som vajahit. namiesto vajec a josh mal , normalnu vianocku rozdiel nevidis. 😉

stovinda
17. jan 2010

tak uvidíme. Honzík měl tu krev "teprve" podruhé (a to poprvé mnohem déle, než teď), tak teď budu držet dietu, zas mu někdy určitě budu měřit teplotu 😉... a uvidí se. Mezitím mu pomalu bude 6 měsíců, tak pak kdyžtak požádám doktorku o ta vyšetření, pokud by se to znovu opakovalo. Jistota je jistota. Lepší je vědět to najisto.

campi
19. jan 2010

Kdo krmí Neocatem Advance? Je mozny, že je plechovka dvojnasobne rychle vypotrebovana? Ja nevim, jestli dobre chapu to davkovaní.. Je v tom taková větší odměrka, na ktere je napsano 50 ml. Na plechovce je ale napsano, že jedna zarovnaná odměrka na 80 ml vody.. Tak to dávám. Snažím se, aby vypila minimálně 500 ml mléka, plechovka je spotřebovaná za 3,5 dne.. Počáteční Neocate vydržel cca 6 dní..

tymothy
23. jan 2010

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s nějakým typem sušenek bez mléka, které dáváte svým dětem? Prošla jsem u nás v obchodě snad všechny obaly, ale bohužel jsem nenarazila na nic vhodného. A ve zdravé výživě mají jen samé kořeněné druhy, se zázvorem, skořicí a tak.
Nebo bych brala i nějaký ověřený recept. 😉

adricc
23. jan 2010

ahoj holky prosim poradte mi nejaky receptiky zacinam s prikrmama

luthien.k
23. jan 2010

tymothy, sušenky nevím, dáváme takové ty křupky - rýžové, kukuřičné, jáhlové, pohankové... Jsou bez soli a ochucení a malému chutnají na žužlání. Nebo myslíš opravdu něco sladkého? Já bych s tím asi počkala...

tymothy
23. jan 2010

Ty křupky dáváme taky. 😉 Ale myslela jsem spíš něco obilného, co bych mohla nadrobit a přimíchat do ovoce. Zatím jsem zkoušela přidat jen uvařené jáhly,M. to docela šmakovalo, ale už by to chtělo změnu. 🙂

luthien.k
23. jan 2010

Hmm, tak to fakt nevím. Leda uvařenou pohanku 😀

tymothy
23. jan 2010

Zkoušela jsem upéct mrkvové sušeny podle jakéhosi receptu z netu - bez cukru a kypřícího prášku, a výsledkem byly sušenky, které byly sice chuťově docela dobré, ale musela jsem je den předem namáčet, aby trochu změkly a daly se sníst. ☹

evabelk
24. jan 2010

Já teda nevím, ale tak mě napadají piškoty, tam mléko není, co? a nebo zdravější variantou klasických piškotů jsou Amaranthové piškoty, sáček stojí kolem 20Kč.Mají je v racionálních výživách,ale i třeba v Albertu 🙂 dají se nadrobit do ovoce, ale i dát mimču do ruky...

evabelk
24. jan 2010

Tak jsem koukala na ty Amaranthové piškoty a mléko tam není 🙂

tymothy
24. jan 2010

Jé, děkuju za tip. Vyzkoušíme. 😉

luthien.k
24. jan 2010

tymothy, není tam sice mléko, ale je tam lepek (amarantové piškoty obsahují asi jen 20% amarantu, pokud se pamatuju) a navíc celá vejce (u těch amarantových si teda nejsem jistá, do klasických se ale dává, i do bezlepkových kukuříčných, které mám náhodou doma) a navíc bílý řepný cukr. Takže minimálně do roka bych piškoty nedávala...

tymothy
24. jan 2010

Lepek by mi nevadil - ten jsem zavedla do stravy minulý týden a zatím dobré. S tím lepkem prý není moc dobré otálet, prý by se měl začít dávat kolem 8.měsíce, pozdější zavedení prý zvyšuje riziko alergie...nevím, co je na tom pravdy, ale takto mi to vysvětlila naše doktorka. Ale neplánuju ho dávat každý den. Ta vejce s cukrem mě nenapadla. 😔 😔 😔 A máš pravdu, jsou tam celá. Takže piškoty také padají. Vidím to tak, že ještě ráda zůstanu u těch jáhel.

luthien.k
24. jan 2010

Ony se ty názory na lepek různí, pro alergiky nebo potenciální alergiky by se prý měl zavádět později, ale jak to u těchto věcí "podle posledních výzkumů" bývá, nejlepší je asi se řídit vlastní intuicí a rozumem. Jáhlami bys neměla nic zkazit 😉 Podle příkrmů dle kojeni.net je vhodná i ta pohanka a amarant, od 8. měsíce už prakticky jakékoli obiloviny, takže i třeba ovesné vločky.

natalii6
28. jan 2010

Ahojte..dnes som sa dozvedela ze moj 10mes.syn ma alergiu na mlieko..mozete mi dat dake typi co mu mam kupovat lebo nemam s tym ziadnu skusenost
?dakujem

luthien.k
28. jan 2010

Natalii6, a kojíš a potřebuješ držet nemléčnou dietu nebo tipy, jak krmit malého? Na bezmléčnou dietu jsou tipy tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Co se týče jídel malého, tak to bude muset poradit někdo, kdo už s tím má zkušenost, to my nemáme a asi ani mít nebudeme, protože postupně vracím mléko do svého jídelníčku a žádné reakce 😉

tymothy
28. jan 2010

Natalii, a co jedl doteď? Pokud kojíš, měla bys dodržovat nemléčnou dietu i ty, jak už psala Luthien. Jestli ne a je na umělém mléku, bude to chtít vyměnit typ...Nevím, jak na tom jste s příkrmy, co malý všechno papá...předpokládám, že v 10 měsících ještě kravské mléko a mléčné výrobky zavedené nemá.

natalii6
28. jan 2010

tomothy luthien.k:nie ja ho nekojim je na UM nutrilon viem ze mu budem musiet dat mutrilon sojovy a co sa tyka mliecnych vyrobkov tak jedava jogurty a mliecne kase ..viem ze su sojove jogurty ale ci su aj sojove kase to neviem a dnes som mu robila spent ale kedze mu nemozem dat mlieko tak ho mal len na masle a jednoducho vsade kde je mlieko tak to nemozem a neveim ani ci su nejake susienky kde nie je mlieko a tak..je aj sojove mlieko take ako je obycajne plnotucne co sa moze dat do jedla alebo mu mam davat susene sojove do jedla?

tymothy
28. jan 2010

Natali, nutrilon sojový se nedává při alergii na bílkovinu kravského mléka, ale při alergii na laktózu. Je na to třeba Nutrilon alergy care a jiné - tam je ta bílkovina už naštěpená.
K těm jogurtům - některé děti s alergií je snesou, tím, že jsou zakysané, v nich už také ta bílkovina naštěpená je. Je ale třeba to vyzkoušet a případně vybírat jen jogurty vyráběné zráním v kelímku (dá se koupit Holandia nebo Jihočeský ve skleničce). Ale je také možné, že jogurty papat nebudete. Sojové jogurty nejsou moc dobrá alternativa, protože sója je také silný alergen. Ale jsou i rýžové jogurty (myslím, že se to jmenuje Siváček) - seženeš ve zdravé výživě.
Kaše jsou prý i nemléčné, co se zalévají vodou, ale s těmi zkušenosti žádné nemám - vařím je sama. Buďto můžeš udělat ovocnou - rozmixovat třeba banán, hrušku, sladší jablíčko,...přidat trošku vody a krupičku (té krupičky je hodně druhů) a povařit. Nakonec můžeš přidat UM, ale u téhle ovocné kaše to není nutné.
Kaše bez ovoce se dělá jen z vody a krupičky, nakonec zase přidáš UM.
To máslo asi také nebude to pravé ořechové (obsahuje sice méně bílkovin, ale přesto v něm nějaké jsou) - je lepší ho vyměnit za olej - nejlépe zastudena lisovaný. Nemusí to nutně být jen olivový, třeba v Kauflandu prodávají různé druhy.
Sušenky jsem tady nedávno řešila - přišly jsme na to, že bez mléka jsou snad jen piškoty (ale ty zase obsahují bílek a cukr) a nebo sušenky, kde je prozměnu samé koření - takže pro dítě to také vhodné moc není... 😖
Pokud budeš něco vařit, je asi rozumnější do toho jídla dát místo sojového mléka to umělé kojenecké (když malý není kojený, tak ho stejně doma mít budete) 😉
A ještě si dávej pozor na syrovátku - ta je také původem z mléka a také může dělat problémy.

Možná by bylo dobré si o tom všem promluvit i s dětskou doktorkou, třeba bude mít i jiné tipy a rady, co děcku dávat a jak postupovat. Docela mě zaráží, že ti o tom nikdo nic bližšího neřekl.

luthien.k
29. jan 2010

Tymothy, souhlas s těmi UM a kašičkami, olejem, ale jogurt bych nedávala raději žádný. Z UM je ještě možné použít Nestlé Alfare nebo speciální UM Neocate, ale to je nutné mít na předpis (jinak je šííííleně drahé, ale prý nejlepší a používá se u těch nejtěžších forem alergie na BKM - některé děti nesnesou ani ten Nutrilon).
Ještě kdybys natali hledala náhradu za jogurty, dají se vařit pudinky z UM, ale ne z klasického pudinku a cukru, ale z kukuřičného škrobu a ovocné přesnídávky. Mám nějaké recepty, ale doma na svém počítači (myslím, že jsem je sem už i vkládala, zkusím vyhledat, ale fakt nevím). Kdyžtak mi písni do IP, poslala bych je na mail, v pondělí už budu doma.

natalii6
29. jan 2010

Ahojte mamicky tak ja kedze neskusena s alergiou tak som z vasich prispevkov pochopila ze je ine alergia na kravske mleiko a ine je alergia na laktozu..no mne doktor povedal ze maly ma alergiu na mlieko tak som to pochopila ze nesmie mlieko co mi aj povedal ze vylucit vsetko kde je mlieko..tak mi mame alergiu na laktozu(poriadne to ani neviem co to je) a poslal ma aj na gastroentrologiu ale tam ma objednali az na marec a povedal mi ze mu mam davat sojovy nutrilon a sojove vyrobky a to je vsetko...ja ked som si precitala prvy prispevok tak tam mamicka pisala o laktoze tak som bola v tom ze pisem do spravnej temy ..a co sa tyka tej alergie moj maly nema ziadne priznaky on len prestal pit mlieko z 210ml nutrilonu AR pil len 120 alebo 100ml a to iba rano a teraz pije 150 az 180 nutrilon AR..a kamoska mi dneska volala ze keby mal alergiu tak by mal nejake priznaky bolesti bruska a hnacky a tak a on nema z toho nic tak ja teraz neviem kde je pravda ma ci nema alergiu..dnes som mu kupila ten sojovy nutrilon a vobec mi ho nechcel pit a na veceru som mu spravila kukuricnu kasu z vody tiez mi ju nejedol tak teraz neviem co mu mam davat tak to je vsjo ked mate nejake rady tak poradte..dik

sakura77
2. feb 2010

babule,kto mate skusenost,davam druhy tyzden bebu normalnu-dovtedy som davala HA-preventivne.u nas inak nema nik v rodine ziadnu alergiu-
no lenze,mala mi zacala strasne casto kakat,po kazdom jedeni,niekedy este ani nedoje a uz tlaci-pritom je to totalne riedka vodova stolica dneska som tam zbadala aj take dlhe tahave hlieny,k tomu mi aj zacala dost casto grckat-nie vela -ale dost casto a aj dlhu dobu po papani-aj po dvoch hodinach dost casto
mam podozrenie ze to bude alergia na mliecnu bielkovinu,co myslite?pokial mala HA,problemy nemala
zajtra sa chystam k lekarke,ale za vase nazory budem rada

tymothy
2. feb 2010

Natalii, tady máš odkaz na tu alergii na laktózu:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/aler...

Takže z toho článku vyplývá, že se projevuje už od narození (ne až v 10 měsících) a mimčo by mělo průjmy, bolesti bříška, exémy,...

Můžeš zkusit udělat třeba rýžovou (nebo jinou) kaši s tím sójovým mlékem a přidat do toho nějaké ovoce, které má rád (banán, hrušku, jablíčko), aby se ta chuť trochu přebila.

Sakura - zkus tu normální bebu zase vyměnit za tu AR a uvidíš (ne hned, tak do 4 dnů).... 😉

poletucha
2. feb 2010

holky osypalo se vam mimco po nekterym UM? Ja pred vic nez tejdnem presla z Nutrilonu na mistni italsky UM a malej ma koprivku...muze to byt i z prikrmu,ale je divny ze to furt nemizi 😒

natalii6
3. feb 2010

tymothy:v pondelok som bola u lekara sa informovat aku vlastne ma on alergiu kedze vtedy mi toho moc nepovedal a nakoniec ma alergiu na BKM a ja som cely vikend studovala o alergii na laktozu..ja neviem ci od narodenia lebo u nas ako som uz pisala nemame ziadne priznaky alergie jedine co je ze prestal pit mliecko tolko kolko mal ale to moze byt zapricinene aj tym ze bral antibiotika..tak idem ja studovat co vlastne mu ja mozem davat..dakujem za rady 😉

perla200
3. feb 2010

natali a kolko ma malý?