Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

sisip
27. máj 2010

Ahojky maminky, děkuji za odpovědi. No zatím jim mléčné věci ale nepiju syrové mléko a zatím krev nemá ale má semtam hlenovou stolici, bolesti ani koliky nemá,začli jsme s příkrmama tak jsem zvědavá co jí to bude dělat, zatím jí dávám ve skleničkách od hippu prý je přímo pro děti z alergiemi. A kdyby náhodou měla tu alergii na kravské mléko, tak to bude mít celý život, nebo to po čase vymyzí?

erikasadek
27. máj 2010

ahojte v sobotu a nedelu takto zareagoval josh nevedea som naco uz davno nemal ziadnu reakciu , uz som sa bala ze znova reagoval na vajicko alebo mliecne;. nic ine nejedol co by mohol mat alergiu..
vysadila som uz davno homeo.. teraz lutujem..
dosiahol 39°C co nie je kompatibilne s alergiou teda urtericaire..... a na pohotovosti boli dost n avazkach nehybalo s ato .. a teplota
nakoniec takto reaguje alergicky na virus .. trvalo to 48 hodin moje nervy pred tym takto reagoval po mlieku, alebo vajicku...
davam fotky..b ola som dnes v nemocnici este stastie ze sme boli uz davno objednani na kontrolu..
takze mi to vsetko vysvetlila lekarka.. teraz....

moje nervy baby..
b

uankab
27. máj 2010

hat, do torty nemusi ist vobec mlieko.. a ak tam ide, namiesto normalneho pouzi ryzove alebo ovsenne 😉 ... sprava sa uuplne rovnako ako kravske 😉

luthien.k
27. máj 2010

erika, když byl malej naposledy nemocný, tak se taky na hlavičce osypal, ačkoli již nemáme jinak žádné problémy, a doktrorka také říkala, že tak nejspíš zareagoval na virus té nemoci., což mě celkem překvapilo... Takže to asi není tak neobvyklé, jak tak koukám, na toho vašeho broučka osypaného 😖

luthien.k
27. máj 2010

sisip, já bych až tak těm tvrzením výrobců výživ nevěřila a raději vždy velmi pečlivě studovala složení. Hipp bývá dost často také zbytečně solený, což zatěžuje ledviny. Navíc alergie může být na cokoli, klidně i na mrkev třeba, která je základem skoro všech skleničkových výživ...

erikasadek
27. máj 2010

luthien ahoj.. no vidis mame vinimky deti. ☹
no katastrofa;. vraj to mizne po 6 roku..
len mi dal a predpis na krvne testy ak by nahodou znoav , aby sme vedeli v momente ked sa mu objavy tak mam slapat do najblizsieho labaku .. tak aspon tak.. 😉

luthien.k
27. máj 2010

eri, my to měli ale o hodně mírnější, tu reakci...

@sisip, zapomněla jsem ještě napsat, že většině dětí vymizí reakce na BKM do tří let života, jen výjimečně to trvá do dospělosti (zlomky procenta lidí v celé populaci 😉)

vinifera
27. máj 2010

Vyskytuje sa u 2,8% deti do 1 roku života. U polovici z nich sú prítomné tráviace problémy. Takmer tretina týchto deti do konca druhého roku života a takmer polovica deti do konca 4. roku života toleruje kravské mlieko. Do 6. roku života alergia na kravské mlieko mizne až u 78% týchto deti.

vinifera
27. máj 2010

Diagnózu podporí aj vyšetrenie špecifických IgE protilátok proti kravskému mlieku. Avšak ak dieťa ma pozitívne výsledky, ale nemá príznaky, nehodnotíme to ako alergia na kravské mlieko. - no a toto je náš prípad. V nemocnici povedali že alergický nie je. Alergologička povedala že je. Nemá žiadne príznaky :
opakované vracanie, odmietanie stravy
podráždenosť, nafukovanie, bolesti bruška
redšia stolica, prímes krvi v stolici
neprospievanie
kožné zmeny (žihľavka, ekzém)
Teda okrem ekzému. Ale nakoľko je alergický na x ďalších vecí. Tak to nemusí byť z mlieka. A čo teraz. Máme dávať či nemáme?

luthien.k
28. máj 2010

@vinifera, ta čísla se hodně liší z různých zdrojů, já četla i 0.2 (v ČR), 5% i 8% dětí s ABKM do jednoho roku života... Tak si vyber 🙂

Máš pravdu, i když test z IgE protilátek je pozitivní, ještě to neznamená, že ABKM je... No a co na to alergoložka, co vám říká - dávat BKM nebo nedávat? Jestli si pamatuju dobře, tak nedávat...?

vinifera
28. máj 2010

Nedávať. Ani nedávame.
A najnovšie nám ložiská mokvajú ☹(

luthien.k
28. máj 2010

Tak s tím bohužel neporadím 😔

luthien.k
28. máj 2010

Nicméně když nebudete BKM dávat, tím nic nezkazíte, jen je to asi otrava, jestli toho má hodně, co nesmí...

uankab
28. máj 2010

vinifera, mlieko nedavaj minimalne 3 tyzdne (teda myslim tym fakt nic mliecne, vratane hovadzieho) a potom zacni davat po troske a uvidis ci ma reakciu alebo nie...
ja tiez nedavam kupovanu stravu, kedze mame alergie na kvantum veci, tak vsetko pekne doma pripravujem...

vinifera
28. máj 2010

hovadzie nikdy nevidel a nič s mliekom nejedol - žiadne syry, mlieko normálne, jogurty, smotana do varenia. Nič. Asi len dva týždne jedol jogurty po tom ako mi v nemocnici povedali že nie je ABKM do momentu ked mi alergologička povedala že je ABKM. Ja som chcela mliečne produkty zavádzať až po roku. Len vttom období sme boli akurát v nemocnici a potom sme sa doliečovali tak som v tom čase nezavádzala.
Jediní prístup ku BKM je cez MM.

uankab
28. máj 2010

vinifera, kedze ho kojis, vynechaj to aj Ty vo svojej strave, ako som pisala, aspon 3tyzdne a potom opat zacni Ty a uvidis, ako bude reagovat (zacni postupne, prvy den jogurt, druhy den pridaj kusok syra, testuje sa 6dni)... ja ked si dam mliecne tak magdalenka grcka a zhorsi sa jej ekzemik....

hathor1231
29. máj 2010

@vinifera ja som musela testovt dlhsie- vyse mesiaca,az vtedy sa krv z hovienka stratila a Niki je opat happy baby 😉 vynechaj uplne zo svojho jedalnicka, mozes skusit aj soju... a citaj zlozenia toho,co jes, by si sa cudovala kde vsade je mlieko alebo jeho casti 😅 napr. v sunke, alebo slovakia chips v paprikovych je laktoza 😉 takze citaj citaj 😀
nam sa to podarilo urcit az ked som dietu drzala 2x, prvy som drzala 3t a to sme mali vkuse krv v hovienku ,tak mi kazali dtzat dlhsie, po cosi vyse mesiaci sa krv uz neobjavila 😵
drzim palce. mam tiez testy vysli,ze nemame,ale na zaklade toho,ze krv ustupila,urobili dr zaver,ze je to alergia....
pises,ze ste sa doliecovali,boli ste chori? mozo je len podrazdene brusko...
daj si dietu a uvidis 😉

luthien.k
29. máj 2010

hathor, vinifera má myslím opačný problém, z testů vyšla alergie pozitivní, ale kromě ekzému (který může být díky alergii na kdeco jiného) nemá žádné příznaky....

Vinif, jak to teda je, Ty držíš dietu bez mléka nebo ne, když kojíš?

vinifera
29. máj 2010

@luthien.k luthien má pravdu. My alergiu na BKM máme potvrdenú od alergologičky - ale okrem ekzému nemáme žiadne príznaky. (žiadne vracanie, kolikovosť, bolenie brucha, prehnánanie, zlá stolica, zahlienovanie, nitky krvavé v stolici) Nakoľko je alergický na veľmi veľa vecí ekzém môže byť prejavom aj na iný alergén ako je napr BKM.

@hathor1231 na sóju je alergický tiež. A ver tomu že čítam a čítam nakoľko je alergický napr. na sóju, arašidy, treska, zeler, vajcia, BKM ... a tieto veci sú snáď všade. 😒

vinifera
29. máj 2010

@luthien.k no nedržím striktnú diétu - ale tak zasa nejak extra veľa mlieka nejem a nepijem. Keby mal nejaké zjavné príznaky tak by som aj. Takto dietujem akurát jeho.

luthien.k
29. máj 2010

@vinifera, já myslím, že tam by mohl být zakopán pes, že množství BKM, které přejde přes MM, je sice malé, takže příznaky alergie se nerozvinou, ale zase dost velké na to, aby se alergie udržovala (stačí k tomu i skutečně stopová množství, jak mě poučila kam.zyk) a manifestovala ekzémem (nebo k němu přispívala). Je v podstatě jedno, jestli jíš hodně nebo málo BKM, důležité je, že BKM jíš. Já bych to vysadila, být Tebou 😉

vinifera
29. máj 2010

no takže to budem musieť zrušiť aj to deci mlieka čo si dávam do kávy ....

luthien.k
29. máj 2010

😔 No, bohužel jo... Vycházím z poznatků, která jsem získala od kam.zyk...

tygrous
29. máj 2010

Ahojky holky, tak jsme byli tyden na dovolene😉 Bylo suprove, i pocasi docela uslo... Ale ja teda zkusila s jidlem pekna muka. Bydleli jsme v pronajatem srubu a sami jsme si varili, takze snidane a vecere byly v poho, ale pres poledne jsme byli venku a jedli jsme v restauracich...reknu vam, ze je teda sileny problem si s HA dietou neco nekde dat 😖 Bud nic nebo max jedno jidlo z celeho jidelniho listku - a jednou me fakt zklamali. Dala jsem si detske jidlo (jsem jaksi predpokladala, ze to nebude moc korenene 😅 - kureci prirodni platek - a dostala jsem kureci platek zality omackou s gulasovym korenim a jeste k tomu palivym... 😨

lynn77
30. máj 2010

ahoj

@hathor1231 - ale laktoza pri alergii na BKM snad nevadi, laktoza je i v materskem mleku, teda alespon ja mam ten pocit, laktoza je mlecny cukr a ten nevadi, vadi jen bilkovina, u intolerance laktozy to je samozrejme jinak, tam samozrejme vadi, kdyz tak me nekdo opravte, kdyz tady placam nesmysly 😉

tarsylla
31. máj 2010

ahojte ked je niekto alergicky na mliecnu bielkovinu tak vadi aj laktoza, kazein, srvatka atd....To je nas pripad a je to nieco strasne

luthien.k
31. máj 2010

@tarsylla, tak to musíte mít kombinaci alergie na BKM a intolerance latkózy, protože je to tak, jak píše @lynn77, kdo má pouze alergii na BKM, laktóza nevadí, je to mléčný cukr, který ti, co mají intoleranci laktózy neumíí štěpit, tak kvasí ve střevech a dělá to tam rotyku (nadýmání, křeče, průjmy)...
Že při alergii n a BKM vadí kasein a syrovátka je nasnadě, protože ty obsahují BKM...

erikasadek
31. máj 2010

@luthien.k MNE TIEZ VYSVETLOVALI ZE ani laktoza sa nema;. 😅 vzdy a vsade;. teda ani laktozove mlieko.. moj ho raz vypil v nemocke , sekla sa a vyhadzal sa hned... 😉

😉

luthien.k
31. máj 2010

Erika, to není možné, laktóza je obsažena v mléce všech savců, takže samozřejmě i v mateřském a maminky s dětma alergickýma na BKM samozřejmě kojí, jen drží dietu bez BKM... To by přece nebylo možné, kdyby při alergii na BKM vadila laktóza... Najdu o tom nějaké zdroje na netu 😉

luthien.k
31. máj 2010

http://www.bezlaktozy.cz/mleko-problemove-latky/

Tady je to hezky napsáno... 🙂