Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

bambusko
8. júl 2008

peta, nasa najstarsia dcera ma intoleranciu laktozy a trvalo vyse 3 roky, kym sme na to prisli. a mam kamosku, ktora ma dcerku s vrodenou intoleranciou, nemohla ju ani kojit. alergie mame vselijake - zatial nastastie len dievcata, ale na bkm nie.
vysli vam aj zvysene IgE?

peta1510
8. júl 2008

ano,vysli nam zvysene.Len som zvedava na tie specificke.A co ten kasel potom.

bambusko
8. júl 2008

nasa alergologicka sa orientuje hlavne podla IgE, potom podla jednotlivych antigenov a na kozne testy povedala, ze nie su velmi smerodajne. moze to byt akakolvek ina alergia. u deti sa hovori aj o alergickom pochode, spustacom astmy /u deti sa zvykne prejavovat kaslom/ moze byt aj potravina. dostali ste antihistaminika, pripadne sprej? nam to od kasla vemi pomohlo, ale preskakali sme si zapaly priedusiek i pluc ☹
http://www.bez-alergie.cz/aktualne2?id=279
http://www.eastma.sk/page.asp?id=1

peta1510
8. júl 2008

A tak vy ste tiez kaslali?Lebo ja uz som na hlavu z toho,uz si predstavujem katastroficke scenare.Mame az Fenistil.Ale nebadam rozdiel,ked ho dam,ci nedam.Praveze ho akurat uspava.

bambusko
8. júl 2008

my sme kaslali priserne, starsia dcera od polroka, mladsia od roka, k tomu ekzemy. antihistaminika sme brali dlhodobo, ale kasel sa zhorsoval, tak sme dostali spreje a brali ich 2,5 roka, teraz sme ok 🙂

peta1510
8. júl 2008

Maly praveze vobec nemal ekzem,to sa aj alergologicka divila.

peta1510
8. júl 2008

Takze ten kasel je "ok"? Lebo on len tak z hrdla kasle,tak sucho.

bambusko
8. júl 2008

kasel urcite nie je ok, ale zvykne byt pri alergiach, ak myslis to, ale aj pri refluxe. treba zistit pricinu. inak to kojenie si nevycitaj, ja som kojila obe do roka... ale verim, ze tie zdravotne benefity ich este len v zivote cakaju 🙂

peta1510
8. júl 2008

Ok myslim v zmysle prejavu alergie🙂 Reflux som spominala,ze nam ho na sone 2x v tom case zaznamenali,ale ekby sme chceli vediet,ci z neho kasle,bola by potrebna ph metria. No,aspon som sa ukludnila,ze ten kasel nie je nic vazne.21.7 ideme na tu alergologiu,tak som velmi zvedava.

lusil2005
8. júl 2008

bambusko konecne tomu ako tak rozumiem 🙄
doteraz som moc nevedela aky je medzi tym rozdiel. moja mala ma alergiu na BKM kedze jej na to prisli pri krvnych testoch - a bolo tam vyslovene napisane "bielkovina kravskeho mlieka 5,06"

inac - ten sinlac maju najcastensie v lekarnach. je to nestle sinlac, stoji nieco cez 300,- ale je to dost velke balenie cize gramazou to nevyde ovela drahsie ako klasicke kase.

peta1510
8. júl 2008

Ahaaa,tak to kupim,lebo mala som doteraz nemliecnu sunarku.No ja nasu hdonotu alergie este neviem,to zistim na tej alergologii,ze?

bambusko
8. júl 2008

ano peta, aj ked neviem, ci intenzita prejavov alergie celkom zodpoveda tym cislam. nasa ema mala vysledok alergie z krvi na raznu muku len nejaku smiesne malu cifru a pritom to bolo ono - po vynechani alergicke prejavy krasne ustupili a dietujeme doteraz. tiez davajte pozor na synteticke farbiva a konzervanty, tie sa netestuju a su caste alergeny. dievcata, tak som rada, ak som trosku objasnila, drzte sa 🙂

peta1510
8. júl 2008

Ok,bambusko,vdak ti,a drzte sa aj vy.Boze,clovek by za tie deti aj dychal...

medvedik21
9. júl 2008

predam 2ks nutrilon pepty za 200sk TRENCIN 😉

erikasadek
11. júl 2008

Ahojte kocky tak trochu som vas citala a pridam sa vam mam dvoch synov tomu mladsiemu diagnostikovali pred dvoma mesiacmi tiez alergiu na proteiny mliecne u neho sa to prejavilo malym ekzemom na tvary takze moja lekarka mi urobila rychly test samozrejme pozitivny takze okamzita zmena mlieka a samozrejme aj stravy to dalo okamzite vysledky zatial je v poriadku bez toho aby sa mu to vratilo ale poviem vam strach je tam stale pri kazdej novej potravine ktoru mi pridam. drzte sa dufam ze aj vase deti su a budu coskoro v poriadku dajte mi vediet aky je postup na slovensku co sa tyka tejto diagnozy

junovka
11. júl 2008

...jedine co viem erikasadek, ze mojej Timeike zistili alergiu na mlieko azv 3 rokoch, predtym mala ekzem.....nakoniec okolo 4-5 roka vyrastla z toho a uplne jej to vymizlo, az ked jej bola odstranena nos.mandla, nakolko ekzem sa stratil v 4 rokoch a nastali ine pelove alergie+na mlieko, a z toho sa jej vyskytlo asi tak 2 x zapal usi 😉

erikasadek
12. júl 2008

to je i luto ze jej ta alergia vlastne ostala. ako dlho mala ekzem a kolko trvalo casu po tom ako jej diagnostikovali alergiu. prepac tvoja mala ma alergu na mlieko alebo alegiu na mliecne proteiny ? su to dve rozlicne diagnozy pokial viem. a ake mlieka mate na vyber v pripade potvrdenia diagnozy?

lienockaa
12. júl 2008

ano,jedna diagnoza je intolerancia laktozy, co je vlastne mliecny cukor, vtedy chyba enzym v crievku, ktory by tento cukor stiepil..a druha diagnoza je alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, tych bielkovin je viac, ale najviac je alergia na kazein..u mna osobne bola zistena alergia na kazein az v 27 rokoch, prejavy nijake, akurat som citila, ze mi neprevarene mlieko nerobi dobry pocit v bruchu..teraz syna kojim, ale mlieko nepijem..pre istotu.. 😉

erikasadek
12. júl 2008

a moj to mas stastie ze kojis ja som tak chcela no dvakrat mi to nevyslo to jedna zmala veci ktore doteraz lutujem

erikasadek
12. júl 2008

co som chcela vediet ako je to zo stravou co davate vasim ratolestiam jest? my sme zatial na specialnom mlieku z ovocia pomaly kazde 3 dni mu pridavam jedno nove ovocie a modlim sa aby nereagoval dnes jedol broskynu z masko zatial len hydina ziadna telacina vcera sme uz ochutnali aj hovadzinu zatial bez problemov a ked to pojde takto dalej tak dufam ze na buduci mesiac uz vyskusame aj ryby. ako ste to vyriesili s jogurtmy ja my davam biely sojovy zatial nasla som jedinu znacku margarinu kde nebol v ziadnej forme maslo vcera som dokonca nasla nahradu na smotanu a to sojovu alebo na baze ryze no chutnalo mu bajecne a nevysypal sa mi takze uz si zacinam zvykat ze nemoze vsetko jest ale na druhej strane som nasla plno nahrad takze to ani necitit dufam ze este niekolko mesiacov a budeme moct prejst na normalnu stravu aj na mlieko.

drzim vam pal ce vo vasom boji proti mlieku ktore ja vsadepritomne dajte mi vediet co vy davate ako nahradu a co vam funguje . ja sa zatial len riadim prisnymi instrukciami mojej lekarky a co vy?

mucha
12. júl 2008

lienocka, ja budem mat tiez nieco podobne ako ty... teda nedala som si to nikdy zistovat, ale ked sa napijem suroveho mlieka, rovno bezim na wecko. a teraz ked kojim, nepijem mlieko ani nejem jogurty, ani nic take, kde su zive mliecne kultury (ci ako to mam nazvat), lebo maly potom vrieska. chudatko to tiez nedokaze stravit. ale ked si dam uz spracovane mlieko, napr. syr, syrokrem, zmrzlinu a ine veci, kde je uz mlieko spracovane, tak to mu nerobi nic... a na to som prisla az ked mal dva mesiace, ze mu to robi zle, dovtedy som ho vlastne trapila.. ☹
ale nasa dr., ked som jej to hovorila, iba poznamenala, ze tak papajte tvrde syry.. a mala na haku...

amina
31. júl 2008

Ahoj všem,
tak jsem vás pečlivě dočetla. Drobka trápí též alergie na kravské mléko, navíc máme vynechat v jídle raději i vejce, neb měl zvýšené hodnoty na bílek.
Mám ale trošku většího synka než vy, navíc je to dost velký jedlík. Když jsem zjistila, že je lepší nedávat ani obyčejné pečivo - rohlíky a chlebík, dost jsem se zděsila.
Jíme hodně ovoce, zeleninu moc nemusí, maso je ok.
Co dáváte těm starším, u nás kaše ani mléka nikdy nefrčela, neb byl Pepíno kojený do 15 měsíců a pak se alergie zjistila. Zkouším rýžové a sojové výrobky, zatím s menšími úspěchy.
Co všechno je tedy ok, jaké pečivo kupujete, nebo si jej raději pečete a lze to i v obyč. troubě?
Díky, jsem začátečnice ☹

erikasadek
31. júl 2008

ahoj no ja mam niekolko receptov na detsku stravu poslal mi ju vyrobca mlieka ktore moj pije kedze je alergicky na proteiny mlieka ale to nie to iste ze ako alergia na mlieko
ja mu davam len specialne dlhe piskoty pre alergikov a z chleba len bagettu ta je len voda a muka no nie je tam maslo ani mlieko takze pohoda

ak by si chcela neake recepty daj mi vediet

luciferi
31. júl 2008

Ahojte,neviem ci je tu uz nadhodena taka tema,som tu prvy krat,moja dcerka ma kruhy pod ocami,ma pol roka,neviem ci je to v poriadku,alebo je to niecim zapriicinene,mohli by ste mi povedat,ak s tym mate skusenost a viete o tom nieco.Vdaka.

luciferi
31. júl 2008

Ahoj natalia3,tato alergia sa stratit neda,pokial viem.

erikasadek
31. júl 2008

ahojte znova trocha som vas pocitala a vidim tam ze niektora z vas pise ze sa tato alergia neda vyliecit musim s tebou nesuhlasit ale da potvrdila mi to aj moja lekarka a aj moje dieta uz nie je trvalo mu to 4 mesiace a le da sa co sa tyka ako zistit nie len krvou ale uz existuju specielne naplaste ktore sa davju babam na chrbatik pocas 72 hodin a mate vysledok bez bolesti len tie naplaste su drahe teda ani neviem ci ich dostat na slovensku aco sa tyka mojho syna tak to najhoirsie ma za sebou vsetko sme dodrzali ako sa ama a teraz je skoro v poriadku teraz mu davame v malich davkach normalne mliecne vyrobky a le pomali a zatila nemal ziadnu reakciu coz pred tym by bol cely obsypany mal by ekzem a teraz nic takze nevesajte hlavu da sa to len treba vsetko prisne dodrzovat

este na okraj co sa tyka kozieho mlieka a alebo ovcieho a ktomu spojene vyrobky neodporucam vam niekedy sa to tak hovorilo ale teraz je to zakazane z dovodu ze niektore deti aj v malom mnozstve reagovali neskutocne drasticky takze trend je zakazane pre alergikov drzim vam vsetkym palce a dufam ze aj vase deti z toho vyjdu

annag
31. júl 2008

arikasadek má pravdu, alergia väčšinou vymizne do 2-3 rokov bábätka, ale neskôr sa môže prejaviť ako alergia inhalačná ☹

erikasadek
31. júl 2008

tak to dufam ze nam nehrozi tak ci tak budeme davat stale bacha a ktomu mam vybornu lekarku takze pohoida zelam vsetkym skore vyzdravenie

llucinka
18. sep 2008

Ahojte holky, prosím o radu, jestli jste se s tím již některé setkaly.

Malému bude rok, v červenci jsme byli na vyšetření na alergologii a z krve mu bylo zjistěna alergie na mléko a vejce. Alergoložka mi doporučila Nutrilon Pepti, napsala recept a řekla, že musíme vyřadit naprosto všechno, co obsahuje mléko. Tedy jogurty, klasické UM (pil Bebu 3). Problém ej ale v tom, že nemá na mléko žádnou reakci, vyrážku ani nic podobného (řídká stolice nebo bolení bříška) a pokud by se mu nebrala ta krev, ani by se na to aspoň zatím nepřišlo. Miluje jogurty jako nic jiného, v podstatě na nich žije a neumím si představit, co mu budu dávat k jídlu. Obědy jí normální, jako brambory, rýži, těstoviny, maso, zeleninu, ovoce, s ničím není problém. Nemáte zkušenosti, kdy tato alergie vymizí, je to čerstvá informace, tak budu ještě hledat na netu, jestli vůbec vymizí a pokud nemá žádné reakce, jestli je nutné to dodržovat až tak striktně.

Moc vám předem děkuji za rady 😔

erikasadek
18. sep 2008

ahoj pokial to ma zistene testom tak naozaj pocuvaj lekarku a vysad vsetko mliecne, a lebo vsetko kde moze byt mlieko aj v susenej forme, pokial sa to podchyti v detskom veku, tak to normalne zmizne , v postupne,a v dospelosti , nie je problem.
normalne sa vysadza min na jeden rok a potom sa postupne v malych mnozstvach pridava do stravy, takze neboj prejde to.

ja osobne som davala , na miesto mliecnych jogurtov, sojove, a aj sojovu smotanu. samozrejmeto mi dovolila lelarka.
drz sa uvidis prejde to.