Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
15. jún 2010

@ciko85 to je normalne ze vrava tak cia aj po nom.......;;
on potrebuje specialne mlieko + motilium na ukludnenie zaudocnej steny.. to potrva tak mesiac.. 😉
ja som v fr...;

erikasadek
15. jún 2010

MOTILIUM + GEL DE POLYSILANE.
potrebujes toto aspon mesiac. 😉 + mlieko. 😉

erikasadek
15. jún 2010

http://www.enfamil.fr/html/La-premiere-et-seule...
toto sme my pouzivaly zazrak, mlieko , ale len v lekarni kupis.. 😉

potiom kazdy si chvali tento..
http://chezpara.fr/index.php?option=com_virtuem...
ale pre mna enfamil bol super robi vsetko , aj na alergiu.. BKM 😉 bez laktozove;. 😉 vsetko;.

erikasadek
15. jún 2010

inac ja osm uz spominala cisto vegetalne mliecko , rizove,

mozu aj alergici , na bkm , a je bezlaktozove a chutove je to mnamka;. 😉
http://www.para-prixlight.com/Mon-bebe/Alimenta...
tu je.. 😉

ciko85
15. jún 2010

dakujem @erikasadek skocim do lekarne sa na to popytat a dufam ze nas pediater uz na nejake vysetrenia posle ak nie tak budem hladat sama nejakych odbornikov ved sa to musi zistit co jej chudatku je a ak sa mozem spytat vy ste mali aj nejaky ekzem lebo my to mame na tvaricke dost zle

erikasadek
15. jún 2010

ciko u nas bol reflux a od 3 mesica sa vyhdzal po tvary , a hned sme dali testy patch si pytaj kozny.. aj v lekarni kupis stoji 30 eur vysledok mas za 48 hodin.. 😉 bez bolesti a spolahlivy. 😉
tak utekaj neboj bude dobre. 😉

ciko85
15. jún 2010

@erikasadek,a to ktore teraz myslis za tych 30eur

erikasadek
15. jún 2010

test patch kupis za 30 euro.. 😉 na alergiu BKM 😉

erikasadek
15. jún 2010

mlmieko 20€ za 900 g pixnu.. 😉

ciko85
15. jún 2010

aha to si myslela test...to sa da kupit'? hmmm to som este nepocula...to by bolo super
ja som uz z toho nejaka popletena 😅

erikasadek
15. jún 2010
uankab
15. jún 2010

baby, my ideme zajtra na testy tak drzte palce... my sme v UK a neocate tu mame na predpis zadarmo 😉 ... aspon v niecom je anglicke zdravotnictvo dobre...

luthien.k
15. jún 2010

@uankab, budeme 😉
@cora85, erikasadek má jistě pravdu v tom, že to pravděpodobně je kombinace refluxu a ABKM, nicméně já bych si toto určitě nechala potvrdit od lékaře speciálním vyšetřením (sono), nechci Tě strašit, ale některé silné formy vyžadují i operaci atd. Takže trvej na vyšetření. Co se týče ABKM, v každé zemi je diagnostika jiná, testy, které zmiňuje erikasadek například u nás nejsou k dostání. Z krve to zase může vyjít falešně negativně i falešně pozitivně, takže jako jediný zaručeně spolehlivý, jednoduchý a vždy dostupný prostředek je eliminační dieta, kdy se prostě BKM zcela vysadí, ve vašem případě nahradí speciálním mlékem a sleduje se reakce, která by měla do 1 - 3 týdnů být znát (na ekzému).

uankab
16. jún 2010

ahojte, tak nas dnes testovali - mlieko, soja, vajicko, ryby a psenica, robili nam kozne testy.. .a potvrdila sa alergia na vajicko... tak som si hned dala syr na veceru a idem mliecne znovu testovat... neviete ci su vysledky tychto testov uplne presne? moze sa stat ze napriem tomu ze vysli negativne, bude na ne reagovat? lebo celkovo ta doktorka mala taky divny pristup. ked som jej hovorila ze je magdalenka z niektorych potravin vyhadza a grcka, tak tvrdila ze za alergicku reakciu sa to povazuje ak to je do cca hodiny... !!! a ked je to dlhsie, tak ju len netoleruje?? no nechapem 😖 ... preco sa potom zavadzanie novej potraviny riesi 4-5 dni ??

luthien.k
16. jún 2010

Kožní testy nejsou stoprocentně spolehlivé u tak malých dětí... Já mám tedy o alergiích zcela jiné informace, i když tělo reaguje v řádu dní a někdy dokonce týdnů, je to alergie, ale je způsobena jiným typem imunitní reakce, než ta "rychlá alergická reakce". Takže tvrzeníí doktorky je fakt prapodivné, ale já se už ničemu nedivím. Takže za mě: já si myslím, že i když vyšly negativně, může reagovat. V tomto věku ani z krvě nejsou testy stoprocentní. Jediný stoprocentně spolehlivý test je ten eliminační s následnou pomalou expozicí vytipovanému alergenu a sledování reakce. Je to zdlouhavé a náročné a tak se tomu lékaři vyhýbají. Ale být vámi, tak se tím nenechám odradit a testuju si raději sama....

adamss
16. jún 2010

prosim vas, citala som, ze tato alergia sa prejavuje hnackami, ale moj Misko ma strasne tvrdu stolicu (nepovedala by som, ze ma zapchu, lebo stolicu ma v priemere raz za dva dni... niekedy aj kazdy den). Doktorka mu zistila alegriu na kravske mlieko. Do zistenia alergie som mu davala prevarene krabickove trvanlive mlieko. Potom sme presli na detske susene mlieko (u nas pod nazvom Hami, my ho kupujeme v Polsku... je tam lacnejsie) a berieme kvapky Zyrtec. Myslite, ze by sme mali skusit nemliecnu dietu? Ci sa nam to zlepsi? Ako dlho treba dietu dodrziavat a v akom rozsahu.

kaktusik007
17. jún 2010

@adamss a nie je nahodou na krabicke hami napisane, ze deti s alergiou na kravske mlieko toto pit nemozu??? si to radsej over, pretoze my sme papali bebu a aj ked este nemame vysledky testov, mliecko nam doktorka zmenila a teraz papame ine... takze si to pozri radsej, aj v detskom mlieku je bielkovina kravskeho .....

luthien.k
17. jún 2010

@adamss, když je prokázaná ABKM, nesmí se nic, kde je bílkovina kravského mléka, tak se ta alergie jen udržuje! Příznakem nemusí být nutně průjem. Jak jste na ABKM vlastně přišli? Má jiné příznaky, ekzém, bolesti bříška...? Hami nedělá mléko pro alergiky na BKM, dělá ho Nutricia - Nutrilon Allergy Care nebo Nestlé Alfare. V Polsku jsou bohužel na předpis, jak jsem zjistila.

erikasadek
17. jún 2010

@adamss boze moj , co mas za lekarku ze ti nic nevysvetli..!! co je to za servis pacientovy , dava smu presne to co nemas a doslova pokracujes v katovani jeho tela.... ☹
ziadne mlieko specialne mlieko a to ti da len lekarka na predpis. 😉

luthien.k
17. jún 2010

Když je lékařka neschopná, musí si někdy pomoct rodič i sám, takže ta mléka, co jsem psala, jsou u nás i na SR, pokud vím, volně prodejná. U nás na ně pojišťovna sice připláci, ale žádná sláva to není.

erikasadek
17. jún 2010

@luthien.k ahoj , prepc s tymi polievkami nestihacka;. prepac napisem nieco rychlo ale inak nestiham; polepsim sa.. ja ma neocatu na rozdavanie.. ☹

adamss
17. jún 2010

no ja neviem presne ci mame alergiu. Tvrdu stolicu ma Misko zhruba od vtedy, od kedy som mu zacala davat prikrmy, cca od stvrteho mesica sa s nimi trapi. Ostatne priznaky neboli ziadne. Az okolo 14 mesiaca sa u zacali robit vyrazky na bradicke. Najprv sme si mysleli, ze je to tym, ze sa zacal dost slintat. Stale mal oslintanu bradku. Davala som mu na to hojivy zazrak a pomahalo. Ale ked som sa opytala dr. na to, zobrala nam krv na vysetrenie a boli sme hrozne prekvapeni. Vysledky otras. Nasadila nam hned zelezo, acidum folicum, orenzym od travenia (nechcel nic papat) a dufalac na zmiernenie priznakov zelezitej stolice. Na zaklade tych vysledkov zistila, ze sme asi, podotykam asi alergicki. Zacalo sa to zlepsovat. Brada sa vycistila a pri kakani sme uz tak velmi neplakali. Ale aj tak to nebolo ono. Par krat sa stalo, ze mala kasovitu konzistenciu, ale vacsinou na prvy pohlad vieme, ze ju ma v plienke... je tvrda aj nadalej. Po vybrati dvoch flasticiek zeleza sme boli na testy a tie ukazali perfektne vysledky. Uz nam predpisala len zyrtec od alergie. A upozornila nas, ze bude asi potrebne prejst na mlieko pre alergikov alebo na kozie mlieko. Tak sme zatial ostali na detskych susenych mliekach. Mozno keby bola dr. viac dorazna a trvala na specialnych mliekach... presli by sme na nich. Takto to hovorila dost neisto a chceli sme skusit, ako bude reagovat na toto Miskove telicko. Teraz asi tyzden skusame klasicke mlieko. Takze nasa dr. mozno nieje celkom zla. Ona na s upozornila, len tomu este stale nechcem celkom verit. Ine priznaky nema... len tu tvrdu stolicu a zase vyhadzanu bradu.

luthien.k
17. jún 2010

@adamss, v tomto věku jsou testy málo spolehlivé, i když vyjde na BKM zvýšená hladina protilátek, ještě to neznamená alergii, nicméně v kombinaci s ekzémem se ta pravděpodobnost hodně zvyšuje.
Takže, můj názor: podle mě ABKM máte a zda je to pravda, zjistíte snadno: zkuste vysadit VŠE mléčné a místo mléka klasického zkuste výše zmiňovaná mléka pro alergiky na BKM. I bez vědomí lékařky tím dítěti neublížíte. Důležité je dodávat vápník (který je stejně z mléka špatně zpracovatelný a tělo ho z něj získá minimum), doporučuju 2 dcl rýžového mléka s kalciem z drogerie DM denně plus potraviny bohaté na vápník (brokolice, fazole, zelí, kapusta, pohanka, cizrna, hlávkový salát). Tím, že BKM vyloučíte, by se měl zlepšit ekzém. O to jde také, ne jen o tu stolici, ne?
Kozí mléko prosím pěkně nedávejte, jeho schopnost alergizovat je veeelmi podobná kravskému mléku a když na něj dítě alergické není, může velmi brzy začít. Krabicové kravské už vůbec ne a to pokud možno nikdy, i kdyby alergie vymizela, což je do tří let pravděpodobné. Toto mléko je upravené tak, že vše dobré, co v mléku je, je zničeno, když už, tak převařené mléko z automatů na mléko nebo alespoň bio mléko bez prodloužené trvanlivosti. Ale já osobně jsem proti podávání mléka, je špatně stravitelné, zahleňuje, prostě žádný prospěch...
Jinak co se týče stoličky, to je asi mimo toto téma, protože to příznakem ABKM nebývá. Předpokládám, že obvyklé rady typu hodně pít, pít ředěné ovocné šťávy s projímavými účinky (švestková, hrušková) jste zkoušeli? Holčičce mojí kamarádky, která měla stejný problém, a taky dlouhodobě, hodně pomohlo, když konečně začala pořádně pít, koupili jí pítko s brčkem, z toho jí to baví a vypije několikanásobně víc nápoje denně a stolice se upravila (i přes to, že bere léky na neurologické problémy, které také mají na stolici vliv).

erikasadek
17. jún 2010

@adamss ja ti vobec nerozumiem , tak potvrdila ti alergiu na BKM, alebo len alergiu beznu na potraviny na nieco.. v tom je rozdiel..
zbytocne budes trepat s prepacenim zyrtec!!!!!!!! sila sama o sebe do dietata, davat mu mlieko normal , ak ma BKM..!!
ak ho nema tak by som ti odporucila vysad mlieko klasicke a daj len nieco vegetalne mlieko na skusku tyzdne dva, ak s abrada vycisti , tak mas vynnika;. 😉

luthien.k
17. jún 2010

erikasadek, taky tomu moc nerozumím, myslím si ale, že vyšlo zvýšení IgE na mléko, ale protože je tu nejistota výsledku, tak to jakože nebrali v potaz, jinak nevím...
Takže souhlas s erika, vysaď mléčné, nahraď buď rostlinným mlékem nebo speicálním pro alergiky a uvidíš. Na ten zytrec jsem zapomněla, ten bych teda určo nedávala! Díky, eri 😉

uankab
17. jún 2010

@luthien.k , eliminancnu dietu drzim uz od februara... ked sme s kamzyk testovali mlieko, malinka grckala... podobne to bolo pri spalde a psenici... po vajicku sa vyhadzala do pol hodiny od nakojenia... vajicko vyslo pozitivne, ostatne nie... vcera som si dala na veceru syr a dnes rano Magdalenku riadne prehnalo 😖 ... uprimne uz mi z toho sibe... v akom veku zacinaju byt vysledky doveryhodne? a ktore su presnejsie? kozne alebo krvne? lebo vcera sa mi dusovala ze urcite to ABKM nie je a jedine v com je problem je vajicko...

luthien.k
17. jún 2010

No, uankab, podle mě v žádném věku 😅 Mně osobně vyšla z krve "trochu mrkev", ale dusím se po jablku, hrušce, broskvích atd. Kam.zyk by Ti to vysvětlila proč, tak dobrá já zase nejsem 😅
Jinak sama vidíš, že testy jsou fakt jen orientační, když vidíš, co s malou dělá mléko, na které "není alergická". V tomhle věř kam.zyk, nikoho lepšího neznám, kdo by poradil a vystříhej se toho, na co jste spolu přišly a bude to OK 😉

uankab
17. jún 2010

@luthien.k , dakujem... uprimne nam sa nepodarilo zaviest nic spat do mojej stravy, testovali sme len vajicko,mlieko, spenicu... potom sme zacali s prikrmami a Magdalenka reaguje na kazdu druhu potravinu... teda zase ja si myslim ze je to reakcia, podla tej doktorky nie... moze byt prejav reakcie aj to ze dieta z tej potraviny grcka az po 6-12 hodinach? nevies nahodou? napr. broskynu som tak testovala uz asi 3x, negrcka priamo po nej, ale vzdy az niekolko hodin po neh (niekedy aj 24??).. akonahle som ju vysadila grckanie prestalo... a zda sa mi to byt divna zhoda okolnosti, nie ??

luthien.k
17. jún 2010

uankab, selským rozumem, budu dítěti dávat něco, po čem má očividně potíže? Jestli je to alergie nebo co já vím, nezralost trávení, to je v tomto případě asi jedno, prostě nedávat a hotovo 😉 Podle mě to prostě možné je, že takhle reaguje. Vím, je to těžké, člověk pořád slyší, pestrá strava, pestrá strava, ale i s omezeným jídelníčkem se dá vyžít, určitě jsi na stránkách o potravinové alergii čelta příběh malé od kam.zyk - skoro nic nesmí a taky žijou 🙂 Časem, jak vyzrává imunita i trávení, se to bude měnit, tak vydržte 🙂

uankab
17. jún 2010

no ja si tiez myslim... pribeh jej malinkej poznam, my zial ideme v podobnych slapajach... 😖 ... zoznam toho co nemozme je uz asi 2x dlhsi ako toho co mozme... uz sa tesim ked z toho vyrastie !!!