Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

adriana7
17. júl 2010

@evicka1 ,
tie mlečka sú od firmy nestlé:
alfaré - pri alergii na bkm a pri celiakii
od firmy nutricia:
nutrilon pepti - pri alergii na bkm
mutrilon pepti mct - s naštiepenou bielkovinou a nízkym obsahom laktózy
neocate - pri alergii na bkm, a mnohopočetných potravinových alergiách, neobsahuje mlieko, laktózu ani sacharózu
soya milk - sójová alternatíva
... a asi sa poradiť s dr. a potom len skúšať, čo malému zachutí...

luthien.k
18. júl 2010

@adriana7, mně jenom některá tvrzení dost překvapila a protože já bych si nedovolila někomu při alergii na BKM doporučit bezlaktózové mléčné výrobky, protože obsahují BKM, tak jsem asi trochu prudčeji reagovala (za což se omlouvám). Stejně tak i to máslo, i když přepuštěné, jak píšeš, se může zkusit. Ale silní alergici raději ne! Takže třeba taková @martinka.t by to určitě zkoušet neměla.
Taky nejem mudr., ale už delší dobu se o toto dost intenzivně zajímám a nečerpám jen ze svých zkušeností, ale i zkušeností dalších mamin a hlavně kam.zyk, což je vlastně napůl doktor, ale ne takový, s jakýma se tu bohužel setkáváme ze zkušeností mamin a kteří klidně při alergii na BKM třeba řeknou, že jogurty se můžou a mléko se může kozí a podobné s prominutím hovadiny.
Souvislost mezi alergiemi a nesnášenlivostmi může být, ale není to pravidlo.
Jinak ty Nutrilony, jak píšeš,se už (alespoň u nás v ČR) nejmenujíí pepti, aby to někoho nezmátlo, ale skutečně Allergy Care, a to buď obyčejný, nebo Alergy Digestive Care, který se používá při alergii na BKM a při poruchách trávení a vstřebávání. Ještě je sójový Nutrilon Soya na našem trhu, ten je zcela bez BKM a laktózy.

evicka1
18. júl 2010

@luthien.k to mi dali v lekarni. a teraz ho pije. uvidim ci mu nieco bude. ale urcite ho nevyhodim. bolo na moj vkus drahe 😅

luthien.k
18. júl 2010

@evicka1, ach jo, mě to nepřekvapuje, protože když jsem jela onehdá k našim a nechtěla vše táhnout z domova, tak mi mamka šla koupit do lékárny Nutr. AC a lékárnice na ni koukala jak zjara, že to ještě nikdy neměli a musela to objednat.... 😅 Ale byla to lékárna v malé obci...

vinifera
18. júl 2010

@luthien.k tu v meste je cca 25 000 ľudí. A tiež mi Nutrilon AC objednávali. Lebo o tom nikdy dovtedy nepočuli. 😕

erikasadek
18. júl 2010

@adriana7 ja sa tu nechcem neako hadat ale musi ato byt cudni lekari aby dietatu s alergouo BKm , doporucili maslo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ziaden dobry lekar profesor, a odbornik na vec ti to nedoporuci; ver mi , ziaden kontak s mliecnym a to i v malych mnozstvach!!!!!!!!!!!!!!! aj ked nereagujes, ale reaguje v krvy , hodnoty stupaju a neskor je to a ko casovana bomba...
takze plati radsej apson rok dva nic!!!!!!!!!!!!!!! aby telo si oddychlo , hladina alergenu klesla a elrgia zmizna sama..
alebo sa priprav na kompliakcie /////

nechecm sa niako vyvysovat.. 😉 ale do certa co to mas za lekarov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja ked vas citamniektore , tak je mi luto co to mate za lekarov v nasich zemepisnych sirkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! je
jednej povedia autrapia decko a intoleranciov laktozy... a tvrdia jej ze to zmizne da sa to liecit.; vtedy sme s aodlsovca chytili ze lekari vedia viac!!!!!!!!

po roku mi tu sama napisala, erika mala si pravdu.. jasne v nasich sirkach to je tak zriedkave ze si to mylia aneako nechcu vediet viac.. co s tekto temy tyka, n apar prstoch sa daju najst fakt dobre odbornici u vas!!!!!!!!
jedne neda dobre mlieko , druhy radi dajte kozie!!!!!!!!!!!!! ja neviem kde take hovadiny studuju!!!!!!!!!!!!!
juj ale som sa nastvala .. prepacte.. 😠

luthien.k
19. júl 2010

@erikasadek, tak koukám, že já byla ještě mírná 😀 Ale s tím přepuštěným máslem má asi adriana7 pravdu, máslo ghí, tedy máslo pouze z mléčného tuku, bez BKM, jsem také slyšela doporučovat, snad i od kam.zyk (to si ale nejsem jistá), nicméně já k němu důvěru nemám, protože nikdy nevíš, jestli tam něco nezůstane...

erikasadek
19. júl 2010

@luthien.k boze ja ani neviem ak eto je prepustene maslo. 😀
ale jedno je fakt tu uz boli vseliake perly dobre den.. moj lekar nam diagnostikoval , alergiu BKm, ale dovolil jogurty, fruhy maslo, treti , kysle produkty.. a kozie, mlieko . no proste same perly 😠 😀

luthien.k
19. júl 2010

@erikasadek, jojo, to máš pravdu, to už tu všechno bylo 😝 S toho másla si nic nedělej, nikdo neví všechno 😉 😀

erikasadek
19. júl 2010

@luthien.k 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luthien.k
19. júl 2010

@erikasadek, chtěla jsem napsat, že nikdo nevíME všechno 🙂

erikasadek
19. júl 2010

@luthien.k ja viem co si chcela povedat , preto sa smejem , ja som jedna s tych /... 😉 malo este toho viem.; 😉 rada by som v 😉 ac ale materska demncia mi ide na mozgove zavity.. 😀

luthien.k
19. júl 2010

To mi povídej!!! 😀

adricc
19. júl 2010

ahoj holky jsem tady opet pro radu

za 14 dni ma adamek narozky a sehnala jsem pani co by mi upekla pro neho dortik mam si teda prinest maslo a mliko mohli by jste mi poradit jaky to mliko to muze bejt jeho nutrilon nebo nejaky to ryzovy a maslo proste nevim 😉 dekuju vam za radu jste zlaticka 🙂

senja
19. júl 2010

Holky, take vam kozni pisou kortikoidy? Nam jedna expertka napsala kortikoidy, ze nicim jinym se to neda vylecit. A normalne mlada holka to byla! Kdyz jsme se ohradila, ze na male ditko mi to prijde jako nehorazne svinstvo, zvlast na pindika, odpovedela, ze co dnes neni svinstvo 😠

adriana7
19. júl 2010

@luthien.k
@erikasadek ,
no veď asi je to o tom, že nežijeme vo vzduchoprázdne, ale teda konkrétne ja v slovenskej realite na malom meste.
Ale absolvovali sme aj odborné vyšetrenia v dfn b.bystrica, čo je vraj renomované pracovisko...
mne a mm z toho všetkého vyšlo, že sme jednoducho to pasterizované mlieko vo všetkých podobách škrtli z jedálnička (kôli deťom aj my dvaja), z toho, čo sme sa dočítali a naštudovali si, nám vyšlo, že bez neho sa žiť dá...
a paradoxne odkedy sme vege, máme omnoho pestrejší jedálniček, ako keď sme jedli dokola štandardnú stravu, je to síce niekedy komplikovanejšie, vštky náhrady surovín zohnať a doma spracovať, ale už som si zvykla
... najdôležitejšie je, že decká majú výborné výsledky testov...
a ešte jedna dôležitá vec z môjho pohľadu pre iné maminy, lebo to vyzerá, že to bola "brnkačka", ale ten prechod trval dosť dlho (nekúpiť, nedať dieťaťu, vyvadiť sa s rodinou, aby to aj oni pochopili, dohodnúť sa v škole, atď, atď) a hlavne sa o tom dokola rozprávať s dieťaťom...
... lebo mliečna tradícia na sk je veeeeľmi silná...

erikasadek
19. júl 2010

@adricc zalezi ake to bude kolac , moze spouzit dojcenske mlieko, ale skor by som isla po ryzovom.. 😉
ja osobne som pouzivala sojovu;; smotanu.. ale vy nemate radi soju.. 😀
@senja kazdy dava kortikoidy.. 😠 😀

ja osobne som pouzival homeopatiu na cervenanie zaberalo lepsie ako kortikoidy a levandulovu silicu.. lepsie kao kortikoid.. 😉

adriana7
19. júl 2010

@luthien.k ,
a nemusíš sa omlúvať, veď toto je diskusia, nie prednáška v škole,každý má inú skúsenosť a o tom to je, povedať si tie skúsenosti medzi sebou, my rovnako "postihnuté"...
nám sa to "prihodilo" 1.x pred 7 rokmi, nemala som pc, o koníku som ani netušila, každý lekár mal svoj vlastný "výklad", a ja som bola bezradná, preto som sa sem zapojila, ja keby som vtedy našla pár spriaznených duší, veľmi by mi to vtedy pomohlo (mala som len 1 dieťa a žiadne skúsenosti)

luthien.k
19. júl 2010

@adric, a nechceš raději zkusit něco takového?:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776

Samozřejmě bez toho krému navrch, já ho tak dělala a chutnal celé rodině, která přijela na návštěvu 😉

@senja, kortikoidy nic nevyléčí, leda příznaky a to na chvíli, všechny maminy, co tu s tím mají zkušenost, tvrdí, že se jim to brzy po nich vrátí v horší formě 😝

@adriana7, to máš pravdu, je to těžké se "zbavit" mléka, ale stojí to za to 🙂 Navíc kravské mléko není podle mého názoru ničím lidem prospěšné, i ten vápník se z něj hůř vstřebává než z jiných potravin, takže ano, je to kus cesty, ale dá se to ujít 🙂

luthien.k
19. júl 2010

@adriana7, jasně, bez dnešních možností to muselo být o dost těžší... Já prostě jen že co někomu vyhovuje, jako třeba vám bezlaktózové výrobky (já vím, výjimečně, ale přece), to jinému může ublížit, proto jsem se trochu rozčílila. 😅

senja
19. júl 2010

@luthien.k Vsak sama mam s nimi osobni zkusenosti, proto me to tak sokovalo. Mam takovy dojem, ze kozni nechteji nic lecit a pisou kortikoidy plosne na vsechno (zase vlastni zkusenost)

luthien.k
19. júl 2010

@adricc, jo a kdyby sis ho fakt chtěla nechat upéct, tak se dá místo másla použít normální vepřové sádlo (dělala jsem z něj třeba drobenku na koláč a byla snad ještě lepší než z másla 🙂) a dobrý krém je tento rýžový:

http://www.varimezdrave.cz/svatecni-ovesna-buchta (suroviny a recept jsou ve spodní polovině stránky, sice se tam dává ten sušený nápoj, který se doporučuje až od tří let, ale myslím, že na ochutnání by malému neublížil).

Jen nevím, jestli se Ti s tím bude dělat nějaká paní zvyklá dělat klasiku... 😕

luthien.k
19. júl 2010

@senja, takové kortikoidové mazání zajistí stálý přísun pacientů, protože jejich použití je prakticky nekonečný příběh, který nemá konce. Kožaři vůbec kašlou na nějaké vnitřní příčiny ekzému, co jsem tu na MK jednoznačně pochopila, prostě budou mazat a mazat a víc je nezajímá. Někteří to dokonce maminám otevřeně tvrdili, že léčí kůži a co se děje uvnitř, není jejich parketa.
Co na to alergolog? Dieta vám nepomáhá? Tady fakt nikdo kortikoidama nemaže, leda skutečně akutní stav, kdy hrozí zavlečení druhotné infekce...

luthien.k
19. júl 2010

Jo a úplně nejhorší je, když kortikoidy píšou pediatři, taky jsem se tu s tím setkala 😖

senja
19. júl 2010

@luthien.k Ja nechapu proc nas jeste stale neposlali na alergologii. Jen na gastro, kde nam doktorka radila na kazdy problem zkusit balene prikrmy Hami 😀 A pak ted na kozni. Ta ani ster neudelala, jen rekla, ze "infekce tam neni". Jak to muze vedet 30tileta holka, to fakt nevim. Diety samozrejme dodrzujeme sami, protoze ja mam svych zkusenosti snad se vsemi moznymi projevy alergii (az na astma) az nad hlavu, jelikoz odmala jsem tezky alergik a co vsechno alergickeho uz jsem mela je na dlouhe povidani (vcetne sileneho kasle po dobu celeho roku, kdyz se uz zacalo rikat, ze snad mam cerny kasel anebo hnisavy vaginalni vytok ve 4 letech veku). Navic jsem mela tetu alergolozku, ktera uz bohuzel nepracuje v oboru alergologie. Ale to, co jsem doposud mela zkusenosti s vlastnim ditetem na tech gastro a koznim, tak mi prijde, ze snad ani netusi o cem lekarstvi je. Absolutne nechapu jak si mohou lekarske fakulty nechat projit a odpromovat takove sebejiste debily 😠

henri001
19. júl 2010

ahojte maminky
velmi pekne vas prosim o radu , maly ma 21 mesiacov , kojeny 😅 ...kedze som tehotna a zacinaju ma boliet bradavky, snazim sa prejst na mliecko z flasky , dopracovala som sa k Nutrilionu AL 110 ...mate niektora s nim skusenost , pripadne iny napad ? velmi pekne dakujem vopred 🙂

maryanna
19. júl 2010

@henri001 v takom veku by som pokojne prešla na nutrilon 3, alebo už 4 neviem, resp by sm dávala normálne kravské mlieko..prevarené......veď má už skoro dva roky
či prečo práve nutrilon AL 110?

vinifera
19. júl 2010

@maryanna NO neviem či si si všimla ale toto je téma Alergia na ml. bielkovinu kravského mlieka. Takže ak sú alergický (čo ale nie som si istá lebo som ich v tejto téme ešte nevidela) tak nemôžu normálne kravské mlieko. Ani normálny nutrillon.

maryanna
19. júl 2010

@vinifera áno ja len preto žee keď bol kojený tak ako vie že je alergický? sa pýtam lebo fakt neviem.......sa robiia nejaké testy alebo len podľa toho že majú v rodine?

erikasadek
19. júl 2010

@maryanna pridavam sa
@vinifera 😉

niekedy je dobre citat nazov temy.. 😉