Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
19. júl 2010

@maryanna aj kojene moze byt alergicke co v praxi znamena pre matku uplny zakaz vsetkeho mliecneho.. 😉

maryanna
19. júl 2010

@erikasadek áno okej, ja len že ako sa na to príde že kojené dieťa je alergické...

erikasadek
19. júl 2010

@maryanna normale ma priznako ako nekojene 😉 😅

vinifera
19. júl 2010

@maryanna Môj je tiež stále kojený. Ale od 14. mes sme už aj na Nutrillon Alergy Care.Pretože materské mlieko už nepokryje dávku mlieka na den. Obzvlášť ked tieto deti nemôžu ani syry, maslo, normálne mlieko, jogurty ....
Áno robia sa testy na alergie pokiaľ je nejaké podozrenie alebo príznaky. Konk u alergie na BKM (bielkovina kravského mlieka) je to ekzém, hnačky, zvracanie, neprospievanie, hlien a krvavé nitky v stolici ....

maryanna
19. júl 2010

@erikasadek no hm áno, ja som nováčik v tejto problematike jasné že má príznakly ja len že ako keĎ je kojené, tak že matka zjedla niečo mliečne a tak hej,?

vinifera
19. júl 2010

@maryanna pretože mlieko ktoré pije matka - kravské ide aj to materského - tým pádom má príznaky ako nekojené dieťa. Lebo je s alergénom v kontakte cez MM.

maryanna
19. júl 2010

@vinifera no okej, to som chcela vedieť.......hm tak okej, tak sa držte ja tu nepatrím🙂 😅

vinifera
19. júl 2010

@maryanna No šťastná to osoba 😉

maryanna
19. júl 2010

@vinifera no ja som myslela že nepatrím tu že sa nevyznám , ale nepatrím ani tak ako ty si myslela.......ja nemôcť piť mlieko tak sa obesím alebo zahyniem....ja musím každý deň dva hrnčeky vypiť-----

henri001
19. júl 2010

😀 😀 😀 😀
@vinifera nechodim do temicky, pretoze zatial nebolo treba , u nas v rodine nepapame nic z kravskeho mlieka uz par rokov, maleho vedieme tak isto ...malinky na soju reaguje super , varim mu ovsenu kasu , a papa s nami jogurty Sojalade...len si neviem poradit s tym odstavenim , tak ma napadlo ze by ste mi mohli poradit 🙂 v lekarni mi moc neporadili a nasu doktorku klamem ze papame kravske 😖 skoda reci ...este raz vdaka za kazdu radu k teme 😉

erikasadek
20. júl 2010

@henri001 preco klames doktorke ?? povezd jej rovno... zakazat ti to nemoze.. 😉
a vlastne si si zvolila zdravu formu zivota 😉 pokial dieta prospieva a dostava vsetko co treba tak v klude;. 😉
ak by namietala tak je povezd ako je mozne ze azijcania takto prezivaju , uz tisicrocie. 😀 a nevyhynuli. 😉

ale vazne prepac nepochopila som presne co by si chcela presne vediet. presne , odstavenie myslis tyml kojenie.? 🙂
prepac som mimo slovensko uz dleh roky a niektore slova si nie som ista co tym presne myslite 😉

luthien.k
20. júl 2010

Určitě myslí odstavení od kojení. Co zkusit jako náhradu rýžové mléko? Ačkoli štěpená dětská mléka jsou výživově jistě hodnotnější, takže klidně zkus Nutrilon Allergy Care, který je sice z mléka, ale to je zcela naštěpené...

erikasadek
20. júl 2010

@luthien.k aha asi urcite mysli tym keby bola tu v fr tak je poradim hned sojove mlieko pre deti od 15 mesiacov do 3 rokov obohatene, ako detske mlieka.. 😉 ale takto je to tahsie neviem co dostat na slovesnku , ale skus mandlove mliecko, ryzove.... sojove... ak by si mohla gastanove super a je hypolaergicke zaroven;. 😉

luthien.k
20. júl 2010

@erikasadek, třeba to kaštanové mě zajímá, ale to tady fakt asi neseženeme... 😒

erikasadek
20. júl 2010

@luthien.k to je skoda.. nie ja nad ; alebo gastanova muka mnamky.. a pre alergikov ako stvorena, ako celiakia podobne ☹

henri001
20. júl 2010

@erikasadek @luthien dakujem 😉
erika , nema zmysel tejto pani dr cokolvek vysvetlovat , bohuzial ... a rozlucit sa s nou zatial nechcem, pretoze ju este budem potrebovat na bezne povinne prehliadky s novym miminkom ...byvam mimo Prahy , nie je z coho vyberat a na bezne kontroly to postaci ...dnes som dala sojove mliecko ( + calcium + b vitaminy) a vypil trosku , tak hadam to pomalicky pojde ...nebudem teda spekulovat , jogurty sojove papka , malo by to stacit
mnam to gastanove moze byt vyborne 😵
dakujem 😉

martinkah
20. júl 2010

Baby, vystvetlite mi, co to znamena, ked mame specificke IgE na BKM negativne a anti-milk IgG mame hodnota 78,8? Lebo vraj nemame narok na uhradu nejakeho mlieka od poistovne, na to by muselo byt pozitivne to IgE, takze sme pre poistovnu asi "malo alergicki", co vo mne vyvolalo istu nadej, asi zbytocnu, ze?
Este ma sokovalo pri vcerajsej navsteve u Dr., ze po tretom roku mozeme pri uzivani Nalcromu (berieme od marca) skusit aj nieco mliecne.. ved nam alergiu na BKM zistili len koncom aprila, odvtedy sme na bezmliecnej diete (po vyse mesiaci bez BKM zmizol ekzem), ratala som s tym, ze to bude aspon na dva roky.. take su vraj oficialne odporucania, po tretom roku skusat vsetko...

luthien.k
20. júl 2010

@martinkah, těžká otázka. Zkusila jsem něco o tomto vypátrat a moc jsem toho nenašla, jen že IgG protilátky se pojí spíše s potravinovými intolerancemi než s klasickou alergií, které "jedou" přes IgE protilátky nebo přes reakci buněčné imunity (tj. ty reakce, kdy IgE je v normě, ale přesto potravina očividně vadí). Ono je to hrozně složité, protože to je otázka pro zkušeného imunologa. Také jsem se dočetla, že se uvažuje o tom, že i alergie se dají zjišťovat přes IgG, ale je to spíš hudba budoucnosti a zatím to není spolehlivě ověřené, pokud vím. Takže se nedivím, že pojišťovna to jako bernou minci neuznává 😒
Co se týče zkoušení BKM - to je zoufale brzo! Proč berete Nalcorm? Nezkoušeli jste to bez něj, jen s dietou? Já bych raději dítě poctivě dietovala a nedávala mu léky "zbytečně", ale samozřejmě nevím, v jakém jste byli stavu atd., takže to s netroufám hodnotit. U svého dítěte bych to ale tak zkusila - bez léků, jen s dietou a se zaváděním BKM bych počkala déle.

martinkah
20. júl 2010

Luthien.k, dakujem 🙂 Nalcrom vraj "maze pamatovu stopu creva" a lieci tym potravinovu alergiu, z toho mi ako laikovi vychadza, ze by to malo ist s nim rychlejsie ako len s dietou .Mlieko aj ine potraviny navrhuje zavadzat pod Nalcromom. Az doteraz som nasej alergologicke plne doverovala, ale s tym opatovanym skusanim mlieka ma teda prekvapila i sklamala, vidim, ze si vsetkomusim overovat u teba a inych vzdelanejsich mamiciek.. 😖

gilli
21. júl 2010

@lutnien.k, já jsem od @martinkah pochopila, že její alergoložka Nalcromem alergii neléčí, ale používá jako prevenci silné reakce u alergizujících potravin. Podle informace o léku "poskytuje cennou ochranu při situacích, kdy může nastat vystavení se alergizující potravě" - navíc u skoro tříletého alergika, u kterého si člověk nemůže být jistý, že nesní něco bez kontroly rodičů, mi to přijde vcelku racionální. V tomto případě bych to tedy chápala jako prevenci, nikoli léčbu.
Proč je podle Tebe zkoušení BKM po třetím roce zoufale brzo? Holky neblázněte, jsou sice doktoři, kteří dělají při své práci chyby z různých důvodů stejně jako my všichni ostatní, ale pořád jsou to lékaři s adekvátním vzděláním a roky praxe. S tvrzeními, že je zbytečné brát lék, který předepsala alergoložka, bych byla opatrná - i když máme k doktorům výhrady, nelze se na ně na všechny a priori dívat paušálně jako na blbce, co našim dětem permanentně škodí. Zřejmě k tomu měla lékařka nějaký důvod a nejsem-li sám lékař a hlavně bez znalosti kontextu, tak na základě jednoho příspěvku nepovažuji za zodpovědné rozhodnutí lékařky zpochybňovat a mamince něco rozmlouvat.
Netvrdím tímto, že lékařka má určitě pravdu, pouze že máme příliš málo informací (a lékařského vzdělání) na to, abychom v tomto konkrétním případě mohli takto soudit...

luthien.k
21. júl 2010

@gilli, já netvrdím, že je to blbost, já se tomu jen divím, jestliže měl ještě nedávno reakce, tak mi to prostě přijde brzy to zkoušet. Takže to píšu, jak bych to asi řešila já.
@martinkah, jestli Ti to alergoložka dostatečně vysvětlila a důvěřuješ jí, tak to tak dělej i nadále. My nejsme ve vaší kůži, neznáme všechny okolnosti... Takže ještě jednou: píšu jen svůj, nelékařský názor. Něco si z něj můžete vzít a nebo taky nemusíte 😉 Prostě aby dítě celé dětství bralo léky, které vždy mohou mít nežádoucí účinky, to bych to raději zkusila bez nich. Nebo jste měli silné reakce, anafylaktický šok nebo podobně?

erikasadek
21. júl 2010

ahojte. 🙂 ten liek nepoznam takze sa neviem vyjadrit ale pravda je ze v 3 roku sa zacina ak vysledky dovolia, zaradova normalne pomaly... alergeny.. kedze okolo 3 roku je to uz ok co sa tyka imunity..
zalezi na vysledkoch a kaze dieta je ine;. 😉

my sme to urobili uz po 2 roku zaradili sme mlieko kedze krvne akozne testy boli ok.. ale po vypiti cez 120ml mliek azacal reagovat napriek pomalemu davaniu mlieka;, zacali sme po kvapkach.. 😉
takze odvtedy ma dovoleny jedne jogurt bifidus nie je reakcia 😉
a zvysok su sojove, stle pijeme neocat v octobri bude mat 3 roky ideme na kontrolu a znova skuska mlieka ako znesie davku. + vajicko.. uz nemusim pozerat ci je vajcie v danej strabve, ale nemoze stale surove ani varene menej ako 20 minut.. 😉

zatial sme v pohode a + homeo pomaha taktiez. 😉

erikasadek
21. júl 2010

@luthien.k 😉 🙂

gilli
21. júl 2010

@luthien.k, já jsem také proti zbytečnému zatěžování organismu léky, stejně tak mě spousta lékařů svým přístupem štve, ale zároveň mi obecně přijde trochu nebezpečné tvořit si názor na medikaci svého dítěte na základě diskusního fóra 🙂

luthien.k
21. júl 2010

@gilli, tak to s Tebou souhlasím, já když si nejsem jistá, hledám odborné články atd., ale názory sem píšu svoje, protože to je veřejné diskuzní fórum 🙂
@erikasadek, jasně, třetí rok může být pro imunitu zlomový, ale když ještě před pár měsící měli reakce, tak bych prostě ještě počkala... Není to tak časté, ale klidně může mít ABKM celý život a tím, že se tělo s alergenem setkává zbytečně často, tak se to může jen podporovat. Jinak i kam.zyk říká, že po třetím roce se můžou pomalu zkoušet i vyslovené alergeny (rajče, jahody, kakao atd.), v rámci nastolování tolerance, ale když se k tomu bere ten lék, tak si nejsem jistá, jestli nebude výsledek podání alergenu zkreslený tím, že to ten lék zltumí, ačkoli alergie bude...? 😕

erikasadek
21. júl 2010

@luthien.k no , ono zalezi vsetko moja od vysledkou testov.; ako ma vysledky v krvy ako reaguje kozne ako zareaguje po zavedeni.. 😉 vsetko je to komplikovane;.. 🙂

luthien.k
21. júl 2010

Tak to je fakt, je to komplikované 🙂 Nicméně jak víme, ne všechny typy alergie se dají z krve zjistit, jako když to nejede přes protilátky, ale přes buněčnou imunitu... Takže pak jen z kůže nebo jiných projevů.

erikasadek
21. júl 2010

@luthien.k no ved to ..
mne to vysvetlovala profesorka, aj moja lekarka ze ak v krvy su vysoke ak teda su tak zakz uplny a sledovanie aby klesalo.. 😉
ak nie je ale ukazuje sa na kozi , a napriek tomu krvne su negativne tak je zakaz ale moznost rychleho dania do poriadku... ale vsetko s avylucuje;. 😉 hovoria tomu sensibilizacia.. 😉
takze t aista dieta kao pri krvnych ale za urcity cas sa skusa;. ako telo reaguje krvne znova, nis ;ok a kozne, nic a taktiez je dolezite , ako reaguje aj po prijmani daneho alergenu pocas par tyzdnov vsetko pomaly s apridava z zapisuje pripadne foto..
ja to tak robim a lekarka len kvituje;. 😉

ak sa urobi reakcia po urcitiom case a vatscich davkach zakaz znova a trocha oddych apson pol roka a neskor znoav zacat pomaly ako reaguje.. 😉

u nas tak to bolo s jablkom a bananom napriklad. 😉

teda ko prikald mlieko a vajicka trocha inak 😉

luthien.k
21. júl 2010

Hezky vysvětlené, jen ta klávesnice kdyby tak neblbla 😀

erikasadek
21. júl 2010

@luthien.k jaj moja vyrobna znacka klavesnica ktora takto blbo pise 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀