Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

radka.m.
11. okt 2008

tak to se už pouštíte oba do tématu,o kterým nevíte zřejmě nic!!!ani já nevím až tak moc,ale vegan,z mých vlastních zkušeností vím daleko více,než ty.jak se vůbec opovažuješ mě osočit,že nevím,co je to rakovinA!!!!!!!!!vím to nejen všeobecně,jako asi každý,ale od roku 2001 trávím se starší dcerou hodně času na dětské onkologii v motole pro rhabdomyosarkom laryngu!!!!!!a ti páni doktoři,co nás ošetřují,na rozdíl od vás na to mají školy a něco dokázali,jsou kapacitami nejen u nás,ale v celém světě!!!!!veškeré protokoly na léčbu každého pacienta jsou schváleny i po konzultaci rakovinového centra v londýně,takže rakovina tak,jak se léčí u nás se léčí stejně po celém světě!!!!!!!!!a nepamatuji si,že by mi někdo za ty roky řekl,že pokud dcera začne jíst syrovou stravu,tak se vyléčí z rakoviny!!!!!!!každý člověk,který nastoupí na onkologii,se nikdy nedozví,proč má rakovinu,pokud by se to vědělo,tak dávno je na všechny druhy lék,tak ze sebe nedělejte hlupáci a nesnažte se ze sebe tady sypat takovéhle nesmysly,neříkám,že syrové ovoce a zelenina není zdravá,ale lék na rakovinu-pokud by jste tohle konzultovali s jakkýmkoliv onkologem,tak ty vaše směšné názory převálcuje raz dva,že ani nestačíte mrknout okem.

dgm
11. okt 2008

Radko, muzu ti jedine poradit, aby ses podivala na Volnou diskuzy na Pusty\, syrova strava, od prvni stranky poctive si vsechno precti ... S tvou holcickou mas urcite starosti, ale to neznamena, ze chapes , jak rakovina vznika a jak je mozne se ji zbavit ... Prala bych ti ty same uspechy, co maji na vita strave lide vyleceni z rakoviny. Az na to vsechno prijdes, az to pochopis, tak se i tvoje dite zacne uzdravovat. Moc ti to preju.

Pokud clovek dela v zivote chyby, pokud porusi nejake principy, byva mu nemoci pripomenuto, ze neco dela spatne. Aby se poucil a byl v souladu s temito principy. Pokud to nezabere, prichazi vetsi pripomenuti, treba na nekom, koho milujeme jeste vic nez sebe, vlastni dite ... Hlavni je se poucit a neopakovat ty same chyby. Potom uz nemoci nebudou. Jeste jednou si precti vsechny prispevky od Veganka tady ...

radka.m.
11. okt 2008

takových naivních rodičů,jako jste zrovna třeba vy,jsem už taky v praze zažila.mysleli,že svému dítěti mohou pomoct i bez lékařů,že si vystačí s různými bylinkami,léčiteli...byla jsem u toho,když přivezli dítě v zuboženém stavu,které za pár dní zemřelo.pokud nepodstoupí člověk léčbu,nemůže se sám vyléčit z rakoviny!!!!

majsan
11. okt 2008

ahojte mamicky moj syn ked mal rok mu zistili ze ma alergiu na kryvske mlieko 5 stupen a musela som mu davat len sojove aj mlieko aj jogurty.ale on nemal bolesti len bol stale chory a casto sme lezali v nemocnici.teraz ma 7 rokov a uz je to dobre.lenze teraz mam 2-mesacneho syna zatial ho kojim ale tiez mu dam potom radsej spravit testy ci nebude alergicky.radsej skor ako by bolo potom neskoro

s.arik
11. okt 2008

když nemůže, tak nemůže. ale mnoho jich to dokázalo. každý člověk může alespoň následovat příklad těch, co to zvládli.

veganko
11. okt 2008

radka.m - je mi uprimne luto, ze musis chodi s dcerou na onkologiu, ale ja som Ta neosocil, nebud vztahovacna. Liecba rakoviny ozarovanim, je tak isto business ako kazdy iny. Je mi fakt luto, ze vsetky nase rady beries ako utok na seba. Bohuzial veris iba doktorom, ktory ti 8rokov liecia dceru, ak som spravne pochopil, bez zjavneho uspechu. Liek na rakovinu nikdy nebude, lebo liek na toxicke nanosy v ludskom tele sa nedaju liecit dalsimi jedmi alebo ozarovanim ale vycistenim, bud pustami alebo zivou- surovou stravou. Najhorsie je, ked maju ludia klapky na ociach a inu moznost nepripustaju. Vies co robis, ale ked si doktori nebudu vediet rady, tak poslu cloveka domov s tym ze mu niet pomoci, ale to uz bude asi neskoro pre vsetky liecby. Ak mas chvilu casu, pozri si www.badatel.sk najdes tam pribehy ludi, ktory mali rakovinu, ale aj ako liecit rakovinu...

macaeliska
11. okt 2008

ja osobne som tiez vegetarian. Hlavne mam rada v jednej ruke rezen a v druhej klobasu, ale po pravde, musim v niektorych veciach s vegankom suhlasit. ja som v tomto pohodlna a naozaj milujem maso, preto sa toho ani nevzdam. Ale chcem povedat, ze je pravda, ze pokial sa clovek stravuje zdravo (ovocie, zelenina, stavy, voda ...) tak sa casom citi lepsie. Je pravda, ze ked si clovek robi "ocistnu kuru", tak neje nic od masa, nic nevysmaza na oleji, ziadne mlieko,... len voda, stavy a surova zel., ovocie. A preco to clovek robi? Lebo sa potrebuje zbavit "spini" vo svojom tele. Takze kocky, ci sa urazite, alebo nie ?!?

annag
11. okt 2008

radka.m 😉 , prajem Tvojej dcérke skoré a celoživotné uzdravenie

ľudia, toto sú zjavne extrémistické názory a keby to bolo také jednoduché, tak by rakovina nebola najčastejším dôvodom predčasnej smrti ľudí, naopak, mali by sme tu nových nositeľov Nobelových cien za medicínu, netvrdím, že strava a životný štýl nemá istý vplyv na zdravie jedincov, ale takto kategoricky ohurovať môžete len tu, v amatérskej poradni mamičiek

radka.m.
11. okt 2008

annag-moc děkuji 🙂 🙂 🙂

veganko
12. okt 2008

annag: CO povazuje za extremizmus? Zabitie zvierata, aby si si z neho spravila rezen alebo odtrhnutie jablka zo stromu? Kedze ja si to jablko odtrhnem, tak som extremista, lebo ta jablon proste odumrie po mojom cine. Ale ty odrezes nohu zvierati a to si bude s usmevom dalej skackat po dvore, nie? To je fakt zaujimave. Len tolko k tomu mojmu EXTREMIZMU.
Skus sa zamysliet co si napisala, rakovina je najcastejsim ochorenim preto, lebo 98% ludi KONZUMUJE mäso, mliecne vyrobky, varenu stravu atd... Kto sa takto stravuje ako ja? Je to len velmi male percento. Cize keby ludia nekonzumovali tieto zbytocnosti, tak by rakovina vobec nebola, nebolo by co liecit, nemuseli by sme mat zbytocnych objavovatelov liekov a ich Nobelove ceny, nemuseli by sa zakladat zbytocne nadacie, ktore vyzbieravaju peniaze od ludi na ich predrazeny chod, nove sedacky do kancelarii, platy zamestnancov atd...
Jedna vec a to, ze kazdy clovek ma v sebe vlastneho doktora, ktory nas neustale lieci, kazdu sekundu nasho zivota, keby tam nebol, tak nas imunytny system sa zruti behom par minut a mi zomrieme.
Cize ak mi mu budeme hadzat po nohy polena cely zivot, tak ten to daleko nedotiahne a nase zdravie zacne chatrat.

macaeliska: ano ludia su pohodlny, presne tak, spravny vyraz a nie len ty, velka väcsina, nikoho nezaujima co zje, dolezite je ze sa najedol, ked pride choroba, mame tu lekarov, daju tabletku a vsetko je OK. Bohuzial takto to nefunguje, alebo skor by som napisal takto to funguje do urcitej doby, pokial sa nezruti cela imunita a pride rakovina.

hellosona
12. okt 2008

veganko: hmmm... moja prababka zomrela pri porode babkinej sestry a dovolili si taku "strasnu zlodejinu", aby babkina sestra prezila, tak si "bezohladne" dovolili ukradnut mlieko dobytku, ktory mali na dvore...
a akoze ked niektora mamina odsava mlieko, ktore daruje do porodnice, tiez to mozeme nazvat, ze druhe mamy, ktore nedojcia, tak "kradnu mlieko" pre svoje deticky?

ano dojcenie je podla mna dar... ma ho kazda matka, ale su zial rozne okolnosti, pre ktore niektore zeny dojcit nemozu... nikto z nas nema pravo ix za to odcudzovat!!! najdime radsej sposob, ako takym mamickam pomoct!!! robi to tu nezistne annag, za o jej patri velka vdaka!!!

pracovala som s autistami... a o ix geneze viem mozno viac ako ty!!! stale sa nedokazalo, ze ockovanie sposobuje autizmus ( a to je len nejake percento)... bol to len pravdepodobne spustac, ale nebola to pricina...

hellosona
12. okt 2008

a este k rakovine... taktiez vies o tom? ze za niektore druhy rakoviny sposobuju niektore geny?
pisal si, ze clovek je plodozravec... mne osobne niektore druhy plodov jahody, orechy, paradajky, jablka v cerstvom stav, robia velmi zle... su to alergeny...

radka: tiez tvojej dcerke prajem skore uzdravenie 😔

radka.m.
12. okt 2008

hellosona-taky děkuji,vegan-nikdo tady ale z nás nenapsal,že syrová strava a zelenina není zdravá,ale zcela určitě to není lék na rakovinu,měl by jsi si o tom popovídat s nějakým odborníkem-nejlépe onkologem,ten by tě s těMi tvými názory sesadil z hrušky na zem raz dva,anebo by jsi se měl už opravdu poradit s nějakým psychiatrem.už tě někdo nominoval aspon na nobelovu cenu?podle toho,jak jsi chytrý v této diskuzi mi přijde,že jich máš minimálně deset,jak říkám,sejdi se raději s nějakým onkologem,ten ti to vysvětlí raz dva.

addaa
12. okt 2008

ahojte odbočím od témy od BKM, ale naíšem svoju skúsenosť...5 rokov som bola vegetariánka, žiadne maso, samé zdravé potraviny, ovo, zele, soja....samá sloboda zvierat a ja neviem, čo kadečo ešte...ako som vyzerala chudá, bledá, kruhy pod očami a zdravotné problémy s krvou-anémia, do toho ženské problémy a samé nádchy....

Takže nie každému takéto super zdravé stravovanie vyhovuje. Po pitaich rokoch som prešla normálnu stravu a cítim sa skvelo a výborne...a nehovorím, že to treba preháňať s masom, ale všetko chce svoju mieru....

A chcela by som vidieť človeka, ktorého dieťa by malo rakovinu a ten dotyčný by tú rakovinu liečil mrkvou, orechami a ľanovými semenami...myslím, že taký neexistuje a ak ano je to veľmi smutné...

veganko
12. okt 2008

hellosona: trosku rozlisuj medzi komercnym vyuzitim mlieka a jedinecnym zachranenim zivota cloveka, miliony krav su denne dojene aby davali mlieko cloveku, ktore sa z 95% vyuziva na priamu spotrebu, toto nic nema spolocne zo zachranou cloveka. Aj ked sa v Zoo narodi napr tiger a matka ho odmietne, tak sa mu da mlieko od kravy alebo ineho tigra. Treba na zachranu vyuzit dostupne prostriedky. Myslim, ze tie kravicky na dvore sa maju 1000x lepsie ako tie dojnice niekde v mastali, ktore v zivote nevideli slniecko a neboli na luke.
Co sa tyka autistickych deti:
Autizmus sa objavil po spustení ockovacích kampaní a u nezaockovaných detí sa autizmus nevyskytuje
Trend výskytu autizmu je stúpajúci
Velká Británia: v roku 2001 vykazoval Medical Research Council výskytu autizmu 1:166, Národná autistická
spolocnost 1:110
USA: údaje z roku 2006 hovoria o 1000-násobnom náraste výskytu autizmu v porovnaní s rokom 1980
Nedávne výskumy v USA a v Anglicku potvrdili, že vakcíny vyvolávajú autizmus
Cerpane z: V. Singh, V. Yang. Serological association of measels virus and human herpes virus-6 with
brain autoantibodiei in autizm. Clinical Imunology and Imunopathology 1998; 88 (I): 105-108
A. J. Wakefield et al. Ileal-limphoid-nodural hyperplasia, non-specific colitis and prevasive
developmental disorder in children. Lancelot 1998; 351: 637-641.
A. J. Wakefield et al. Enterocolitis in Children With Developmental Disorders. Am. J.
Gasrtoenterol, September 2000, 95(9):2285–95.)

Podla knihy ruskej virologicky G. P. Cervonskej Vakcíny — mýty a skutocnost osobitnými nebezpecenstvami
organických solí ortuti, medzi ktoré patrí aj thiomersal, sú poškodenia centrálnej nervovej sústavy, obliciek, zmeny enzymatickej mikrosomatickej funkcie pecene, narušenie srdcovej cinnosti, vznik alergií, vznik „metabolického chaosu“, nepriaznivé oddialené následky — velké nebezpecenstvo pre rozvoj detského organizmu. Práve prítomnost organickej soli ortuti thiomersalu spôsobuje obrovský nárast autizmu.

ESTE kolko deti musi byt postihnutych, aby PANI Doktori vyhlasili, ze tiez ich svinstva nicia zivoty nasich deti?
Potom aj ty sklopis usi? Kto im vrati strateny zivot? Ty alebo doktori?

K rakovine: kazdy gen sa moze zvrhnut ako aj kazda choroba moze skoncit rakovinou, to nie je nic nove a v dnesnom svete je to skor pravidlo ako vynimka. Ak budes do auta na benzin davat naftu, znicis si motor, ale ako je to mozne, ked nafta je tak isto vyrobena z ropy? To presne plati aj o jedle, nie je jedlo ako jedlo, ak ked sa to na jedlo skoro podoba...

RADKA.M.: Sorry, ale ked su to taky odbornici na onkologiu, preco je tvoja dcera este chora 8 rokov??? Ja viem preco, keby sa vyliecila za dajmetomu 1rok, vsak by prisli o velke money, oni nepotrebuju zdravych ludi, ale chorych, na zdravom, ako napr. na mne nic nezarobia... princip businessu...

ADDAA - ja nie som Vegetarian, ak si tymto prispevkom narazala na mna. A to mas pravdu, vegetarianstvo je nezdrave - varena strava, mliecne vyrobky... nic pre zdravy zivot bez chorob, preto si dopadla tak ako si dopadla...
Neviem preco by bolo smutne keby niekoho niekto vyliecil z rakoviny pouzitim surovej stravy, praveze takato liecba je skoro 90% uspesna ak sa zachyti rakovina v jej zaciatkoch na rozdiel od zdravie niciaceho ozarovania a chemoterapie. To ze si ty myslis ze neexistuje, neznamena ze naozaj neexistuje, skor to vyzera ze nemas prehlad..

emjee
12. okt 2008

mam pocit, ze ste uplne mimo temu 😖 "Alergia na ml.bielkovinu kravskeho mlieka"

radka.m.
12. okt 2008

jsi už opravdu trapný-přečti si statistiky vyléčených nádorových onemocnění!!!!!!!!!!vždyt podle tebe by tady vlastně doktoři ani nemuseli být,na všechno stačíš ty,že,ty jsi ta záchrana lidstva,toto,co tady píšeš,to jsou už fakt omezené názory.piš si dál,co chceš,já už se s tebou nehodlám bavit,až budeš mít aspon trochu větší zkušenosti,tak možná. 😎

addaa
12. okt 2008

Rada by som reagovala na príspevky, ale nebudem...rešpektujem túto tému a nebudem zaberať priestor mamičkám, ktoré si tu vymieňajú skúsenosti ohľadom BKM. Takže, ak sa založí nová téma, určite do nej prispejem a rada si prečítam aj niektoré fantasmagorie... 😀

dgm
12. okt 2008

Znovu pripominam, ze podobna diskuze je tu uz zalozena, neni to sice cilene na kojence, ale i ostatni vekove kategorie... , ale zalezi na Vegankovi, kam chce prispivat a jestli vubec chce novou diskuzi zakladat

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

veganko
12. okt 2008

radka.m. - ja ich poznam, su minimalne...a ak nahodou niekto prezije ozarovanie a chemoterapiu, tak o par rokov aj tak ide vonat fialky odspodu...

emjee - jj, trosku sa to rozbehlo aj inym smerom...ale vsetko zo vsetkym je tak poprepletane, ze niekedy je tazko ist v mantineloch danej temy. Ja som tu napisal dost, ale je tu vela ludi, ktory stale nechapu jednotlive suvyslosti..skoda pre nich. Uz sa tu nebudem vyjadrovat. Have a nice day...

annag
12. okt 2008

veganko, ja som reagovala na tie vyjadrenia že rakovina sa dá vyliečiť "vita stravou", keby sa dala, tak by sa tak liečila v masovom meradle, bohužiaľ poznala som ľudí, ktorí sa takto liečili a už tie fialky dávno voňajú odspodu

- toto mi príde ako extrémizmus, aj zvieratá, ktoré žijú vo voľnej prírode a nie sú mäsožravé trpia rakovinou 😒 a dovoliť si takto zhadzovať spôsoby liečby rakoviny ako je ožarovanie či chemoterapia považujem za extrémne odvážne a zavádzajúce tvrdenie, zdravá strava a alternatívne spôsoby liečby sú určite vhodné, ale len ako doplnková liečba, štatistiky nepustia, tie mamičky, čo sú na tomto fóre zase nie sú tak postihnuté zlou stravou, aby si ich nedokázali trebárs tu na nete nájsť, a o očkovaní sa radšej ani nevyjadrujem, lebo je veľmi pravdepodobné, že keby ho nebolo, tak by sme sa možno ani Ty ani ja nedožili vlastnej dospelosti a takúto diskusiu by tu ani nemal kto rozvíriť, a oveľa sebeckejšie než jesť mäso je, ak niekto nedá zaočkovať seba alebo svoje dieťa, lebo očkovať sa musia celé populácie, nie jednotlivci, ak chceme, aby sa niektoré ochorenie navždy vytratilo - nezaočkovaní len parazitujú na fakte, že celé ich okolie podstúpilo riziko a dalo sa očkovať

- toť môj názor 😉

macaeliska
12. okt 2008

no vy ste rozbehnuti! Uz dost. Co sa tyka tej alergie, mamicka nesmie ani trosku posramotit chleba maslom?

annag
12. okt 2008

macaeliska, ak je alergia na BKM potvrdená, tak nie

macaeliska
12. okt 2008

o.k. Takze vobec nic mliecne. Ani mliecnu cokoladu?

annag
12. okt 2008

macaeliska, 😀 neviem, pozri na zloženie, ale z čokolády - kakaa sa môže aj tak vyhádzať, i keď Tebe by pomohla, ukľudňuje, vyskúšaj, ak bez nej nevydržíš 😀

erikasadek
12. okt 2008

ani mliecnu cokaladu 😉 nic kde je aj male mnozstvo mliecka 😉

macaeliska
12. okt 2008

to nie je fer! Vysledok testou bude az o par dni, dufam, ze ziadna alergia.

llucinka
12. okt 2008

macaeliska: no, to opravdu fér není, ale co se dá dělat... Uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál, třeba to u vás vymizí rychle a vrátíte se dříve k původnímu stravování. 😉

erikasadek
12. okt 2008

ahojte kocky tak co zacnem zajtra alebo ostaneme tu? 😉

hellosona
12. okt 2008

mozeme ostat tu 🙂 😵