Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

alexandrah
12. okt 2009

erika - dakujem, asi mu skor dam urobit tie testy, aspon nech mam istotu, nie ze si budem mysliet, ze koliky alebo cosi ine, a da sa tomu predist ...

luthien.k
13. okt 2009

alexandrah: testy se dají nechat udělat až po šestém měsíci věku (což je moc pozdě, pokud by alergie byla, s prevencí je nejlepší začít už v těhotenství) a navíc se z běžných alergo testů často alergie na BKM nezjistí. Nejspolehlivější je tzv. eliminačně expoziční test, kdy se mléčná bílkovina úplně vysadí (u matky, samozřejmě když kojí 🙂) a minimálně po 14 dní se nic mléčného nejí ani nepije a poté se pomalu BKM zařazuje a sleduje se reakce (do MM se BKM dostane cca za 24 hodin). Ale jestli máš alergii Ty, rozhodně bych BKM vysadila. Podrobnosti, jak na náhražky mléka a vůbec mnoho o potravinových alergiích najdeš tady: http://www.potravinova-alergie.info/

erikasadek
13. okt 2009

luthien, musim Ti odporovat, je to jednoduchy koznu test ktrys amoze urobit v akokovek veku...;
bez bolesti a hlavne , spolahnlivy, ako krvny..;
a hlavne vysledok je hned vidiet po 72 hodinach.. 😉

a co je dolezite, okrem, krveneho ktory u malych je chybny , teda neda zsa dokazat tento, ukaze alergiu..

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=Articl...

erikasadek
13. okt 2009

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=Articl...

a takto to vyzera..

pozhanajte si to... 😉 stoji 30 euro..

erikasadek
13. okt 2009

http://www.dbv-technologies.com/media-video1.htm
v na videu mozte vidiet ak eje to jednoduche;. 😉

palomka
13. okt 2009

ahojte. som tu nova 😀
minuly tyzden nam alergologicka oznamila, ze dcera 8m ma intoleranciu kravskeho mlieka. zistila to z krvi. o 2 mesiace mame ist na kontrolu. dovtedy nemame nic vylucovat zo stravy. zatial pije len UM Nutrilon HA a BEBU na striedacku, mliecne kase, ovocie...ale mame dost problemy s papanim lebo nechce vsetko papat, je straaasne vyberava.... 😠
tak sa chcem opytat, ze ake hodnoty na intoleranciu KM vam vysli z krvi?
dakujem. a este, ze ci ste upravovali jedalnicek, lebo nam odporucila v neskorsom veku papat tvaroh, jogurty a kysle mlieka...takze?

erikasadek
13. okt 2009

palomka ano upravila... , hend vylucenie vsetkeho mliecneho.. 😉

nechapem preco , ste stale na mliecnom a , prec ti nevymenila mlieko..

jahodka11
14. okt 2009

palomka, u nasho maleho to zistili vo 4-tom mesiaci, odvtedy special mliecko a neskor uplne vylucenie BKM z jedal a dnes sme zdravi a moze pomalicky zacat papat mliecne.....oplatilo sa 😉
neviem, asi by som jej zavolala, ze preco nemas upravovat stravu.....2m su dlha doba a nema mala problemy, ked spapa mliecne?

hubinka
14. okt 2009

Ahoj holky, tak my jsme na tom podobne jako palomka,asi pred mesicem nam diagnostikovali intoleranci na BKM, ale i nam hned zakazali vsechno mlecne, mleko mame Nutrilon Allergy Care, a kontrolu mame az za pul roku ☹ , potrebovala by jsem poradit, protoze precist celou tuto diskuzy je nemozne 🙂 , co papat, teda spis svacinky, dopo davame presnidavky- Sunarek, Hami...., a odpo syrové ovoce....takze porad dokola, je neco jineho, co bych mohla dat, nejaky puding, nebo takk.....
Jahodka, to jsi me docela potesila, ze jste se z toho uzdravili, mudr nam rikal, ze vetsinou to detem do tri let vymizi???
a jeste jsem tam kukala ny ty margariny, to znamena, ze Folra light, je vhodna i pro nas???mam v tom jeste zmatek, potrebuju vic info.

palomka
14. okt 2009

tak praveze ona nemala ziadne problemy s tymto. akurat kaka zelenu stolicu, co moze byt z UM. inak ziadne krce, koliku, bolesti bruska, vracanie sme nikdy naozaj nikdy nemali. klop klop.
my sme sa na alergologiu dostali da sa povedat nahodou, lebo ako 2 mesacnej jej zistili atopicky ekzem, ktory jej vobec nevidno(takze ho mozno ani nema a bolo to prechodne), no a bola v tom obdobi taka soplava, tak sme si mysleli, ze zdedila po mne alergiu, to zacinal maj a tak nas onjednali na alergol. kde jej aj robili prv testy ci nemam alergiu na psa (lebo mame doma), macku, a tak dala aj mlieko ale nevyslo nic. a tak nas obj. na krv, ze urobi krvny obraz aby vedela ci ozaj nic a tak nam vysla intoler.kravskeho mlieka. nie je to alergia takze vravela, ze to moze byt taka hodnota v jej veku skreslena a ked jej nic nerobi ani mlieko a ani napr. pribinacik tak mame dalej davat a ak by sa nieco vyskytlo tak prist skor ako o 2mesice....takze tak.
intolerancia jej vysla na 40,7, preto som sa pytala aka vysla vam. ci je to este celkom dobre alebo ma niekto aj viac...
manzel tiez nemusi mlieko a ml. vyrobky lebo ho zvykne prehnat no raz za cas si da jogurt a puding. takze asi to ma po nom zdedene. takze vlastne mame asi zistit ze kolko toho mlieka znesie a kolko jej skodi.tak mi to z toho vypliva. ze potom by nas mala este obj. na krv a urobit podrobnejsie vysetrenie z krvi, ze co presne je zle. neviem ako sa to specialne vola, ale vy isto viete. a ako ste vy prisli k tomu, ze mate bud alergiu alebo intoleranciu?? dakujem 😉

hubinka
14. okt 2009

diky za nejake informace,my jsem taky zadne problemy nemeli, nikdy nezvracela, mlecne vyrobky snasela v poho, uz jsem ji davala jogurty a tak..., stolici mela taky ok, jen se nasi mudr. nezdalo, ze pomalu pribirame,tak ji vzala kontrolni odbery, ty nam vysli pozitivne a pak nam to na gastrenterologii potvrdili,takze jsme bez mlecne stravy.

bera28
14. okt 2009

Erikasadek, tak jsem pátrala u nás v Čechách a tady ten test není k dispozici☹ Nemáš náhodou info, kde by se dal sehnat v zahraničí??

erikasadek
14. okt 2009

bera, vsade vzahranici to kupis.. 😉

v anglicku, frnacuzsku, amerike; v skandinavii.. 😉

erikasadek
14. okt 2009

palomka, vidis ja som sa , stretla tu s inym nazorom, ak je aj to nie je alergia, len , intolerancia na mlieko, je to skoro to iste, v posdtate na konci, lebo s atakto aj moze neskor skoncit..treba vylucit so starvy, a by sa organizmus, dal do kopy sam, a neskor , tento maly problem zmizne, bez problemov.. vzdy bude slaby stredomorci tymto trpia.. dost casto.;

nedokazu travit stiepit , mliecnu laktozu...

taze bud pit mlieko bez laktozy.. cely zivot v pohode..
alebo teraz , na minimum obmezdite mliecne, a nemusi sa stat ze neskor to bude alergia...

telo si , len da do poriadku.. samo. 😉

luthien.k
14. okt 2009

erikasadek: test... tak to jsem netušila, že něco takového existuje a jak vidím, v ČR se to stejně standardně nedostane... Ale je to zajímavé, díky za info. U nás máme alergii na BKM potvrzenou právě pouze na základě toho eliminačně expozičního testu (reaguje vyrážkou).

erikasadek
14. okt 2009

ak rozpravte niektora anglicky skuste, napisat sem mail.. co s atyka moznosti kupy.;

druha vec, vytlacte si to, aukazte vasim lekarkam, nech si to ako lekari, ziadaju na trhu.. 😉

erikasadek
14. okt 2009

http://www.dbv-technologies.com/contact.htm

zabudla osm dat link.. 😀 😀 😀

bera28
15. okt 2009

Erika, tak už jsem tam napsala. Díky. Jinak za měsíc letíme do Španělska, tak to zkusím sehnat tam.

luthien.k
15. okt 2009

Taky jsem tam právě napsala, tak jsem zvědavá 🙂

erikasadek
15. okt 2009

tak vam drzim palce.. 😉

blandik
15. okt 2009

CO vím, tak intolerance laktózy je na celý život - chybí enzym na štěpení laktózy, a je to docela vzácné. Alergie na BKM (nějakou z asi 30 bílkovin) většinou vymizí do 3 roku.

Chěla jsem se zeptat, jestli se u vašich dětiček nezhoršily projevy AE se změnou počasí. Náš malý byl poslední tři měsíce bez ekzému. Pak jsem dala banán a navíc se zhoršilo počasí a ekzém se vyhodil na celé tváři. JSem z toho v depce, opět mokrý, pupínkový ekzém, takže opět vysušujeme. To jsem mu už chtěla dát lepek a žloutek (má 1 rok) a tak se opět bojím.

erikasadek
15. okt 2009

blandik, noje na cely zivot , ale da sa s tym normalne zit mas mlieka, normalne aj pre dospelych bezlaktozove.. 😉

to ti neviem povedat nieco take som nikdy nabadala na malom, aby reagoval na zmenu pocasia..

vzacne nie, je, stredomorci to maju dost ze neznasaju laktozu, raz nam to v telke jedne vysvetloval, to je pozostatok nasich predkov severania, maju v bunkach geneticky dane, znasanlivost mlieka... zato stredomorci , kvoli podnebiu a celkovo neboli velmi zvyknuty na mlieko a tak sa tazko znasa; a ide to s generacie na generaciu...

moj muz , to ma tiez.; no co je stredomorec.. 😀

luthien.k
18. okt 2009

Tak jsem dostala téměř obratem odpověď ohledně jednoduchého testu na alergii na BKM. Ke koupení je prý pouze v lékárnách ve Francii, u nás ke koupi není, pouze prý občas prodají pár "testovacích" testů na vyžádání lékařů či nemocnic, nikoli však soukromých osob. Ani online se to tedy koupit zřejmě nedá. Ale slyšela jsem, že snad někteří čeští lékaři toto používají (nebo něco podobného)...

alucca
20. okt 2009

fuj když tady čtu ty příspěvky tak se úplně bojím...můj malý má čtyři měsíce..kojili jsme jen měsíc, všechno vyblinkal, mateřinku v sobě moc neudržel, následoval nutrilon HA a zácpa - nutrilon comfort a pořád zácpa - sunar - hnus - bio mléko babia - nešlo potom sehnat - Hipp 1 probiotika - výhra, zatím vyhovuje, ale...... při jídle fňuká, málokdy je klidný a jí, nejlépe když je hodně unavený a ospalý, příp. hladový to to sní, jinak v předepsaném čase se ošívá a je neklidný..pořád ublinkává, klidně i dvě hodiny po jídle..od mala trpí na ekzémky, párkrát se osypal, teď používáme extra mléka a krémy od nivea baby a je to v poho.
Te´ale máme už měsíc nemocné průdušky, měl i antibiotika zlepšlo se to, ale 4 dny po dobrání to měl zpět. Byli jsme včera na rtg plic, ale zápal to není, tak nám doktorka řekla, že pravděpodobně půjdeme ještě k alergologovi jestli to není alergie na kravské mléko (měla ji moje sestra tak jestli to je dědičné..) malý má nemocné průdušky prý asi z toho že jak ublinkává, zůstane mu mléko v jícnu odkud ho vdechne do průdušek a tam mu to hnisá a dělá neplechu..tak maminky ptám se..jaké máte zkušenosti, vypadá to na tu alergii? on bude asi citlivý, protože jsem mu dala první lžičky Hami příkrmu jablko a do hodinx měl červené tváře a na těle červenou krupičku - ekzém....co to sakra je....mě snad picne, malý pořád chrčí, blinká, někdy nejí..jinak celkově je veselý a hravý ale to blinkání......

alucca
20. okt 2009

a jinak sestře je dnes 19 a žije úplně bez problémů. myslím, že alergie se ztratila ještě v dětsví a dneska žije jenom o kakau a normálních mléčných výrobcích a v pohodě tkže se to určitě ztratit může (jedna maminka se tu na to ptala)

erikasadek
21. okt 2009

luthen, tak ziadaj lekarov, ukaz mail a mozno sa lady pohnu.. 😉
budu suhlasit a bude to neskor dostat aj u nas;. musi byt dopyt skuste to aj ostatne, ak sa bud eo tom rozpravat tak lekari sa budu zaujimat..

alucca my uz sme s toho vonku.. 😉

alluca mne to skor , pripada na reflux.. 😕 ale tie testy si daj urcite urobit..

luthien.k
21. okt 2009

erika: člověče, občas musím dost přemýšlet nad tou slovenštinou... (dopyt = poptávka) 😀 Máš pravdu, příště vezmu s sebou info o těch jednoduchých testech.
No nicméně dneska nam lékařka odebrala krev na vyšetření alergie na BKM (a další), přestože já byla přesvědčená, že z krve se to pozná až po půl roce...
U alluci museli určitě vyšetření na reflux dělat, to je do očí bijící...

daduna
21. okt 2009

Ahoj jsou nám tři měsíce a od 6 týdne máme exem. Malou nekojím, papáme bebe ha 1.
probiotické kapky a máme pořád hrozné prdíky. V pátek bude mít výsledky jestli nejsme alergické na kravské mléko atd. ...Náš pediatr říká, že ne kaká tak 4 denně a i váhově velmi prospívá .... nemůžu se dočkat pátku na výsledky ....

palomka
22. okt 2009

tak ja som napisala do jednej poradne lekarke a ta mi odpovedala toto:

Dobrý deň,
intolerancia krvského mlieka je vlastne - Intolerancia laktózy - nie je to alergia na mlieko! Na potvrdenie poruchy trávenia mliečneho cukru sa využívajú viaceré diagnostické metódy. Z nich najčastejšie sa používa laktózo-tolerančný test, pri ktorom sa dieťaťu podá laktóza a v určitých intervaloch sa z krvi určuje hladina cukru. Najspoľahlivejšou a zároveň najšetrnejšou metódou na stanovenie diagnózy je výdychový laktózo-tolerančný test. Dieťa vypije laktózu a v určených intervaloch dýcha do prístroja, v ktorom sa analyzuje množstvo vodíka vo vydychovanom vzduchu, ktorý sa dostávado pľúc krvou z tenkého čreva v prípade, ak sa laktóza neštiepi, ale rozkladá účinkom baktérií.
V liečebných postupoch sa uplatňujú najmä dietické opatrenia. Začíname s diétou bez laktózy, s postupným pridávaním v malom množstve, pričom priebežne zisťujeme hranicu znášanlivosti. Väčšina veľkých detí a dospelých znáša pri jednorázovom podaní najviac 5 až 8g laktózy (1/2 šálky mlieka). Pri odporučení lekárom diéty s obmedzením laktózy - mliečneho cukru sa niekedy stáva, že rodič je len málo informovaný, čo môže jeho dieťa konzumovať.
Často sa mlieko a mliečne výrobky pacientom prísne zakazujú. Tento postup nie je najvhodnejší. Obmedzujeme použitie sladkého mlieka, povolené je kyslé mlieko a ostatné mliečne výrobky vzniknuté mliečnym kvasením a dozrievaním. Jogurty pacienti dobre tolerujú napriek tomu, že obsah laktózy je v nich vyšší ako v mlieku. Sú v nich však prítomné baktérie, ktoré prispievajú k štiepeniu laktózy.
Nižší obsah laktózy majú nasledujúce mliečne výrobky (uvedené v poradí so znižujúcim sa obsahom laktózy): smotana, tvaroh, šľahačka, ementál, kyslé mlieko, eidm, tavené syry, maslo.
Samostatné diétne opatrenia treba aplikovať pre detí najnižšej vekovej skupiny - dojčatá a batoľatá, kedy je mliečna potrava po dlhý čas jedinou a po šiestom mesiaci najdôležitejšou súčasťou ich výživy. V súčastnosti sa už vyrábajú aj mlieka s minimálnym obsahom laktózy, prípadne bezlaktózové mlieka. V prípade intolerancie laktózy môžu byť plnohodnotnou stravou týchto najmenších detí.
Srdečne zdravím