Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

jankax
7. okt 2008

Ahojte, tak u nas je to taky jinak - malemu nevadi kdyz jim mlecne vyrobky ja, ale kdyz je dam primo jemu tak ma hned prujem.
Taky doufam ze z toho vyroste, Dr poradila zkusit jogurty zase za 3 mesice (to bude mit maly rok).

No a ve ctvrtek jdeme konecne na ty krev. testy, tak snad se konecne dozvim co a jak....

llucinka
7. okt 2008

Holky, chtěla jsem se jen zeptat, než budu volat doktorce, je možné, že po tom Pepti má malý takovou řidší stolici? Vždycky míval (omlouvám se za výraz) klasické bobky a od té doby, co máme to mlíko, tak to má řidší, ale ne moc. 😕

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinkajasminka
8. okt 2008

kočky - moja malá je už vyše mesiaca prikrmovaná - čo sa týka príkrmov nič nevyvracká - má aj ovocie aj zeleninku aj kaše a všetko oki. ale mliečko má UM nutrilon od jej 2 týždňov a to je problém. začala zvrackať asi pred 3 mesiacmi, dali sme výmenu za francúzke mlieko - pár dní ho nevrackala a začala aj to po pár dňoch. volALA som dokine a tá že nech dám nutrilon AR a zase to fungovalo asi 2 týždne a už vracká aj ten....a dosť. ostatné nevracia nič - čo to asi bude? aké vyšetrenie máme podstúpiť? myslím že reflux to nebude lebo ona negrckala nikdy veľa odnarodenia až neskôr to začalo...poradte

veganko
8. okt 2008

bublinkajasminka - KEBY SI SI PRECITALA moj predchadzajuci prispevok, tak by si pochopila. Kravske mlieko nie je vhodne pre deti, myslis ze nejaky nutrilon alebo sunar je GOOD? Je to odpad v prasku...

dididi30
8. okt 2008

veganko silne slova ale v podstate pravda...ale co ked zena nekoji? ha? teraz mudruj 😉

dceru som nekojila , syna kojim, viec co je take aj ake 🙂

erikasadek
8. okt 2008

bublinka to je tazk povedat takto na dialku, skor by si mala ist za lekarkou a presne urcit , ci je to zmlieka , co asi je alebi=o je tam iny problem...

Veganko, pravdu sice mas, al easi nie si zena, nie kazda ,zena moze kojit a ma to stastie kojit, takze pokial tuto temu presne nepoznas nekritizuj, myslis si ze kazda zena je nadsena ked nemoze kojit....?

inak chcela som vam povedat , ze tu , nedoporucovane kojit, a to som nevedela, ked je alergia na proteiny mlieka, alebo ked je zena HIv pozitivna, to len ako doplnenie
preco to neviem, nepisu to....

tak ja idem dat detom jest a hodim znova niekolko receptov...

nevesta
8. okt 2008

Veganko 😝 , krasny nazor mas na UM a co by podla teba malo jest take babo, ktoreho maminka nema mlieko, alebo z ineho dovodu nemoze kojit???

jankax
8. okt 2008

Ha ha taky jsem zvedava co na to veganko 😀 se nejak odmlcel....

Luci - ja myslim ze je to mozne ze to ma po tom mliku, ale mozna je to jen tou zmenou a za casek se to upravi?

Ja ted resim,jestli ma maly dostatek vapniku a vitaminu, kdyz ma krome meho mleka jen ovoce, maso a zeleninu?

erikasadek
8. okt 2008

dostane neboj ovoci a zelenine je toho vela......

😉

bucenka
8. okt 2008

Ahojky taky se přidávám k diskuzi,mému dítku zjistili potravinovou alergii,na kr.mléko,pšen.mouku,celé vejce a ořechy....zatím ještě kojím tak musím omezovat já,to mi tak ani nevadí.Jako to ,že se bojím abych to zvládla správně dělat se s tarvou malýho a neošidila jej o vitamínky atp.Včera jsem měla hodinový rozhovopr s lékařkou,máme rýžové mléko,jogurty ard.Zatím nám toi chutná,tak uvidíme....tak a letím kojit zatím pááá

veganko
8. okt 2008

jankax: som zamestnany, cize neda sa pisat stale.. Na otazku, co ked nie je mlieko, treba sa pozriet do minulosti.
Ako sa stravujem ako zijem, ci vsetko ma byt ako je nam ludom urcene. Zabudnite na mäso, mlieko, varenu a pecenu stravu, kavu, sladkosti, cestoviny... To vsetko je spatne, mrtva strava, bez enzymov a vitaminov. Tato strava odobera z tela vlastne enzymi, ktore si telo vyraba a tym ho vycerpava, telo rychlejsie starne, chradne a je lahko dostupne vseliakym chorobam. Chlieb pecivo cestoviny su vyrabane z obilia a hlavne bieleho obilia, ktore po tepelnom spracovani sa meni na nestravitelny skrob a uklada sa v stehnach, bokoch bruchu a zadku - celuitida. Mäso - su mrtvoly zvierat, v ktorych od zabitia zacina mrtvolny rozklad, tepelnym spracovanim v mäse vznikaju rakovinotvorne latky a je tazko stravitelne, az niekolko hodin. Zapricinuje rakovinu zaludka, hrubeho creva atd...mozem pokracovat do roztrhania...cize ukoncim otazkou: moze zena sa takto stravujuca nastartovat svoje hormony a byt schopna produkcie kvalitneho mlieka??
P.S. moja manzelka sa stravuje ako ja iba vylucne surovou stravou - ovocie a zelenina, orechy, med, sem tam vajecny zltok od domacej sliepky...nase dieta je stale kojene uz 16mes. je zdrava a stastna. Nepotrebuje ziadne prikrmy a ine blbosti ako odporucaju lekari, ziadne Hami ani Nutrilon, ziadne piskoty, lebo toto vsetko prinasa len utrpenie.

addaa
8. okt 2008

veganko tak všetci nevegani sú vychradnutí, zostarnutí, vyčerpaní a aj chorí....ja Ti to tvoje presvedčenie neberiem, len nemám rada, keď niekto takto navhodne mudruje....

erikasadek
8. okt 2008

asi tak je to tvoj styl zitia, no nie vsetko je skodlive, skor naopak mal by si vediet, ze clovek je vsezravec a moze jest vsetko,
vsetko z mierov a mne sa zda byt tvoj zivotny styl taky nebezpecny a nezdravy ako sa zda byt tebe ten nas

ja poznam zeny ktore nic skoro nejedia, su utlucke amaju mlieko ze ho este davaju aj inym detom do nemocnic, a su zeny ktore maju zdravy styl zivota,a bohuzial mlieko nie je proste nie je ani nebude...

a ak si myslis , ze v mynulosti mala kazda zena mlieko tak sa mylis , bud boli dojky alebo sa dalo kravske....

osobne dufam, ze tvoja zena sa nestravovovala vylucne surovou aj v tehotenstve, pretoze vies ake to ma rizika, na plod....

erikasadek
8. okt 2008

ja teraz utekam , neskor hodim recepty...

jankax
8. okt 2008

Tak ja taky nesouhlasim, samozrejme ze kazdy ma narok na svuj nazor a presvedceni, ale myslenka, ze mlecne vyrobky nebo maso me a meho syna zabiji se mi zda ponekud prehnana.

A pokud se nemylim je tato diskuze pro rodice, jejichz deti maji alergii na BKM, tak se toho drzme 😉

erikasadek
8. okt 2008

http://www.enfamil.fr/html/Desserts-et-boissons...

MILKSHAKE od 12 mesiaca

priprava:
pripravit si mlieko 200ML 6 odmeriek na 180 ml vody
vsetko spolu vymixovat v robote
podavat ho

teple alebo studene

CUCORIEDKY A MALINY
pre 1 dieta
200ml pripraveneho mlieka
2 polievkove lyzice cucoriedok
polievkove lyz malin*1 mensi banan
4 polievkove lyzice cukru

Peche melba
200Ml pripraveneho mlieka
1/2 banana
1/2 polovica broskyn s konzervy
1 polievkova lyzica stavy s konzervy

BANAN

200ml pripraveneho mlieka
1/2 banana

erikasadek
8. okt 2008

http://www.enfamil.fr/html/Desserts-et-boissons...

takze kolac cokoladovy

od 12 mesiaca
potrebujete pre 4 deti
100ml mlieka pripraveneho
60g
cokaldy bez mlieka, na varanie
120g muky
75ml slnecnicoveho oleja
3 cajove lyzicky prasku do pecenia
100G cukru
2 vajicka

zapnite si ruru na 170 C thermostat 3
do misky presitkujte muku s praskom do peciva
pridajte cukor a zamiesat
pridat pomalych davkach mliecko olej rozpustenu cokoladua vajicka
vsetko premiesat
do pripravenej pecucej formy ktoru naolejujeme adame muku dame nalejeme celu hmotu a pecieme v rure 40 az45 min
najlepsie je vyskusat so sparatkom...

dobru chut....

poleva:
55 -70g praskoveho cukru
1 1/2 polievkovej lyzicky citronovej stavy
presitkovat cukor a pridavat po malych davkach stavu z citronu acele miesat az hmota je hladka a leskne sa
naliat na kolac az ked vychladne

veganko
8. okt 2008

erikasadek: 1. CLOVEK NIE JE VSEZRAVEC, iba sa tak sprava. Je osobity druh plodozravca, nemame usposobene vnutorne organy na jedenie mäsa ani na jedenie travy, preto ani nie je bylinozravec.
2. Kolko poznas zien, ktore su utle a chude a este davaju mlieko inde? 2-3? Ja poznam vela zien , ktore su utle alebo tucne a nekoja, lebo nemaju mlieko.
3. Ja som nepisal nic o minulosti, ze zeny mali mlieko zakazdym..a k tomu by som ti napisal, ze v minulosti sa zeny tiez zle stravovali.
4. Ty mozno dufas aj to spatne, ale ja viem, ze moja zena sa stravovala pocas celej gravidity vylucne s tym co ja, nakolko jeme rovnako, cize surovou zivou stravou, bez mäsa. Ja neviem ake to ma rizika, nakolko mame zdrave inteligentne dieta, ktore sa dobre vyvyja a vobec nie je chore. To co ti natlcu doktori do hlavy, mozes pustit dolu vodou, aj oni potrebuju z niecoho zit, oni potrebuju chorych ludi, vsak keby boli vsetcia zdravi, naco by ich bolo potom tolko a co by liecili? Lekarne, farmaceuticke spol, doktori by skrachovali a to oni nemozu dopustit, ale vedia ze ludia su ako stado hlupakov, ktory im naletia na ich klamstva a vymysli o zdravej vyzive, o potrebe jedenia mäsa a mlieka atd...

erikasadek
8. okt 2008

VEGANKO TOTO NIE JE TEMA pre teba takze si zaloz novu temu...
pretoze ta za chvilu zrusia administratory

len rychlo ti odpoviem, ano poznam vela cudoval by si sa, a no v minulosti bolo vela zien ktore nemali mlieko , u niektorych je to geneticke...

co sa tyka stravy dieta mas samozrejme normalne, mal by si vediet len plood nesie riziko riziko umrtia vdaka urcitym chorobam, nehodlam sa o tom bavit zaloz si temu ...

jankax
8. okt 2008

Erika ten cokoladovy kolac vypada super , asi si ho udelam ale pro sebe 😀
Mas i nejake recepty uplne bez mleka?

erikasadek
8. okt 2008

bez mlieka ano tych je vela, len tieto su pre deti alergicke na proteiny mlieka tak preto som ich tu hodila...

oni su dobre aj s dovodu , ze mas vela deti ako tu niektore kocky pisali 😉 ; ze ich deticky nechcu pit peptit , junior takze aspon takto maju deticky inou formou svoju davku mliecka..
ale ak mas zaujem popozeram sa len ich hodim niekam inam...

ja som vyskusala vela s tychto receptov takze pre mna su ok, malemu vzdy chutnali, na dryhej strane ked robil kolac pe nas tak aj pre neho , aspon sa neciti na boku...
kazdy ma svoje...

jankax
8. okt 2008

super, ja si urcite nektere ty recepty s mlekem napisu na pozdeji, taky to tak vidim ze to maly nebude chtit pit, az nam ho predepisou (jestli vubec), ale nez budou vysledky z testu tak zatim musim uplne bez mlika a uz mi taky dochazi napady 😅

dididi30
8. okt 2008

veganko a co mame dat babatkam , ked nie mlieko?? 😕 daj typa 😀 😀 😀
a masko je fajn, mnaaaaaaaaaam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a zozer ma 😅

dididi30
8. okt 2008

a ozaj baby, neviem ci som to tu uz pisala, ale muz od malinka neznasa mlieko ani svokra ho nema rada, ale teraz si daju, no do kavy....dcera ta mi tiez neznasala mlieko , grckala ale teraz si da troslilinku....syna kojim, ale asi mu vadi mlieko a jogurty, takze neviem co budem robit 😖
ako sa to da zistit? kolikami , ked je malicky a ked budem robit prikrmy? z coho mu ich budem robit? z vody ci ako 🙄

veganko
8. okt 2008

erikasadek: genetika robi zazraky aj sklamania...dlhodobo spatne sa stravujuci jedinci, privadzaju na svet slabych a chorych jedincov a aj matky, ktore napr. nemozu kojit svoje deti...ake jednoduche.
Ziadny plod nenesie riziko umrtia, take nic nie je dopredu dane, umries ak sa tvoj cas naplni. Choroby neskacu na ludi z dlhej chvile alebo len tak zo srandy, treba im vytvorit podmienky, aby mohli existovat. To znamena zahlienene a odpadom zanesene telo z varenej stravy. mäsa, mlieka, to je idealne prostredie.

dididi30: Vsak mlieko ale nie od kravy, mas svoje, nie? Teda ak kojis.
Mäso je mrtvola, zabite zviera, kazde zviera ma pravo na zivot, tak isto ako ty. Keby tebe niekto zabil dieta a zjedol, aky by si mala pocit, tiez by bolo mäsko fajn? Tebe nezalezi na tom, ako sa to mäso dostane k tebe, ze za tym sa skryvaju mesiace utrpenia zvierat a nakonie vrazda, teba zaujima, ze si s tym naplnis brucho a budes mat pocit uspokojenia. Raz pride doba, ked aj jedenie mäsa sa bude povazovat za kanibalizmus, lebo medzi mäsom ludskym a zvieracim je len jeden rozdiel a to, ze mi dokazeme rozpravat.

Ak tak pozeram na ostatne maminy, pokial nemaju mrtvolu zvierata na stole a k tomu ukradnute mlieko od kravy, tak pomali umru od hladu, to je dost smutne a priroda poskytuje tolko plodov...

annag
8. okt 2008

veganko, keď budeme na druhom svete, tak sa o tom porozprávame, je také porekadlo, nechváľ deň pred zotmením, nemôžeš povedať, kto z nás sa tam ocitne skôr, chápem Tvoje presvedčenie, ale predsa len by to malo byť v inej téme. Každý si má právo určiť, ako bude žiť či sa stravovať. Takisto nemôžeš nikoho donútiť dojčiť. Mimochodom, kvantitu MM neovplyvňuje strava, strava ovplyvňuje predovšetkým jeho kvalitu. Aj matky dlhodobo podvyživené dokážu vyprodukovať dostatočné množstvo MM a živiť s ním svoje dieťa, viď africké ženy, ženy počas vojny - aj v Petrohrade za hladomoru ženy rodili a dojčili 😉

macaeliska
8. okt 2008

veganko, prepac, ale odkedy si vegankou? Co si dovtedy jedavala?

veganko
8. okt 2008

annag: samozrejme, telo dokaze pracovat na dlh popripade, ako si napisala ohladom kojenia, odburavanim svalovej a tukovej hmoty, vapnika z kosti a zubov atd. Ziadna novinka. Každý si má právo určiť, ako bude žiť či sa stravovať, to je tiez pravda, ja nikoho nenutim ale je take porekadlo, Nikdy nerob to, co by si nechcel aby robili tebe. CIze ak nechces zit v klietke vo vlastnych vykaloch a potom byt zabita uchylnym pracovnikom na bitunku, nepatri sa to iste robit zvieratam. Dobru noc.

macaeliska
8. okt 2008

veganko, mne si neodpovedala?