Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

ma_se
26. mar 2009

tiez som alergicka na ml.biel.kazein...
vcera som varila caj z LESNYCH PLODOV...len tak som sa pozrela,co obsahuje a tam je aj SMOTANA pridana...
takze treba davat pozor aj na caje...to by ma nikdy nebolo napadlo...

besova
28. mar 2009

Ahojte mamulky... Poradte mi prosím nejaké výrobky ktoré neobsahuju mlieko, kedže máme nasadenú nemliečnu stravu na istý čas kým nam neurobia vyšetrenia.. Niektoré veci som si už ponachádzala- no zrazu je tá strava pre malého strasne jednotvárna
Dakujem krásne 😉 😉 😉 😉

anke
31. mar 2009

Ahojte, chtela jsem se zeptat, jak se projevuje alergie na BKM. Synek ma temer rok (za 14 dnu) a ja jsem mu zacala davat trochu jogurtu. Od te doby ma kazdou stolici zelenou, nicmene si nejsem jista, jestli to neni treba z ostatni stravy. Predtim to mel obcas, kdyz treba mel k obedu brokolici. Brisko ho neboli, hleny ve stolici nema. Jen ta barva me zarazi. Zatim sni tak 3-4 lzicky jogurtu smichaneho s presnidavkou. Bojim se dat vic, aby mu to neudelalo zle.
Ja jsem silny alergik na ovoce a zeleninu a pyly, prach. Mam i astma. Ale na BKM alergii nemam a mlecne vyrobky i pri kojeni normalne jim.
Poradte prosim. Diky.

kate77
1. apr 2009

my sme mali zelenú stolicu furt..ked dávam na obed príkrmy tak už je taká iná...
Ale ako prejav alergie na BKM sme mali krvavé nitky v stolici..viem o hliene v stolici,a exéme ako dalších prejavoch..

berunka
1. apr 2009

anke nase mala kdyz si dam neco s mlekem nebo mlecny vyrobek tak vic ublinkava a ma vodnatou stolici s takovymi srazenymi kousky bile barvy a vic ji bolelo brisko.doktorka mi rekla ze kdyz ja jsem alergik - teda jen jsem se osypala po porodu po zavinacich tak mala muze byt potencialni alergik na cokoli.takze kdyz jsi alergicka tak to muze mi chlapecek taky.a ty nemusis byt alergicka na BKM.jeste jsem cetla ze alergie na BKM se muze projevovat tim ze mimco sípe,chropti a ma ucpany nosik.

estella1
1. apr 2009

Zdravím,
alergie na bílkovinu kravského mléka se nejčastěji projevuje ekzémem, který bývá pediatrem diagnostikován jako atopický. Ekzém má velice rozličné formy - od zhrubnutí pokožky připomínající struhadlo až po rudé fleky s puchýřky, které velice svědí. Ekzém se objeví s časovým odstupem, možném i několik dní. K těmto kožním příznakům se obvykle přidává i průjem , případně zvracení(nemusí). Pokud se jedná o malé dítě, dítě bývá neklidné. Pokud se problém neřeší, přidává se nechutenství. Pokud se již objevily průjmy, je nejvyšší čas situaci řešit. Na trhu je dnes celá řada výrobků pro děti s touto alergií. Koukni třeba na stránky www.kojeneckavyziva.cz, kde jsou vyjmenované produkty pro takto alergické děti. Jsou tam i skvělé recepty.

anke
1. apr 2009

ahoj holky, diky za rady ... ja jeste chvili zkusim pokracovat, protoze nechutenstvi, ekzem ani prujem nepozoruji, jen ta barva me zarazi ... tak uvidime

kate77
1. apr 2009

Estella..ty jo..takový exém mám já..žebych byla taky?...jak jsem psala,malé se to projevilo tou krvavou stolicí..

miaa19
8. apr 2009

Ahojte ! Chcela by som sa opytat,informovat,ze ako to je s touto alergiou na b.krav.mlieka 😉 Maly ma 9 mesiacov a teraz nam to zistili ☹ Poradte mi prosim,co mu mame davat papat pocas celeho dna,ranajky,desiata,obed,olovrant,vecera,co moze a kde sa to da zohnat.
Budem rada,za kazdu pomoc,Dakujem Vam..... 🙂 🙂 🙂

erikasadek
8. apr 2009

mia pozri si niekolko stran do zadu davala som vela receptov 🙂

denisaap
9. apr 2009

Ahojte maminky!aj ja sa pridam k Vam a podelim sa zo skusenostou.mam 5 a pol mesacnu dcerku a zatial bola plne dojcena no pred tyzdnom sme ju chceli zacat prikrmovat kasou na noc aby lepsie spinkala.prvu lizicku aj druhu papala ako o dusu mnam aka novynka,no pri 4 sa jej zacalo taksie prehltat myslela som ze jej zabehlo po chvilke zacala modrat ,dusit sa tiekli jej slinky z pusi a nosa ako vodopad a nemohla sa nadychnut cela sa nam vysipala a opuchla ani plakat sa jej nedalo.Myslela som ze umriem od strachu.Nakoniec sme skoncili v nemocnici na 4 dni a o dva tyzdne nas cakaju alergicke testy no pravde podobne to bude alergia na mliecnu bielkovinu aspon mi tak povedali.teraz som pre istotu vysadila mlicene vyrobky zo stavy aj ja a znovu plne dojcim kym nebudeme vediet vysledky testou.poviem vam uz tu bezmocnost a strach nechcem nikdy zazit bolo to stasne vydiet moje dievcatko tak trpiet.... ☹ ☹ ☹

erikasadek
9. apr 2009

deni viem si predstavit tvoj strach.. j ama zase problem ze po viac ako roku moj syn sa vysypava aj , so specialneho mlieka, pre alergikov na BKM.. takze dnes som bola u svojeje lekarky a dala mi specialne mlieko, ktore je na baze, specialnych proteinov a kyselin proste , bez mlieka....

takze nove mlieko dufam ze bude fungovat, za tu cenu musi 49 euro 450G....

denisaap
10. apr 2009

to mas pravdu erikasadek 🙂 neviem si ani prectavit co vlastne tato alergia sposobuje za obmedzenia a a ako vlastne budeme prikrmovat nasu bublinku malu,nejde my to vobec do hlavy ako je mozne ze moje mliecko jej nevadi a to som cele tehulkovanie a aj do teraz fungovala na mlieku ,jogurtoch,syroch a podobne proste mlieko je teda bolo mojou oblubenou potravynou.len teraz hladam informacie o tejto alergi na nete aby som sa dozvedela viac....snazim sa mlieko uplne vysadit z jedalnicka aby som tento strach uz zazit nemusela a aby som jej nahodou tu alergiu nepodporovala ☹
No a na to mlicko je daka zlava alebo ho musis hradit cele?ale asi cele vsak?

erikasadek
10. apr 2009

denisa, nie stat hradi 60 % s ceny zvysok moj asukromna , poistovna... tu ked chces byt normalne, poistena musis , mat klasicku , ako na slovensku, a potom este sukromnu... ta doplaca zvysok; so vsetkeho...aj to co niekedy statna nedoplaca..
zblaznila by som sa keby som mal platit , 10 krabic mesacne... 😠

ani si nepredstavuj, u nas to bolo fajn, na zaciatku lenz eneskor sa pridal alergia n avajicko , a teraz aj na jablko banan a podobne..

pokial kojis este to ide.. ale musis si davat pozor co papas..
ale ked je len na , mlieku specialnom a cim su vatsie tak pozeras len etikety, aj , mlieko ako v pudry, mlieko a smotana vsetko co je mliecne sposoby hned reakciu.. ☹

skalnicka
10. apr 2009

ahoj, chcela som sa opytat...ns maly ma od narodenia riedku stolicu, najprv som to pripisovala tomu, ze som dojcila, zial, neskor to uz neslo, tak sme presli na UM - Nutilon HA, stolica bola stale riedka, naviac zacal ublinkavat vodu...tak som na odporucanie doktroky presla na Nutrilon Extra, na cas sa to zmiernilo, hlavne grckanie bolo lepsie a teraz znova...naviac mu prestava chutit papat, stolica je stale redsia a aj ublinkavanie je viac ako predtym...napadlo ma, ci nemoze mat problem s toleranciou laktozy...i ked soms a s tym nezverila doktorke, mam pocit, ze mozno snad by sa to zlepsilo...dnes som v lekarni videla francuzske mliecko bez laktozy, normalne som mala nutkanie ho kupit na skusku, ci to nepomoze ale nekonzultovala som to s pediatrickou...co myslite? mohla by som to skusit i tak? alebo radsej nie?

erikasadek
11. apr 2009

skusit mozes, bez laktozy mlieko sa dava pri hnackach... 😉

miaa19
11. apr 2009

Prosím Vás aké dávate jogurty pri tejto alergii?? Teda sójové,áno??A neviete mi dáke názvy poradiť,lebo u nás to nejdeme zohnať,majú len jeden druh a to malému nechutí ☹

shaula
11. apr 2009

Miaa: nevím, jak staré máš dítě, ale sója je alergen, doporučuje se dávat od roka, u alergiků bych byla radši opatrná - ale říká mi to jen můj selský rozum, možná jsou sojové jogurty nějak speciálně upravené, nevím. Mohou děti alergické na BKM jiné mléko než kravské? Nezkoušeli jste kozí? Kamarádka kupuje sušené kozí mléko a jogurty z kozího mléka ve zdravé výživě, její holčička (18 měsíců) sice nemá alergii na BKM, ale má atopický ekzém.

erikasadek
11. apr 2009

ja davam sojove , a ni eje alergicky a je to s so suhlasom mojej lekarky.. treba vyskusat aspon vies naco je alergicke.. dieta..

shaula v ziadnom pripade pri alergii BKM, kozie ovcia mlieko.. rovnaky vysledok... 😉 alergicky nato pozor

to iste plati o jogurtoch , ovcich a kozich..

mia ja ti nepomoem so znackou, zijem v francuzskuch a sojove jogurty , su bozske...
😉

antilopa
11. apr 2009

Erikasadek: naše malá má také alergii na mléko (střední) a na vejce (silnou). Stále kojím (má 1 rok) a to po většinu dne, protože má navíc atopický ekzém :( tak chci kojit co nejdéle, abych jí předala mlíčko a také imunitu. Jinak dáváme zeleninový příkrm v poledne, navečer rýžovou nemléčnou kaši s ovocem. Ale teď se strašně v noci kroutí a naříká, tak nevím, jestli zase není něaký problém :(. Už mám strach cokoliv vyzkoušet.... Můžu se Tě zeptat, jak řešíte příkrmy a stravu Vy???

zuza.m
11. apr 2009

baby čitam len sem tam.maly ma tiež alergiu a ešte som sa nedopatrala k tomu čo može.u doktorky sme boli pred asi 3mes.od vtedy sa velmi zmenilo.maly už papa a mne už došla fantazia čo by som mu mohla davat.preto že mlieka a ryžovej kaši ma plne zuby,tak by som chcela nejaky produkt.jogurt syr hoci čo.ale ako čitam ani kozi ani ovči a možno ani sojovy tak aky teda??,

shaula
11. apr 2009

Jéžiš, holky, jak Vás tak čtu, tak ta alergie na BKM je pěkné svinstvo. Co proboha dáváte těm dětem jíst? Mně by asi došla fantazie za týden☹(( Přeju Vám všem pevné nervy a budu doufat, že moji kluci nikdy nic takového mít nebudou.

andy.a
11. apr 2009

Mia,my sme mali sójové jogurty povolené,u nás sa dal kúpiť len jeden druh-ALA-rôzne príchute-jahoda,čučoriedka,marhuľa,broskyňa
-potom ryžové dezerty Siváček-tie len v Bioporavinách,resp.obchodoch so zdravou výživou-tiež rôzne ovocné príchute 😉 ..tam som kupovala aj pudingy-tiež sójové,obohatené kalciom,žiaľ,názvy si už nepamätám,mrkni o pár strán dozadu,myslím,že som to spomínala 😕
-aj sójové,ryžové mlieka obohatené kalciom som kupovala v Organike..kým som nezistila ,že v DM drogérii sú viac ako o polovicu lacnejšie a dokonca je tam aj väčší výber-aj nejaké "mlieko",teda skôr nápoj z ovsa alebo niečo podobné..všetko mali vo verzii bez kalcia alebo obohatené kalciom 😕

tieto mlieka,či skôr nápoje som dcérke zarábala s nemliečnou kašou..žiaľ UM,čo nám dala Dr.-malá nechcela ani piť,ani keď som jej z toho UM zarobila kašu,nechcela to jesť
😒

kojenie bojkotovala od cca 7.mesiaca,cez deň postupne znižovala počet kojení,takže len v noci v polospánku som si ju prikladala,aby si trocha cucla,lebo sa často budila..ale od jedného roka už ani v noci sa nechcela kojiť..

z fľaše nevypila nič okrem čaju,ani moje odsaté MM,ani to spomínané špec.UM..takže sme si tiež užili 😕 😒

Zuzka,Erika dávala pár strán dozadu aj recepty na jedlá pre deti s touto alergiou,tak mrkni 😕 😝

na diéte sme boli pol roka ..zistili jej to v 9.mesiaci/nemala žiadne príznaky,len pri odberoch kvôli nechutenstvu sa to zistilo 😒 ../,potom po cca 6-7 mes.Dr.povolila kyslomliečne prípravky a neskôr aj KM-ale mlieko malá nevypije žiadne,akurát jogiuty spapá z ml.výrobkov....pudingy,termixy a pod.jedlá na tvaroh.báze jej nechutia 😕
stále je veľmi slabá jedáčka ☹

Tak vám všetkým držím palce a zdravím zvlášť Eriku,ktorá sem prispieva často a dosť cennými radami aj receptami 🙂 😉 😵

miaa19
12. apr 2009

Dakujem Vam za rady ...Náš malý má 10mes. a má túto alergiu už 3mes....Pije mliečko allergy Nutrilon a vlastne spapá zeleninku,ovocie,masko,zemiaciky....A hlavne tie sójové jogurty,ale u nás majú len jeden druh a už sa ich malý " prejedol " ☹ A na večeru ma kašu Sinlac,alebo krupicu spravenú v sójovom mlieku.
Čo ešte dávate deťom papať??? 🙂 🙂

erikasadek
12. apr 2009

andy ahoj.. aj ja ta zdravim..

antilopa sme na tom rovnako maly je alergicky tiez na mlieko a na vajcia, silne.. a teraz aj mal silnu reakciu aj na jablko banan...

takze ako som pisala predtym ja davam sojove jogurty a dezerty, vanilkovy a cokoladovy chutovo ako danone.. takze tym netrpi..
nasla som v boi obchode , vela veci ako nahradu pre alergikov , chlieb sojovo gastanovy , ale ten je skor pre tych co maju celiakiu a podobne.. a da sa..aj cestoviny.. vseliake pre alergikov..
takze pre maleho som nasla super keksi, plnene, vanilkove, alebo cokoladove, bez mlieka abez vajec..
tak aspon neplace ked vidi ze jeho starsi brat moze cokolvek a on nie..
je to tazke ked maju starsieho surodenca......

ako som pisala maly uz reagoval silne alergicky na specialne mlieko pre alergikov, na BKM...
PEPTIT JUNIOR NUTRAMIGEN..

takze sme na specialnom mlieku, vola sa
http://www.nutricia-na.com/ca_french/pages/neoc...

takto je to nejlepsie mlieko pre alergikov, teda pre silnych alergikov, alebo pre deti ktore nemozu len tak hocico, kvoli , reakcii v ich zaludku, .. len je hrozne drahe, ale je super....

co sa tyka jedal, no , vela pripravujem na miesto mlieka davam mandlove mleiko, sojove, ryzove, alebo ovesne.. striedam.. smotanu pouzivam sojovu je bozska.. takze vela sa da.. predtym som daval vela receptov pre tieto deticky treba si pozriet vela stran dozadu...
teraz ked ani vajcia tak mama mi poslala super vec so slovenska;
http://www.nutricia-na.com/ca_french/pages/neoc...

je to nahrada vajec takze na velku noc mal drobec babovku.. naozaj super vec a mozem robit aj palacinky, konecne
takze ako nahrada je to super tiez..
moj je zase velku jedlik takze , nedat mu nieco jest je utrpenim.............;;

je pravda ze tu v fr su super jogurty sojove al ej amu davam len cisty, a cokoladovy sojovy dezetr a vanilkovy , nic kde je ovocie niekedy reaguje blbo a clovek ani nevie naco, takze ho nedrazdim...

trapi ma skor ze reagoval na mlieko specialne, a bojim sa trochu co bude neskor dufam ze sa s toho dostane.. a nebude nastalo alergicky....
problem je ze on reagoval aj na jablko a na bananm prednedavnom velmi silne; ale krvne testy su negativne..
takze nato pozor aj ked vam vyjde ze su negativne ale vy vidite ze je zle po danej potravine, treba sa vyhybat..

osobne ja robim vela veci rovnako , len namiesto masla, davam olej alebo , jeho rastinne maslo... a zvysok rovnako.. palacinky na baze sojovej smotany a vajahitu.. a takto ich papa aj starsi tak aspon enrobim vsetko oddelene a chutovo je to vyborne..

lasagne, tiez namiesto besamelu sojova smotana na spodok a, a zvysok klasicky..
vela zeleniny a s meskom.. a kazdy den nieco ine....
takze nai sa mi nezda ze jeho strava je jednotvarna..

koule
22. apr 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Zjistili nám alergii na BKM, chci se jen optat, můžu jí dávat sójové jogurty? díky moc monika

koule
22. apr 2009

Ahoj, omlouvám se, až ted jsem si přečetla všechny příspěvky, tady o všem píšete 😉, akorát jsem nervozní z toho, že nevím, jak malé nahradím potřebnou dávku vápníku 😒 , dávám zatím rýžové dezerty a ty sójové jogurtíky jak píše erika, ale nevim, zda to stačí 😖

erikasadek
22. apr 2009

koule ahoj , vsetko co treba babetku dietatu je v mliecku.... 😉

takze vsetko ostatne je naviac neboj nechyba.. nic.. 😉

koule
22. apr 2009

Ahoj Eriko,
jenomže nám doktorka řekla úplně vysadit mléčné výrobky, takže nemáme ani žádné náhradní UM, jdeme tam až v pátek, tak snad nám něco předepíše, pač mi nejde na rozum, že by neměla mít vůbec žádné mlíčko, ne? Nezlob se, ale já v tom mám nějaký zmatek, jsem z toho úplně mimo ☹

andy.a
22. apr 2009

Koule,dajú sa kúpiť sójové,ryžové a ovsené/tuším/ nápoje,ktoré sú obohatené kalciom 😝 aj v DM drogérii,resp.v predajniach zdravej výživy-tam kúpiš aj sójové pudingy obohatené klaciom..len je to dosť drahé 😕 😝

ja som s tými nápojmi zarábala kašu/nemliečnu/ 😉

..a ako máš staré dieťa ?? Dr.by vám mala predpísať špeciálne UM,pokiaľ nekojíš 😕

Erika,ako sa máte ?? 😕 😉 o tých výrobkoch,čo píšeš,že máte vo Fr.,tuná na SK ani nechyrovať 😕 😕 😝 teda niečo tu je,ale celkovo bieda 😖