Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

misa747
28. aug 2011

Ahojte, veľmi dobre poznám chodenie po vyšetreniach, hospitalizácie v nemocnici a strašné bolesti môjho syna. Mali sme podozrenie na alergiu na kravské mlieko, ktorá sa však našťastie nepotvrdila. V nemocnici nám predpísali mliečko Neocate. Po testoch sme ho však hneď vysadili a prešli sme na iné.

monapink
31. aug 2011

Maminky,co davate detem s ABKM,ke snidani,my jedem neustale dokola s presnidavkama,domaci i kupovane,pudink varim z Reis drinku..obedy masozeleninove,vecere kase..jenze k snidani bych rada dala treba na kousky krajeny chleba,ale nejak nevim s cim,v mem okoli to tak maminky podavaji,jenze nemaji alergii a mazou lucinu..Ja pouzivam k mazani Perlu,ale dceri to davat nechci,tak to co jineho,co ji neco da?

lucia81
31. aug 2011

@monapink Ahoj, ja malému pečiem koláče( bublanina, bábovka...), a na chlieb mu dávam Veto, to je chutnejšie ako Perla, neviem či dostať kúpiť aj u vás. A kupujem v bio obchodoch "paštéky" - brokolicová, šampiónová, fazuľová... sú chutné, ale čítaj, lebo niektoré obsahujú sóju. Alebo aj lekvár. Skús ešte vajíčkovú pomazánku, avokádovú. Neviem ako ste na tom s vajíčkami.

luthien.k
31. aug 2011

@monapink , kvalitní margarín dát můžeš, třeba Bio Vive je moc dobrý. Nebo to avokádo zkus, dobré, zdravé, málo alergizující. Ty paštiky bych zatím nedávala, tam je koření, sůl... Ale lze udělat domácí, rozmixovat třeba brokolici s mrkví a vařeným masem a máš paštiku 🙂 Džem zatím taky ne aneb dost cukru...
Mmch, u nás se odjakživa snídala a snídá kaše, nechápu to, ale už snad rok a půl má každý den různé kaše (rýžová, pohanková, jáhlová, čtyřzrnná, kukuřičná atd.) s přesnídávkou nebo banánem a pořád mu to chutná 😀 Večeří polévky nebo pečivo nebo skleničku nebo normální jídlo - na večeři se líp improvizuje, tak to třeba zkus obrátit 😉

zuzanka.j
31. aug 2011

ahojte. malemu v 7 mesiacoch zistili alergiu na BKM. pol roka sme drzali dietu a potom dr povolila postupne zavadzanie jogurtov. znasal ich dobre, ziadne priznaky ako problemy s travenim nemal. vsetko bolo ok, dokonca aj lepsie zacal priberat. teraz su to uz 2mes co papa jogurty a pozorujem, ze sa mu postupne zacali robit po tele vyrazky. su bezfarebne, drobne, nepravidelne roztrusene. zopar ich je troska sfarbenych do cervena. najprv ich mal len na jednej ruke ale postupne ich nachadzam aj na brusku a inych castiach tela. moze to byt priznak alergie? ako vlastne vyzeraju tie exemy sposobene alergiou na BKM? ...malemu zistili tuto alergiu v nemocnici nahodne, ked lezal z inou chorobou a testovali mu vselico mozne. nemal nijake priznaky.. dakujem.

badzova
31. aug 2011

ahojte
mam otazocku, pecivo kde je dozdie sa moze papat? a take tie nemliecne kase Sunarka viaczrnna, ryzova s bananom sa moze tiez? nie? ja neviem ani ake pecivo mala moze 😒

monapink
1. sep 2011

@lucia81
@luthien.k Dekuji,hned mam aspon nejakou predstavu,co te me beruscce udelam k snidani..na ten kvalitni margarin se pozeptam ve zdrave vyzive,pastiku jeste dnes vyrobim,tohle mne nikdy nenapadlo 😲 ..Ona k snidani nestoji uz o presnidavky ani o kasi,zkousela jsem,ona chce neco do ruky na zvykani,jako ma maminka 😉

monapink
1. sep 2011

@zuzanka.j Ahoj,nejlepe zda to je a nebo neni ekzem Ti odpovi pediatr,ale to jiste vis..To jak to popisujes,vypada,ze by to byt mohl,takhle to zacalo u nas,drobne pupinky,obcas cervene-ja myslela,ze je to vyrazka nebo potnicky,dcerka byla mala,se nakonec slily v cervene fleky..Ovsem nechci strasit,take to byt nic nemusi!Jen treba nejaka reakce,drobna vyrazka na neco..Pokud nechces hned bezet k dr. vloz sem foto a zkusenejsi maminky treba poradi 😉

kaselka
1. sep 2011

@badzova ahoj, moja malá má alergiu tiež, ale krvné testy boli OK. Typ na tie kaše napr.: v DM-ke od Babylove 3-Korn (3-zrnná), Hirse (proso), od Hipp - pohánková (my ich točíme dokola) tie určite môžeš dokonca sú v bio kvalite a bez cukru. Určite však budú aj iné značky len treba dobre čítať etikety, aby tam nebolo nič mliečne. Droždie asi nevadí, teda na 100% to neviem, ale o tom som zatiaľ nepočula. My sme kúpili domácu pekáreň a chlieb pečiem radšej doma. Našla som super zmesi bez "E-čiek" a mlieka (droždie tam samozrejme je) tak príprava trvá tak 3 minútky a ten chlebík je super aj malej veľmi chutí. Nejaké sušienky bez mlieka nájdeš tu: http://www.ekotrendmyjava.sk/sk/nakupny-kosik? dokonca majú aj bez vajec. Držte sa, musíme s tým bohužiaľ bojovať 😝

kaselka
1. sep 2011

@luthien.k Ahoj dlho som sa neozvala, alergia u nás stále pretrváva (posl. expozičný test vyzeral zo začiatku dobre no po vypití 2 balení mlieka Beba sa ekzém začal i keď pomaly zhoršovať 😝 ) tak som Ťa chcela ešte poprosiť či by si mi mohla zaslať nejaký vzor diéty bez BKM niekde som čítala, že také niečo by si mala mať. Príp. koho by som tu s takouto požiadavkou mohla ešte osloviť. Hlavne čím nahrádzaš mlieko, príp. nejaké receptíky na nejaké mňamky (máme aj alergiu na vaječ. bielok 😝) Ak by to teda nebol problém. Viem si predstaviť, koľko toho máš a koľko ľudí Ťa stále s niečím dotazuje.... Díky vopred za čas 😉

badzova
1. sep 2011

@kaselka dakujem velmi pekne, popozeram si to 😵

luthien.k
1. sep 2011

@zuzanka.j , ahoj, to nejlíp zjistíš, když BKM zase vysadíš, aspoň na 14 dni a budeš pozorovat, zda je nějaká změna - zlepšení - pokud ano, znovu BKM zavedeš a opět pozoruješ... Pokud změna nebude, držela bych dietu bez BKM ještě týden a pokud nebude vliv, zavedla BKM zpátky s tím, že fleky a alergií na BKM zřejmě nesouvisí. Doporučuju všechny potraviny zavádět samostatně po dobu alespoň pěti dnů po sobě. Alergie, resp. atopický ekzém způsobený alergií, může mít mnoho podob, takže to Ti takhle po netu nikdo neřekne, zda to je projev alergie. Nejlépe se dostat na dobré kožní....

luthien.k
1. sep 2011

@badzova , pečivo balené, kde je složení a není v něm syrovátka, kasein, mléčná bílkovina, sušené mléko, prostě nic od mléka a taky od sóji, takže pozor na sójovou mouku. Nebo péct doma, jak píše @kaselka. Nemléčných kaší je celá řada i ve zdravých výživách, nejsou "dětské", ale děti je samozřejmě mohou (firma Nomina, Naturálka, Šmajstrla - aspoň u nás v ČR) - rozdělané do vody nebo rýžového mléka ochucené třeba přesnídávkou...

badzova
3. sep 2011

dievcata este dotaz, moja mala bude mat v oktobri narodeniny...a chcem jej urobit nejaku tortu na oslavu...mate nejaky fajny receptik bez mliecka?? 😵

@luthien.k dakujem 😉

tinki
4. sep 2011

@modra1
ahoj, chcem sa ťa opýtať, ak máš troška času, (už si mi minule dobre poradila) s dcérkou sme začali držať diétu, prestala papať aj piť všetko čo obsahuje mlieko a už asi štvrtý deň má stolicu aj 5 až 6 krát denne. Je to riadna formovaná stolica, nie je to hnačka ale tiež sa sťažuje na bolesti v oboch bokoch. Myslela som najprv, či to nie je z prechladnutia ale malá hovorí, že ju to bolí vždy pri kakaní. Probiotiká berie pravidelne už dlhodobo. Nie je to náhodou z toho, že sa telo zbavuje mlieka? Lebo dietu držíme od 20 -teho augusta. Takže je to asi 12 dní čo je bez mlieka. A nemôže to byť prejav aj nejakej inej alergie (napr.lepok) alebo intoler.laktozy? Ani neviem čo robiť, lebo mám pocit, že mi žiadny lekár nevie pomôcť, lebo ja tu vždy za nimi chodím s novými poznatkami...

modra1
5. sep 2011

@tinki mrzí ma to, naozaj neviem o čo by mohlo ísť.

tinki
6. sep 2011

@modra1 😉 , aj tak dik

monapink
7. sep 2011

Mam dalsi otazku,muzu dcerce 10 mesicu podavat na piti Reis drink kalcium? Na krabici je napsano,ze neni urceno pro kojeneckou vyzivu,znamena to ze ji to nesmim podavat? Zkusila jsem ji dat ochutnat a moc ji to chutnalo,udelala jsem ji puding podle receptu @luthien.k ten ji chutnal take moc.. S pitnym rezimem velmi bojujem,kdyz vypije za cely den stovku,jasam!

kaja73
7. sep 2011

@monapink Ja som sa o reis drinku bavila s mojim pediatrom a on mi odporučil do roka ten bez kalcia a od roku s kalciom.Chutovo su takmer identicke.

luthien.k
7. sep 2011

@monapink
@kaja73
Přesně tak, calcium od roka, natur klidně od půl roku i dřív, do kaší. Ale na pití to berte jako doplněk, nemá to složení jako UM, nejsou tam téměř žádné bílkoviny atd.

vojtisek2007
7. sep 2011

@luthien.k za máme přes týden zavedenu zpět bkm a dobrý - žádné zvracení, bolesti břicha,průjem....tak že by byl konečně pokoj ????? ještě nás čeká teda 14tého gastro-vyšetření, tak uvidíme

lussyp
7. sep 2011

@tinki ahoj. moja dcera mala od malicka prejavy nejakej alergie. najprv to bol ekzem, potom zacali stolice. od 4m bola vedena na alergologii a v 8m ked som zacala s prikrmom mliecnym sa jej zacal stav zhorsovat. pila dovtedy HA nutrilon ale stolice stale mala riedke, caste a dozelena....zistila sa intolerancia na BKM a zacali sme navstevovat aj gastroenterologa pretoze stolica bola stale taka...pridruzovalo s anam k tomu aj opuch pier a caste ekzemiky na tvaricke, a hlavne ked nieco zjedla tak aj v oblasti úst. nakolko sme drzali bezmliecnu dietu tak nevedeli co s nami...po 2 rokoch ked som stale opakovala hlavne ten opuch pier pri zjedeni kysnutych kolacov, nejakeho jedla.....jej alergologicka zobrala krv a potvrdila sa nam histaminova intoleranica. takze treba sledovat dietako a doslova si pisat co kedy zjedlo a po com ju prehnalo alebo len mala stolicu, pripadne ine tazkosti. len tak mozes pomoct lekarke aby vedela spravne urcit diagnozu i na ine a nie velmi zname choroby. vela stastia

luthien.k
7. sep 2011

@vojtisek2007 , bezvadný, tak v podávání pokračuj, jak jsme se domluvily - maximálně 3 - 4 porce týdně 😉

tinki
7. sep 2011

@lussyp ďakujem ti pekne 🙂

saraju
7. sep 2011

dobrý deň, mam 2 mesačného syna, ktorý netoleruje mlieko v mojej strave, od narodenia grckal aj 2 hodiny po nakojení, plakal, má aj reflux.Náhodou som sa dočítala že kravské mlieko v strave matky može reflux zhoršovať.Skusila som na týžden vysadiť a malý prestal zvracať,znova som skúsila jogurt a pribináčik a boli sme na začiatku 😢 trvalo 3 dni kým sa zase upravil. Potom som skúsila ovčie výrobky a tiež zvracká,tak myslím že problém bude v laktoze a nie v BKM. Mate s tým niekto skúsenosť? Ako mám doplnať vápnik pre svoju potrebu, ked nemožem ziadne mlieko ani ml.výrobky? A nechcem skončiť s dojčením. Vdaka za rady

luthien.k
7. sep 2011

@saraju , v laktóze problém nebude 100%, protože laktózu obsahuje i mateřské mléko, takže latkóza do MM nepřechází, ta tam už prostě je od přírody 😉
Reflux má malý diagnostikovaný? Pokud (UTZ, pH metrie atd.), tak je možné, že to ani reflux není, ale je to zkrátka příznak alergie na BKM, resp. na bílkoviny ostatních savčích mlék (při alergii na BKM se nesmí ani jiné mléko a výrobky z něj ani sója).
Ostatní viz. IP.

saraju
7. sep 2011

@luthien.k dakujem za odpoved, to som nevedela,že mame rovnakú laktozu so zvieratkami🙂 tak to je potom horší prípad, reflux nie je zdiagnostikovaný, to som len tak sama..asi to bude bohužial teda alergia. Tak to odpadá aj sojové mlieko. Som zatial dosť bezradná pokial ide o moju stravu, malý má aj vyrážky po telíčku,takže skoro nič nejem aby sa mu to nezhoršovalo. A že vyvážená a pestrá strava, ha-ha

luthien.k
7. sep 2011

@saraju , neřekla bych, že horší, s alergií na BKM se dá velmi dobře pracovat, líp jak s refluxem 😉 Navíc obvykle do tří, resp. pěti let věku u dítěte vymizí.

vojtisek2007
7. sep 2011

@luthien.k jojo, žádný přehánění, ale víš co je úsměvný, že už to teď ani nechce....jak nemohla jogurt, tak se ted hrozně brání, že ho nesmí, že jí bude špatně apod...takže ten skleničkovej jogurt má tak na 3x....a to už teda ta alergie zmizela nebo se to může zase vrátit ? Tak teď nevím, jestli to gastro není zbytečný....ach jo

luthien.k
7. sep 2011

@vojtisek2007 , vrátit by se to nemělo, ne v míře, v jaké to bylo, ono se může stát, že tělu bude vadit větší množství BKM nebo bude vadit BKM při stavech, kdy není OK imunita (i ze zkušeností maminek), takže třeba při nějaké infekční nemoci se konzumace BKM spíš vyvarovat atd.... Znám případ, kdy se třeba po čase objevil po konzumaci většího množství BKM kašel a když se BKM omezilo (ne zcela eliminovalo), tak se to zlepšilo. Takže počítat je nutné se vším 😉