Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
23. okt 2012

@katkalubkova a přesné výsledky vyšetření nemáš? Ono ne ve všech mléčných výrobcích jsou stejně zastoupeny ty jednotlivé alergizující bílkoviny, někde není téměř žádná syrovátka, někde zase téměř žádný kasein - čili záleží, pokud máš skutečně alergii na některou z bílkovin kravského mléka, která z nich to je.

katkalubkova
23. okt 2012

no mozem srvatku a laktozu, z krvy mi vsak vyslo, ze kravske mlieko mam silno pozitivne, laktoza mi vysla negativna. kazeinat nesmiem tiez, neviem ten si z vysledkou nepamatam. O tom kazeinate to mam napisane v karte od alergologicky, mozno je to zlozka mieka, ked mam alergiu na kravske mlieko tak nesmiem kazeinat... neviem ci je na to nejaky spec. test, ale viem, ze laktoza bola negativna a som naozaj rada, ze mi z toho brusnicoveho cmaru nebolo vobec nic, vypila som ich 3ks, ale vzdy tak, ze som mala 1ks na dva dni, ked som to tak dlho nepila, az sa s tym zas nejak nepopsujem.

chovancova27
29. okt 2012

@didulka85 Ahoj prečítala som si Tvoj príspevok, ohladne toho "kakania"🙂 že 4x za den... môj malý tiež kaká denne 4-5x, obe babky ma tým stresujú že to nieje normálne, dr. mi hovorí, že to nemám riešiť, že je to proste tak... ako často tvoj malý teda kaká? je to denne 4x? aby som sa ukludnila, lebo všetky deti okolo nás kakajú len raz denne a potom mám už aj ja z toho stres že niečo nieje ok... akurát čakáme na výsledky z krvi na mliečnu bilelkovinu, ale ja som mu aj tak nikdy veľa mliečneho nedávala, tak si nerobím nádeje, že je to z toho...

didulka85
29. okt 2012

@chovancova27 stale tolko kakame. 4 krat denne, niekedy aj 5. Ale ona mi velmi vela poje, hlavne surovej stravy. Je to normalna pekne tvarovana stolica, takze sa z toho nestresujem. Mlieko a mliecne nejeme vobec.

chovancova27
29. okt 2012

@didulka85 no malý tiež teda toho veľa zje, pokaká sa po každom veľkom jedle... papá dosť surového ovocia, to strašne lúbi. super, tak nemám ťažkú hlavu z toho🙂 a vápnik aj nejako špeciálne doplňaš? ja dávam obilné mlieka z DM, s obsahom vápnika, a ostatné má hádam dostatok v strave, so stravou sa mu dosť teda serkám musím povedať, ked vidím ostatné mamky ako varia deťom všelijako, ja každý den vymýšlam čo mu uvariť aby to bolo čo najviac zdravé...

didulka85
29. okt 2012

@chovancova27 davam jej obcas makovy olej nalacno alebo pred spanim. Obilne mlieka mi nechce. Snazim sa jej davat dost mleteho sezamu a maku. Nijak inak nedoplnam.
Ani nehovor... Mna kvoli strave povazuju za blazna.

pillinka
6. nov 2012

@didulka85 ahoj, prosim ta, od akeho veku davas makovy olej resp. aj mak cely? a sezam prip. ine semiacka? mala ma 1,5 roka a zatial nic take nemala, neviem, ci uz mozem skusit, ci je to este skoro... ale ma tiez alergiu na BKM a vajcia, tak by som rada doplnala vapnik, dakujem

luthien.k
6. nov 2012

@pillinka s mákem i sezamen hodně opatrně, řada dětí s alergií na BKM má alergii i na sezam a mák je také významný alergen.

pillinka
6. nov 2012

@luthien.k ahoj luthien, dakujem krasne, ty osobne si kedy zacala davat semiacka a pod. detom? strasne by som chcela dat malej uz aj nejake mandlove mlieko - mne totiz strasne dobre chuti 🙂 alebo skusit aj to gastanove, kokosove... len jej nechcem uhnat este dalsiu alergiu...

didulka85
6. nov 2012

@pillinka v roku a pol by som kludne zacala s vlasskymi orechmi aj s makom. To su plodiny nasej zemepisnej sirky. Ale hlavne pri orechoch dat pozor na kvalitu. Nech nie su zbierane niekde pri ceste. A samozrejme zavadzat opatrne.
Ale to je len moj osobny nazor. 😉

luthien.k
6. nov 2012

@pillinka já bych také začala, ale vše opatrně, od malých dávek, ořechy ve formě hladké pasty (jemně namixované s vodou), to samé se semínky.

jonas17
6. nov 2012

@luthien.k SOS! 😀 potrebujem pomoc 😉 kámoška má dcéru, ktorá má o tri mesiace 18 rokov a nekaká od narodenia, teda od roka,len raz za týžden, niekedy dva...je to na dlho, ale konečne s tým začala dačo robiť. teda, ja si myslím, že mala robiť dávno, ona si myslí, že robila 😉 dcéra nechcela jesť žiadne preháňadla, žiadnu zdravú stravu, nič...dakedy sa to riešilo tak, že vynechať banány, čokoládu a dať duphalak...no a malá nejedla a nepila nič...lenže čím dalej, tým menej dieťa kaká a pridružili sa aj iné problémy...jedna gastroška jej poradila, nech skúsi bezlepkovú stravu, že vraj to môže byť alerigia na lepok...a konečne včera zas išla na gastro a konečne, prvá gastroška jej poradila probiotiká Biofix

http://www.drnatura.sk/florajr.php?gclid=CKLFpP...

poznáš ich? čo si o nich myslíš? ja jej radím infant dophilus, odkedy si nám ich poradila, Emka kaká denne, teraz kakala od štrvrtka okrem soboty každý deň...po roku prvýkrát..inak ich berie skoro mesiac, ale dávam jej viac ako jednu tobolku, dalšiu rozdelím asi na 4x. no a okrem toho denne dve-tri lyžčky ľanového oleja...tak dakujem, aj za Emku 😉 tá kámoškina Mirka váži asi 58kg...

luthien.k
7. nov 2012

@jonas17 tak holčina už rozhodně není dítě a je to spíš na ní, aby se rozhodla, jak bude svoje problémy řešit 😉 Pro takového velkého člověka 😀 bych určitě poradila jiná probiotika, víc kmenů, větší počet bakterií - například Biopron Premium nebo Colon Dophilus - od obojího 2 tobolky denně (postupně, začít na půl tobolce - vysypat si tu kapsli, to ať dělá vždy) a během 2 týdnů na plnou dávku 2 tobolek. K tomu postupně 5 g inulínu (opět postupně, začít na 0,5 g denně). Ale nevím, jak pochodíte, když má holčina svojí hlavu. Kdyby chtěla, ať mi napíše, zkusím jí vysvětlit, proč je moc důležité chodit pravidelně na stolici. A taky proč má smysl ty potíže řešit. Ono někdy od cizího to člověk vezme líp, jak od rodičů 😉
Jinak jsem ráda, že u vás je to OK 🙂

jonas17
7. nov 2012

@luthien.k dakujem...a čo je inulín?

luthien.k
7. nov 2012

@jonas17 inulín je prebiotická vláknina, seženete ji v lékárně, pomáhá správnému uchycení a vyživování těch probiotických bakterií.

luskacik32
8. nov 2012

@jonas17 to akoze iba tak si ma skusit bezlepkovu stravu?? to sa mi nezda aby toto povedal skuseny gastro. ja sama som celiakticka ale nato aby som mala bezlepkovu dietu mi MUSELI urobit gastro,odbery krvy, stolica a az ked boli vysledky pozitivne som mohla prejst na bezlepkovu stravu. ako ked si sama od seba prejde na takuto dietu nikdy sa jej uz nezisti ci ma naozaj celiakiu a od toho su tie problemi ale podla mna to celiakia nieje. ta sa totizto prejavuje plynatostou, silne hnacky, zvracanie, silne krceaz omdlievanie a nie zapchou.

jonas17
8. nov 2012

@luskacik32 mýliš sa, celiakia sa prejavuje aj zápchou, dokonca aj inými problémami...a vieš, čo je najhoršie? že tie testy sú absolútne nespoľahlivé, číže, ak testy vyjdu negat. a človek má stále problémy, tak čo? bude sa tváriť, že mu nič nie je? poznám prípady, ked testy neukázali nič a problémy skončili,až ked dieťa prešlo na diétu...a tej dotyčnej vyšli krvné testy pozitívne na celiakiu, hoci sa robí potom ešte niečo ako biopsia? neviem, ale berie sa vzorka, ved to vlastne musíš vedieť, ked si celiatička... ja som len k tomu chcela, že niekedy fakt musí človek niečo pre seba urobiť sám a nespoliehať sa na testy a lekárov, lebo by daleko nedošiel.... 😝

luskacik32
9. nov 2012

@jonas17 tak to hej clovek sa musi poznat a vie to najlepsie ako dakto cudzi aj ja keby som doslova nezobrala o vysetrenia nepride sa nato aj u mojho syna.

jonas17
12. nov 2012

@luthien.k mám zase otázku k tým probiotikám...kedže malú už dva týždne kaká denne, po takmer roku, tak neskutočný úspech 😵 😵 😵 😵 , rozmýšľam, či je nutné dávať probiotiká v tej istej "stropovej" dávke..napadlo mi, či nemám znižovať a vlastne, dokedy by dieťa malo ich brať, nechcem niečo pokaziť, že vynechám a prestane kakať, ale vidíš, už začínam špekulovať, bolo koze dobre, išla na ľad tancovať 😀

luthien.k
13. nov 2012

@jonas17 podle dr. Campbell by se tato terapeutická dávka měla dávat půl roku a poté snížit zhruba na polovinu (postupně) 😉 Určitě bych to ještě teď nedělala...

jonas17
13. nov 2012

@luthien.k ok, dík, potrebovala som toto počuť 😀 neznížim 😉

kaja73
13. nov 2012

@jonas17 ktory druh probiotik davas ,ked su to tobolky?-ja mam praskovy infant dophylus plus a ty pises ze tiez davas infatnt dophylus-je aj tobolkovy?

bamb27
13. nov 2012

@kaja73 detske dophilusy su praskove, ale je este viac druhov dospelackych,, tie su tobolkove,,,
inak ked sme pri probiotikach, tak troska tapam, maleho z i.dophilusu dost prehana, ked vysadim tak je zas dobre, zo zaciatku sme boli na biogaii, ta ok, ale potom sme presli na i.d a nepaci sa mi ta stolica potom, sice tak 1-2krat denne, ale cista kasa ,,,neviem co mam skusit,,,

kaja73
13. nov 2012

@bamb27 viem ale tie sa nevolaju infant....,to su collon dophylus,women dophylus,super dophylius........,ale infant su 2 druhy-klasicky a plus a oba su praskove,preto sa pytam aky dava ona,ked pise infant dophylus-ten je pokial viem len praskovy.

luthien.k
13. nov 2012

@bamb27 zavádět probiotika velmi pomalu, to, že je průjem, je známka, že fungují, ale je to moc bakterií najednou a chce to zvykat pomalu a postupně navyšovat na tu správnou dávku. Jsou děti, co tolerují vyšší dávky hned a i takové, co s tím mají problémy zpočátku.

jonas17
13. nov 2012

@kaja73 aha, tak collon sme dobrali, teraz zase dávam od King Ray Probio balance..tie obsahujú enterococus, tak skúsim, či neprestane tak dobre kakať. ale som všetko možné vyskúšala a jedine s dophylusom začala kakať denne. u nás je problém nepravidelná stolica, nie hnačky.

kaja73
13. nov 2012

@jonas17 dala si colon? Aj ja nad nim uvazujem,ale nenasla som este odvahu-to je ozaj silne.
Ja davam infant dophilus plus.
Kolko si za den dala?
Moj mava tiez zacpu-ale taku zaujimvau-napr kaka mesiac ,dva normalne- denne,potom jeden den nic a uz je zapeceny a ani dalsie dni to nejde von a uz to 2 krat koncilo rucnym vyberanim stolice 🙄
Stravu ma pestru,vela ovocia,zeleniny,tekutin.....ale ak sa jeden den nevykaka, musim uz hned dat laktulozu,lebo je hned pruser.

jonas17
13. nov 2012

@kaja73 práveže moja aj po troch dňoch kaká bez problémom....hej, dávala som jej colon, ale ako píšem, my sme od januára na probiotikách...brala tie Probio, dala nám ich nefrologička, tak len pre porovnanie, začali sme polkou, je to tiež taká tobolka 400mg a v jednej je 2,5 mld.probiotík v jednom grame a má 9 probio kmeňov. tie nám dala nefrologička, lebo mala v moči často enterococusa a toto ho obsahuje. postupne sme zvyšovali až na 2 a pol tobolky a kakala zozačiatku pár dní každý deň, potom raz za dva a potom každý tretí. ked som začala so colonom, tak kakala každý druhý, po dvoch týždnoch každý deň. dávala som jej jednu tobolku a trošku z dalšej, tú dalšiu som mala ešte na 3-4 dní na rozloženie.nikdy nemala hnačku, nikdy riedke, stále normálne..no, ale som to zariekla, včera som začala zase dávať tie od nefrologičky a dnes po dvoch týždňoch nekakala. zatial nestresujem, ale ak to pôjde takto dalej, kúpim zas colon. ja len kvôli tej baktérií som sa vrátila k týmto, bojím sa zápalu obličky, nech sa baktérie nepremnožia...a dávam jej denne dve lyžičky lanového oleja.

kaja73
13. nov 2012

@jonas17 ak ti kaka aj po 3 dnoch bez problemov,tak to ani netreba silit podla mna-su ludia co maju stolicu 3 krat za den a aj taki co maju raz za 3 dni a oboje je v poriadku-pokial je stolica makka a formovana.
U nas je to ale ako pisem ine-moj sa potom uz zapecie a nevie to vykakat,len ho boli brusko,vyskakuje z nocnika s placom ☹
Takze ozaj musim dbat na kazdonennu stolicu .
Teraz mu davam pol gramu az gram toho ID plus/posledny pol rok-9m cca/-ten je tiez pomerne silny -6mld probiotik v grame a myslim 8 kmenov ci tak dako a aj tak sa raz za cas zapecie. 🙄

jonas17
13. nov 2012

@kaja73 ja si tiež myslím, že keby kakala raz za tri dni, že dobre, ale predtým, ako sme brali atb, tak kakala denne, a ona by sa mala kvôli obličke pravidelne vyprázdňovať, nech sa v nej nemnožia baktérie...a čo ma zaráža, že teraz ked kakala denne, tak bolo toho veľa...kde je to, ked kaká len raz za tri dni? nechápem...