Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

bamb27
14. nov 2012

@luthien.k aha,, dik, uz budem vediet, tak znova zacat s nizsou davkou probiotik, len mi to nejak neslo do hlavy, maly rovno aj nastupil do jasli, kde ma upravenu stravu a tak som nevedela ci tam su dieteticke chyby ci co vlastne, po vysadeni bolo ok,,, a chcem sa spytat este, mozno to tu aj bolo rozoberane,,, kolostrum ,,moze sa pri bezmliecnej diete? ...vraj je zbavene kravskej bielkoviny, ale ja v to akusi velku doveru aj tak nemam

luthien.k
14. nov 2012

@bamb27 a já v to také důvěru nemám a navíc nejsem z principu jeho působení pro používání kolostra.

scvrcek
15. nov 2012

Prosím o radu, malý (6m) je od 4,5 měsíců na UM (Hipp), bez problémů, až do teď - poslední asi dva týdny je osypanej na zádech, bříšku, i pod plínkou a pořád se to spíš zhoršuje, celý dny proječí, a má hodně kysele páchnoucí stolici, kašovitou, šedozelenou.....může to být projev alergie na mléčnou bílkovinu? Mohla by se rozjet takhle i potom, co byl na UM bez problému...zhoršení vyrážky i toho průjmu je tenhle týden výrazný, poté co přešel na UM 2 - stejné značky....může to nějak souviset?
Díky moc za radu, jsem už bezradná, z čeho by to měl...jiné jídlo mě nenapadá - snad jen hruška.....doktorka mu vzala stěr ze stolice, čekáme na výsledek, ale o alergii na mlíko jsme nemluvili...

lucikan
16. nov 2012

ahojte, riesili ste niekto dilemu, ktore e-cka su bezpecne pri bezmliecnej diete? akurat nad tym dumam, na diete sme este kratko (nieco cez mesiac) a sice hotovych potravin kupujeme strasne malo, obcas sa pritrafi. V podstate mi ide len o to, ci ked maly bude pytat, moze dostat aspon ochutnat, gro stravy je vsetko varene doma zo zakladnych potravin...
Zatial som nasla toto http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek ale nie je to pre mna jednoznacne, ze ktore presne pri bezmliecnej diete je ozaj stop.

luthien.k
16. nov 2012

@lucikan můj poslední článek v blogu je na toto téma.

luthien.k
16. nov 2012

@scvrcek ano, může to tak být, ono někdy trvá i měsíce, než se alergie projeví. Pokud by nebylo nic ve výtěru (což předpokládám nebude), nasadila bych Nutrilon alergy digestive care, které je s plně štěpenou bílkovinou KM a navíc bez laktózy, ono je to lepší a šetrnější pro střeva, ve kterých probíhal nějaký zánět. Postupně bych pak zkusila Nutrilon alergy care (s plně štěpenou BKM a s laktózou).
V rodině jakékoli alergie máte? Astma, ekzém, trávicí potíže, autoimunitní choroby?

scvrcek
16. nov 2012

@luthien.k právě že absolutně žádný alergie z žádný strany....pátrám po příčině, ale bude to na dlouho...napadla mě ještě hruška, banán, lepek...fakt nevím...

nikuskabee
16. nov 2012

ahojte maminky,mám jednu otázku, viem na dieťati by sa nemalo šetriť,ale manžel náhle stratil zamestnanie a zostali sme žiť z materskej.Málemu som začala kupovať Hafer drink ešte ked nemal ani rok,bol na ňom doteraz.Má 26 mesiacov a Hafer drink riadne stúpol na cene.Neviete mi prosím poradiť nejakú lacnejšiu variantu,keďže má AE, ale BKM dvakrát nepotvrdené a žiadne mliečne výrobky nezje okrem syrov.Niekedy mu dám na zasýtenie Babylove 3,lebo už ten Hafer drink mu je slabý.Ďakujem

katyxq
16. nov 2012

@nikuskabee Úplně mi není jasné, proč řešíš Hafer drink, když malému pak BKM stejně dáváš - sýr, UM Babylove.

martinakl
17. nov 2012

Holky, chci se zeptat. Ve stredu jsem mela porusit dietu, aby se to potvrdilo. Dala jsem si dort se slehackou a mlecny koktejl, od te doby zase dietu dodrzuju. Za jak dlouho myslite, ze se projevi nejake priznaky? Porad nic, tak zacinam doufat, ze tu alergii nakonec malej nema...

lucikan
17. nov 2012

@luthien.k dakujem 🙂

svija
18. nov 2012

Ahoj,
začínám si myslet, že můj skoro 5ti měsíční Vítek, spadá mezi vaše dětičky. Od narození měl reflux, mírnější formu, pak se mu postupně přidávaly problémy se zácpou a nadýmáním , takže cca poslední měsíc jsou boje s kojením, když ho bolí břicho, tak se nemůže pořádně napít. S věkem se tyto obtíže spíše stupňují. Cca 2 měsíce jsme bojovali s rýmou a i teď je takový trochu zahleněný. Ekzém nemá teda vůbec. Přibíral dobře, i když tenhle poslední měsíc ještě nevím, nebyli jsme u doktorky dlouho. Myslíte, že by to mohla být ABKM? Chystám se eliminovat mléčné výrobky ve stravě jako test a ve středu to probrat s pediatrem. Napadá vás k tomu ještě něco jiného?

martinakl
18. nov 2012

@svija Nam se projevila ta alergie krvi ve stolici (i kdyz ted neni jasne, ze alergii ma, protoze po mem poruseni diety zatim nema zadne priznaky). Ale muze se projevit ruzne, tak bych to asi nevyloucila ani u vas. Ale prober to s pediatrem, ten ti poradi urcite lip 🙂 Drzim pesti, at se ty potize zmirni...

joni
18. nov 2012

@martinakl ta slahacka bola v spreji alebo doma robena? lebo niektore tie v spreji okolo mlieka ani nepresli a su rastlinne...na mojom sa to teda prejavilo za par hodin ako sa nakojil, max. den

martinakl
18. nov 2012

@joni Bylo to v cukrarne a ze spreje urcite nebyla... Doktor rikal, ze mam pockat dva tydny a pak mu dat vedet, jak to dopadlo, tak asi je mozny, ze to trva dyl.. Nebo tu alergii opravdu nema 🙂

luthien.k
18. nov 2012

@martinakl takový test nestačí, je třeba konzumovat mléčné několik dní po sobě, obvykle alespoň pět (pokud by byla reakce, tak samozřejmě přestat dřív než po pěti dnech). Po jednorázové konzumaci nemusíš poznat nic. Navíc bych zvolila vhodnější formu mléčného výrobku - jogurt, postupně přidala tvrdý sýr. Když si dáš něco v cukrárně, co běžně nejíš, tak nebudeš vědět, jestli třeba nereagoval na něco jiného. Většině maminek jde alergen do MM cca 20 hodin a poté může reakce nastat se zpožděním řádově minuty až tři dny po napití se mléka, které BKM obsahuje.

luthien.k
18. nov 2012

@scvrcek jedině vyměnit UM za nějaké s plně štěpenou BKM a uvidíš. I když není atopie v rodině, resp. nepozorujete příznaky, neznamená to, že se u někoho neprojeví později (jako třeba moje babi, na stará kolena má alergickou rýmu - po 70 letech věku).

luthien.k
18. nov 2012

@svija vysaď a uvidíš, jinak se to spolehlivě zjistit nedá. Pediatři v tomto bohužel nebývají moc nápomocní, takže od něj určitě zázraky nečekej.

martinakl
18. nov 2012

@luthien.k No tak to je dobry.. Ten doktor mi rekl, ze si mam dat proste neco mlecnyho a pak dva tydny cekat. Tak zitra si jdu koupit jogurty. Dekuju moc!

martinakl
20. nov 2012

@luthien.k |muzu mit jeste jeden dotaz? 🙂 Kuba posledni tri dny porad place, poprvy se stalo (uz 3 noci), ze ani spinkat moc nechtel. Porad place, heka, vic ho boli brisko a min kaka.. Je to hruza, uz nevim, jak mu mam pomoct 😒 😒 Vim, ze se to proste stava, ale nemohl by to byt priznak te alergie? Ja jsem cetla, ze se spis projevuje prujmy (my meli krev ve stolici), tak se mi to zda divny.

joni
20. nov 2012

@martinakl u nas sa to v tom veku prejavovalo ekzemom po tvaricke hlavne a tym ze ho brusko bolelo, kakal casto, vlastne aj teraz kakava aj 5x za den

martinakl
20. nov 2012

@joni On prave doted kakal 2-3x denne. A posledni tri dny by se bez rourky nevykakal a porad place a tlaci a heka ☹ My jsme ekzem nemeli, opravdu "jen" tu krev ve stolici. Ta se zatim neobjevila. Ale doktor rikal, ze se muzou tentokrat objevit jiny priznaky. Ale myslim si, ze tohle tou alergii nebude. Tak snad se to brzo zlepsi...

luthien.k
20. nov 2012

@martinakl mohou to být příznaky alergie, ale jestli jsi měla mléčné ve středu, tak myslím, že to tím spíš nebude, resp. ne mlékem. Ony alergie můžou postupně naškočit i na jiné potraviny, když je k tomu dispozice (vejce, pšenice atd.)

martinakl
20. nov 2012

@luthien.k Ma to od nedele, tak to uz je asi fakt dlouho po tom "mlice", co jsem snedla. Uvidime, jestli se to nezlepsi behem par dni, zavolam nasemu doktorovi (gastroenterolog), se kterym mam vsechno konzultovat a volat mu, jakmile se nejaky priznak objevi, Jenze ja prave nevim, jestli to s tim muze souviset. On Kubi mel uz predtim dost problemy s prdikama a bolenim briska, tak se to proste ted treba zhorsilo a neni to kvuli te alergii. Asi tezko rict. Kazdopadne dekuju za odpoved. Uvidime, jak se to bude vyvijet...

mardenad
22. nov 2012

Kočky , nemám čas čítať celú tému, ale chcem sa opýtať , či máte niektorá skúsenosť s diétou pri lergii na bkm. Všetko mi je jasné, len jedno neviem. Ako dlho zotrvať na diéte? A čo konkrétne nasadzovať ako prvé? Zakysané a jogurty kúpne možu byť? Dajte mi prosím niekto vedieť , tie, ktoré ste už dietu ukončili, že ako ste znovu nasadili mliečne výrobky, akým tempom a aké ste mali príznaky pre zistením alergie na mkb a aké silné ste mali výsledky... Veľmi vám vopred ďakujem 🙂

liliana0612
22. nov 2012

@nikuskabee no ja nechapem zas preco takemu staremu dietatu kupujes UM a este pokial je malo koruniek...

jasmika
22. nov 2012

maminky... kde kupujete kozie mliečko ak kupujete niektoré?

mardenad
22. nov 2012

Baby ... Prosím poraďte... Malému potvrdili biopsiou alergiu na bkm a intoleranciu na laktózu. On ale žiande kožné problěmy nemal, žiadne zvracanie, žiadne hnačky, žiadne zápchy... Stretli ste sa už s tým? Je to normálne?

luthien.k
23. nov 2012

@mardenad a z jakého důvodu se dělala biopsie? Dieta při alergii na BKM se drží alespoň půl roku, poté se postupuje podle toho, jak je dítě staré a také podle toho, jaké mělo příznaky.

mardenad
23. nov 2012

@luthien.k ďakujem za odpoveď. Moj syn je autista a ja som sa na nete dočítala, že obrovské percento autistov má vážne gastro problémy. Tak som si vyžiadala biopsiu a tam sa mu potvrdila alergia ma bkm a intol na laktózu a alergia na vaječný bielok. Taktiež sa mu potvrdili premnožené kvasinky a candida. Diétu držíme 5 mesiacov a mne dr povedala, že po troch mesiacoch možem pomaly nasadiť jogurt a postpne aj iné mliečné výrobky. Mne sa 3 mesiace zdali dosť krátka doba, ale keď som sa včera lepšie pozrela do správy, tak tam je :

aKM IgG 66,7 IgA 13,3 ( od 14 pozit.) a-lakt. IgA pozit. IgG negat.
Z. Eozinofilia, susp. Def. D vit. Incip. alergia na BKM non IgE, alergia na laktózu non IgE

Teda podľa toho som pochopila , že mal začínajúcu alergiu, preto sú výsledky dosť slabé , v krvi nezistené. Vlastne norma je do 14 a on mal 13,3. Ale ona už zhodnotila, že sa jedná o alergiu, dobre som pochopila? Nemýlim sa? A vlastne preto len 3 mesiace navrhla? Či? 😕 Nie som si istá, či tomu dobre rozumiem... Najhoršie je, ze tá gastroenterologička mi info po telefone nepodá.

Narovinu povie, že nemá čas, že nestíha ani pacientov, ktorých ma objednaných... Takže sa nemám s kým poradiť, a na diskusných fórach je kopec informovaných mamičiek so skúsenosťami, preto som zvolila popýtať sa tu 🙂

Malý má 3,7 roka