Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

natasole
12. dec 2011

@vavrenka, ďakujem. Máte niekto skúsenosť, ako dávať Laktazan pri kojení a koľko kvapiek?

saska12
13. dec 2011

Ahojte kocky. davate niektora neocate? mam na predaj 3 krabice po 8 €. maly ho ani za svet nechce ☹

luthien.k
14. dec 2011

http://www.cipa.cz/potravinove-alergie-dil-2

Perfektní článek mého oblíbence 😀 dr. Fuchce (nejen) o alergii na BKM...

megi1989
14. dec 2011

Viete mi niekto poradiť ? Malá ( dojčená od narodenia do teraz ) mala vždy v stolici také biele hrudky, akoby ztvarohované mliečko. Inak farba vpohode - nie zelená. Malá j pekne celý čas prospievala kým som iba dojčila, a ani nemávala nejaké koliky. Myslela som si že keď si dáme zeleninkové príkrmi, tak sa to upraví. Ale zeleninku papáme už cez dva týždne a vždy je to rovnaké. Farba je podľa zeleninky ktorú papala - ale stále ostávajú tie biele hrudky. Nemže to byť niečo s tým že to nevie stráviť ? Nepie síce ešte kravské mlieko, len moje, ae možno mi voľaktorá viete poradiť . Stretli ste sa stým voľakto ? Alebo radšej aj k doktorke ísť ? Ďakujem.
Inak malá stále prospieva, nie je plačlivá, žiadne koliky, myslím že ju nič nebolieva, tak vážne neviem . . . 😕 😕 😕

luthien.k
14. dec 2011

@megi1989 určitě se poraď s pediatrem 😉

anehap
22. dec 2011

ahoj holky, prosím o radu - jaké mléko se vám nejvíce osvědčilo u alergie na BKM? Myslím, které dětem nejvíc chutná, je nejméne hořké? Zatím jsem slyšela Nutrilon AC, ale zajímal by mě váš názor, co máte vyzkoušené,díky 😉

bekulkamama
27. dec 2011

@anehap kukuřičné e e sojové spíš pudinky hotové i doma dělané a rýžové je sldaší, na pití i omáčky... aspon u kámošky, my nepijem ani jedno ☹ už jsme vyfásli i vápníkovej sirupek... 😖

anehap
27. dec 2011

@bekulkamama malá právě pije to rýžové, ale já myslela z těch UM který má kdo vyzkoušený, protože Reis drink asi nebude výžvivově nic moc - až na ten vápník 😉, ale v UM jsou i jiné vitamíny

kaja73
27. dec 2011

@anehap doležite je aj ako stare mas dietatko 😉
Ak ma už pesru stravu,tak v pohode staci to ryžove mlieko,ci dake ine rastline.
Ako jediny zdroj vyzivy vsak vhodne nie su-to potom tie spec.mlieka pre alergicke deti treba davat.
My mame odskusany neocate a alergy care-alergy ma priam božsku chut vedla neocatu-ale mne ho maly pil v pohode-ten neocate.
Tiež su aj UM sojove ,len tam je riziko rozvoja alergie aj na soju-ale nemusi sa rozvinut-to už je na tebe ci to risknes.
Moj ma teraz cerstve 2 roky a momentalne papame len ryžove mlieko v kasi na veceru,cca 2 m pil sojove BIO mlieko-teraz mame pauzu,ale nabehnem nan asi zas naspat-malem velmi chuti a nemam pocit,že mu robi problem.
Len teraz mal ine zdravotne problemy,tak sme ho vysadili a aj jogurty-ktore už papal pol rok sme teraz vysadili. Ale nakoniec sa z nasich novych kožnych probemov vyklula asi 5 choroba a nie alergicka reakcia, takže postupne nabehneme na vsetko naspat.
Prisnu bezmliecnu dietu držal od 6m do 18m-to pil neocate a z toho posledny mesiac už len alergy care-ten je menej stiepeny ,potom sme postupne vyskusali jogurty a aj ine mliecne vyrobky-ekzem sa mu nevratil. 🙂

bekulkamama
27. dec 2011

no tak my vyfásli Neocate na gastru ale je hořkej hnus, malej to nepije ani zaboha, jen buchtě to nepozná, dneska z toho dělám knedlík a vánočku, snažím se z toho aspon vařit co to jde ale jen kde je toho álo tak se to ztratí, jinak no comment 😢

bekulkamama
27. dec 2011

@kaja73 my měli alergy care týden a dle výsledků z krve ani ten nebyl dostatečně dobrý, máme alergii jak na laktozu tak i abkm takže ani ten jsme nakonec nemohli a vyfásli neocate z nemocnice.. mmch jestli některá chce, věnuji ho, odebraná trocha jen...

anehap
27. dec 2011

@kaja73 malá má 17 měsíců - pije Reis drink s kalciem ráno a večer z něj má kaši, chutná jí, jinak myslím, že stravu má vyváženou - snažím se o to. U nás to momentálně vypadá, že se alergie na BKM nepotvrdí, ale pro jistotu, ať vím 😉 , na dietě jsme byly taky....takže asi Allergy care by byl lepší 🙂
To je fajn, že jste už bez problémů a dieta zabrala 😵

kaja73
27. dec 2011

@bekulkamama Alergy care digestive je bez laktozy 😉 -ono su dva druhy-s laktozou aj bez nej.
inak ani nam spociatku nestacil alergy care,ekzem mu len trochu ustupil,až po neocate zmizol uplne.
Ale ak ma tvoj už 2 roky,tak je to podla mna už zbytocne davat-ved ma pestru stravu-naco vobec dake mlieko?
Moj st.syn nemal ziadnu alergiu,ale ked som dokojila-to mal 2 roky už nikdy ziadne mlieko nepil a ani nejedol ziadne mliecne vyrobky-neznasal to- a dnes ma 13 rokov a je v pohode.

kaja73
27. dec 2011

@anehap A ako sa vam ma potvrdit-z krvi?
Na to by som sa vobec nespoliehala-nam sa v krvi NIC nepotvrdilo a až dietou som zistila, co mame za problem.
A ked napr nezabral ani alergy care a ani v krvi nic nezistili,tak nam Dr povedlala,že maly problem s mliekom nema 😠
Až tu na MK mi poradili neocate a ten zabral,ale kupovali sme si ho sami 2m 😒 -kym nam to konecne predpisali-to bola sumicka penazi-ved jeden stoji 78 eurikov. 😖

anehap
27. dec 2011

@kaja73 ne ne, na krvi jsme ani nebyli, četla jsem, že je to prakticky zbytečné 😉 Zkoušeli jsme dietu(malá neměla ekzém, trávicí problémy atd, ale dlouho kašel, dýchací problémy,pak se i osypala, ale těžko říct, z čeho) a po vysazení diety nereagovala na BKM(teda trochu pokašlávala, tak jsem pro jistotu dietu zopakovala, abych měla jistotu, teď znovu zavádím a zatím reakce žádná), takže to snad bude dobrý 😉

anehap
27. dec 2011

@bekulkamama já právě četla, že moc dětem nechutná 😖

bekulkamama
27. dec 2011

@kaja73 já neříkám že je s laktozou, říkám že nestačil, neocate je lépe štěpený prostě ještě o chlup lepší 😀 no ale nechápu teda asi mám jiný názor, předně mléčná strava je určitě důležitá a já hledám vitamíny a bílkoviny jinde.. budu ráda až to zmizne a dám mu to zas do jídelníčku, nemyslím že mlíko není k ničemu...
a určitě nevěřím že z krve se nic nezjistí a ty zkoušením na to přijdeš sama, nejspíš každá vytuší a zjistí co dělá dítěti líp a co ne... to snad každej... ale když v krvi nic není tak nemáte potvrzenou alergii ....!? podle mě ti nikdo neocate nenapíše jen tak, museli jste mít pozitivní krev....

bekulkamama
27. dec 2011

@anehap no ono to je prej tak, že malé dítě si aj zvykne na tu chut ikdyž je to fakt hořký, já to chutnala bléééé, no ale nám to zjistili dost pozdě až v 18 m. a to už byl na stravě od 6 m. postupně i mléčné výrobky že takže byl zvyklej na tu chut a o to horší ho ted přesvědčit 😖 😢 ted jsme měli dva roky... hledá stále zkouším jak z neocatu něco udělat, ale dnešní knedlík nedopadl dobře, snad vánočka bude lepší 😀 ....

bekulkamama
27. dec 2011

ale dojídáme luxus dortík z palmového másla a sojového pudinku dělaný krém a parááááda, nepoznáte a je to mnamka největší 🙂

kaja73
27. dec 2011

@bekulkamama Krv sme NEMALI pozitivnu-ono existuje IgE a non IgE alergia 😉 -non IgE sa v krvi nikdy nedokaže-len dietou-tzv eliminacnym testom sa potvrdi-ten sme robili a zaklade neho nam potom neocate predpisali 😉 -len to trvalo 2 mesiace 😝 co maly už na tom fical a my sme to platili sami-koža sa mu uplne vycistila po tyzdni na neocate-dovtedy mal ekzem krvavy už 3 mesiace po celom tele.
A ja si ozaj myslim, že 2 rocne dieta ziadne mlieko nepotrebuje-naco? ved ma už plnohodnotnu stravu a vsetko co potrebuje sa da vyvazenym jedalnickom doplnat 🙂
Viem, že neocate je lepsie stiepeny-ved ani nam nestacil alergy care,ale asi som ta zle pochoplila 😉 že mate problem s laktozou aj s bielkovinou a alergy care že vam nestaci,nie pre bielkovinu,ale pre obsah laktozy 😉 .
kednestacil pre stiepenie,tak je ozaj potrebny neocate.
inak bielkoviny , vapnik a aj zelezo doplnis napr super s TOFU-to je kvalitna potravina-ak možete sojove vyrobky.

monapink
28. dec 2011

@luthien.k ahoj,jdu sem opet s otazkou,u nas je to nyni s Neocatem OK,tuk tuk 🙂 jen doktorka mi tvrdit,ze ho dceri sebere a nahradi necim jinym,ze neco vymyslime a ja se toho obavam,jdeme tam v lednu..ale od posledni zkousky mlecneho a dieta s mlekem Neocate jeste netrva 6 mesicu,pak bych chtela vyzkouset zda zacne tolerovat Nutrilon AC,je muj postup spravny?Dcerka nema az tak pestry jidelnicek,abych si myslela,ze vapnik a dalsi dulezite prvky nahradi ostatni jidlo,ona moc jist nechce,ovoce ma rada,ale zeleninu nejak nemusi,tu ji malo ☹ Kdyz ma sunar,jsem klidna a vim,ze ji nic jineho nemusim nutit a hlidat,mleka za den vypije 550ml ve trech davkach,coz si myslim je v poradku,ostatnimu jidlu moc neda 😒

monapink
28. dec 2011

@luthien.k a jeste jednu otazecku,mam kamaradku,jeji manzel ma celiakii az nyni prokazanou,ona sama tvrdi,ze jogurty ji zpusobuji zazivaci problemy a kdyz je neji,ze ji je lepe,ale dietu nedrzi,ted ji samotnou trapi atopicky ekzem v obliceji!maji dceru 10 let a ta kolem prvni tridy zacala casto marodit,drive snad ani ne a to trva do dneska,ma casto anginy,dr ji tenkrat napsala nejake leky na podporu imunity,ze pry ji ma snizenou,ono se to o neco malo zlepsilo,ale nyni se to opakuje,mela dlouhodobe anginu a ted ma neustale zvysenou sedimentaci,dr opet napsala leky na podporu imunity,ale mne se to nezda,rikam ji at navstivi alergologa..Muze to byt nejak spojene s ABKM?ma nejak zkusit u dcery jiny jidelnicek bez BKM? Mne to vse k tomu nejak smeruje,po tom vsem co tady ctu..znamenalo by to,ze ma chronickou formu,jde to vubec? 😨

luthien.k
29. dec 2011

@monapink a jak přesně dlouho jste na Neocate? To víš, nemůžu si to pamatovat, i když samozřejmě vím, že jsme to řešily spolu, ale kdy to bylo...?

luthien.k
29. dec 2011

@monapink u té holčiny - popravdě, časté infekty typu angína bych na ABKM spíš neviděla, angína je bakteriálního původu, spíš to skutečně může souviset s tou sníženou imunitou (já osobně o angínách vím svoje, byla jsem na tom stejně jako malá a pomohlo až odstranění krčních mandlí). ABKM může způsobit časté záněty horních cest dýchacích, dušnost, zahlenění, ale o angínách jsem nikde nečetla ani neslyšela.
Na potr. alergeny bych se zaměřila spíš u maminky, i když u dospělých podle statistik se říká, že atopický ekzém potraviny ovlivňují asi z 10%, ale proč to nezkusit, že 😉

monapink
29. dec 2011

@luthien.k Neocate mame tri mesice a zlepsilo se uplne vse!Dr chce experimentovat,ted kdyz nejsou problemy a ja nechapu proc 😒

monapink
29. dec 2011

@luthien.k tak ted jsem mluvila s kamaradkou a pry dceru trapily anginy a taky zanety hornich cest dychacich,na ktere vzdy dostaly ATB a ne vzdy zabraly,ted naposledy mela po sobe dvoje,pres mesic byla doma a nakonec dr usoudila ze ma snizenou imunitu a napsala ji prasky na podporeni imunity..
Zajima ji,zda u 10ilete holky na alergologii byvaji vysledky uz 100% a nebo zda maji vysadit BKM z jidla,jeji dcera miluje jogurty a ja ji rikam,ze prave v tom muze byt problem..
Muze za to i neustale zvysena sedimentace?

badzova
12. jan 2012

ahojte
tak my sa stale trapime, jeden mesiac pekne kakame kazdy den, potom pridu teploty a nekakame aj 3-4 dni a tak dokola. chcem sa spytat ked mame BKM+ intoleranciu laktozy teda tym padom nepijeme ziadne mlieko, ani nutrilon digestive care - z neho paradoxne neakakala, ako do nej dostanem potrebne vitaminy? ovocie zeleninu papa, ale ten nestastny vitamin D?

a myslite ze by som mohla vyskusat na socialke predlozit vsetky papiere a poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky? ci toto na predlzenie nie je?

dakujem

luthien.k
12. jan 2012

@badzova a jak je malá stará? Vím, že jsi sem chodila, ale nepamatuju se a v pase to nemáš...

luthien.k
12. jan 2012

@monapink já jsem Ti zapomněla odpovědět, výsledky z alergologie nejsou 100% nikdy... Jediné, jak zjistit, zda BKM nedělá problémy, je vysadit ji.

tinki
12. jan 2012

@luthien.k ahoj, chcem sa ťa spýtať, ako začať po 6 mesačnej pauze so skúšaním jogurtov. Po lyžičkách? Niekde som to už raz videla, ako si niekomu písala, ale neviem to nájsť.. 😒