Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
14. aug 2012

@katyxq přes to všechno, že tam mají dobrý sortiment, by mě tam nedostal nikdo ani párem koní - mají neskutečné množství povinných vakcín, fluorovanou vodu a samé takové lepší věci 😝
Jinak super, jak jste to zvládly(i) 🙂 Hlavně tu cestu si moc neumím přestavit, nám stačilo 5 hodin na Madeiru s ročním prckem, už nikdy víc 😀

katyxq
14. aug 2012

@luthien.k No jo, všude je něco - k tomu očkování, oni ho vlastně nemají povinné, jen bez něj nevezmou dítě do kolektivu (školky atd.), ale mám pocit, že dítě nenaočkované ze zdravotních důvodů vezmou (takže je to třeba otázka najití rozumného pediatra). Pokud jednou dopadne to stěhování se tam, tak to budu muset řádně prostudovat 😉.
Let nebyl jednoduchý, ale nějak jsme to zvládli, zpátky líp jak tam, paradoxně nejhorší byla čast Londýn-Vídeň, skoro dvě hodiny nemohla zabrat, byla protivná, pobrekávala, aby nakonec vytuhla při přistávání 😀.

luthien.k
14. aug 2012

@katyxq tak to studuj, budu zvědavá, čtu zrovna knihu od prof. Strunecké a zmiňuje tam, že nenaočkovaných je tam jen 1% dětí... Jinak je pravda, že všude je něco, ale všude dobře, doma nejlíp 😀

kacenka1111
15. aug 2012

@katyxq No, co bys tady chtela🙂) čecháčci no....

jita32
16. aug 2012

Ahoj holky,tak nám se z krve ABKM nepotvrdila,ale já nasadila přesto dietu bez mléka,je to teda síla nahradit jogurt k svačině atd...UM už nedávám a pije mi reisdrink s calciem,ale moc tomu nedá...večer mu uvařím kaši z toho mléka a jinak oběd masozelenina a dopo ovoce....Ale kadí mi teď jen 1x denně oproti 3-4x...tak uvidíme.Potřebovakla bych aby přibral,má pořád 8,5kg ve skoro 14m...a rýžový jogurt oproti probiňáku nemá kalorie 🙂

kacenka1111
16. aug 2012

Prosim, nenapada nekoho, jak udelat bramborovy salat bez majonezy a jogurtu, cim to nahradit? Dekuji.

eyael
16. aug 2012

@kacenka1111 jestli můžeš sojové výrobky tak zkus sojanezu, v prodejnách se zdravou výživou nebo občas v Kauflandu

eyael
16. aug 2012

@jita32 nám se taky z krve nepotvrdila, ale nasazení ditety pomohlo a malá už kaká jednou za den-dva a kompaktní bobíky 😉 A máme Alergy Care UM, to také hodně pomohlo.
Jestli ti malý jí kaše, můžeš dělat různé instantní třeba k večeři - jáhlová, pohanková, prosná, kukuřičná (po té se pěkně nabírá), přidat rozmixované ovoce (banán, hrušku, švestku, mango apod), nevím jaké může, aby neměl alergickou reakci. Nebo med, ale ten by se měl dávat až po 3roce věku, ale někdo dává i dřív.
Můžeš vařit pudingy s ovocem nebo piškotky (lepek už můžete ne?) , dá se to docela vymyslet 😉
u nás je to snazší, že malá zatím ani jogurty neochutnala, tak jí to nechybí, u vás už asi malému chybí...

kacenka1111
16. aug 2012

@eyael diky...mela jsem nejaky soja dezert praveb z Kaufu a v pohode, takze snad o bylo byt ok, moc diky🙂

eyael
16. aug 2012

@kacenka1111 není zač 😉 já jí ještě nezkoušela, tak se raději podívej, jestli nebsahuje syrovátku nebo něco podobného z mléka...

eyael
16. aug 2012

tak jsem to složení našla na netu http://www.bio-life.cz/clanky/zdrave-potraviny/...

Složení: pitná voda, sója, rostlinný olej, maltodextrin ( modifikovaný škrob ), E1404 Oxidovaný škrob, ocet, hořčice

verbalinka
16. aug 2012

@kacenka1111 já jsem si dělala v době diety bramborový salát jen s octovou zálivkou a byl super 🙂 prostě jsem brambory "zalila" octem a byla to mňamka i bez majonézy 🙂

verbalinka
16. aug 2012

@kacenka1111 jo a ještě trochu ovesné smetany (zdravá výživa) 😉

luthien.k
16. aug 2012

Dobrá varianta je jen s olejem (olivovým, slunečnicovým, vždy samozřejmě panenské) a octem/citronem...

kacenka1111
16. aug 2012

@eyael a nechces ji vyzkouset prvni? 😀
@verbalinka super, vyzkousim, diky za tip🙂 aspon to bude dietnejsi a kysele ja muzu🙂

jita32
16. aug 2012

@eyael děkuji za rady,kaše má rád a dnes jsem koupila jáhlovou,tak uvidíme a kukuřičnou máme taky...puding budu dělat zítra z rýžového mléka.Ten nutrilon AC mi nechce pít,byl zvyklej na sunar a tohle je fakt hnus oproti tomu sunaru,takže tak.
@verbalinka existuje ovesná smetana?? 😕 😕 😕 😕

jita32
16. aug 2012

@eyael jo a hlavně dnes vůbec nekadil,zas mi to příjde zvláštní 😕 ale třeba mu to fakt pomůže ta dieta 😉

eyael
16. aug 2012

@kacenka1111 klidně ji vyzkouším, ale já salát dělám jen když nejsou vedra 😉

maxi.smile
16. aug 2012

maminky, můžu se zeptat??? jsem na bezmléčné dietě kvůli kojení, malému dělala neplechu bílkovina kravského mléka..poslední dny mám ale fakt pocit, že má hlad, pořád je nespokojený, pláče...jaké mléko se dává v tomto případě jako UM? Zítra určitě cinknu alergologovi v jehož péči jsme, ale jen tak pro zajímavost..Dcera měla Bebu HA, ale nebudeme muset v našem případě kupovat to Neocate??? Máte přehled i o cenách??? Jako nějakých 1700 za mléko?????? To je snad vtip, ne?

luthien.k
16. aug 2012

@maxi.smile Nutrilon alergy care, Nestlé Althera... Aktuální cenu Ti řekne pan Google 😉

lynn77
16. aug 2012

@maxi.smile nutrilon allergy care v lekarne kolem 280-300 Kc - 450g, jinak nam ho doktorka psala a byla trochu levnejsi, sice ne vsechnu, ale vzdy nejakych par krabic 😉 u prvni dcery docela dlouho, ale tu jsem dlouho kojila, takze toho bylo mene, u druhe do roka

maxi.smile
16. aug 2012

@luthien.k
@lynn77 děkuju!!!!! Už jsem vygooglila 😀

verbalinka
16. aug 2012

@jita32 jo, existuje a mne chutnala 🙂 Pry existuje i mandlova a dalsi, ale nezkousela jsem.

natty53
16. aug 2012

Ja ked vas citam ako vam alebo drobcom tie mlieka nechutia..no mne chuti Reis drink calciovy,ale to len obcas si dam,ale moja mala je vyslovene mliekoholik...okrem kojenia,co je asi 5x denne, vypije este skoro pol litra Reis drinku,takze calcia ma asi dost 🙂 . A vody vypije mozno deci denne 😀

jita32
17. aug 2012

Ahoj,já mám radost,malej včera nekadil a dnes už měl normální stolici,žádnou srajdu 😉 Tak snad se to vše bude ubírat k lepšímu ťuk ťuk,musím to zaklepat. Jinak jsme zkoušela vařit pudink ze sušeného rýžového mléka a musím říct,že je velký rozdíl oproti pudingu z tekutého,ze sešeného nezřídne. Mám radost,že malému chutná i reis drink a rýžové jogurty.Děkuji všem za dobré rady 🙂

martinka05
17. aug 2012

@jita32 my sme mali tiež takú váhu v jednom roku, teraz bude mať v novembri 7 rokov a nemá ani 18 kg. Máme alergiu na BKM a sóju, ale ani po polročnej diete nie je žiadne zlepšenie, takže zrejme to bude v niečom inom. Je pravda, že to dieťa, ktoré má diétu tak ani nemá z čoho pribrať ☹

jita32
17. aug 2012

@martinka05 No právě,mě se zdá,že spíš hubne,takže do něj valím kukuřičnou kaši,z té se prý přibírá....u nás to možná bude taky něčím jiným,kdo ví...ale po té dietě je to trochu lepší,tak musím čekat,zatím to držíme krátkou dobu

bekulkamama
20. aug 2012

ahojky všem
@luthien.k prosím tě setkala ses tím, že dítě strádá na vitamínech při nemléčné stravě natolik že nepomáhá ani vápníkový sirup? Malý ho bere os listopadu denně a špatný, nehty se hrozně třepí ale to by mě neštvalo tolik jako to že záhadně se mu kýve přední jednička zoubek ☹ je moc malý aby mu padaly tak brzo, paradentozu nemá a zubařka váhá zda ho vytrhnout, prej mi nic neporadí ☹ má jen vitam. a minerální krém na zuby kterej ale obsahoval mléčnou složku a vadilo nám to takže ani lokálně nevím co dát...
holky jestli někdo víte o nějuakým nápadu sem s tím prosím....

janka
20. aug 2012

@bekulkamama ano setkala. Co se tyce nas, i pri tezke alergii mi holka toleruje multivitaminy a vapnik od firmy Nutrilite. A vypada dobre. Nejsem zadny diler, jenom moje zkusenost.
Co se tyce dalsich maminek: podavaji napr. praskovy vazeny vapnik z lekarny ( do jidla), anebo Biomin, nebo, intravenozni formu, ktere sa muze i pit - calcium chloratum.
Krom vapniku je ale dulezity vitamin D, takze pokud je slunicko, snazte se byt co nejvice venku... a v rozumne mire i bez opalovacich kremu. Ze skusenosti to pomaha nejvic.

bekulkamama
20. aug 2012

@janka jej Jani bez opalováku to neklapne, bílá plet a i pihy, rezavé vlásky, musím ho mazat ale venku jsem celé dny to jo hned si něco pořídím a jinak kukám co berem tak je to jen teda to calcium chloratum lžičku denně na lačno ale očividně je to málo ☹ jinak multivitamín dávám sanostol (dříve pikovit), nutrilite je nějak lepší? silnější? nevím co pořídit at se to zlepší ☹ na gastru mi to dnes nebrali safra to by mi měla dr. něco napsat pořádnýho když toto je málo ☹