Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

beruska24.9.
14. jún 2010

uankab - jsme na sunaru ha, takže vím, kolik vypije.
Ráno mlíčko, pak většinou rohlík do ruky,
dopoledne mlíčko,
na oběd zelenina+maso+těstoviny (pohanka),
odpoledne, jakoby 1.svačina ovoce,
2.svačina nebo brzká večeře 😉 mlíčko,
večer po koupání před spaním mlíčko,
a pak ještě 1x v noci mlíčko (občas usne znova i bez mlíčka).
Poslední dobou zlobí zuby, tak jí také po troškách, včera na oběd pár lžiček, na svačinu 3/4 100gramového kelímku přesnídávky (normálně snědla klidně 1,5-2 kelímky).
Občas během dne kukuřičné křupky (moc oblíbené nejsou) nebo jen pár kuliček (oloupaných) hroznového vína (to má moc ráda).
Chystám se znovu zkusit kaši, kterou zatím odmítala, nebo ten pudink od luthein. Jen ještě tak týden počkám, zda přestanou trápit ty zoubky a začne zase trochu víc papat. Teď jsem ráda, že alespoň to mlíčko do ní dostanu.

uankab
14. jún 2010

@beruska24.9. , tak to pekne papate... a vobec sa necuduj, ze nepapa poriadne ked jej idu zubky.. to ani nasa malinka, zatvori pusinku a dost, jedine co do nej dostanem je nieco tekute... vtedy jej papanie nahladko rozmixujem, pridam vodicku a viac menej ho pije z poharika 😉
vyskusaj pseno, ja som z neho varila vcera kasu a Magdalenka sa isla nou zadrhnut 😉 ... velmi jej chutila, otvarala pusu jedna radost,.. 😉 mozes ho dat s ovocim, alebo so zeleninkou...

beruska24.9.
14. jún 2010

uankab - pšeno jsou jáhly, že?? To jsem právě zkoušela, ale kaši prostě nechtěla. Zkusím znovu (už počtvrté) třeba jí nakonec začne papat. Mám doma jáhlovou, kukuřičnou a pohankovou kaši - vše instatní, koupeno ve zdravé výživě. Rýži nemůžeme a všechny ostatní kaše dělají mléčné, nebo tam je spousta jiných sra.ek (s prominutím).
Malá pusinku otevře, papání jí do pusinky musím trochu jakoby nalít, ale už jí nezavře a tak nemůže pořádně polykat, protože jí to teče ven z pusinky. Už dlouho má venku dolní jedničky a teď rostou horní jedničky (jedna už dnes vylezla - hurááá), tak si do toho asi těmi spodními zoubky naráží, když zavře pusinku.

modra1
14. jún 2010

@luthien.k dík, tak hafer, to by ma ani nenapadlo obzerať 😀

modra1
14. jún 2010

@luthien.k
ten nápoj je mňa, kojím bábo s ABKM

luthien.k
14. jún 2010

@modra1, jasně, i tak určo dej i ten Reis Drink mit Calcium a nebo něco pro doplnění vápníku, třeba já brala Biomin H.

uankab
14. jún 2010

@beruska24.9. , ak jej nechuti instantna kasa, tak skus kupit normalne "zrno" a uvarit ju vo vode... ja to pouzivam aj ako cestovinu 😉 ... kukuricnu mame tiez, ta jej ale moc nechuti, zato kukuricne chrumky laduje jedna radost... prave ma napadlo, ja som zo zaciatku krmila kukuricnou chrumkou, ked magdalenka nechcela otvarat pusinku na lyzicku, na chrumku ju vzdy otvorila... pohanku som este neskusala a ryzu tiez nemozme... a co ovos, ten si este neskusala?

beruska24.9.
14. jún 2010

Kukuřičné křupky malá moc nemusí (lepí se), rohlík do ruky je lepší 😉 Kukuřici v papání sní, tak uvidím tu kaši.
Mně když nechce jíst lžičkou (a nejen kvůli zoubkům), tak krmím prstem a už jsem i krmila slupkou oloupanou z jablka 😀 Křupkou se zase nedala krmit malá.
Oves jsem nezkoušela. Jen tu jáhlovou kaši a pak pohankové vločky do zeleniny.

modra1
14. jún 2010

@luthien.k
beriem Biomin H, tiež som si vymenila veľa mailov s Kamzykom 😉

luthien.k
15. jún 2010

@modra1, tak to jste v nejlepších rukou 😉

ciko85
15. jún 2010

ahojte baby,mozte poradit....moja dcera vracia prudom a stale,ziadne mliecko nepomaha ani AR a mame na tvaricke vyrazky az take flaky a nemizne nam to (predpokladam,ze je to ekzem)moze ta byt tiez alergia na bkm?

bianka234
15. jún 2010

jasné že ano

luthien.k
15. jún 2010

A s velkou pravděpodobností to i ABKM bude. Předpokládám, že reflux máte vyloučený...? Potom bych okamžitě zkusila nasadit Allergy Care mléko, tím nic nemůžete zkazit, jen získat.

ciko85
15. jún 2010

@bianka234,to bolo pre mna

luthien.k
15. jún 2010

@ciko 85, to bylo určitě na Tebe 😉 Mimochodem, máte alergie v rodině? Co děláš s tím ekzémem? Doporučuju omývat řepíkem (jinak jen čistou vodou) a mazat něčím přímo na atopickou pleť, například A-Derma Exomega Creme nebo Bioderma Atoderm PP.

ciko85
15. jún 2010

@luthien.k prosim ta a kde ho kupim v lekarni lebo zijem v zahranici a este som to v obchode nikde nevidela

luthien.k
15. jún 2010

Zeptej se v lékárně, v některých zemích ho ale mají jen na předpis (chtěla jsem ho koupit v Polsku, kde jsou mléka levnější, ale nešlo to), takže by ses musela domluvit s pediatrem... Což bych každopádně udělala také.

luthien.k
15. jún 2010

Další značka, co dělá AC mléko, je Nestlé, a to konkrétně Nestlé Alfaré. Jinak je potom Neocate od společnosti Nutricia, ale to je už hodně speciální mléko pro silné alergiky (třeba k němu dospějete) a to je hooodně drahé, takže prakticky dostupné jen na předpis, kdy část hradí pojišťovna (a to tuším i v zahraničí, jak tu některé holky psaly).

ciko85
15. jún 2010

dakujem luthien.k pojdem pozriet do lekarne a zajtra ideme ku pediatrovi tak sa uz porozpravam aj s nim a dufam,ze nas posle aj na alegrologicke

luthien.k
15. jún 2010

Jinak na alergologii určitě, nebo na gastro. Co ten reflux, ten teda nemáte?

ciko85
15. jún 2010

ani na gastre sme neboli tak neviem ale mame aj ekzem tak si myslim ze to bude skor ta alergia...nas doktor nas nikde neposlal stale tvrdi ze to prejde same do roka ale ja uz nemienim len tak cakat...ved to je uz dost zle

bianka234
15. jún 2010

ciko pre teba to bolo, to čo máte aj vy za doktora, to je sen, toto prejde a nevenuje tomu pozornosť? No ja asi začnem študovať medicínu, to už bárkto má titul.

ciko85
15. jún 2010

no uvidime co bude zajtra ak to zase zoberie na lahku vahu tak od neho odchadzam...to uz neni normalne ale hlavna vec,ze kortikoidnu mast nam hned predpisal

luthien.k
15. jún 2010

@ciko85, od takového doktora rychle uteč, to je prostě nějaký debil, s prominutím!

luthien.k
15. jún 2010

bianka, jdi do toho, se svými zkušenostmi s alergiemi by z Tebe byl skvělý lékař 😀 Jinak tipuju, ze ciko žije v Itálii, co jsem tu tak četla, tak přístup jejich lékařů je velmi podobný tomu, co mají oni 😖 Ale třeba se pletu 🙂

bianka234
15. jún 2010

jaaaaj baby idem sa zblázniť, kedy sa toto skončí? Ak mi zajtra na bio zas povie že nemôže ani tie žemle a ovsené mlieko čo pije od včera tak to asi vzdávam. To sa proste nedá ustriehnuť.

kaktusik007
15. jún 2010

ahojte, trosku som vas tu pocitala... od vcera papkame neocate, som skoro padla na zadok ked som uvidela tu cenu... neskutocne... zatial nam brali krvicku na testy na alergiu, ale poviem pravdu, dufam, ze toto mliecko budeme papkat iba kym nebudu vysledky, verim, ze budu negativne.... inak sme strasne vyhadzany, masticky od kozarky nezaberaju.... hmmmm.... alebo len si moc verim a O. alergicky na kravske mliecko je???? 😠

ciko85
15. jún 2010

@luthien.k,zijem vo svajciarsku a este som tu nepocula sa nikoho stazovat na lekara okrem mna...asi som mala fakt velke stastie 😅

erikasadek
15. jún 2010

@ciko85 u vas to vyzera na reflux atreba hio cim skor ukludnit kde zijes?
ale pozor moze byt spojeny s alergiou ako unas 😉

ciko85
15. jún 2010

@erikasadek,ale aj ked sme papali mlieko AR tak to vracanie vobec neprestavalo a o alergii som uz zacala uvazovat kvoli ekzemu...zijem vo svajciarsku....vy ste to mali podobne?