Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

tygrous
7. aug 2010

@kam.zyk Moc diky za radu, uz testuju od vcerejska pres sebe a zatim dobry, ale je to terpve 24h😉 Ale jeste chci zeptat, na jake mnozstvi zloutku muzu pak jit u malyho za tech 5 dni? Kolik je max ten 5.den? Asi jeden cely zkoutek,ne?

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, a to dostane poprvé ten žloutek přímo? Asi jo, že... Já bych začla čtvrtkou, přímo dávanou jemu...

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k No, ted testuju zloutek pres sebe pres MM, pak takhle testnu bilek,no pak dostane svuj prvni zloutek primo on😉 zacnu tou 1/4, ale pak kamzyk psala po 5 dni navysovat mnozstvi, tak nevim, kam az muzu zajit...

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, a nepsala to navyšování u Tebe? Já si to asi budu muset přečíst 😀 Ale logické mi připadá začínat u testování na přímo u menšího množství, než je celý žloutek.

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k Precti si to na minule strance dole, at se neopakuju😉

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, tak já to chápu tak, že první tři dny sníš postupně jeden až tři žloutky Ty, pak čtvrtý až sedmý den bílky a když nebude reakce, dáš malému osmý den čtvrtku žloutku a pět dní budeš navyšovat - devátý den zase čtvrtku třeba, pak půlku, pak třičtvrtě, poté celý...

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k Jojo, tak si to myslime stejne😉 Vajicko jsem nemela 4 mesice, tak si ted fakt pochutnavam😀

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, to věřím 🙂 Já když přestala kojit, tak obyčejné máslo byla pro mě mana nebeská 😀 Ale zase musím říct, že kromě jogurtů a toho másla a velmi velmi zřídka kousku tvrdého sýra mi nic mléčného nechybí a už se k tomu tudíž nehodlám vracet 🙂

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k Jo, to mas pravdu, taky jsem si uz odvykla. Ani cokolada mi nechybi😀 Ale to maslo, dobry syr a jogurt jo. I kdyz si ale rikam, ze az prestanu kojit, tak nebudu vedet, cim se nacpat driv, kdyz uz na to nemam ani chut😀

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, já ve zdravé výživě narazila i na čokoládu bez mléka, ale zase kakao je taky alergen, takže při HA dietě stejně nepoužitelné.

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k my jsme doma teda dost na sladke, jako buchty, nakypy a tak... a nikdo mi neveri, ze pecu bez mlika, vajec a kakaa😀 a hrozne se divi, ze to vypada a chutna stejne, jako ty jejich s mlikem, vejcem a kakaem😀 Ale kdyby malymu to vajicko nedelao problem, tak by to byla zas trochu uleva😉

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, určitě to jde v pohodě, i když my sladké moc nemusím (mm jo, ale byl by jak koule 🙂), my vejce nemuseli vysazovat, i když jsem je taky omezila, když jsem zjistila, že se dají v některých jídlech (hlavně v tom pečení) jednoduše nahradit. I finančně to vychází líp 🙂

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k No prave, urcite je budu nahrazovat dal a radsi si pak dam jinou dobrutku😉 My sladke muzem, manzu nevykrmi snad nikdo (ani maminka ani ja, proste ma dobre spalovani) a ja jsem pri te silene diete a kojeni zhubla uz 6kg pod vahu pred tehu, takze si dopravam aspon takhle, i kdyz s obyc.cukrem to taky neprehanime😉, snazim se cukr i bilou mouku nahrazovat, co to jde...

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, koukala jsem do fotoblogu a manžela fakt asi nevykrmíš 😀
Jojo, taky nahrazuju bílou mouku a cukr, pšeničná mouka resp. pšenice má nejagresivnější lepek, já raději používám špaldovou, míchám s rýžovou, pohankovou... No a cukr jedině hnědý, řepný nerafinovaný, ale ještě raději třtinový.

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k Musim jit, razime vybirat lino. Uzij si ty lazne a moc neteskni😉 Ahoj.

tygrous
7. aug 2010

@luthien.k Jojo, ty mouky se mi uz ani nevejdou do police ve spajzu, mam rada, kdyz mam doma vyber a nemusim behat furt do obchodu😀
Tak pa.

luthien.k
7. aug 2010

@tygrous, ahoj! Jestli můžu doporučit lino, tak skvělé je Marmoleum nebo podobné, je to přírodní, antialergický, příjemný porvch, který se dá vybrat v mnoha barvách, lepený i jako plovoučka... (jsem jak kdybych to prodávala 😀).

kam.zyk
7. aug 2010

Tak jsem pekla včera borůvkovej koláček bez vajec, bez bílé mouky a samozřejmě bez BKM. A musím vám všem hned napsat recept, protože to bylo ňam:

9 dkg Alsanu (margarín bez BKM, mají v Zdravé výživě) - lze nahradit máslem ghí (=máslo bez BKM, kupuju ho z netu, ale je to drahota...Takže větš.dávám Alsan - a když dojde a nemám cestu (dalekou) do ČB do zdravé výživy, tak sádlo)
9 dkg třtinového cukru
1/4 l "mléka" (lze Oves milk nebo Kokos milk nebo Reis drink-pro maminky Reis drink s extra Ca, mají v DM)
4 vrchovaté lžíce Gustinu (kukuř.škrob)
25 dkg špaldové nebo ovesné nebo žitné mouky
15 dkg kukuřičné mouky (popř.rýžové, ale když použijete kukuřičnou, docílíte žlutosti těsta jak kdyby to bylo z vajec)

Příprava: margarín (popř.sádlo) + cukr + škrob vymícháme do pěny. Navážíme mouky a do ní dáme špetku soli, načež smícháme s pěnou. Pak vlijeme "mléko" a celé to důkladně promícháme a nalijeme na plech vyložený peč.papírem. Navrch naklademe borůvky, popř.jiné ovoce, které nám přijde pod ruku a nemáme na něj alergii (můžeme použít i třeba kleveru švestkovou, povidla, zavařené třešně, prostě co dům dá 🙂 )

@tygrous -ono do MM přejde potravina až cca za 20h poté, co ty jí sníš - takže až tak zhruba teď tu bílkovinu vajíčka dostane malej. Jinak, chválím vás, ženské, pochopily jste to naprosto správně, tu mojí instruktáž s vejcem - takže přesně jak píše luthien dnes v 13:20, že to pochopila, tak přesně tak je to myšleno 🙂

luthien.k
7. aug 2010

Já sádlo použila třeba i na drobenku na koláč a chutnalo mi to víc než s máslem 🙂 @kam.zyk, a není tam nic, co by pomohlo těstu "naběhnout"? Jak se díváš na kypřící prášek "bio", tj. ve složení vinný kámen, jedlá soda, kukuřičný škrob?

Mně moc chutnala buchta, kterou jsem pekla z tohoto těsta (upraveného pro lití na plech): http://www.varimezdrave.cz/velikonocni-kvaskovy...
Nakydala na to švestková povidla, posypala drobenkou ze sádla a prostě paráda 🙂 Jen dělat ten kvásek je poněkud pracnější...

kam.zyk
7. aug 2010

Kypřící prášek bio, o kterém píšeš, jsem neznala, ale to složení je super, takže ho taky zařadím do repertoáru 🙂 ona by stačila samotná soda, ale takhle s vinným kamenem to bude ještě o trochu účinnější. No a já padám sestavovat horoskop pro jednu klientku, ať si zas vydělám nějaký prašule, děti usly, tak budu mít na to klid 🙂

luthien.k
7. aug 2010

@kam.zyk, mají ho i tady, kde, pokud vím, taky nakupuješ 🙂
http://www.zdravanota.com/kyprici-prasek-do-pec...

kam.zyk
7. aug 2010

Odtud budu objednávat, takže díky za info!!! 🙂

erikasadek
7. aug 2010

@luthien.k ahojte 🙂 ja pouzivam suseny psenicny kvasok iba; ako drozdie susene nic pracne 😉 ale chut a kvalita sa neda porovanta teraz ked ochutnam nieco na baze drozdia tak mi to uz nechutna 😀

luthien.k
7. aug 2010

@erikasadek ahoooj! Však já vím, že máte ve Fr. ten sušený kvásek, ale to prostě u nás není k sehnání 😒

erikasadek
7. aug 2010

@luthien.k toje skoda chces poslat?? 🙂

luthien.k
7. aug 2010

@erikasadek, docela ráda bych to vyzkoušela, ale moc teď nepeču. Kdybych to chtěla zkusit, tak se ozvu, jsi moc hodná, děkuju 😉

bianka234
9. aug 2010

@luthien.k ja som objavila ražný kvások od fi.provita, je to bio, len som ho ešte neskúšala. Ale podla návodu je to určite lahšie akoi domáci kvások, vygoogli si to

tygrous
10. aug 2010

@kam.zyk Ahojky, tak testuju to vajicko podle tvych rad a rekla bych, ze zloutek pres MM asi v pohode, 3.den vecer mu sice vyskocily drobne pupinky v miste drivejsiho ekzemu, ale rano tam uz nebyly a pak cely 4.den taky nic. Stolice 1xdenne normalni, jen ten 3.den byla ridsi a vcera nebyla vubec a dnes zas uplne normalni. Vcera jsem mela 1/2 bilku, dnes dopol. cely bilek a dnes rano mel zas ty stejne pupinky jako v nedeli, ale po 2 hod jsou temer pryc... no uvidime, co se bude dit dalsi dny, ted asi jeste nema smysl delat zavery, musim pockat, jestli se ty pupinky budou zhorsovat nebo se uz treba vubec neobjevi...vid?😉

kam.zyk
10. aug 2010

@tygrous takže žloutek vypadá dobře 🙂 bílek - ještě testuj. Je to nesrovnatelně silnější alergen oproti žloutku, a navíc, mít otestovaný bílek je dost důležité vzhledem k budoucímu očkování MMR, které je v souč.Priorixem - a ten je pomnožen na kuř.embryích, takže alergici na vejce (záleží ale také na síle alergie a typu) musí mít jinou očk.látku (Trivivac). Tak pěkně testuj testuj, zkoumej 🙂

pusa
11. aug 2010

Holky potrebovala by som poradiť, ako a čím najlepšie otestovať či ešte syn reaguje na BKM?
On v podstate ešte mlieko ako také, jogurt alebo syr nemal.
Pije teraz ešte do konca septembra Neocate, a máme otestovať BKM.
Ako na to ? aby som mu neublížila?