Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
1. jún 2012

@natalia3 to je pěkné a je to tak naštěstí u většiny dětí 🙂 Tak si to užívejte 🙂 I když co se týče konzumace BKM u alergika, co měl ABKM, tak se nedoporučuje to přehánět, ale udržovat spíše šetřící režim, cca 3 mléčné porce týdně.

luthien.k
1. jún 2012

@olusenka no jo, klasický přístup, nepřekvapuje mě to.

natalia3
1. jún 2012

Ahojky, s maly jsem byla primo v klinice, ktera je jenom pro alergiky a tam mi rekli, ze prvni mesice mam zacit jak u miminka s prikrmy a pozdeji muze uz normalne kazdy den mlecne vyrobky. Maly zkousi vsechno,ale mleko, jako takove mu nechutna....cauky. Bohuzel nam ted zjistily alergii na liskove orisky a ta je pry na cely zivot - takze zase velke zklamani....no jo, deticky jsou i starosti....ale hlavne hodne radosti

luthien.k
1. jún 2012

@natalia3 je to věc názoru, já mám ten, že obecně se to nemá s ničím přehánět a nic se nemá konzumovat denně, už vůbec ne to, co je potenciální silný alergen (aneb mysleme i na děti našich dětí - co se nadužívá, na to jsou nejčastěji alergie, proto u nás mléko, vejce, pšenice...). Takže já jsem určitě pro to vše s mírou a ne mléčné každý den.

blavacka
1. jún 2012

ahojte, moja mala ma od malicka podozrenie na alergiu na BKM, robili nam ale viac krat krvne testy a vsetko vyslo negativne... tak nam gastroenterologicka odporucila hospitalizaciu a zatazovy test na laktozu aj BKM.
Absolvovali ste niekedy nieco podobne s vasim babatkom? Ak ano čo mam cakat? Dakujem za vsetky odpovede.

inka070707
2. jún 2012

@blavacka synovi zistili alergiu na bkm a aj na ine potraviny, zistili mu to ale z krvi, zatazovy test neabsolvoval... Ale dalsie kocky tu z fora ti isto povedia 😉 kam chodis na gastro?

luthien.k
2. jún 2012

@blavacka a jaké má potíže?

blavacka
2. jún 2012

@luthien.k
@inka070707
chodili sme u doktorke Bizikovej do Podunajskych Biskupic, ale nebola som s nou spokojna, tak menime.
Mala mala v 8.dnoch od narodenia hnacky a krvave nitky v stolici, z krvi sa nic nepotvrdilo, ale pre istotu ju nasadili na Nutrilon Allergy Care a nemohli sme do roka ziadne mliecne vyrobky. Potom jej v roku spravila Bizikova znovu testy, ale vtedy ked nejedla este ziadne mliecne vyrobky, tak vysli negativne. Tak povedala, ze nech skusime davat jogurty a ine mliecne vyrobky a prejdeme na Nutrilon HA. Tak sme presli a po 3 dnoch bola mala v dost zlom stave, mala hnacky, vracala, po vypity 300ml rano a vecer mliecka mala 4 hodinove zachvaty sucheho kasla, bola komplet cela zahlienena.Tak som volala gastroenterologicke ze mame problem a ze nech jej
spravi teraz testy ked je v takom stave. A s prepacenim ma poslala do r..i, ze ona ich moze robit len raz za pol roka inak jej to poistovna nepreplati a ze nech si ich dam spravit na alergologii, alebo na vlastne triko na gastre na KRamaroch. Tak som si povedala, ze takuto doktorku nepotrebujem, co ked ma dieta problem, tak ma posle kade lahsie, aby sa zbavila zodpovednosti. Tak som malej vysadila mliecne vyrobky a dala jej naspat ALlergy Care a do 3 dni jej nic nebolo, hnacky prestali a zahlienenie sa stratilo aj suchy kasel. Tak sme sa objednali na alergologiu, tam na povedali, ze jej mam nechat mlieko ale pridavat co najviac mliecnych vyrobkov, co u nas znamenalo jeden smotanovy jogurt denne a rano rozok so syrykom viac mi nezjedla.Samozrejme aj tam vysli krvne testy negativne. doktorka mi povedala, ze ona ked je take minimalne mnozstvo mliec. vyrobkov a este aj to mlieko jej to blokuje, tak tam nemusi vyjst nic. Tak som sa pytala, ze ako vlastne zistim, co je malej, tak mi povedala, nech absolvujeme zatazovy test na laktozu a BKM v nemocnici. LEbo take male deticky musia byt hospitalizovane keby nahodou zacala moc hnackovat alebo vracat, zevraj to trv a tri dni kedy jej postupne budu zavadzat mlieko a uvidi sa a potom podla toho v akom stave bude, tak nas prepustia domov ☹
Sme objednane na tento utorok do nemocnice na Kramaroch a desim sa co tam pride, nakolko neviem do coho idem.Ale inak to asi nezistime...

luthien.k
2. jún 2012

@blavacka upřímně - na nějaké hospitalizace bych se já osobně vykašlala. Sama jsi viděla, že na BKM reaguje - co víc chtít? Bez mléka se dá žít a úplně v pohodě. Pokud jde o alergii na BKM (což já si myslím), tak dalšího půl roku držet dietu, pak lze velmi opatrně zjistit reakci i v domácích podmínkách. Nebo klidně i rok, tím se nic nezkazí. Do pěti let je z toho venku tak jako tak.

blavacka
2. jún 2012

@luthien.k a do vtedy jej mam stale davat ten Nutrilon Allergy Care, alebo jej vobec nemam davat mlieko?
Lebo to si neviem predstavit, nakolko mi rano a vecer pije 300ml mlieka.

inka070707
2. jún 2012

@blavacka to som prekvapena, lebo aj my chodime k mudr. Bizikovej a ja som zatial spokojna, aj na nete som zatial len priaznive reakcie citala... Ja chodim v podunajskych s malym aj k alergologicke mudr. Kayserovej, oni su blizko seba co mi vyhovuje a ked mu brali krv tak nie obe, ale len jedna brala, co bolo fajn. My budeme mat do dvoch tyzdnov vysledky, tak som zvedava co vyjde. Vysetrovat budu potravinove aj inhalacne alergi, kontrola po polroku, tak asi ozaj len dvakrat do roka mozu brat krv. To nase zdravotnictvo 😒

Ako si sa teda rozhodla s tou hospitalizaciou? Aka je ta gastracka na kramaroch, spokojna si? Drzim prsty, nech vam to dobre dopadne 😉

blavacka
2. jún 2012

@inka070707 no bohuzial toto je nase zdravotnictvo, keby sa to tykalo mna tak kaslem na to...
Ale ked je mala v zlom stave a jej doktorka ma posle do prdele, tak to je trochu moc... 😠
teraz chodim k doktorke Nemcsicsovej ta je v sukromnom gastroenterologickom centre a ta mi doporucila ten zatazovy test a jedine kde ho robia takym malym detickam je na Kramaroch.
Na jednej strane by som tam najradsej nesla zase ju trapit, ale na druhej strane by som uz konecne chcela vedeit co jej vlastne je, lebo ma 15 mesiacov zachvilu a kazde tri mesiace ju pichaju anikto vlastne nic nezistil..
A potrebujeme vzdy nejake podklady koli reviznemu lekarovi, lebo od jedneho roka mlieko musi byt schvalene reviznym lekarom a ten nam da schavalenie vzdy len na 3 mesiace nakolko nemame stale nic potvrdene.
Vyskusam to gastro na 3 dni a ked ani tam nic nezistia, tak ju uz nebudem vlacit po doktoroch, dam jej tu mliecnu dietu ako mi radial luthien.k a budem cakat kedy sa to zlepsi ☹

luthien.k
2. jún 2012

@blavacka pokud si můžeš dovolit Alergy care bez předpisu, tak samozřejmě, to je totiž pro mě jediný důvod, proč mít lékařem diagnostikovanou alergii na BKM - kvůli předpisu na mléko. Samozřejmě je třeba, aby malý alergik byl sledován na alergologii i z toho důvodu, že alergie se časem vyvíjejí a mohou naskočit v pozdějším věku alergie inhalační a je třeba to mít podchycené (ty se diagnostikují o dost lépe, než ty potravinové). Ale zátěžový test neřekne nic navíc, než co zjistíš i sama. Pokud by byl problém jen s laktózou, nebude zahleněná a nebude mít kašel - to jsou příznaky alergie na BKM. A navíc nebude tolerovat Nutrilon alergy care, který laktózu obsahuje. Takže podle mého mínění má alergii na BKM a to se spraví časem 🙂

bocianka123
2. jún 2012

prepáčte, ale zaujal má tento príspevok, tak reagujem:
@blavacka - môjmu mladšiemu synovi robili tento záťažový test na BKM práve na kramároch ked mal 2 mesiace a zvládol to. Tie 3 dni tam musíte byť jednak ak by sa vyskytli nejaké problémy zdravotné a jednak aj kvôli poisťovni.
Ale k veci - nie je to nič strašné, ráno zoberú malej nalačno krv, potom ešte 2x po nejakej dobre, už si to presne nepamätám. Medzitým jej dajú nejaký roztok s BKM - aspoň môjmu synovi ho vtedy dali. A vlastne z tej krvi zisťujú tú reakciu a prípadnú alergiu na BKM. Ale ako čítam tvoje príspevky - tak tvoja malá má zrejme naozaj problém, kedže má dosť silné reakcie na kravské mlieko - teda jogurty. A s dr. bizikovou si ma prekvapila, my sme u nej boli na kontrole, dokonca niekoľko krát hospitalizovaní v biskupiciach , takže aj služby s ňou sme zažili a nemali sme vážnejší problém s komunikáciou.
Tak sa držte, nech to všetko zvládnete a hlavne nech sa pohnete z miesta 😉

inka070707
2. jún 2012

@blavacka my to sice potvrdene mame, ale tiez nam to schvaluju len na tri mesiace ... Keby si potrebovala, viem ti posunut nutrilon allergy care, mam schvalenych niekolko baleni, ale nevyberiem vsetky za tie tri mesiace.

blavacka
2. jún 2012

@inka070707 to by bolo super, by som zobrala, lebo neviem co bude o dalsie 3 mesiace.

blavacka
2. jún 2012

@bocianka123 dakujem za prispevok, som aspon trosku kludnejsia 🙂 Bala som sa co tam s nou budu robit a lepsie je tam ist s malym babatkom, ktore si na nic nepamata ako s rocnou, ktora sa uz vsetkemu brani a boji sa doktorov ☹
Este som sa chcela spytat ako to tam bolo so stravov aj pre dieta aj pre dospelych. Dalo sa vybehnut s malou mimo oddelenia napr. do bufetu alebo si objednat nemocnicnu stravu alebo si treba priniest vlastne jedlo?

inka070707
2. jún 2012

@blavacka ok, mozme to poriesit cez ip, tri balenia by som ti vedela posunut, okolo 7 evry tusim stoji jedno, mam akurat na ne recept, tak sa mozme dohodnut na buduci tyzden... mala je len na nutrilone? Ako dlho vam vydrzi jedno balenie?

blavacka
2. jún 2012

@inka070707 ok, ale my sme buduci tyzden v nemocnici, tak ked sa vratime, tak sa mozeme stretnut...
mala mi pije rano a vecer 266ml nutrilonu. Takze jedno balenie nam vydrzi cca 6 dni.

bocianka123
3. jún 2012

@blavacka rada poradím. A so stravou - dieťa dostane ich nemocničnú aj mlieko, a do bufetu s malou - treba sa dohodnúť so sestričkami, a strava pre dospelých - môžeš si zaplatiť, ale na tie 3 dni si myslím, že nemusíš a ani sa to neoplatí. to sa dá vydržať. Ved je tam bufet a prípadne ti niečo z domu donesú. A hlavne tekutiny si zober pre vás obe.

katka37
3. jún 2012

holky , prosím vás , napište mi tady příznaky alergie na bílkovinu mléka , děkuji a jaký je rozdíl alergie na laktozu?děkuji

lojzina
3. jún 2012

@katka37 ahoj...dobre jsou stranky www.proalergiky.cz
priznaky,tak co vim-zahleneni,ekzem,koliky,zvraceni,s laktozou si netroufam poradit

katka37
3. jún 2012

@lojzina děkuju 🙂

misicka455
3. jún 2012

@katka37 naše příznaky zvracení, koliky, krev ve stolici- na kravskou bílkovinu

luthien.k
4. jún 2012

@katka37 ABKM - trávicí potíže (může být obtížné polykání, ublinkávání až zvracení, bolesti břicha - koliky, nadýmání, průjem, hleny nebo krev ve stolici, vyjimečně i zácpa), kožní (atopický ekzém, otoky, kopřivka) nebo dýchací (dušnost, zahlenění, kašel, častá nemocnost) a další (špatné přibírání, nedostatek železa nebo chudokrevnost, neklid, větší plačtivost...). Příznaky se mohou kombinovat, ale může to být i hodně nespecifické, například hůře přibívající chudokrevné dítě.

Intolerance laktózy (nejde o alergii) - pouze a jen trávicí potíže - nadýmání, plynatost, průjem do dvou hodin po požití laktózy, výjimečně zvracení.

nikuskabee
4. jún 2012

chcela by som sa spýtať, vie mi niekto poradiť čo mám dať 20 mesačnému synovi na maškrtenie,desiatu,alebo olovrant ak nesmie kakao,mlieko,vajce,jablko, ani jahody, skúšali sme brumíka,ale už ani toho nemôže, je niečo také v DM, teraz akurát tak jojo medvedíkov,ale neviem,nemôže predsa stále to.Ďakujem Jaj a máte niekto skúsenosť s slovakia tyčinky zemiakové neslané,ďakujem

tymothy
4. jún 2012

@nikuskabee Co třeba jiné druhy ovoce? (Banán, broskve,hroznové víno,...). Potom třeba chléb s margarínem a zeleninou, občas kvalitní šunku,...Myslím, že když pohledáš v receptech na netu, určitě najdeš i recept na nějakou dobrou buchtu nebo sušenky. Jojo medvídkama bych ho opravdu nepřecpávala. 😉

nikuskabee
4. jún 2012

@tymothy tak chlieb je u nás aj niekedy 2-3x denne,miluje ho,ovocie dávam,jojo ho neprecpávam len ked ideme niekde a dám na návšteve dieťaťu niečo tak jasné,že jemu musím niečo iné,tak sa drží statočne,vôbec som ho neučila na sladké,len iné deti majú,tak pozerá,to je najhoršie,tak chcem niečo čo môže

kaselka
4. jún 2012

@nikuskabee Ahoj, ak má alergiu na ABKM tak skús z DM-ky keksíky Dinkel (špaldové - starý druh pšenice) Kekse, Hafer (ovsené) Kekse sú bez mlieka, vajec z celozrnných múk a chutia fakt dobre. Potom Bio sušienky špaldové Dobré časy od Createc msc s.r.o. a Hame začalo robiť detské cereálie medové kolieska a banánové hviezdičky tiež sú fajn. Dajú sa samozrejme upiecť aj rôzne domáce koláčiky 😉 . A tým, že nemôže maškrtiť tak veľa, ako možno iné deti by som sa netrápila. Myslím, že v tomto veku je to pre dieťa skôr pozitívum ako niečo negatívne. U nás občas okolie tiež reaguje, že chúďa malé a pod. ... Ja si to nevšímam a neriešim to. Známi nosia miesto sladkostí ovocie a to malá priam miluje (teda to, čo môže) Skôr sa niekedy divím, čo všetko rodičia dávajú tak malým deťom jesť a potom sa čudujú, že už ako malé majú priam závislosť na sladké a do budúcnosti tým pádom väčšie riziko rôznych zdravotných problémov o obezite nehovoriac....

verbalinka
4. jún 2012

@nikuskabee ahoj, zkus produkty z biopekarnazemanka.cz - mají moooc dobré různé keksíky, sušenky apod.
http://eshop.biopekarnazemanka.cz/Jablecne-bio-... tyhle jsou bez vajec, mléka a opravdu úžasně chutné. Snědli jsme je se synem na posezení 😉