Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

adricc
22. nov 2009

ahoj no me to doktorka zakazala asi proto ze zatim nevi presne na co je alergickej netestovali ho v lednu jdeme na kontrolu tak si myslim ze mi treba rekne abych zase jedla vejce a uvidime teda aspon doufam mamka ma pekarnu to je dobrej napad tak jeste sehnat recepty a muzu pect 😉 je pravda co jsem to vysadila to mliko atd.tak to adamek nemel jen v tejdnu jsem mela orisky a behem 5hodin hned prujem a hleny ale krev ne

erikasadek
22. nov 2009

tak vyhod so stravy vsetko, alergicke, zatial tak ako to robime my, ked , davame len umele mlieko , deti , sa nedostanu s tymito potravinami do styku pri umelom mlieku. 😉

adricc, recepty ti dam, ja mojemu robim panettone, pre celu rodinu bez toho a, by si nieklto vsimol ze je , bez vajec, na miesto ide vajahit... to si kupis kahko.. 😉 u nas na slovensku alebo v cechach, ja si to tu dovazam... 😉
alebo na miesto mlieka, das len vodu, alebo, mandlove, alebo ine, mliecko.

uvidis , bud eto super.. 😉

adricc
23. nov 2009

ahoj moc dekuju budu to muset sehnat

luthien.k
24. nov 2009

adricc, já bych tedy byla opatrná i na to mandlové a oříškové mléko, protože já sama jsem na mandle a oříšky alergická a když jsi psala o tom průjmu po oříškách 😕 Raději to rýžové, na rýži u nás moc alergiků myslím není.

erikasadek, ve Vajahitu je sušená syrovátka, sojová mouka a sojový lecitin - to myslím při alergii na BKM není také zrovna ono, co myslíš??? Mně jako náhradu jednoho vejce radila jedna zkušená maminka se silnou atopií (vlastní i svého dítěte) nahrazovat do pečení apod. jedno vejce jednou lžící kukuřičného škrobu a pro barvu jako "od vajíček" dát řepkový olej.

lusana
24. nov 2009

náhrada vajec zemiekový škrob solamyl
náhrada mlieka, buď ryžové alebo ovsené, to používame my

luthien.k
24. nov 2009

S tím škrobem za vejce je to asi jedno, jestli kukuřičný nebo bramborový, ne?

adricc
24. nov 2009

dekuju moc zejtra si aspon koupim to mliko snad to bude k piti 😀 takze treba kdyz budu delat babovku jsou tam 3 vejce tak tak dam 3lzice toho skrobu pochopila jsem to dobre dnes jsme byi u doktorky i pribralo za tech 14dni co jsem zacala drzet tu dietu tak mozna proto nepribiral

pavlinasp
24. nov 2009

Anička 164 - jestli trpíte na prdíky, doporučuji Probiotické kapky, dodají střevům správné hodné bakterie a pak je to všechno lepší 🙂))

luthien.k
24. nov 2009

adricc, správně jsi to pochopila. Jen se budeš muset asi obejít bez sněhu 😉

adricc
24. nov 2009

no to me vubec nevadi 😀 jen mam radost ze aspon si muzu dat neco sladkyho zejtra ji upecu misto mlika dam vodu tak parada aspon to 😉 diky

erikasadek
24. nov 2009

luthen, ahoj u nas to nevadilo , malo to male hodnoty a nereagoval.. syrovtak,a je ine ako mlieko.. a naozaj ziadna reakcia;.
a soju, on od 7 mesiacov papal sojovy jogurt. 😉 az do teraz.. 😀 takz ev pohode.. 😉

luthien.k
24. nov 2009

erikasadek, tak to se máte, u nás bohužel sója vadí mně 😒 Zjistila jsem to, když jsem se v rámci bezmléčné diety napila sójového mléka a okamžitě mě pálila celá pusa... Takže jsem vysadila i vše sójové.

erikasadek
24. nov 2009

a moj azlat tak to mi je luto a co tak mandlove , alebo s lieskovych orieskov, alebo s inych j ati uz ani neviem co vsetko je.. 😀 tu je toho vela;. 😉

luthien.k
25. nov 2009

Jojo, je dobře, že těch alternativ je víc, protože jak jsem psala výše, jsem alergická i na oříšky a mandle (prakticky na všechny ořechy a bohužel tak skoro na všechno ovoce, které u nás roste - moc dobrý genetický základ jsem malému asi nedala 🙄 ).
Takže z těch těkutých náhrad jedině rýžové a ovesné mléko a pak sušená instatní: ovesné, pohankové, kukuřičné, kokosové a opět rýžové.

erikasadek
25. nov 2009

no tak to mas naozaj smolu.. 🙄 😅

no , aspon z esu tie nahrady. 😉

z_uzanna
28. nov 2009

Ahojte vsetci, som tu prvykrat a snad mi pomozete...mam 2mesacneho synceka a mam s nim od narodenia problemy s jedenim. Kojila som ho 7 tyzdnov, ale bolo to hrozne - stale strasne plakal (aj 3dni vkuse, bez spanku - vtedy mu zistili pseudomonasa v moci, aj v konecniku a zapal pluc, tak sme boli na detskom 8 dni a malo to byt v poriadku).Presli sme na um Bebu HA,ale plakal este viac, tak nam doktorka odporucila Bebu sensitive, chvilu sa mizdalo, ze je vsetko ok, ale opat sme tam kde sme boli a placeme aj 24 hodin vkuse a potom od vycerpania zaspime na max. 2 hodinky. Velky problem mame aj s kakanim - vobec sa bez rekt. rurky nevykaka a aj s nou to trva aj pol hodinu, pocas ktorej ma strasne krce. Skusali sme aj Nutrilon Comfort, ale nepomohlo...Teraz nam doktorka poradila (bez vysetrenia) Alfare mlieko, ale maly ho odmieta pit, som uplne zufala, neviem, ci mu mam to mlieko davat aj napriek odmietaniu, alebo co mam robit...poradte mi prosim, velmi sa trapime.

adricc
28. nov 2009

zuzan je mite lito ale mozna poradi jiny holky ja moc rad na tohle nemam jen ze adamek ma taky alergii na bkm ale kojim tak mam dietu a dnes opet mel hleny ve stolici tak fakt uz nevim co jist jen kdyby nepribiral tak musime nejaky specialni mliko na recept a co u to zkusit dat po lzickach no bez tak si to zkousela moc te lituju takovy trapeni

erikasadek
28. nov 2009

zuzana, no nieco podobne sme mali aj my na zaciatku; a podla priznakov , vyzera to bt na, koliky.. 😉
a na reflux. 😉
takz eskus zmenit lekarku. 😉
a est ejedna vec.. neviem kde si ale skus navstivit, osteopata.. dokaze zazraky, u niektorych pripadov to moze byt , od porodu neaka kost a lebo, ina vec tlaci a dieta ma stale bolesti.

nevyzera to byt vobec na alergiu ale skor na jeden s tych prvych veci co i pisem. 😉

senja
2. dec 2009

Ahoj zeny, malemu se nekolikrat objevily kapky krve ve stolici (za necelych 5 mesicu asi 3x), lekarka nam na to rekla, ze jde nejspis o alergii na biklovinu kravskeho mleka a zakazala mne jist mlecne vyrobky (plne kojim). Driv jsem je jedla hodne (nepila jsem akorat obyc mleko). Tyden drzim dietu a zacina mi ubyvat mleka, ze musim dokrmovat maleho Nutrilonem. No a to mne stve. Bojim se, abych o to materske mleko neprisla uplne a maly neskoncil jen na tom blbym Nutrilonu 😔 Jak to nesnaseni kravskeho mleka je zavazne? Protoze manzel mi trvrdi, at se na to vybodnu a jim mlecne vyrobky dal, abych o mleko neprisla.

Jinak za tyden jsme objednani na gastroenterologii, ze pry tam maleho prosetri. Nevite co by mu tam mohli delat?

luthien.k
3. dec 2009

Sejna, nezdá se mi, že bys kvůli nemléčné dietě měla přijít o mléko, já jí držím už čtyři měsíce a nic takového nepozoruju... A jak ho nahrazuješ? Je to velmi důležité i poté kvalitně jíst, zkus se podívat na: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak závažné to může být dost, ke krvi ve stolici se mohou přidat průjmy a hlavně se může kdykoli objevit atopický ekzém.
S tím gastrem neporadím... Nám odebírala už ve 4m doktorka krev a nechala dělat vyšetření na alergie.

erikasadek
3. dec 2009

senja, neexistuje aby si prisla o mlieko , kvoli nejedeniu mliecnych vyrobkov.. toby nemali mnohe zeny kde nie j emlieko na svete.;
prepac.; ale tak ostro pisem.. al eje to tak.. proste to nie j e, nejedenim mlieka urcite nie je.. 😉

adricc
3. dec 2009

ahoj holky,luthien to si me trochu ted zarazila stim ekzemem jako ze kdyz se to nedodrzuje tak by mohl zacit mit i ekzem stoho mam uplnou hruzu ty deti musi strasne trpet ja se teda snazim to dodrzet ale treba susenku si dam to asi budu muset skoncit i stema susenkama ☹ jinak se vtom celkem placam co se tyce toho jidla vubec nevi co si varit a mi jdeme k doktorce primo k ty gastroe.....v lednu a budeme resit prikrmy jak se vlastne pak pokracuje stema detma a nam ani ty testy zatim nedelali

brodimar
4. dec 2009

Všechny zdravím,chtěla bych se zeptat ohledne alergie na BKM.Mám 8 měs.dceru.od začátku dávám Sunar na noc,bez problémů jinak kolím.Teď se u nás objevil AE,já ho měla jako malá taky.Byli jsme na kožním,madr. nám dala masticku dělanou v lékárně,ktetá super zabrala až na obličej,na bradě a tvářích.Tak nevím,jestli je to ze slin,které si neustále roztírá po tvářích nebo by se mohla až teď objevit alergie na BKN??stolice v pořádku,prospívá předpisově,klidná.Už jsem dávala i rohlík a chleba s lučinou,gerve.Objeví se alergie hned nebo až v průběhu několika měsíců?Děkuji za názor 🙂

senja
4. dec 2009

Atopicky ekzem muze byt zpusobeny alergii na mlecny cukr - laktozu, nikoliv na mlecnou bilkovinu.

Mleka mam min, protoze driv jsem zila temer jen o mlecnych vyrobcich, jelikoz maly je alergik, takze u nas neexistuje nic, co by obsahovalo vejce, cervene a oranzove ovoce a zelenina, kureci a veprove maso a uzeniny. Kdyz k tomu pridate vsechny mlecne vyrobky, moc vam toho nezustane.

erikasadek, Pak je zvlastni, ze nase mudra mi to vcelku potvrdila, ze kvuli te drasticke diete mohu o mliko prichazet. Nerikam, ze uplne o nej prijdu, protoze pritomnost mleka je v prvni rade rizeno hormony, ale jidlo ma na to velky vliv take 😉

erikasadek
4. dec 2009

senja, vies co ja sa necudujem ze ti potvrdila mudra lekarka...

nehnevaj s aosobne si to nevber.. ale su krajiny kde s anikdy nepije mlieko.. a zeny , maju vela mlieka,; zober si, ze jedia, cernosky , kukuricu, mandle a, trstinu, a , kokos, ine, a maju viac mlieka, ako my..
chapes co tym myslim , mnoho zien, kvoli , alergii na mlieko , nepije , a neje mliecne, a maju mlieko a vela, je to otazka stravy a rovnovahy v strave vsetko s ada nahradit.. 😉

drasticka dieta ano, ale nie, dieta kvoli nejedeniu mliecneho a v tom je rozdiel.. 😉

erikasadek
4. dec 2009

nikoliv na mliecnu , bielkovinu????
vidis a ako prva reakcia bol ekzem na tvari, kvoli mliecnej bielkovine;. 😉

neako cudne ti to vysvetlila.. nevadi..
hlavne ze ty vies co budes robit a

ja sa ta nesnazim kritizovat.. 😉 🙂

senja
4. dec 2009

erikasadek, Ano, nikoliv na mlecnou bilkovinu. A co ti na tom prijde divneho?

Nase lekarka mi radila v kontextu meho miminka a moji stravy. Mandle a kokos, no tak z toho bych mela mleka i ja, pokud bych to mohla jist, protoze je snad vseobecne znamo, ze orechy napomahaji zkvalitneni materskeho mleka.

Alergie na bilkovinu kravskeho mleka postihuje predevsim streva a zazivaci ustroje, ne navenek.

Ekzem na tvari je nejspis perioralni dermatida, kterou mivaji miminka s citlivou pokozkou (se sklony k AE) kvuli slinam, ale nemohu to posuzovat, to musi viet kozni nebo alergolozka. Ale podle mne pokud masticka vsude zabrala, jen na tvari ne, pak ty vyrazky by logicky mely mit jiny puvod.

erikasadek
4. dec 2009

senja nemam rovnake informacie potom..
nevadi nechcem sa hadat ale mylis sa.. nebude ti tu davat lekarske spravy.. su vo francuzstine.. takze ais by si nerozumela./.

vela deti, ako prva reakci , primarna , a alergiu , BKM je akzem na tvary, ktory hned zmizne, ak sa vysadi, hned mliecne..

nemame rivnake informacie.. nevadi..

kazde dieta reaguje ina, na alergiu BKM sa reaguje mnohorodo.. 😉
ni ekazde dieta , reaguje , kakanim, ale , viditelne na pokozke, alebo inak. je asi 20 roznych reakcii.. 😉

luthien.k
4. dec 2009

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/aler...

Tak já bych teda řekla, že alergie na BKM se projevuje atopickým ekzémem...

Senja, jinak je asi možné, že přicházíš o mléko, ale díky celkově asi málo pestré stravě, ne jen že nejíš mléčné výrobky... Opravdu je malý alergický na vepřové? To je dost neobvyklé. Druhů masa Ti ještě zbývá dost. Já kromě mléčných výrobků také nejím žádné ovoce (skoro, pouze snad banán...), protože na něj jsem alergická já a z čerstvé zeleniny toho taky moc nejím, ořechy vůbec žádné - opět moje alergie. Ale podušené, co je od ovoce a zeleniny se může vše, kromě celeru a petržele, ty alergizují i tak.
Brodimar, to fakt nedokážu odpovědět, alergie na BKM by se měla nejspíš projevit po prvním požití BKM (opět čerpám z výše uvedených stránek).

erikasadek
4. dec 2009

preto som si dovolil areagovat pretoze u nas 2 roky , to bola jedina reakcia, na , alergiu na mlieko...teda na mliecne proteiny; ekzem.. 😉

takze asi tak, u nas , ak dieta ma akzem hned lekar ako prvu vec dava detom tie naplaste, na kontrolu ci su alergicke na BKM,a potom idu ine testy akk su negativne nikdy s anecaka, az dieta , straca vahu, kaka krv apodobne;. 😉

teda tak aje moja skusenost odtial..

a moja hlavne, za tie roky. 😉