Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

sasa1983
15. okt 2015

@luba41 tak samozrejme,ze vsetko spomenute je zaradene v jedalnicku. Dotaz bol ciste smerovany na to,ci davat obyc.kravske mlieko,alebo UM. Samotne kalcium je v strukovinach,brokolici najviac (a mlieko).

demo
15. okt 2015

@bielavila v niektorých týchto sušených rastlinných nie sú oravské bielkoviny, len si neviem spomenúť na.značku. v obchode to majú hneď vedľa tých zajicov. Najlepšie sú asi tekute rastlinné mlieka. Ja si naopak inak myslím, že uľahčiť si človek má všetko, čo sa dá. Takže keď k uspavaciemu rituálu patrí pitie z flasky a funguje to, tak neni čo riešiť - iba ak tie bielkoviny.

demo
15. okt 2015

@bielavila sušené mlieka Asp - kokos milk, kukuricny nápoj, pohankovy natural, tieto sú bez kazeinatu

bielavila
15. okt 2015

@demo a kde sa daju kupit? to je znacka to ASP?

katka1981
15. okt 2015

@sasa1983, velmi vela vapnika ma sezam a mak.

sasa1983
15. okt 2015

@katka1981 ano,ale tusim sa tu jedna o mladsie dieta a tam take potraviny nie su v ponuke☺

bielavila
15. okt 2015

@sasa1983 ano ma iba 9 mesiacikov

sasa1983
16. okt 2015

Tak sa mi aj zdalo,tak to asi len tie strukoviny,a zelenina. My mame necelych 11m,nemame potvrdenu alergiu ns BKM,ale nakolko mal hned po narodeni krv v stolici,tak ma taky rezim,po komplet alergologickych testoch (negat) sme zatial na HA 2,mame ist na gastro v novembri,ale mam opatrnu dr,iste nam odporuci este neskusat mliecne,az po 14-15m. A zostat chcem na HA 3 ako dlho to pojde a snad sa dostaneme casom aj k mliecnym veciam s dobrou toleranciou.

katka1981
16. okt 2015

@sasa1983, hm, nevsimla som si, nevadi, za chvilku moze zacat, cas rychlo leti 🙂

katka1981
16. okt 2015

Inak, za skusku by stalo aj tavie mlieko. To ma uplne inu struktru bielkoviny ako krava, koza, ovca. A ma velmi vela pozitiv. Keby ho aj dieta nepilo vo velkom, ale aspon po troske kvoli vitaminom a imunite. Tam z kr. bielkoviny nie je nic. Muz ma silnu intoleranciu kr. bielkoviny a tavie mu velmi ukludni zaludok a creva, ked zje nieco kde je kravske, alebo kozie ci ovcie, okamzite ma silne migreny a hnacky.

pekkka
16. okt 2015

@katka1981 to kupuješ na Slovensku tavie mlieko? od akeho vyrobcu /dodavateľa? V bio potravinach? Ako chuti? a cena? ďakujem

katka1981
16. okt 2015

@pekkka, IP

bzzzz
20. okt 2015

Ahojte mamicky. Nieviete nahodou, do akeho veku moze lekar predpisat mliecko dietatu a ci to moze iba po potvrdeni alergie na BKM testami alebo aj po eliminacno-expozicnom teste. Dakujem.

mimikas
20. okt 2015

@bzzzz moze predpisovat do 3 rokov dietata. Dokumentacia ide na poistovnu s tym ze ta musi schvalit ziadost, ta sa podava kazdych 6 mesiacov. Najlepsie je mat pozitivne testy z krvi, ale ak vam vysiel eliminacny test dobre a lekarka zdorazni ze dieta sa ma po eliminacnej diete ovela lepsie a priznaky ustupili, poistovna ziadost schvali.

bzzzz
20. okt 2015

@mimikas Dakujem. A mam to riesit s alergologickou alebo s obvodnou pediatrickou?

mimikas
20. okt 2015

@bzzzz urcite alergologickou

antares111
18. nov 2015

Maminky, prosím o radu. :( Pokusím se stručně popsat naši situaci. Mám 5 týdnů starého chlapečka, plně kojeného, asi 3,5 týdne zpátky začalo bolení bříška cca do 15 min od kojení, z hodného miminka najednou nespavé a věčně uplakené mimčo. Opravdu nebyla chvilka kdy by neplakal, kromě spaní a jezení. Spolu s bolením se změnila stolice se zhoršující se tendencí, začala být zelená, hlenovitá, jindy úplná voda nebo naopak pěna, týden zpět nitky krve.. Zkoušela jsem hledat na netu informace, co by to mohlo být, protože mi to moc v pořádku nepřišlo. Tak jsem se dostala k abkm. Zkusila jsem tedy vysadit veškeré mléko z jídelníčku – od neděle.. výrazné zlepšení nepřišlo, tak mě napadlo zda by mimčo nemohlo mít intoleranci laktozy, příznaky by také odpovídaly. Koupila jsem tedy nutrilon low lactose, po druhém podání malému zrudla oblast okolo očí, nosu, uši a zejména brada, kde mu z pusinky mléko taky vyteklo a opuchlé oční víčka a v těch zarudlých místech také drobné pupínky. Již jsem v podávání nutrilonu samozřejmě nepokračovala (dál jsem dodržovala dietu) a normálně dál kojila. Dnes již stolice normální žluté barvy, sice bolení bříška je, ale nástup po kojení je pozdější cca hodinu až hodinu a půl. Což mě přivedlo na myšlenku, že by malý přece jenom měl alergii na bkm. Co myslíte? :nevim: U lékaře jsme byli, abkm vyloučil, protože malý prospívá. Vzal stěry, výsledky budou zítra..Jinak dáváme biogaiu asi 3 týdny.

mimikas
18. nov 2015

@antares111 hmmm, alergia na BKM by to byt mohla, ale fakt sa to viac podoba na intoleranciu laktozz, ale divne ze potom mal taky zlu reakciu. Nepises aky mas jedalnicek, ci si vylucila aj stopy mlieka, ako npr. v margarinoch a pod. ja by som pokracovala v kojeni s tym ze by som sebe nasadila prisnu dietu, ale napr. moj maly aj tak reagoval, az ked dostal Nutrilon alergy care tak sa uplne ukludnil

antares111
18. nov 2015

@mimikas děkuju za reakci 🙂 právě jsem na internetu našla, že se takto projevuje ta intolerance.. vyloučila jsem všechno, tzn, že jsem momentálně na rýži, rýžových produktech, kuřecím masu a ovoci.. ještě mě napadlo nasadit pro změnu ten nutrilon alergy digestive care, ale už se bojím zkoušet, zase na jednu stranu, pokud by se vše zlepšilo, měla bych jistotu

mirreckall
10. dec 2015

ahojte baby, zaujimalo by ma, ci vase deticky navstevuju skolku a ako to mate so stravovaním... chceme dat nasu 3-rocnu dceru do skolky, zatial je pri mne doma s druhou... mame silnu alergiu na bkm.... riaditelka u nas v skolke moc ustretova nie je... bud si ju budem brat pred obedom, alebo bude jest mliecne veci s mojim suhlasom, s cim ja ale absolutne nesuhlasim... tak hladam, zistujem, riesim, uz mam hlavu ako balon...

jumama
10. dec 2015

@mirreckall nasa nema alergie, ale maju v triede deticky, co si nosia svoju stravu. Odovzdaju rano pani kucharkam a oni im to potom daju zohriate... V jedalnicku byvaju vypisane alergeny obsiahnute v danom jedle, podla mna to asi maju povinne vypisat, tak aj podla toho by si sa mohla orientovat a aspon v dni, ked maju mliecne veci a mlieko jej nieco vlastne priniest... viem, ze niektore maminy sa snazia podobne veci uvarit, ako su v jedalnicku, len z pre nich povolenych potravin, aby sa deti necitili ine a "nezavideli" si navzajom....

ladybugk
10. dec 2015

@mirreckall Skus si zavolat na magistrat mesta(neviem z ktoreho si) a opytaj sa na moznost donasky vlastneho jedla do MS (to co spomina jumama) Aby si mohla nosit vlastne jedlo pre dieta potrebujes povolenie z magistratu a tak jej mozes doniest jedlo na cely den (desiata,obed,olovrant) My sme to riesili tiez a takisto nebola velka vola zo strany MS. a veducej jedalne az kym sme vybavili suhlas z magistratu. Podaj ziadost na magistrate (ziadost o donasku vlast stravy z dovodu zistenych alergii+prilozili sme odpurucanie osetrujuceho lekara- alergologa)potom dostanes vyjadrenie (ak mas papier od lekara nie je dovod zamietnut) a taktiez to poslu priamo aj do Skolky - potom ti musia vyjst v ustrety ...

bzzzz
10. dec 2015

@mirreckall Ahoj. My si nosime vlastnu stravu, s tym nemali problem. Akurat problem je ten, ze musim priniest na cely den, lebo sa neda nahlasit na obed a ranajky nie a pod.

oksu
10. dec 2015

@mirreckall ja mam dieta alergika na bkm. Chcem len upozornit, ze treba sa o alergenoch chodit informovat do kuchyne, uz za 3roky som toho viac pozistovala. Napr. U nás robia pomazanky na desiatu z masla klasickeho + ramy, napriek tomu v jedalnom neni napisane pri pomazankach mlieko ako alergen!maly nemoze, tak ma v kuchyni pastiku, maslo a lekvar, to mu striedaju, taktiez mlieko ryzove, to mi prihreju.

oksu
10. dec 2015

@mirreckall potom obed, kucharky vedia odobrat napr.zemiaky skor ako daju maslo a mlieko, nas ma teda vzdy varene, co mu urobia v kuchyni. Rovnako v polievke mame casto pisane mlieko, staci len predtym odoberat ako daju maslo. Aj mäso urobia v z syru, ked je privarok ma len perkelt a chlebom, pozor na knedlu!u nas maju s mliekom, bud donesiem alebo mu z chleba odrezu kvorku a ani nevi ze to neni knedla.

oksu
10. dec 2015

@mirreckall u nas su piatky vzdy sladke, to nosime, bo vo vsetkom je mlieko, rovnako olovrant, my ficime este na vyzivach. Vsetko je o kucharkach, ich ochote, snahe, musia na to myslieť a to im moze vadit, niesu za to zaplatene. Na to ma byt dietna kucharka. Aj u nas sa stalo, ze mu zabudli odobrat a museli rychlo varit nove. Ale niektore jedla mu varia v malom hrnci zvlast. Za 3roky sme sa zohrali. LEN POZOR, NIE VZDY JE V JEDALNOM SPRAVNE OZNACENE, RESP.NIEKEDY ANI NENI OZNACENE MLIEKO!

mirreckall
14. dec 2015

@oksu na tie jedalnicky som zvyknuta 🙂 ja som bezlepkacka a najnovsie tiez aj bezmliecna, vzdy sa radsej pytam, ked sa mi nieco nezda 🙂 a chodite do sukromnej ci statnej skolky?

mirreckall
14. dec 2015

@bzzzz
@ladybugk dakujem za odpovede 🙂 sme z dediny, zriadovatel je obec, pojdem sa spytat na obecny urad. Ja skor hladam nieco, ako pise @oksu aj za cenu, ze budeme dochadzat do mesta. Zatial som moc nepochodila 🙂