Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
4. dec 2009

inak zabudl aosm sa pochvalit , takze vysledky sme mali uz dlhsie , z esm eok, ale az doteraz som odkladala, prijem , mlieka; takze , po skuskach v parizskej nemocnici sme zacali davat , slabe davky mlieka, denne, a zatial to ide bez problemov. takze prvy den 1ml mlieka a kazdy den o jeden 1 ml mlieka , viac.. zatial s adrzi.. 😉

luthien.k
4. dec 2009

erika, alergii má ten menší? Každopádně gratuluju, jen tak dál 😉
Škoda, že se tu u nás nepoužívají taky ty náplasti 😒

erikasadek
4. dec 2009

😉

LUTHEN, ano, len ten drobec ale uz je natom ovela lepsiekao pred rokom.. vtedy to bol brutal..
uz len vajicka nam ostali..
ale aj tak mam dost trapenia..

a vy ? ako , co nove.. 🙂

tie naplaste ano to je skoda, lebo je to bezbolestne, a hlavne , vyborne, aj pre , narodenen deti, nemusis cakat az do urciteho veku.. 😉

leniko
4. dec 2009

ahojte maminy... nemám čas čítať predošlé príspevky. Mám 10 mesačného syna alergického na BKM a potrebovala by som nejaké rady: čím spestriť jedálniček namiesto syrov a jogurtov a akú tortu na 1 narodeniny upečiem??? Za všetky recepty , odkazy na link a podobne vopred ďakujem!!!! 🤐
Namiesto mlieka mu dávame Nutrilon alergy care 2.

luthien.k
4. dec 2009

Erika, tak to je fajn, u nás je to v pohodě, žádné mléko = žádné problémy (s AE). Měl cca do pátého měsíce hleny a krev ve stolici, všechny testy negativní (i tu alergii na BKM budeme mít typu non IgE, máme to jen na základě eliminačně expozičního testu), na nic se nepřišlo a snad to už i naštěstí odeznělo... Na ty náplasti se schválně zeptám doktorky, jestli vzpomenu.

luthien.k
4. dec 2009

Lenika, já zatím jídlo bez BKM pro malého moc neřeším, ale erikasadek určitě poradí 😉 Mám jen pár receptů:

Receptíky pro děti: (od cca 7M)

Borůvkové flameri

2 lžíce instantní kaše (např. rýž.kaše HIPP, atd.atd.), 2 lžíce sladidla (např.glukóza, atd.) 3 lžíce kukuřičné nebo rýžové krupice, 1 rovná lžíce kukuř.škrobu, mléko, které dítě snáší (Rýžové z DM, atd.atd.), borůvková přesnídávka (cca 2 lžíce)

Postup:
K 300 ml mléka přidejte sladidlo, krupici (rýž. či kukuř.) a kukuř.škrob, uvařte hustší kaši. Do ní pak vmíchejte instantní kaši – musí v tom „stát lžíce“. Polovinu kaše odeberte do misky. Do 2.poloviny vmíchejte cca 2 lžíce borůvk.přesnídávky. Pokud kaše příliš zřídne, přidejte ještě instantní kaši. Spojte obě poloviny a nechte v ledničce ztuhnout v nějaké misce. Ztuhlou hmotu vyklopte na talířek a je z toho veselý 2barevný dezert.

LÍVANEČKY:

voda, 1 lžíce Gustinu, 3 ploché lžíce HIPP rýž. kaše, 1 plochá lžíce glukopuru, olivový olej.

Postup:
Všechny suché komponenty smíchat, přidat vodu tak, aby vzniklo hustší těsto - z něj vytvoříme přímo na pánvi vymazané olejem přibližně půl cm vysoké lívanečky. Opečeme z obou stran dozlatova, podáváme třeba s ovocnou přesnídávkou.

RÝŽOVÝ PUDING:
0,4 l rýžového mléka, půlka ovocné přesnídávky, 1 pol. lžíce rýžového sirupu nebo glukózy, 4 vrchovaté lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena), špetička soli

Postup:
V mléce rozmícháme nejdřív ovocnou přesnídávku, pak škrob a rýžový sirup. Můžeme přidat pár zrnek soli. Za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme alespoň 3 minuty, aby byl škrob dobře provařený. Navrch můžeme posypat kukuř.lupínky, rozinkami, ozdobit zbytkem ovocné přesnídávky.

Pudink č.2

150ml ovocné šťávy (meruňková HIPP, jablečnohroznová HIPP, hrušková HIPP, atd.), 2 lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena, atd.), 1-2 lžíce instantní kaše (rýžová HIPP), kojenecká voda.

Zahřejeme ovocnou šťávu a přidáme kukuřičný škrob rozmíchaný ve vodě. Vaříme cca 3 minuty do zhoustnutí (pokud to máme moc řídké, chce to napříště přidat více kukuř.škrobu). Necháme 15 min odpočinout. Přidáme instantní kaši a důkladně promícháme. Navrch můžeme posypat kukuř.lupínky, rozinkami, ozdobit ovocnou přesnídávkou.

Maminčiny koláčky:
Připravíme si 2 misky. V jedné misce - půl hrnku instantní kaše (třeba HIPP rýžová, Naturálka kukuřičná, pohanková, atd.) a 3 lžíce glukózy smíchat s vodou (tak, aby vznikla lepivá hmota = tužší kaše) a vedle v druhé misce smíchat půl hrnku kukuřičné mouky s olejem (50ml). Smíchat obsah obou misek. Dát na plech pečící papír a z hmoty dělat kuličky (když se to lepí, je tam málo té instantní kaše = přisypat), z těch kuliček udělat placičku (splácne se to na tom plechu nebo v ruce – cca 2,5 cm průměr), doprostřed placičky burizonek nebo marmeládu nebo přesnídávku a je to, peče se cca 20min. Je to super, lehké a vděčný zákusek.

Bramborové kroketky

Středně velká uvařená brambora, 2 lžičky kojenecké vody, lžička kaše (např.HIPP rýžová, atd.).

Bramboru pečlivě rozmačkáme. Do hrnku nalijeme vodu, přidáme instantní kaši, promícháme. Kašovitou hmotu smícháme s rozmačkanou bramborou tak, aby vznikla tužší hmota (případně přidáme ještě malinko instantní kaše na zahuštění). Z této hmoty uděláme malé kuličky, které obalujeme v rýž.kaši a opékáme dozlatova.

Meruňkové kuličky

100g sušených meruněk (nesířené), 1 sklenička sušeného umělého mléka, které dítě toleruje (Nutrilon allergy care, HA mléko, Neocate), meruňková šťáva HIPP – dle potřeby, 1 sklenička instantní kaše (HIPP rýžová, Naturálka jáhelná, atd.atd.).

Meruňky uvaříme v malém množství vody doměkka. Rozmixujeme. Do misky nasypeme sušené umělé mléko, přidáme kaši a rozmixované meruňky. Dle potřeby přidáme meruňkovou šťávu tak, aby vznikla lepivá hmota, z které vytváříme kuličky.

luthien.k
4. dec 2009

Lenika, jestli malej už jí lepek, tak by se dala udělat nějaká podobná buchta jako dort: http://www.varimezdrave.cz/svatecni-ovesna-buchta
Já dělala ten krém (na dort na svoje narozeniny, když kojím a jsem bez BKM) a ten je mooooc dobrý! Jen nevím, jestli ta sušená mlíčka už jsou vhodná pro tak staré děti, obávám se, že až od tří let... Tak pak leda klasický piškotový dort s ovocem a želatinou, bez krému.

campi
5. dec 2009

Ahojky,

zatím jsem do vaší diskuze nezavítala, Koník způsobuje závislost, tak se snažím čas na internetu eliminovat🙂, ale ted bych uvítala radu.

10mesicni dcera je od 4. měsíce na Neocate (do 7. měsíce jsem dokojovala a držela nemléčnou a bezvaječnou dietu), nitky krve ve stolici měla i po Nutrilon Allergy Digestive Care. Nyní chce gastrodoktor provést expoziční test, prý je to záležitost na 2 hodiny. Co si pod tím mám představit? Už nám dal termín, ale ještě mu budu volat, vůbec mi neodpověděl na dotazy a nechci absolvovat s Ladou něco, o čem nic nevím.. Máte někdo zkušenost? Myslíte, že to je nutné nebo to můžu odmítnout?

luthien.k
5. dec 2009

http://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xchg/zc/xsl/5...

Tady je přehled testů, které se dělají v souvislosti s alergiemi, ale který z nich vám chce gastrodoktor dělat, to fakt netuším... 😕 Není to bohužel ani moc podrobné.

Že internet způsobuje závislost, to plně potvrzuji 😀

erikasadek
5. dec 2009

ahojte, nepomozem ti ani ja, neviem si predstavit co to moze byt prsne...
kedze francuzi maju iny styl. 😉

prepac... 🙂
inak, namiesto mliek apouzivaj dojcenske mlieko.. 😉
na zaciatku som daval vela receptov na baze vasho dojcenskeho mliecka; 😉

ja osobne , som pouzivala vela sojovej smotany a mandlove mlieko.. 😉

luthien.k
6. dec 2009

Erika, to je pravda, proč neudělat ten krém na dort z Nutrilonu Allergy Care 😉

erikasadek
6. dec 2009

ze? 🙂

lenockach
11. dec 2009

Ahojte !
Chcela by som sa spýtať, vás mamičiek, ktoré už máte skúsenosti s touto alergiou, aký je vlastne postup. Včera nám naša pediatrička povedala, že mala má podľa výsledkov krvných testov alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Odporučila nám piť sójové mlieko a bez ďalších vysvetlení nás poslala domov. Keď som sa jej spýtala, či takéto deti nemajú špeciálne mliečko tak ma normálne vysmiala. Ale keď som začala o tejto problematike čítať, zistila som že takéto mliečko existuje a že ho dokonca môže predpísať doktor na gastre alebo alergológ. Nemala by nás teda doktorka poslať k takémuto odborníkovi. A ešte som čítala, že pri preukázaní tejto alergie sa neodporúča ani sójové mliečko.

campi
13. dec 2009

V patek dělali Ladě ten expoziční test - dostávala po malých dávkách Nutrillon Pepti. Během dvou hodin v nemocnici žádná reakce, tak jí ho máme dávat i doma (od pátku je teda na Nutrillon Allergy Digestive Care). Bříško nebolí, ale dneska 6x kadila, to se mi zdá fakt hodně. Zítra budu volat gastrodoktorovi. Navíc nechce tohle (v podstatě chutnější) mléko než je hořký Neocate pít..

Lenockach: nevim, jak je to u "starsich" deti, mozna uz je tam sója lépe snášená, ale mezi BKM a sójou (stejně jako vejci) existuje zkřížená alergie. Když jsem kojila, tak mi doktoři zakázali kvůli malé i tu sóju (do kafe jsem si dávala mléko rýžové).
Těch speciálních (více upravených) mlíček je několik, jsou různého stupně naštěpení, tak bych doporučila zajít na gastro nebo alergologii.

pavlinasp
14. dec 2009

Lenockach- tak tvoje doktorka je zase jedna kráska, to snad už ani neni možný?! proč to ty lidi dělají když tomu nerozumí? vyštudovali za totality díky rodičlům nebo já tomu nerozumim...?!
mno nic, každopádně, pokud vás začnou trápit prdíky, což u příkrmů předpokládám, tak doporučuju Probiotické kapky pro děti .. hrozně dětičkám pomáhají, srovnají jim střívka a pak už nemají problémy;) jinak Campi má pravdu, těch mlíček je několik a gastroeneterolog vám poradí, většinou se musíš objednat do poradny...

campi
14. dec 2009

Holky, Lada má průjem, kadí hlen, tak se vrátíme nazpět k Neocate..

Probiotické kapky jsou super věc, radím nechat dovést ze Slovenska, tam vyjdou na 10 EUR.

lenockach
14. dec 2009

ahojte baby! dakujem za rady. uz som si sama kúpila to mliecko od Nutrilonu Allergy Care. Malá ho pije uz druhy den a dnes este vôbec nekakala co je velky uspech.
probiotika som malej zacala davat odkedy ju prehana. davali sme biogaiu. Sú super. Nám ich dávali aj v nemocnici ked mala prekonala rotavirus.
A co sa tyka tej pediatricky tak uz ju menim. mala som ju sice hned pod nosom, ale skôr pôjdem k doktorke co mi vie aj poradit a pomôct ako k takej co nic nevie.

julie123
14. dec 2009

Ahoj holky, rada bych vas poprosila o radu/nazor...

Syn ma alergii na BKM, udajne velkou, 71 jednotek (coz jsem vycetla ze zpravy od dr. 😕 ) Byl a stale je kojeny, ja bezmlecnou dietu nedodrzuji!!! Zadnou krev ani nitky apod. ve stolici nema, "krasne kaka" 😉 😵 Proste nepozoruju zadnou reakci na moji mlecnou stravu. Po tom co jsem vsechno o teto alergii nastudovala na netu, mi prijde jako by ji ani nemel.
- je mozne ze se mlecne vyrobky ktere jim nedostanou do MM??? Nebo je proste snasi???

Ma atop.ekzem. Puvodne me napadlo jestli nahodou ten ekzem nemuze byt reakci na mlecne vyrobky?

No sem z toho fakt jelen a alergolozka mi toho fakt moc nerekla, sem z ni musela pacit kazdou informaci. Malem me poslala domu jen s informaci ze mame alergii na mliko, soju a sezam 😠 🙄
Dik 🙂

erikasadek
14. dec 2009

juklia, ak ma velku alergiu a ty mu davas , mlecne, teda , v tvojom mlieku takje jasne ze sa to neako prejavi, u vas ekzemom..
na tvojom mieste by som hned prestala, aby vam hodnoty nevysli uplne vysoko a uz sa s tej alergie nikdy nedostane.... 😉

takze prestat hned teraz so vsetkym liecnym a daj oddych organizmu preto s ato robi, aby imunita sa vyvyjala a , neskor to zmizne, ak to teraz prezenies tak uz bude cely zivot riziko z ebude alergicky na vsetko mliecne;.. 😉

a to je iste aj s vajickami..
nemusia deti reagovat vonkajise, albo hnackami , staci ze reaguju v krvy a hodnoty stupaju az raz to prepiskne a uz ta alergia ostane na cely zivot na to bacha;. 🙂

campi
14. dec 2009

juli:
alergie na BKM se projevuje buď dýchacími obtížemi (astma), na kůži (atop. exém) nebo trávicími obtížemi. Jakoubek odpovídá té druhé formě projevu..
Prosím tě - jak se jmenujou ty testy, které tak přesně řeknou, nač má dítě alergii? A poslal tě na alergologii pediatr?

erikasadek
14. dec 2009

inak u nas sme zacali s mliekom kravskym ako som pisala no, po prekroceni davky 100ml bola reakcia za hodinu na tele, takze sme stopli zova. mlieko ale syry su ok v malom mnozstve kedze neraguje.. a ani jogurta tak mu davam raz za tyzdne trochu ak ma chut.;

zuza.m
14. dec 2009

julie podobny priblem ma kamaratka.stretla som sa snou v nemocke-do nemocnici išla stym že jedla kapustne sliže a mala dostala koliku z kapusty lebo kojila a z nemocnici išla stym že je mala alergicka na laktozu.mala mala 11mes a do vtedy žiadny problem nakolko jedla aj mliečne veci a kopu tej malej nič nebolo.ale v nemocke si všimli tri vyražky okolo pusinky(to mava aj moj maly prejav na laktozu) a na zaklade toho jej robili test,mamičke potom zakazali miečne vyrobky a čo može mala somjej poradila ja.naklko jej tiež s ničim neporadili.ale mala by si sa tym veciam vyhybat.aspon za čas pokial sa mu neupravia hodnoty.preto že aj ked nema žiande prejavy z vonka narušuje mu to floru v črievkach.niekde som o tom počula že to robi velku šarapatu.tak že ja sa radčej vyhybam klasickemu mlieku.naštatsie mame už len laktozu a dostat produkty ktore už neobsahuju laktozu a vdaka tomu možme skoro všetko.ale tiež prezradim že skryte formy mlieka neštudujem.ako ked je nejake v natierke alebo nejakom keksiku tak mu ho dam.kde nieje velke množstvo.ako čitam mate aj alergiu na soju tak že moc toho jest nemožete ☹ .ale fakt je ešte malinky tak že ešte aj tak vela veci nemože.je to lahšie ako ked bude starši a bude papat prevažne očkami.

zuza.m
14. dec 2009

erika a davaš normlane mäkky syr??mne dovolili len ttvrdy a activiu a actimel tak že ine som radčej ešte nepridavala.lebo mi zakazala doktorka.

erikasadek
14. dec 2009

zuzi , ahoj, no , davam , emental, albo goudu, alebo , modre syry.. ale malo, vies to je skor a ochutnanie, makke, velmi nema rad on to velmi nepozna a teda sa bezenie za chutou. 😀
pokial nema , reakciu tak s amoze u na spokracovat kedze hodnoty nemal ziade,; na 0 ale predsa, vatscie mnozstvo mlieka , uz jeho telo nezvladalo ale to je vraj dost caste u takychto deti, proste nebude moct cely zivot ,; naraz vypit 1 L mlieka, ale len trosku aby nereagoval.. 😉

ale zakzane nemame nic, skor naoapk mala som pekne pomaly , po , pridani mlieka, zacat mliecn evyrobky doslova po 1ml , kazdy den sme pridavali. 😀 😉

julie123
15. dec 2009

Diky moc za rady! 😵

Oni mi totiz doktori vubec mlecne vyrobky nezakazali! Ani pediatricka ani alergolozka, a kdyz jsem se na to alergolozky ptala tak pry to s nima jen nemam prehanet (ze pry nikdy nebylo prokazano ze to prechazi do MM 😕 ) no a pediatricka mi rekla at jen nepiju mliko jako takove ostatni ze muzu (takze piju jen kefiry, jim tvrdy syr, zerve apod., mliko ani trochu, ani do caje apod.) To jsem az vycetla na netu ze bych to jist asi nemela 😅 Tak jaktoze to ti doktori nevedi??? Jak je to mozne? 😠

Problem je jeste v tom, ze ja jsem uz priserne z kojeni vycerpana (klouby apod., o nocnim kojeni ani nemluvne) Maly mi totiz odmita jinou stravu takze stale kojime co 2 hodiny!! I Alfare mi odmita tudis si odstaveni neumim predstavit, soucasne mam strach jestli prestanu uplne s mlecnyma vyrobkama tak se to projevi na mem zdravi!!! Coz mi potvrdila i doktorka.

Ale jestli malemu tak ublizuju!? 😔

Kdyz bylo malemu asi 5-6 mes tak jsem na mesic prestala jist uplne vsechny ml.vyr. ale zadny efekt to nemelo ☹
Nastesti malej krasne prospiva, leze jak das, vse ok, tak tim se vzdy uklidnuju - ze ho to snad nijak nepoznamenalo 😵

luthien.k
15. dec 2009

Julie, šmarjá, co je to proboha za doktorku??? No nestačím se divit. Vždyť je to padlý na hlavu - mlíko nesmět, ale smět všechno ostatní, kde je ta bílkovina taky a v podobném množství?!?

http://www.potravinova-alergie.info/pribehy-ale...

Mrkni sem, jak alergeny "NEpřecházejí" do MM aneb příběhy alergiků myslím mluví za vše. Nám se po vysazení BKM malej krásně vyčistil a po jeho zavedení se mu ekzém zase objevil... Jinak že se ekzém nelepšil ani po vysazení mléka, tak to je možné, že tam je ještě jiný alergen a ani nemusí být zjistitelný z krve. Existují i nonIgE alergie (ale to už určitě víš, když sis to na netu naštudovala), které se dají zjistit jen tím eliminačně expozičním testem. Nám z krve taky nic nevychází, a i já mám spoustu potravinových alergií, které se z krve neukázaly, nicméně když jsem se začala po snědení kousku nashi dusit, tak k tomu ani žádné krevní testy nepotřebuju 😝
Jinak když budeš doplňovat vápník vhodným přípravkem (a například jinými potravinami http://www.potravinova-alergie.info/clanek/obsa...) a jinak jíst pestrou stravu, tak to na Tvoje zdraví nemůže mít vliv (já jsem vysadila BKM před čtyřmi měsíci a cítím se naprosto v pořádku a snad ani moje kosti a zuby netrpí).

luthien.k
15. dec 2009

erika, to se mi moc nezdá, jíst jen malá množštví BKM, dokud není reakce... Že není vidět reakce ve formě vyrážky, to ještě neznamená, že se netvoří ony protilátky a že tělo nereaguje a hezky si tu alergii tak pamatuje. Já mám tedy informace takové, že když tělo reaguje na větší množství, reaguje i na to malé, jen to není "vidět".

erikasadek
16. dec 2009

luthen, ale my uz nemam hodnoty ziadne ani v krvy, ani kozne, 0 presne ma nulove hodnoty, ale neako , u takychto alergikov sa stava ze proste nemozu cely zivot uz pit velke mnozstva , normalneho mlieka.. proste jeden jogurt a lebo dve ale potom moze mat bolesti bruska podobne aspon s rozprvania mamiecik co uz maju velke deti..
no presli sme aj nemocnicnym , testom , normlane nema mat problem, ale josh je zlozity pripada a tak, ak je reakcia tak sa zastavuje hned..
a u neho je rekcia slaba na pokozke, len po mlieku ak prekroci 120 ml presne; al etroch aemnatalu mu nic nerobi, ani chlieb s maslom.; a tak sa moze nechat..
zaklad je ze v krvy uz nereaguje.. 😉

luthien.k
16. dec 2009

Aha, tak to jsem nevěděla, možná to tak je, zkušenost s tím nemám, jen prodávám, jak jsem koupila 😉

erikasadek
16. dec 2009

luthien. 🙂 jasne neboj, aj ja som si nieco ine myslela, ale moja lekarka je macher a verim jej, je to tu trocha ine ako u nas, a naozaj, v detskej nemocnici v parizi mas nejlepsih machrov tak im aspon sa da verit , dufam. 😀

inak doteraz vsetko co mi poradilo sedelo tak , idem podl anej. 😉

a vy ?? ako, co nove.. 🙂