Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

annag
18. sep 2008

llucinka,

alergia na BKM vymizne väčšinou do 3 rokov, ale v neskoršom období sa môže prejaviť ako alergia inhalačná. Neodporúča sójové mliečko, lebo až cca 50% detí alergických na BKM sa stane alergickými aj na sóju. A takisto skrížená reakcia môže nastať s kozím mliekom. Ale je veľa detí, ktoré dobre prijímajú modifikovanú - denaturovanú bielkovinu, ktorú obsahujú mliečne výrobky - jogurty. Je možné že vám ich alergológ časom povolí.

Ak ste boli u alergológa na testoch, malo to nejaký dôvod ?

erikasadek
18. sep 2008

annag, ja som davala ,pretoze reakcia nebola , a samozrejme na odporucanie mojej alergologicky, kedze ziadna reakcia nebola tak sme pokracovali 🙂

annag
18. sep 2008

jasne, boli ste našťastie tá druhá šťastnejšia polovica, však 🙂

llucinka
18. sep 2008

děkuji vám zatím za názory a rady... 😔

annag a erikasadek: Ano, chtěla jsem vědět, zdali je malý na něco alrgický, protože manžel trpí alergiemi a já měla atopický ekzém a proto jsem to, pokud by na něco alergický byl, chtěla podchytit v dětském věku, aby byla v dospělosti menší šance, že bude alergik. To mléko a vejce jsem naprosto nečekala, jsem v šoku. Protože to všechno normálně jí a ne málo (třeba jogurty opravdu miluje) a tak jsem doufala, že aspoň trošku by něčeho mohl... Ale rok b ez jogurtů, to je nemyslitelné... ☹ ☹ ☹

erikasadek
18. sep 2008

no mali sme stasie, so sojovymi, inak kocky, tu kde som je novy trend co sa tyka alergii
to znamena, dam priklad
mate deti ktore su alergicke na arasidy, zemiakya bielko aine, takze da jedan priklad dieta ma 2 roky a je alergicke na arasidy, tak je nespravne mu ich brutalne zarazit a nedat skor naopak, presne v nemocnici vypocitaju davku dennu aku moze napriklad 2 arasidy denne neho nesposobia ziadnu reakciu , a telo sa tym pekne otuzuje, a postupne sa davka zvysuje,a v dospelosti uz nema ziadne nasledky.
takze to mozno da nadej niektorym mamickam.

inac aj my sme s mojim muzom alergici moj prvy syn bez nasledkov, no druhy si to odskakal tou alergiou, na mliecne proteiny, no chvala bohu , mame to za sebou, pekne pomaly zvysujeme davky a zatial vsetko v poriadku.
mozno ti to da nadej , drz sa bude to dobre. 😉

llucinka
18. sep 2008

eriko: No, to jsem právě chtěla takhle aplikovat, že bych dala to mléko Nutrilon Pepti a jogurt, třeba jen trošku tak 3x týdně. A potom by se vidělo, jak by to pokračovalo, přijde mi prostě divné to, že ačkoliv nijak nereaguje, špatně mu není, vyrážku nemá, bych měla tak rapidně snížit přísun mléčných věcí... 😖

erikasadek
18. sep 2008

no co sa tyka mliecnej tak radsej nie, pretoze nie som si ista, tam sa moze stat , ze nebude moct potom mliecne cely zivot.
teda ja sama by som to nerizkovala, radsej to preliecit, a potom davat telu po troskach.
vies mohlo by sa stat, ze jeden den sa ti vysype, a bude potom neskoro.
radsej neriskuj.
ten priklad co som ti dala, tak tam je mala pauza a po novych testoch, sa presne vypocitava denna davka.
teda necham to na tebe, len sa stym nezahravaj, hlvne ked ste obaj a alergici, takze je tam uz zaklad na alergiu.
daj potom vediet co a ako.

lukin
18. sep 2008

Ahoj, nechce se mi číst tolik stránek, tak jestli mi můžete poradit. Natálka měla dneska potřetí v životě ve stolici nitky krve. Stále jen kojím. Ta stolice má jeden či dva hleny. Volala jsem doktorce, a ta říká, že může mít alergii na kravské mléko a zda jsem ho pila. Já jsem ho dnes pila, tak nevím. Setkaly jste se s tím?

llucinka
18. sep 2008

eriko: 😖 😖 😖 Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale určitě dám vědět... Kdyby snad ještě někdo věděl nebo měl zkušenost, budu moc ráda za názor. Děkuji! 😉

andy.a
18. sep 2008

llucinka,mojej dcére zistili v 9 mes.tiež alergiu na BKM a to náhodne,nemala žiadne symptómy 😒 máme problémy s nechutenstvom,tak jej dr.,urobila odbery,chcela hlavne KO,HT,minerály..a keď krv dobre šla,tak popri tom ešte aj na alergény sa odobrali 😉
a vyšla pozitívna tá alergia na bielkov.KM,bola som veľmi prekvapená/nepríjemne ☹ ☹ ☹ /

malá je biedny jedák,mlieko nepije od 1 roka /bola kojená,postupne sa odstavila../,z fľaše žiadne mlieko nula bodov..keďže cca od pol roka sa cez deň vôbec nechcela kojiť/len v noci/,skúšala som pár značiek UM,ale ani do úst to nevzala ☹ ale ani odsaté MM z fľaše..samozrejme aj rôzne typy fliaš,cumľov,pohárikov a pod.som vyskúšla.ale nič 😒

po zistení alergie nám dr.predpísala Neocate..samozrejme,že mi to madam nepila,ani v nemliečnej kaši to nezjedla 😒

takže teraz jej dávam sójové "dezerty" Ala,ryžové Siváčky a mlieko používam ryžové ,teraz skúšam aj ovsené..mali sme aj sójové,ale to jej nechutí 😒 a všeobecne tieto všetky výrobky majú minimálnu kalorickú hodnotu,takže dieťa sa z toho moc nezasýti 😕 moja malá je tenulinká,vareného mi tiež máličko zje,už by som bola rada,keby sme boli na klasických mliečnych výrobkoch.. 😒
sme na tejto diéte od apríla a čo sa týka nechutenstva,tak je to rovnaké,toto s tou alergiu vôbec nesúviselo 😒

andy.a
18. sep 2008

jáj,a chcela som ešte poďakovať kočkám,ktoré v tejto diskusii spomínali výrobky z DM-ka -ryžové,sójové,ovsené mlieka..aj obohatené kalciom má DM v ponuke.. 😉
je to super,lebo dovtedy som kupovalav predajni zdravej výživy raz tak drahé/v DM je za 44,- a v Organike za 85,- / za liter../ 😉

llucinka
18. sep 2008

andy: Asi to také zkusím koupit pro jistotu, abych něco měla doma, protože počítám, že ten nutroš nebude chtít... Prý je dost hnusný a mudr mi radila, ať do toho rozmixuju banán. No, to bych chtěla vidět, jak mi to s banánem vypije z flašky 😒 Nebo mu do toho mám dát cukr! ☹ Snažím se mu sladké nedávat, nepřislazovat, nic, zbavili jsme se i návyku na granulovaný čaj a teď mu budu sypat do mlíka cukr... 😖
Jinak jsem chtěla ještě napsat, že Tvoje malá třeba měla aspoň nechutenství, nějaký náznak něčeho, ale my vůbec nic, máme rok a stopro máme 11 kilo, na prohlídce jsme ještě nebyli. Takže u nás ani tohle nee ☹

Ale chci Ti vyjádřit můj obdiv, pač jak píšeš, že jsi musela vyzkoušet všechna mléka, různé dudlíky, flašky a tak, opravdu obdivuju Tvou trpělivost 🙂 😉 Toho jsem se vždycky děsila, Matěj vzal Avent hned napoprvé a neřešili jsme nic a tohle mi přijde dost stresující, hledat správnou flašku a tak a hlavně bezmoc, že člověk pořád nemůže najít to pravé 😖 Takže ještě jednou, obdivuju Tě! 😉

cazadora
18. sep 2008

llucinko být tebou skusím to zkonzultovat ještě s jinou doktorkou spíš než na alergologii tak na gastroenterologii, pokud nemá žádný příznaky je to zvláštní, jakou má hodnotu ti asi neřekli viď?

erikasadek
18. sep 2008

staci ak do mlieka pridas cerealne, bez mlieka samozrejme da to chut mlieku a krasne ti ho bude pit, moj tiez na zaciatku nechcel , len prve tri dni a potom si zvykol, netreba hned prestat davat , pretoze mu to nechutna, treba skusat a dieta si zvykne samo.

llucinka
18. sep 2008

cazadora: Děkuji 😉 No, výsledk mi poslala poštou a recept na jedno to mléko, takže tam uvidím, ale do telefonu mi říkala, že tam měl tři křížky. Tak envím, co to přesně znamená, bude to jistě v těch výsledcích. Tuším ale, že maximum je 5 křížků 😒 Myslím... Zkusím tam také zavolat, jen musím někoho v Ostravě či Opavě najít 🙂

llucinka
18. sep 2008

eriko: hmm, vyzkoušíme, díky také za radu, uvidíme, jak to bude. No, určitě to nebudu hned vzdávat, ale nutit ho a tak, to bych taky nechtěla. Jak píšeš, zkusit, různé varianty a tak a uvidí se, jak mu to pojede. No třeba mu to bude chutnat 😅

erikasadek
18. sep 2008

nutit samozrejme nie, len mu nic namiesto nedavaj inak zisti ked nevypije tak nevadi dostane nieco ine.
inak ak chcete mam dost receptov, na baze kojeneckeho mlieka pre takto alergicke deticky, napresla som tym takze viem.

inak ak mozem, tak to ryzove a ine mliko v bio predajni ono je dobre ale na vitaminy a mineraly potrebne pre baba chudobne takze nevhodne!!! nato pozor kocky. 😉

andy.a
18. sep 2008

Erika,tie mlieka sú aj vo variante obohatenej kalciom 😉 a čo sa týka nutričných hodnôt,tak je to bieda 😒 čo som kupovala malej Siváčkov/ryžové dezerty/,tak to má nula percent tuku,nula percent cukru.. 😖 nie že by som chcela dieťa ládovať cukrom a pod. 😒

llucinka
18. sep 2008

eriko: Mohla bych tě poprosit o nějaké receptíky? Poslala bych Ti do IP email. 😵

erikasadek
18. sep 2008

ale calcium nestaci!!!
vies deti potrebuju mastne kyseliny a pod takze co sa tyka tuku tak ano, dobreho samozrejme.

tie recepty vam hodim do temy recepty z kojeneckeho mlieka , v receptoch dnes alebo zajtra.
verte mi deti to mlieko naozaj potrebuju, ak nie vela z flase tak aspon v takejto forme zo zeleninou a maskom.
mne ich poslal vyrobca mlieka, ale na slovensku sa to asi neroby , ze?
tak slubujem dam ich.

lukin
18. sep 2008

Může mi někdo odpovědět? 🙂

erikasadek
18. sep 2008

osobne nemam tuto skusenost.
skus spytat inej lekarky , alebo v lekarni. 😉

annag
18. sep 2008

lukin, áno, lekárka Ti povedala možnú príčinu. Do MM môžu prechádzať alergény KM, takže ak si ho pila viac, než zvyčajne, mohlo sa stať, že sa alergénu v MM nazhromaždilo viac a bábo takto zareagovalo. Piješ mliečko pravidelne, alebo len občas? Jogurty, syry - mliečne výrobky malej nemusia spôsobovať žiadny problém, lebo tam je BKM už modifikovaná.

Ak to bolo touto príčinou, tak treba dať pozor pri príkrmoch. Jogurty až okolo roka, najlepšie po roku a ak UM, tak také, kde je BKM upravená (tzv. hydrolyzátové mliečka - to by Ti lekárka isto poradila. Normálne UM by jej mohlo spôsobiť problémy. Na alergiu BKM je najlepšie riešenie čo najdlhšie dojčenie, tak , aby sa s alergénom bábo stretlo čo najneskôr.

erikasadek
20. sep 2008

ahojte slubila som vam recepty budu , ospravedlnujem sa , ze neskor nedalo sa.

otazka napisat ich tu a lebo do temy recepty?

nevesta
20. sep 2008

Erika, mozes aj, aj 😉

dididi30
20. sep 2008

my tiez mame alergiu na kravske mlieko aj dcera mala ,teraz si uz sem tam da...

erikasadek
20. sep 2008

ahoj nevesta 🙂

nevesta
20. sep 2008

Ahoj 🙂

erikasadek
20. sep 2008

takze 9 MESIACOV

vsetky recepty su na baze dojcenskeho mlieka na alergiu , tu sa vola pepti junior, u vas nieco podobne.

BANANOVA ZMRZLINA
100ml MLIeka (3 lyzice na 90 ml vody) lyzice ktore su v krabici samozrejme
100ml vody
2 banany
100g cukru
1/4 kavovej lyzicky skorice
kvapka vanilkoveho extraktu
1/2 citronu stava

postup:
dat vodu acukor do hrnca a varit az do momentu ked zacne hmota hustnut, nevarit dlho
rozpucit banany a pokropit ich citronovou stavou
primiesat k ostatnym surovinam, az do dosiahnutia hladkej formy
dat do masin na vyrobu zmrzliny, ak nie je nevadi
dat do mrazaku na niekolko hodin a le treba niekolko krat vybrat a premiesat kvoli hrudkam
dobru chut drobcom.

erikasadek
20. sep 2008

OD 10 mesiaca
BUBLANINA S CERESNAMI A CARAMELOM

10 odkostkovanych ceresni
1 vajce
20gmaizeny (2polievkove lyzice ploche)
180ml vody
6 lyziciek mlieka
20 g cukru
1 lyzica tekuteho karamelu

Vyslahat vajce s cukrom a pomaly pridavat maizenu a caramel
pripravit mlieko 6 doz s 180ml vody
a pridat do hmoty a nakoniec ceresne
dat do formy a dat piect 20 25 min v vodnej lazni na termostate 6
podavat vlazne