Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

lenkoment
5. máj 2016

@livka22 Ani mojej staršej veru ine ako kravske nechuti ;--) ale kedže ona problémy nemá, nevadí mi to. Len ho pije dennodenne, tak dúfam, že jej nič nevypestujem. Zo začiatku som mladšej vyradila aj maslo, no sem tam jej dám maslo na chlebík aj termizované maslo, viem, že by som nemala, ale málo čo mi inak spapá. Nátierky mi ako menšia papala, teraz žiadnu nezje, tak jej dám buď maslo, nátierkové, samotný džem (robím si domáce). Alebo jej ráno dám ryžové mlieko, a desiatu jej spravím takú sytejšiu, napr. jej udusím ovsené vločky so struhaným jablčkom.

mariadarina
5. máj 2016

@livka22 napis pod lupu alsan a kokosovy tuk, davala som sem aj obrazky, ako vyzeraju.

lulubinka
13. máj 2016

Ahojte.urobí mi testy na alergiu aj obvodný lekár.alebo ma pošle na alergo,poprípade na gastro.

charity
13. máj 2016

@lulubinka Posle na alergo.

lulubinka
13. máj 2016

@charity ďakujem.toho dom sa obávala.

lenkoment
18. máj 2016

@lulubinka ahoj u nás to prebiehalo tak, že sme isli k alergo na vysetrenie, dr. vypisala papiere na odbery ake sa maju robit ale fyzicky odbery robila pediatricka a vysledky isli k alergologicke, kde sme sa ich dozvedeli.

lulubinka
18. máj 2016

@lenkoment to by mi vyhovovalo keby nemusím na alergo ale potom aj tak pôjdem.jedna sa totiž o mňa nie o moje dieťa.A keďže moja obvodacka je veľmi precízna tak to asi neprejde ze nech mi urobí testy ona.Ďakujem aj tak aspoň viem na čom som.

lenkoment
18. máj 2016

@lulubinka to ani tak nejde o preciznost ako o to, že asi poistovna by jej tie testy nepreplatila 😉 ale možno ak by si si to hradila zo svojho, nemusis k alergo.

bzzzz
27. máj 2016

Ahojte. Včera zistili môjmu synovi pozit. IgE na kravské mlieko. Nemáte náhodou niekto túto knihu http://www.martinus.sk/?uItem=200458? Čo na ňu hovoríte? Oplatí sa do nej investovať?

mirreckall
29. máj 2016

Baby, tak testy na alergiu ziadnu nezistili, len intoleranciu. Nechapem ja ani doktorka. Mlieko netoleruje. Stretli ste sa s tym niekto? Mohlo tie testy oplyvnit to, ze mlieko ani nic co obsahuje bkm nejedla vyse roka?

zuz02
30. máj 2016

@mirreckall mohlo. Ja mam zistenu alergiu "oficialne" 12 rokov a tiez mi testy vychadzaju kadejako. Raz vyjdu pozitivne, o rok neg.a tak podobne. Ale zase sa ani necudujem, vsetko "problemove" som zo stravy vylucila, obcas sice dietu porusim, ale kvoli dodrziavaniu stravy sa mi tvori menej protilatok a testy mi vychadzaju potom neg.

mirreckall
6. jún 2016

ľudia nechcete niekto neocate advance 1 ks, naša to už nechce piť...

mirreckall
6. jún 2016

@zuz02 veď ja to isté presne iné alergie, aj som si myslela 🙂 ďakujem za info

livka22
26. jún 2016

ahojte dievčatá. Odkedy prešla dcérka na bezmliečnu stravu, vôbec mi nepribrala, za posledné 3 mesiace ani gram. Je všetko možné celý deň, no mám pocit, že ked bola na klasickom UM, pekne priberala, teraz pije ryžové a nepriberá. Ako ste to riešili? Malá ma 13 mesiacov.

buba08
26. jún 2016

@bzzzz ahoj, prosím ta, kúpila si tu knihu? ak, ano, aká je, oplatí sa?

mirreckall
26. jún 2016

@livka22 ahoj, u nás konečne začala práveže priberať ale hlavne rásť do výšky, pred tým sa vyhrážali, že je to na rastový hormón....ale teraz sa to zastavilo a priberá veľmi pomaly, má 3,5 roka

luba41
27. jún 2016

@livka22 kolko pije toho mlieka? a ostatná strava? problemy sa vám upravili?

livka22
27. jún 2016

@luba41 no vela ho nevypije, tak okolo 100ml krat denne. co je v porovnani s mnozstvom UM co vypila pred zistenim intolerancie zalostne malo. UM mi pila okolo 220 ml. Mam pocit, ze ho pije len na zahnanie najvacsieho hladu, poslednou dobou sa nam stale v noci budi koli hladu, co sa nam predtym nestavalo....ostatnu stravu prijima dobre, ona je dobry jedak. Predtym jedavala krupicne a ine kase robene z mlieka a ine aj mliecne produkty, to mala rada, terajsie nahrady ryzove a sojove dezertiky a pod. jej az tak nechutia, cize teraz je viac ovocia ako nahrada za tieto jedla, co jej ocividne nestaci na priberanie. a problemy co mala pred vysadenim mlieka sa uplne vytratili.

luba41
27. jún 2016

@livka22 ak to nechce piť tie náhrady mlieka, nedávaj jej ich na pitie..ich nutričná hodnota je nízka, dávajú ich detom ktoré boli velmi naučené na pitie mlieka len ako náhrada "bieleho za biele"..v noci jej niečo dávaš piť, jesť? vysad aj tie náhrady jogurtov..nech je normálnu / diéte primeranú/ stravu..obilné kaše s vodou príp. robené s tým ryžovým mliekom a s ovocím, mäso, zdravé tuky, vela zelelniny, ovocia, prílohy aké može....soju takisto preč zo stravy..a dieťa už nebude tak priberať,v 2 hom roku tak 2kg..

biba2014
3. júl 2016

ahojte prosim vas vyznate sa niekto do testov na ABKM? prosim vsa ked uz ste zacali znova zavádzať mliecne ako ste postupovali. dakujem

tridi
3. júl 2016

Alergia na mlieko a a intolerancia laktózy sú dve odlišné ochorenia, ktoré ale často bývajú zamieňané. Niektoré príznaky môžu byť podobné, ochorenia však majú úplne odlišnú príčinu. viac pozri na https://www.nutriklub.sk/clanok/ako-rozlisit-pr...

manee
3. júl 2016

@livka22 ak začala v tomto období chodiť, jednoducho vybehá. Aj syn prestal priberať, keď sa viac hýbal. Vtedy už bol na bezmliecnej pol roka. Teraz má 18 mesiacov a váha ide opäť pomaly hore....

livka22
3. júl 2016

@luba41, @manee dievcata, dakujem za rady 🙂 skusim jej dopriat viac vyzivneho jedla pocas dna bez nahrad jogurov a podobne veci hadam sa to zlepsi. Je pravda, ze zacala aj chodit, tak aj j s tym to moze suvisiet, tak dufam, ze postupne priberie...imunologicka nam odporucila skusit specialne mlieka, jedno oskusam, ked su take horke ako som citala, uvidim ci mi to vobec vypije.

bzzzz
3. júl 2016

@buba08 Ahoj. Nie nakoniec nekúpila, tak neviem poradiť.
.

luba41
4. júl 2016

@livka22 špecialne mlieka sú podla mna takisto zbytočné.nie je malinká, aby sa musela nalievať nejakými náhradami...viac bielkovin v jedle-strukoviny / ak može/, mäso / hov. a kuracie odsledovať reakcie/, avokado na rozne sposoby, pridaj rastl. oleje do kaší šalátov do ostatneho jedla, bravč. masť..

monikaecolab
7. júl 2016

Ahojte ja radím Biorezonanciu z vlastnej skusenosti na potravinové intolerancie najmä - mlieko, lepok, pšenica, vajce dokonca histamín,,, Pozor iba prístroj BICOM , ostatné nepoznám ale tu vedia vytestovať vyše 70 druhov potravín, a aj príčinu z čoho intolerancia v tele vznikla funkčnosť orgánov aj patogény - plesne parazity baktérie , zápal a iné - čo sa dá následne aj úplne odstrániť čiže dieťa môže opäť po pár sedeniach normálne papať všetko čo mu chutí bez akýchkoľvek príznakov intolerancie a tým , že sa odstráni aj príčina intolerancia sa už nevráti.. Ak by niekto chcel skúsiť doporučujem biorezonancia-zv.sk je to BB kraj 🙂

bur
13. sep 2016

Ahoj, hľadám pre projekt o alergii na kravskú bielkovinu mamičky týchto detí vo veku do 3 rokov. Jedná sa o rozhovor, kde budeme diskutovať o skúsenostiach matiek s touto alergiou. Podmienkou účasti je: dieťa musí trpieť alergiou na kravskú bielkovinu a užívať jeden z nasledujúcich prípravkov detskej výživy: Neocate, Alfamino, nebo Comidagen. Účasť na rozhovore je honorovaná. V prípade záujmu prosím píšte. 🙂

maznak888
13. sep 2016

@mirreckall mne tiez zle znašala mlieko s krvi jej zistili ze ma alergiu na KB a alergo jej urobil poriadne testy a ževraj ma iba intoleranciu a hlavne ze mlieko nemože.skusula som jogurty a horor krče v kuse hodku plakalA.tak tiez nechapem

maznak888
14. sep 2016

Som už zufala.mala ma alergiu na KB do toho ma vysoke pečenove hodnoty a vobec mi uz mesiac nechce jest.iba je na dietnom mlieku(koli alergii) a suche spapa ako piškoty,rožok☹neviem ci to ma vsetko suvis či ako jej pomoct a vratit chut do jedla

luba41
14. sep 2016