Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

misellll
4. jún 2010

tak jsem tady luthien.k- už od narození trpí malá na velmi silné opravdu silné bolesti bříška,exem jsme nikdy neměli,ale hodně často mě doktoři upozorňovali na sušší ložisa kůže kterou má Barča občas se to objeví občas ne jednu dobu a to celkem dlouho měla takový vysušený červený flek,ale častým promazáváním se to na konec stratilo,jinak malá dřív hodně zvracela nyní už je to o 99 procent lepší,ale když to na ní příjde tak to stojí za to..Bříško nás bolí každý den,hlavně když je v klidu.Nyní už jsme zase tři dny nespali,příjde mi že to bříško jí teď ti tři dny bolí o dost víc díky tomu že ve stejnou dobu kdy jí nastalo to zhoršení jsem jí podala nějakou kaši a až včera si přečetla,že je tam vysoký podíl.BKM jinak zatím papáme Bebu sensitiv,malá se u jídla(ale jen u mléka u příkrmů ne)hodně kroutí je to boj jí nakrmit...Krev jsme ve stolici neměli ,ale doktor projistotu tyto testy chtěl udělat..Občas se nám ve stolici objeví hlen...Jinak o prdíky se určitě nejedná zkoušeli jsme všechny opatření jak malé pomoct,nebo alespoň trošku ulevit nikdy ani sebemenší zlepšení ☹ o probiotických kapkách a jiných probiotikách jak lécích,nebo potravinách bych muhla povídat,to samé o mastičkách na masírování bříška a tak dále a tak dále....Takže už opravdu nevíme,hlavně,že za sebou máme všechna možná vyšetřní a nepotvrdilo se nic vážného.Na jednu stranu si říkám,že bych byla ráda kdyby se potvrdila ta ABKM,alespoň bych konečně věděla co malé způsobuje takové bolesti a jk jí pomoct......Už to trvá moc dlouho☹ JInak tu dietu právě budeme mít jak jsi psala na těch 14 dní akurád bych byla radši kdyby nám předepsala doktor ten Nutrilon allercy care a ne ten Neocete,nebo s čím máš lepší zkušenost,ten nutrilon je i na špatné zažívání plus na tu ABKM a intoleranci laktozy což mi příjde o dost lepší.Jsem moc ráda,že jsi napsala 😉

misellll
4. jún 2010

@luthien.k-co si o tom myslíš?Mohlo by to být ono?

luthien.k
4. jún 2010

Ahoj @misellll 🙂 Jen pro jistotu, aby bylo mezi námi jasno, nejsem doktor nebo tak něco, ale hodně jsem se o ABKM dozvěděla od fakt dobré holčiny kam.zyk, se kterou jsem se poznala tady na MK a která teď bohužel nemůže přispívat, protože má sama nějaké problémy, takže zázračné rady ode mě nečekej 😉 Ale malej má ABKM taky a já študovala a študovala, jak od ní, tak i jinde, co se dalo.Takže jak to tak popisuješ, docela to do sebe zapadá. Hlen ve stolici a špatné zažívání, suchá ložiska na kůži, to jsou všechno indikátory na ABKM. Z krve vám sice nevyšlo, ale to opravdu není směrodatné.
A malá byla na UM nebo kojená? Normální UM, to je samá BKM a kdyby byla kojená a Ty jsi kravské mléko jedla taky, tak se do MM také BKM dostává, ale v omezeném množství, nicméně citlivé děti na to reagují. Můj například přes MM na BKM nereaguje, ale přímo bohužel ano, jak jsem na začátku týdne opět potvrdila testem s HA mlékem místo AC, ale to je zase jiná pohádka (a taky ho bolelo bříško, jako vás).
Takže se neboj diety, tvrdě nasaď a buď ráda za Neocate, je to to nejlepší, co mohla malá dostat. Je to mlíko rozložené úplně na aminokyseliny, takže k trávení a co se týče alergizace je nejvíc šetrné. Je i bezlaktózové, pokud vím. Kaše dávej bezmléčné a rozdělej je v tom Neocate a jinak pozor na všechno skryté mléko, které může být v pečivu, dětských sušenkách, zmiňovaných kaších, másle (místo něj, jestli dáváš, dej margarín bez syrovátky, která tam často je, třeba BioVive nebo Perla vitamíny) atd. Jestli kojíš, tak to budeš mít těžší o to, že budeš bez BKM muset vydržet i Ty 😉 Kdybys chtěla poradit, co čím nahrazovat, tak mrkni na téma, na které hodím odkaz do dalšího příspěvku. Jinak nevím, jestli máte vynechat ještě něco jiného, ale určitě nedávej ani jiná živočišná mléka (alergizují podobně) ani sóju, která je ledaskde a má velmi podobnou bílkovinu jako BKM
Jinak probiotika nezavrhuj, dávaj dál, neuškodí a u alergiků jsou velmi vhodné.

maly_prcek
4. jún 2010

Holky, jak řešíte dovolenou s těma našima dietama? Jde někam vůbec jet, pokud by si člověk sám nevařil???

uankab
4. jún 2010

misellll, ako pise luthien, neocate je to najlepsie co mozes dostat, nam ho akurat predpisala doktorka aby som ho pridavala do prikrmov... ja stale este kojim, mlieko som musela vysadit uplne aj v mojej strave (teda okrem inych veci), ekzemik sa nam krasne zlepsil...
maly prcek, no dovolenka bude sranda... my ideme do turecka, ale ako to zvladneme to neviem, kedze na diete som aj ja a Magdalenka nemoze papat haldu normalych veci... 😖

vinifera
4. jún 2010

@misellll a kto vám robil testy na BKM ? Lebo mne napr v nemocnici povedali že nie je alergický na BKM. Ale alergiologička povedala že malý je alergický na BKM.
Takže je to s tým naším zdravotníctvom divné. Lebo mi žiadne príznaky nemáme (okrem ekzému) a povedali nám že sme aj nie sme. Vy zjavneé priznaky ABKM máte ale povedali vám že nie ste 😠

misellll
4. jún 2010

@vinifera:dělali nám tetsy v Praze na imunologii(klinika se jmenuje imuna) dělali nám testy z krve a tam prý nesvědčí nic pro ABKM 😕 Jenže já jsem to nenechala být protože malá má bolesti opravdu velké a pořád jsem obíhala doktory a teď jsme konečně natrefili na jednoho perfektního pana doktora z Bulovky pan doktor Gratz a ten si nás vzal do parády,řekl mi,že to neznamená,že když testy vyšli negativně,že malá nemá ABKM,že občas vyjdou falešně negativně či pozitivně...V pondělí si máme jed pro mlíčko bez BKM a laktozy tak už se nemůžu dočkat doufám,že se pak malé,alespoň trochu uleví.Vinifera:Já už se nad tím naším zdravotnictvím nikterak nevzrušuju už jsem zažila tolik nepříjemných doktorů,tolik milných závěrů,někdy dokonce lhostejnost 😠 😠 😠 Ono to je tak,že opravdu musí člověk natrefit na doktora,kterému záleží opravdu na dětech i tady na MK jsem natrefila na hodně super maminek co poradí(@ berenika39😉 )a uklidní...Četla jsem tvé přízpěvky musíš to mít také složité moc tě obdivuji tolik alergií co má tvůj chlapeček,je to hrůza co ty naši broučci musí vydržet a hold patří i nám maminám za to,že se jen tak nedáme 🙂 Takže ať na mě koukají doktoři jak chtěj mě je to fuk,dělám to pro své dítě ať jsou klidně nepříjemní je to jedno,protože zdraví máme jedno a u dětí to platí dvojnásob....Všem přeju hodně štěstí s těmi našimi prcky ať se z toho dostanou a pokud ne ať je to nějak moc neomezuje v životě!!!!!!!!! 🙂

vinifera
4. jún 2010

fujj jakú tvrdku - my žiadne príznaky nemáme (nie mi) No teda Kata hanbi sa!

blandik
5. jún 2010

Ahojte,
chtěla bych se zeptat maminek, které už mají starší děti, jestli by neporadily, jak zavádět pokročilejtší přikrmy při potravinových alergiích? Mám na mysli situaci, kdy dítě už více méně jí všechny HA potraviny a jak pak postupovat dále. Od kdy třeba zavést rybu, kakao, skořici, luštěniny - aby je člověk třeba nezavedl příliš často..Náš syn má 20M, jí více méně HA . Když jsem dala červenou čočku, skořici, majoránku - byla reakce. Žádné další potenciálně alergizující potraviny jsem nevyzkoušela. Jinak je alergický na BKM (včetně hovězího) a vejce (včetně žloužku), vadí mu kedluben, rýžové mléko (ale rýže nikoliv), bylinkové masti.

Nevím jak dál pokračovat, jestli ho na HA potravinách držet třeba až do dvou let (nebo i déle) nebo prostě zkoušet potraviny a čekat na reakci. Kdy třeba dát okusit jahody, rajčata, papriku, vanilku, oříšky (často si čtu, že maminy používají mandlové mléko...). Kdy zkusti poprvé ryby, nové koření, bobkový list, petrželovou na't...Ptala jsem se na to na gastru, ale mudra moc neporadila. Že mu mám dát čerstvý ananas (ten tedy prošel) a mám zkusit sladkovodní ryby (a kontrolu máme v říjnu, tak si s tím na dlouho nevystačím).

blandik
5. jún 2010

misell - malý měl taky sIgE negativní (i celkové), a přesto reaguje na BKM, vejce..Alergoložka nám řekla, že není důvod dávat speciální mléko (stačí mu prý HA). Tak jsme šli na gastro, tam už byl přístup lepší, brali v potaz, že jediným spouštěčem ekzému nemusí být jen IgE alergie. A příznaky krom ekzému jsme neměli taky žádné - jako viniferka. Snad jen objemná stolice (malý kadil i 6x denně do roka). Te'd kadí cca 3x za den a má 20M.

beruska24.9.
5. jún 2010

Předpokládám, že tady mi poradíte. Co můžu zkusit malé namazat na rohlík, když máme ještě pořád ha mlíčko a nemůžeme k němu bkm??
Dr. řekla, že pokud malé to mlíčko chutná, tak dávat klidně do roka. Takže ani jogurty nemáme. Rohlík zbožňuje, tak mě napadlo, zkusit jí ho něčím namazat.
Díky!

daducha
5. jún 2010

beruska,
ja som malemu davala Alsan, kupujem ho v Bio potravinach,je to z palmoveho oleja,ziadne nasytene tuky, ecka, v zlozeni je este mrkvova a citronova stava, voda.Ak môzem odporucat, vyhybaj sa vsetkym tym tukom typu Flora,Perla a pod.,upchavaju cievy a ani muchy to nechcu, ked to nechas otvorene na stole 😀 .Je dost studii o tom, ako to skodi ☹

luthien.k
5. jún 2010

@beruska24.9., jste skutečně na HA mlíčku, ne na allergy care? To bi se mi zdálo divné, protože v HA mlíčku je BKM jen částečně štěpená...
Jinak ještě podobné složení má BioVive, které je bez BKM, tam je navíc slunečnicový a kokosový tuk. U nás ho mají v Bille. Ale obvykle mají děti rohlík nejraději suchý jen tak do ruky 🙂
Blandik, tak to neporadím, nemám s tím zkušenost, ale věřím, že některá z maminek ano a sama jsem zvědavá 🙂 Já osobně bych nejspíš pomalu zkoušela, sem tam něco zkusit a spíš ty "zdravé" věci, bez kakaa bych se nejspíš obešla 😉

beruska24.9.
5. jún 2010

luthein - máme sunar HA 2 a na krabici je napsáno (v závorkách můj komentář 😉 ):
Sunar HA 2 je pokracovací hypoalergenní výživa pro kojence s rizikem vzniku alergií. Sunar HA 2 je určen pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce věku dítěte pokud nemohou být kojeni a má být pouze součástí smíšené stravy. (přešli jsme na 2, když měla malá 6m. a přikrmujeme od 5.m.). Sunar HA 2 nesmí být použit v případech, kdy se již alergie na bílkovinu kravského mléka projevila. (tento sunar doporučila Dr. kvůli možné alergii na rýži - 4m. jsem kojila, rýži jsem musela vypustit, malá jí zatím neochutnala - nepokouším to, jinak já mám alergii na pyly, trávy, roztoče). Při výživě sunarem HA 2 se nedoporučuje zavádět jinou výživu obsahující mléčné bílkoviny (což je podle mě právě jogurt, máslo, sýr apod.).
(další text už není důležitý).

luthien.k
5. jún 2010

Aha, už to chápu, takže vy nemáte prokázanou alergii na BKM, tak to je potom jíná 😉 Díky za vysvětlení, vrtalo mi to hlavou aneb ničemu bych se nedivila, když tu občas čtu zkušenosti, které tu holky píšou... 😅 Takže to potom jo, BKM budete zkoušet "někdy později". Ačkoli tedy, jak jsem psala, samotné HA mléko BKM obsahuje...

beruska24.9.
5. jún 2010

luthein - vím, že obsahuje, jen je ta bílkovina nějak naštěpená (to laické vysvětlení, kterého se mi dostalo). Zjišťovala jsem i přes net u nějaké Dr. kdy jogurty a ta psala, že až řekne naše Dr. máme je zkusit a pokud vše v poho, tak přejít na normální UM. A naše Dr. zase řekla, že pokud malé tohle UM chutná, tak dávat do roka. Když ho náhodou začne odmítat, tak místo UM dávat jogurty.
Takže zůstaneme u suchého rohlíku a buď po roce, nebo kdyby už mlíčko nechtěla, zkusíme jogurty a pak další mléčné výrobky.

sisip
5. jún 2010

luthein k. děkuju . No myslela jsem , že už bude klid ale malé se zase objevila krev sice malilinkato zase společně s hlenem, naše dr. říkala, žeto nevadí , teď začínáme s mrkví a kaší tak jestli to nemá z toho třeba :-//

luthien.k
6. jún 2010

@sisip, a vysadilas mléčné nebo ne? My měli stolici s krví a hlenem (hodně hlenu míval, před začátkem příkrmů skoro pořád, třeba několik dní jsem neviděla "míchaná vajíčka") asi dva, tři měsíce a ani bezmléčná dieta nepomáhala (ta pomohla na ekzém).
Jestli to není moc a ne často, tak bych samozřejmě pravidelně informovala pediatra, ale zase bych to tak nehrotila, po své zkušenosti jsem už ke konci otrnula, když vše bylo negativní a malej jinak velmi čilé a zdravé dítě... Zmizelo to až poté, co jsme najeli na příkrmy, a tím myslím, kdy už něco i snědl, ne jen dvě tři lžičky. Takže až někdy kolem sedmého měsíce. Tak doufám ě věřím, že to u vás bude mít podobný scénář 😉

misellll
7. jún 2010

ahoj holky tak jsme dneska konečně na předpis dostali to Naocete advanc mléko ale vůbec nevim kolik mám dávat malé odměrek kolikrát děnně a kolik vody...Není tam klasická tabulka jako na jiných mlékách kde píší kolk odměrek koli´k počet dávek za den a kolik vody....Je tam akurád napsáno Standartní doporučená dávka koncentrace 25 procent,což znamená,že k jedné odměrce se rovná 25g Naocete se musí přidat 85 ml vody a získat tak 100ml roztoku.Zajímalo by mě jestli to platí pro jakejkoliv věk malá jedla bebu a tem mi vypila 150 ml třikrát denně a jednou v noci.A těch 100 ml tady mi příjde málo a kolikrát denně.Jak to děláte vy?Zkušenější maminky?,Poraď te prosím

erikasadek
7. jún 2010

@misellll jedna davka=30ml vody 😉

misellll
7. jún 2010

erikasade:J8 tam mam,ale nějakou velkou odměrku?

erikasadek
7. jún 2010

pouziva sa ta odmerka;. 😉 kazdy neocat na svete ma to iste zlozenie, talze aj odpmerky su rovnake ja na krabici sviojej mam tabulku na rozdiel od teba;. 😉 30ml = 1 odmerka; 😉

misellll
7. jún 2010

erikasade já se omlouvám jsem asi uplnej debil ale mam tam jednu velkou odměrku,fakt je dost velká a když na ní dam
30 ml vody tak z toho ma kaši teť jsem to zkoušela 😕 já tam vůbec nemam žádnou tabulku 😕 Mam tam jen napsáno jak už jsem psala příprava:Standartní doporučená koncentrace 25 procent což znamená,že k jedné odměrce se rovná 25g Naocete Advenc se musí přidat 85 ml vody a získat tak 100 ml roztoku.Roztok o této koncentraci osahuje 1,00kclm/ml.Je také možné příslušné množství Neocete odvážit...To je jediné co tam mam napsané jako přípravu,6ádná tabulka jiná prostě nic 😕 A na tý odměrce je napsáno 50 ml...Tak já tomu nerozumim 😕

misellll
7. jún 2010

@erikasadek:nevíš jak je to možné já už toho mam dneska fakt dost doktor mi nic neřekl protože mu tam přišla maminka s mimčem které se něčím předávkovalo takže na mě neměl čas,když jsem mu tam pak volala tak už tam nebyl,malá mi už nespí 7 hodina já ještě k tomu schánim informace o tom mlíku a dávkování jsem už dneska hotová ☹

misellll
7. jún 2010

prosím poraďte někdo jestli to máte taky tak napsaný jakt o dávkujete nebo už se dneska zcvoknu fakt!!! ☹ 😠

erikasadek
7. jún 2010

tak to tak urob 😉 cudne 😉

misellll
7. jún 2010

jenže o to jde já vim,že malé těch 100ml nebude stačit...

misellll
7. jún 2010

byla zvyklá pít 150 ml a doktor mi na to jediný řekl tak si to přepočítejte a já se ho ptam a nemůže se předávkovat a on na to to snad ne 😕 tak to je už i na mě moc

erikasadek
7. jún 2010

urob dvojnasobokj 😉