Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
8. okt 2008

veganko najdi si vlastnu temu

diddi vies je to tym , ze neznasaju mliecnu laktozu, nedavno bola o tom relacia a pekne to vysvetlil, vatsinou , ludia so stredomoria tym trpia nedokazu stravit mlieko a zistilo sa ze je to geneticke od nasich predkov oni malo pouzivali mlieka , horuce pocasie tak sa telo prisposobilo ana rozdiel od norskych typov ktore dobre znasaju maso a mlieko, tak ked niektory neznasaju , tak je iste , ze mas predkov od tial...

inak robi sa uz mlieko ktore je odtsranena laktoza takze aj tyto ludia ho mozu pit....

veganko
9. okt 2008

macaeliska: sorry nevsimol som si. Veganko nie je cesky vyraz, ale zdrobnelina od vegan..cize som muz 🙂 Ako dieta neovlyvnim ani sa to neda rozhodnutie mojich rodicov, cize ma naucili nespravne jest a konzumovat komercnu stravu, cim som si privodil napriklad obezitu 3stupna a v podstate vsetky choroby ktore sa stle opakovali dookola ako nadcha, alergie atd... Neskor som zistil, ze zit sa da aj inak, nie na ukor inych tvorov, tak som zacal sa tomu hlbsie venovat. Za chvilu to bude 20 rokov, co sa venujem zdravej vyzive, nie len v teoriach ale aj v praxi. Nie som ako nejaky lekar, ktory ani nevie co konzumuje nejaky vegan alebo vitarian a hlasa, ake je to nezdrave nakolko to niekde v nejakom casopise cital, ale ja som cez vsetko presiel sam a vyskusal na sebe. Cize vsetko co tu pisem mam otestovane vyskusane. Teoriu som sklbil s praxou a vysledky nosim v hlave. A vsetko co som napisal o mlieku je pravda a ERIKASADEk sa moze aj na hlavu postavit 🙂 veri kazdemu clanku v Slovenke. Nasi predkovia hodne konzumovali mlieko, uz väcsiu blbost som davno necital, co napisala, ale pili ho priamo nadojene cerstve, nepaserizovane, nehomogenizovane popripade ako cmar alebo kysle mlieko, kravy sa pasli na lukach a pasienkoch, neboli umelo oplodnovane, neboli dopovane antibiotikami, umelinami vo vyzive, dnes su kravy stroje na mlieko a teliatka, veskera humannost z ich chovu vymyzla. Je to nechutne kam az to clovek dotiahol svojou chamtivostou. Aj tak plati, kazdy zivocich ma urcene mlieko pre seba od svojej matky.

erikasadek: chcem Ta trosku poopravit, vlastnu temu si hladat nemusim, nakolko som ziadnu nestratil. A pisat hadam mozem do kazdej temy, ci nie? Alebo je to tym, ze Ti dosli argumenty a citis sa ohrozena? Alebo mozno si zhrozena, ze jednoducho sa mylis a tvoje rozsiahle informacie su vlastne spatne? Nevadi, vsetko sa da zmenit, staci zmenit pohlad na svet a zacat verit prirode, lebo lekari su plateni z dani a farmaceutickych spolocnosti, ktore riadia cele zdravotnictvo. A cim si viac chora, tym viac im pomahas, lebo automaticky na tebe zarabaju. Je to dobry biznis..Oni nechcu, aby ludia boli zdravi, to by ukoncilo ich biznis...

kijonkova.k
9. okt 2008

Holky,já jsem tady jen nakoukla,ale nestačím se divit.Nějakého divokého zastánce bíložravců tady máte!Ale aspoň jsem se pobavila.No,nevím.Moje dítě už masíčko papá,taky dělám kaše ze sunaru...je spokojená a šťastná.Jsem zodpovědná matka,tak chci,aby měla vše,co potřebuje.Ať si jí každý,co chce,moje dítě i my jíme maso a jiné dobroty a nevidím na tom nic špatného.Až se rozhodne dcera,že to jíst nebude,tak to nechám na ni.A že je maso mrtvá hmota?Hmmm,ale vynikající.Ať žije svíčková na smetaně s 5 knedlama 😀 😀 😀

dgm
9. okt 2008

No, ja bych se , byt vama aspon nad radami veganka zamyslela... Pripada mi zvlastni si v jedne diskuzi pochvalovat, jak moje dite miluje masicko a nevim co jeste a v dalsi diskuzi se ptat a narikat nad tim, ze dite ma rymu, ekzem, spatne zazivani, vecne antibiotika, ... atd - doplnte si podle vlastnich zkusenosti nemoc.

kijonkova.k
9. okt 2008

Já myslím,že dítě maso potřebuje,už jen pro správný vývoj mozku.Zelenina maso nenahradí,ani ten žloutek úplně ne.Proč začali byt pralidi chytřejší a zručnější zvětšovala se jim mozkovna a mozek?Protože ke kořínkům přidali do svého jídelníčku i maso.Ale to je jedno,já nikomu nic nevnucuju jako někdo.Sice to nechápu,ale respektuju,že někdo svému dítěti tohle nedává.Každý má svůj rozum,tak ať podle toho koná. 🙂

dgm
9. okt 2008

Uvadim na pravou miru svoji vetu: masicko a nevim co jeste.
Takze masicko ale nejen to, ale i vsechno varene, vsechno mleko krome MM, vsechny mlecne vyrobky tepelne upravene a do toho souctu patri tedy veskera strava neprirozena. To znamena, ze k vyzive je nejvhodnejsi strava prirozena., prirodni, tepelne neupravena, to je cele, jak jednoduche.
Souhlasim s tebou, ze kazdy si kona podle sveho rozumu, taky nikomu nic nevnucuji. Jenom davam ostatnim informace, ktere nemaji, at se rozhodnou potom dal , jak jim ten rozum rekne.

jankax
9. okt 2008

Takze toto tema uz davno neni o alergii na BKM...?? 🙄
Ze se divim, ono tady na koniku vetsinou vsechno konci hadkou..... 😕

dgm
9. okt 2008

Tak aby to neskoncilo hadkou, k cemuz si myslim, ze stejne neni duvod, tak maminky, ktere to zajima, muzou pokracovat v diskuzi Pusty, syrova strava ... na Volne diskuzi. Tam se taky resi alergie.

kijonkova.k
9. okt 2008

Já myslím,že se nikdo nehádá 🙂 Ale už jistý veganko trochu odbočil od tématu a to tím,co propaguje.Ale máš pravdu,jankax,tady by si měly maminky vyměňovat názory a rady ohledně BKM.A ten,kdo tento problém nemá,tak ať si jde povídat jinam,nebo založí jiné téma,jak psala dgm.Tak jdu taky jinam,naštěstí nás tento problém netrápí.Přeju zdravá a spokojená miminka 🙂 😉

jankax
9. okt 2008

No zatim se tu nikdo nehada ale myslim ze to brzo zacne. Ja jsem sem sla abych se dovedela neco o alergii na mleko a misto toho tady ctu, jak asi brzo umru protoze jim maso... 🙄

Souhlasim s dgm, je tu spousta jinych temat, kde se odpurci i zastanci veganstvi muzou vyradit. 😉

dgm
9. okt 2008

Je, holky, tak abych nezustala nepochopena. Ja jsem odkaz nepsala na Pusty... proto, aby se tam mohl nekdo vyradit, ale abych tady nevyvolala uz zminovanou hadku, ke ktere ale porad nevidim duvod. Na druhe strane si myslim, ze Vegankovy prispevky jsou tady spravne. Toto totiz neni jenom diskuze pro maminky, ktere maji doma tyhle problemy, jako alergie jako vy, atd., ale pro vsechny, kteri by ohledne alergie mohli pomoct. Rekla bych, ze vsechny diskuze, nejen tato vase, jsou i pro rodice, kteri tou kterou chorobou zrovna netrpi, ale maji recept na vyleceni, coz mnohe z vas, co si tu navzajem radite, nemate. Toz tak.

dididi30
9. okt 2008

dgm, kes spominas antiotika, no na slovensku je normalne,ze hned pri prvej navsteve lekara ti ich capnu na stol, pod do anglicka, tu ich dostanes ale tak mozno na smrtelnej posteli, ked mam byt taka hruba 😒
proste tu ich nedavaju len tak, musi to byt hrooooooooozne vazne, tu maju na vsetko paracetamol, cize paralen 😉
no a vegan-muz 😀 pis, rada ta citam, dobre sa na tebe smeje 😀 good luck 😅

erika ak to bude asi tou laktozou, ale v dnesnej dobe su vselijake vyrobky, len treba citat nie??
😉 inak vapnik sa da zo vselicoho vytazit, napr suprovy je sezam, ten davam skoro do vsetkeho najma do ryze, neni ho tam citit 🙂

skoda, ze nemam tolko casu ale rada by som vas precitala do podrobna 😉

erikasadek
9. okt 2008

ahojte ,vegan
necitim sa ohrozena nemam cim pokial mas informacie co sa tyka alergie na proteiny mlieka sem snimi a, ked nie tak nas neprehovaraj dopredu stratene,

na hlavu sa nepostavim, nemam preco, .......

asi nevies poriadne citat tema je alergia, a ni e sposob stravovania, a zivotny styl

zakladna tema, je tato , nemas odbocovat tymto porusujes pravidla....!!!!!

my si vymiename nazory a , nie presvedcenia o zivote....

dididi30
9. okt 2008

erika, presne tak, ale sak nechaj ho, nech sa vyburi , ked nema doma na kom 😀

jankax
9. okt 2008

Ale jasne, ja si rada si poslechnu jiny nazor na vec, v kterekoliv diskuzi, ale ne takovym stylem, jako tady. Nechci aby nekdo nutil sve presvedceni me nebo jinym a tvrdohlave si stal za svym, proto tady nejsem. Ja taky nepresvedcuju nikoho aby jedl maso, ze.
Myslela jsem to tak, ze tahle diskuze je o alergiich, a ne o tom aby se tu hlasalo veganstvi.

Takze timto se loucim a odchazim hledat rady jinam.

erikasadek
9. okt 2008

no ved , asi to 😀 😀
len nam tu kazi naladu a pritom to bola super pokojna mierumilovna tema, stale sa musi najst niekto kto zacne rypat.....

inak osobne poznate neaky narod na svete ktory sa nezivy masom lebo ja nie... 😀

teda pozrela som sa na neake recepty aj bez mlieka neskor hodim..

llucinka
9. okt 2008

😕 😕 😕 Byla bych ráda, kdybychom se mohli nadále bavit o alergii na BKM, o které tato diskuze je a ostatní ať si založi buď vlastní téma a nebo ať mlčí. Nechodím se proto, abych tu četla, jak je jíst maso nezdravé apod. No, ještě, že jsem to nečetla celé, ale jen útržky, bych se musela akorát rozčílit.

Eriko: 😉

jankax: Pokud by si vegan založil novou diskuzi s názvem Jsem vegan, jaký je váš názor? apod., nic proti tomu nemám, možná bych si to i otevřela a přečetla, jak se dá žít i jinak, ale přesně jak píšeš, pokud to sem někdo hodí takovým stylem, akorát mě nas..e a tím tuplem si o tom nic nepřečtu. 😉

A jak psala kijonkova, AŤ ŽIJE SVÍČKOVÁ!!! 😀 😀 😀

llucinka
9. okt 2008

Eriko: Leda tam, kde na to maso nemaj 😝 😀

erikasadek
9. okt 2008

leda ak 😀
pozrela si si nove recepty , vyskusala si neake? ako sa pacili , lepsie povedane chutnali.....

llucinka
9. okt 2008

eriko: ještě ne, ale na zítra chci něco vyzkoušet... Musím letět, jdu na oběd a s malým na angličtinu. 😉

erikasadek
9. okt 2008

tak daj vediet ako to dopadlo , moj zboznuje vsetko....

a uz let.... 😉

erikasadek
9. okt 2008

http://papillesetpupillesallergies.blogspot.com...
tak nasla som dve dobre stranky co sa tyka receptov bez mlieka , alebo vajec, takze co spravit urobit temu do receptov a hidim vam ich samozrejme prelozene, dajte mi vediet ci mate zaujem..
napriklad na tejto fotke su to palacinky bez mlieka a bez vajec tak mi dajte vediet...

jankax
9. okt 2008

Hura uz je to zase o ABKM 😀

Erika - urcite jo prosim 🙂 Pak dej kdyztak vedet nazev tematu, diky moc 😉

erikasadek
9. okt 2008

tak nech to vydrzi tak dobre zajtra vytvorym tem , a dam aj neake recepry tu pre nase deticky alergicke na proteinky.... 😉

erikasadek
9. okt 2008

inac prave som si citala tie alergie ktore su krizene strasne alergia na jablko a na ine, chvalabohu , ze u je len to mlieko, i ked nedavno do seba dostal, nestastne normalne mlieko a nic ziadna reakcia, ale ja tak dava to nadej...

ale bala som sa verte mi...

jankax
9. okt 2008

Erika, a jake priznaky mel maly kdyz jste mu zjistili tu alergii?
Jinak ja taky doufam ze zustane jen u mleka a nebude to jeste i na jine veci ☹ no teda spis doufam ze ani to mliko se nepotvrdi, ale to si budu muset jeste pockat na vysledky. Dneska jsme byli brat krev a maly statecne vubec nebrecel 🙂

erikasadek
9. okt 2008

janka dostal v 4 mesiaci akoze ekzem na tvary, tak som svihala rychlo k lekarke n druhy den , a ta mu hned nalepila naplaste , an kozny test ci je alergicky na mlieko, a za 3 dni bol vysledok ano tak sme hned zmlenili taktiku stravovania..

ja mam stastie , ze moja pediatricka , j zaroven aj alergologicka, a ktomu je vo francuzskej komore alergologov, takze pravidelne , chodi na konferencie a pod.
takze vsetky novinky co existuju pre deti a nove sposoby, je ako prva ich aj aplikuje

ja ti nosim k nej moje deti zo zavretily ocami, a kazdemu co som odporucila tak boli len spokojny, uch deti dostala s takych problemov , co iny zanedbavali , alebo si mylili diagnozy, tak som rada, ze ju mam...

veganko
10. okt 2008

erikasadek: ahojte ,vegan
necitim sa ohrozena nemam cim pokial mas informacie co sa tyka alergie na proteiny mlieka sem snimi a, ked nie tak nas neprehovaraj dopredu stratene,
Odpoved: 😵 informacii o mlieku som ti podal dost, ak necitas moje prispevky, tak bohuzial inak neviem ako ti pomoct, ale skusim este raz a jednoduchsie, Mliecne bielkoviny z kravskeho mlieka su urcene na vyvoj teliatka, ktore za niekolko mesiacov priberie niekolko desiatok kg, to znamena, ze jeho vyvoj trva niekolkonasobne rychlejsie ako rychlost vyvoja tvojho dietata. Cize potrebuje omnoho viac laktozi, bielkovin a inych latok obsiahnutych v mlieku ako dieta cloveka a aj v inom pomere a aj ine hormony, ktore sa takisto nachadzaju v mlieku, nakolko je to iny zivocisny druh. Ak toto nepochopis ty a aj ine mamicky, tak mozes tu riesit alergiu na kravske mlieko donekonecna a vypisovat prispevky, ale nic na to nezmenis.

kijonkova.k: Holky,já jsem tady jen nakoukla,ale nestačím se divit.Nějakého divokého zastánce bíložravců tady máte!Ale aspoň jsem se pobavila.No,nevím.Moje dítě už masíčko papá,taky dělám kaše ze sunaru. Já myslím,že dítě maso potřebuje,už jen pro správný vývoj mozku.Zelenina maso nenahradí,ani ten žloutek úplně ne.
Odpoved: 😵 AK by si citala moje prispevky, zistila by si, ze clovek nie je bylinozravec a uz vobec nie vsezravec, za prve nespasam travu a ani nemam dva zaludky na travenie celulozy, tak jedia bylinozravci. Lutujem tvoje dieta, ze musi jest mtrvoly zvierat, ja svojmu takyto odpad ako su mrtve zvierata a sunar nedavam. Pre spravny vyvoj mozgu potrebuje dieta mäso z tak hlupeho zvierata ako je sliepka, krava, prasa? Co z neho potom bude? Hovori sa, ze clovek sa stava tym, co konzumuje, lebo jedlo nas ovplyvnuje aj nase zdravie, co myslis, ze sa stane z cloveka ktory konzumuje mäso z prasiat a krav?? Zelenina mäso nenahradi, mas pravdu, lebo mäso netreba nahradzat nicim, nakolko nie je vhodne konzumacie. Kedze mas velke medzery v stravovani, nie len vo svojom, musim ti napisat, ze existuju aj ine potraviny, ktore maju omnoho vyssi obsah bielkovin ako je mäso a mlieko. Su to napr. Vlasske orechy, lieskove alebo para orechy, mak, sezam, konopne semeno, dynove semeno atd ale s vyhodou vlakniny, co mäso ani mlieko nema, neobsahuju zivocisny cholesterol, laktozu, adrenalin, rozne zivocisne choroby, ktore sa mozu nachadzat v mlieku a mäse a nik vam nezaruci, ze tam niesu...

s.arik
10. okt 2008

veganko,
rozhodně souhlasím se vším co píšeš, veganů a vitariánů není tak málo, aby mohl někdo namítat, že jsou zdraví jen pouhou "náhodou". Dítě má dostávat mateřské mléko od ženy, když ho nemá matka, tak od kojné. Ale já věřím tomu, že kojit může 99% žen, mnoho jich přestane jen kvůli špatné podpoře a nehumáně vedenému porodu v porodnici 😖 , kvůli masáži výrobců UM, že je to to nejlepší...nesouhlasím. Mateřské mléko je jediná vhodná potrava pro dítě.

Dceru jsem plně kojila, plánovala kojení asi do 2 let. S příkrmy jsem začala až v jejích 8m. Mléko jí stačilo a přibírala až moc, přesto se po jídle s nadšením vrhla a SAMA SE ODSTAVILA krátce před 11m. Je mi to líto, ale byla to její volba. Přesto jí v žádném případě nebudu dávat UM, ani kravské mléko. Dostává jen bílé jogurty a kefíry. Ale stejně má nejraději ovoce 😵

Kravské mléko ani výrobky z něj nejsou vhodnou potravou pro lidi. Uznávám jen jakýs takýs přínos KM jako suroviny pro výrobu UM, i když se mi to nelíbí, když není mimi kojené, asi je to UM o něco lepší než rýžový odvar alá počátek minulého století....

veganko
10. okt 2008

s.sarik: moje dieta bude mat 16m. a stale je kojene, mlieko miluje a keby mohla byt zavsena na prsniku od rana do vecera tak asi aj bude 🙂 ale samozrejme papa aj ine, tak ako mi. Chcem ta upozornit, ze biely jogurt aj kefir pochadzaju z kravskeho mlieka, ktore musi prejist homogenizaciou a pasterizaciou.
Kto si chce precitat nieco o mlieku: http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200... a http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...