Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

llucinka
10. okt 2008

s.sarik a veganko: Nechcete si založit vlastní téma? 😒

llucinka
10. okt 2008

Eriko: Takových lékařů, jako je ta Tvoje, asi bude málo... Je ale dobře, že u vás někdo takový je. U nás jsem také narazila na pediatričku a alergoložku v jednom, specializuje je jenom na alergii dětí, ale bohužel má plno. Možná by nás vzala, ale asi za nějakou úplatu 😀

Jinak to téma s recepty je super nápad 😉 Moc se těším. Ty palačinky vypadají skvěle, přeložila bys nám to? 🙂

erikasadek
10. okt 2008

VEGANKO POKIAL VIEM SI BOL UPOZORNENY ADMINISTRATOROM? MAS PRAVDU NECITAM a ani nechcem, vies preco , pretoze necitas a nepocuvas, len kritizujes a snazist sa presviedcat a zacina nam to uz ist poriadne na nervy

takze kocky dohodnime sa ignorujme ho , mozno pochopy , ze kazi tuto temu a nema tu co robit..

je to chlap a ako chlap nemoze pochopit trapenie sa zeny, ked nemoze kojit....!!!!! takze je to zbitocna debata....

zboznujem ludi co kritizuju , len nemaju normalne navrhy logicke a konkretne; co ma asi dat matka 1 mesacneho babatka alebo niekolko mesacneho na miesto mlieka ??? ked nemoze kojit?
ked sa jej strati mlieko zo dna na den, je to geneticke a s tym sa neda nic robit, radsej mu dam vodu ze ? aby som nemala vycitky , ze mu davam cosi , co mu nepatri, preboha, ved sa uz spamataj a zi s dobou....

co ty vies ako je takze pre zenu ked nemoze kojit akym pravom sa vobec opavazujes nas kritizovat, akym!!!!!
robime to snad zo srandy ze, a z lenivosti, take to predsudky moze mat len muz

az muzi v buducnosti budu rodit a kojit , tak sa sem pridaj , inak nechaj si svoje blbe poznamky len pre seba a lebo otvor si temu......

nema ti uz co povedat skoncila som , necitam a nezaujima ma co pises... zi statne......

erikasadek
10. okt 2008

llucinko ahoj, no mala som stastie, uj tu ich je malo, ma sukromnu prax,
ako vatsina doktorov , je ich vela, vsade len si vybrat.....
ked sa mam priznat som rada , ze tu zijem , co sa tyka lekarskej starostlivosti , nemozem povedat ani slovo...
asi na slovensku , by to nebolo take lahke, poznam z minulosti....., dufam, ze sa to zmeni uz len kvoli vam...

tak idem na ten preklad tak za chvilu.... 😉 😉

dgm
10. okt 2008

erikasadek, veganko byl upozornen ? marne to hledam ...

llucinka
10. okt 2008

Eriko: Tak tak, nejlepší je ignorace 😉

No ta péče u nás... Nevím, když čtu některé skutečnosti, je mi z toho do pláče, opravdu. Zvláště v případě, kdy to skončí špatně. Já osobně, pokud bych se chtěla někam přestěhovat, bylo by to Německo. Ale je to o citovém vztahu k téhle zemi apod. Např. Rusové, pokud požádají o azyl a dostanou ho, dostanou od Německa 15.000,- eur na hlavu (děti tuším polovinu) na to, aby mohli začít nový život v Německu. Kdyby tohle bylo i pro Čechy, neváhám, a bydlím tam 😀 Ale to je zase jiné téma 😀

Jinak přístup mojí alergoložky není zrovna ok, myslím jako že je taková poměrně drsná. Vyvrátí cokoliv jí člověk řekne, právě, že uvažuju o změně. Někdy mám z ní pocit, že je šťastná, když může člověku říct, že to dělá blbě, že jenom ona ví, jak je to správně a tak... I proto hledám někoho jiného... 😒

erikasadek
10. okt 2008

ani to nenajdes, bolo to IP, administratorom ,ver mi... 😉

jankax
10. okt 2008

Erika - tak to je super ze mas dobrou doktorku, to se tady o tech v anglii rict neda 😒 No jeste jsem se nesetkala s dobrym doktorem, to uz bych radsi chodila k moji detske doktorce co jsem mivala v CR!!

llucinka
10. okt 2008

janko: Myslela jsem, že v Anglii je lékařská péče snad jedna z nejlepších na světě... 😕

jankax
10. okt 2008

A propos myslim, ze se nas tady nekolik uz zminilo, ze nas veganstvi nezajima, tak vas SLUSNE zadam abyste se opravdu presunuli do jineho tematu. Dik.

jankax
10. okt 2008

Luci - tak to nevim kde jsi to slysela 😀 Nee, fakt, nestoji to tady za nic. Radsi bych se lecila sama 😀 V nemocnicich je tady nedostatek zamestnancu, doktori jsou malo placeni, vetsinou to jsou Indove kteri studovali medicinu v Indii, takze maji ponekdu jine postupy....no mohla bych pokracovat. Samozrejme ze se najdou dobri obvodaci a hodne sestricky v nemocnicich, ale zatim jsou moje zkusenosti dost negativni 😒

V pondeli bychom meli mit vysledky testu (ale ani to mi nebyli schopni presne rict, kdy budou 😠 ) tak nam drzte pesti 😔

erikasadek
10. okt 2008

takze treba vam na palacinky bez mlieka a vajec
125g muky
300ml mlieka( pre baba praskove) a pre deti alergicke aj na mlieko voda
25g cukru
20g margarinu bez mlieka, alebo olej
stipka soli
a sacek vanilkoveho cukru
dat do mikrovlnky mlieko , na vlaznu teplotu, (vodu)
do misky dat vsetky ingrediencie a pomaly pridavat a slahat najprv len 100ml
ked cela hmota je homogenna, pridat aj zvysnu tekutinu mliko
nechame to cele odlezat a neskor pridame 20 g margarinu , alebo oleja
na panvicu trocha tuku a pecieme ako normalne palacinky

kocky, oni su len bezvajecne, pre deti v diete bez vajec, nie je vhodne bez mlieka , napisane na konci
tak mi prepacte hore je nieco ine....
vraj su dobre s nutellou

llucinka
10. okt 2008

janko: já to nikde neslyšela, myslela jsem si to... 😀 Tak to asi nikde nebude valné... 😒

erikasadek
10. okt 2008

ja sa ospravedlnujem, som blba, ano su bez vajec a s moznostou aj bez mlieka, preto ta voda
len kvoli nutelle je to nemozne pre bezmliecnu....

takze v pohode

jankax
10. okt 2008

Luci 😀 Jo, fakt si kolikrat rikam ze bych byla radsi v CR kvuli lekarske peci ☹

Erika - na palacinky si maly teda jeste musi pockat ale ja mam ted na ne silenou chut 😀 Tak az budes mit dalsi tak prihod 😉

erikasadek
10. okt 2008

janka to ti verim v anglicku je to dost biedne , to hovorim z vlastnej skusenosti , niekedy som tam zila uz davno , ale predsa, su tym aj znamy, v celej europe mam pocit ,ze davnejsie kto ukazal na nich prstom to bola madonna, ked bola este tehotna a prehlasila, ze tu neporodi....
takto vyvolalo dost polemiky
naopak tu chodi vela aj americkych hviezd do francuzska rodit, no ale to je o inom
tak nasla som rebarborovy kolac bez mlieka tak ho hodim, je tu toho viac , ale su tu niektore ingrediencie ktore ani neviem prelozit a nie som si ista ci su vobec dostat na slovensku, tu su novinky, tak mi to prepacte , takze pokracujem

erikasadek
10. okt 2008

http://chez-willow.blogspot.com/2008/05/clafout...
takze
REBARBOROVY KOLAC BEZ MLIEKA

800 g rebarbory olupanej
50g cukru + 2 lyzice naviac
350 ml mandloveho mlieka
2 vajicka
100g ryzovej muky
30g mandli pomletych

POSTUP
rebarboru olupanu nakrajame na male kocky a nasypeme na nu tie 2 lyzice cukru a nechame postat 2 hodiny

zmiesat mlieko mandlove vajcia cukor mandlovy prasok , najlepsie v mixeri , vyhneme sa tak hrudkam, aj muku samozrejme zamiesat

dat do pekaca tu rebarboru dobre ju pozostavit na pekaci rovnomerne, a naliat na nu cesto , nechame piect 30 min na 210 C aj viac sparadkom pokial je treba vyskusat
nechame vychladit a podavame...

erikasadek
10. okt 2008

no palacinky som uz davala predtym pre alergikov a tie moze pozri do zadu 😉

dgm
10. okt 2008

Erika, ted jsem si v receptu vsimla ze tam patri i mandlove mleko. Nenapadlo vas dat svym detem, ktere jsou alergicke na KM, tak dat prave ta seminkova mlicka? To je takova dobrota!!! Ja mam sice deti uz velke, v dobe, kdy byly kojenci, tak jsem kojila a potom normalne se preslo na kravske, tak to nemam vyzkouseno na nich jako na kojencich, ale mandlove nebo konopne nebo oriskove mlicko - po tom by se mohli vsichni u nas doma utlouct... vcetne manzela a prilezitostnych navstev.

erikasadek
10. okt 2008

dgm, dalo by sa ale je chudobne na vsetky mastne kyseliny a vitaminy, takze nie, ja nepotrebujem aby , mal v puberte problemy , len kvoli tomu, ze nemal dobry zdravy kapital, ked bol dieta a rastol

a prave teraz deti potrebuju toho vela.....
orieskove mlieko, urcite nie, su to alergrny, okrem mandloveho ktore sa da pouzit do urcitych receprovine ani nahodou

kravske saneodporuca do 3 rokov, a nepoznam vela ludi co ho kupuje pre deti, len specialne pre deti do 3 rokov,
kravske kvoli vysokemu podielu bielkovin, a ako vies bielkoviny pre deti su dobre, ale v malom mnozstve, inak skodia ladvinam tazko ich deti vylucuju....
a je chudobne na vsetky zivyny, takze u mna neprichadza do uvahy

ja neviem ty pises , ze mas velke deti , a iny mozno nechapete problem deti alergickych, to nie je len mlieko, oni maju vela veci zakazanych jest alebo pit a treba doslova citat kazdu krabicu , pretoze aj male mnozstvo suseneho mlieka , uroby u takychto deti reakciu...
taktiez aj zelenina a ovocie nie vsetko mozu, kvoli tomu je tu tato tema ako varit a co davat takymto detom aby mali stravu ako my.....

nie je to lahke, treba davat na vsetko pozor....

vies prave tie semiacka ako sezam ; oriesky du vysoko alergenne, teraz donedavna bolo mandlovy olej super vec na mazanie bruska, v tehotenstve , tak teraz je zakazany, kvoli alergiam prechadza, cez pokozku , a je dokazane , ze taketo deti potom narodene, maju 10 nasobny moznost byt alergicke, takze tiez si treba davat pozor co papame v tehotenstve, a ci nemam ev rodine alergikov , vsetko zvysuje sancu , ze dieta bude alergicke

vyhoda , v tejto teme je , ze u tychto skoro podchytenych deti, je 90% sanca ,ze po 2 rokoch tato alergia zmizne, a dieta moze pekne konzumovat mliecne vyrobky, bez nasledkov....

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankax
10. okt 2008

Tak ja se priznam, ze o mandlovem mleku nebo jakemkoliv orechovem jsem v zivote neslysela 😅 Tady se to asi bezne neprodava ale ted me laka to vyzkouset 🙂 Jak jsem uz psala je tu jen mleko sojove, ktere me odradilo mj. tim, ze tam byl pridan cukr a sul 😕 Tak to fakt nee...

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankax
10. okt 2008

🙄 Jsem rikala ze to skonci hadkou. Fakt uz me to nebavi....

llucinka
10. okt 2008

veganko: Možná kdybys přišel s trochu jiným přístupem, napsal to tak, že by se člověk nad tím zamyslel, ale tys sem vlítnul a začal poučovat, jak v podstatě ničíme svoje děti apod... nebudu to tu vypisovat... Takže jestli můžeš, založ novou diskuzi a ten, kdo bude chtít, přijde si něco přečíst, event. s Tebou diskutovat. 😉

kijonkova.k
10. okt 2008

Já myslím,že tady má někdo mindráky z dětství a puberty...tak raději přešel k veganství a teď hlásá,že díky nám je budou mít naše děti(ekzémy,akné..).Ale ten někdo ať si to vyřídí se svýma rodičema.
Jankax:nedivím se Ti,ale na takovou stupiditu se nedá nereagovat.

Holky,přehlížet!Ať si pan veganko píše co chce. 😀

dididi30
10. okt 2008

veganko s tymi mandlami mas pravdu, keby si videl mojho syna na zivo, taku krasnu plet ma z nich, tolko som sa ich najedla v tehu 😀 aj teraz ich papavam a aj ja som z nich kocka 😀 😀 😀 😀 😀
no celkom dobre sa citas, fakt, skus si zalozit temu, mozno by si mal uspech 😉

erikasadek
10. okt 2008

tak samozrejme, prehliadat ty si asi mal byt lekarom....

davat malemu kojencovy alergen preco nie, tak preco do nich rovno nedavat vajcia ryby, cervene ovocie od narodenia

precitaj si co je to vlastne tato alergia a potom sa hadaj a vobec NEZAJEM......
akopisu ostatne prehliadat......

ako raz pisali kocky niekto ma patent na rozum a u teba to urcite plati.....

inac mozno ked davam urcite recepty ktore su pre tieto deticky a niekomu to vadi, nech tu nechodi a necita....

jankax
10. okt 2008

Holky, jenom tak pro zajimavost: dneska mam na hlidani holcicku od manzelovy sestrenice, budou ji za par dnu 4 mesice. A predstavte si, ze uz ji 2x denne davaji prikrmy ☹ normalne masozelenina ze sklenicky.....S tim jsem se tady setkala uz vickrat, detem tu cpou vsechno hrozne brzy, nehledi na to jestli je v tom pridana sul, celer, ryby, nejake postupne zavadeni prikrmu tu ani snad neznaji.....Vetsina deti ji vyzivy ve sklenicce, dost malo tady taky koji (teda ja samozrejme vim, ze ne kazdemu to jde, sama jsem si prosla peklem nez jsme se to naucili, ale tady mi prijde ze se o to ani ty zenske nesnazi...a pak se drze divi ze ja jeste porad kojim 🙄

A to vsechno je podle me mnohem, mnohem horsi nez to, ze muj syn dostal v 8 mesicich poprve jogurt a ji z velke vetsiny co mu doma navarim z cerstveho ovoce a zeleniny. Urcite to tem detem tady zadela na mnohem vic problemu v dospelosti, od zazivani az po ja nevim co jeste, nez to, ze jime mlecne vyrobky.
Takze ja mam svedomi ciste. 😉

dididi30
10. okt 2008

erika predstav si ,ze tu v anglicku maju pre 4 mesacne babatka vajecny pudin, je toto normalne 😕