Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
12. okt 2008

boze daj aby to tak ostalo, ako to bolo predtym..... 🙂 😉

tak jo ,

llucinka
12. okt 2008

eriko: no kéž by, už jsem také psala admin, tohle bylo hrozný. 😒

erikasadek
12. okt 2008

inac , prave som prisla z nemocnice, moj drobec mal 40 od vcera bez priznakov, no a dali mi flasu pre neho , a tak cakam ze mi daju peptit junior, a sestrcka mi doniesla mliecko , lensa mi zdalo byt horuce tak som ochutnala,a chut sladke, a pytam sa jej, ci je to peptit , junior, chutovo hnusny,a ona nie je to ina znacka na ytrhu ich je tu 4 pojila viem pre alergiu nasich deti....

a tak rozmyslam ci ho nekupit i ked za cenu, ze ho nepraplati poistovna kedze nie je na recept...
stoji mi pohada mojho syna za tie prachy stoji....

a co vy co mate nove?

erikasadek
12. okt 2008

dakujem kocky za vasu podporu mas pravdu ani citat sa to nedalo pretoze niekolko stran bolo uplne od temy dobrych 1000 km....

tak dufajme nech je to tak...

zajtra budem mat viac casu tak hodim znova neake dobrotky pre drobcov....

som hotova z nemocnice 7 hodin to zabije , aj volaa este k tomu celu noc som nespala takze som grogy.... 🙄

dididi30
13. okt 2008

no cafte, tak tu mame cisto? 😀
tak sup sup , na pokecik 😉 😀

radka.m.
13. okt 2008

ahoj holky,tak vy tady máte konečně čisto,zato v receptech je zase vopruz,někde si prostě musí vlízt.

erikasadek
13. okt 2008

cistucko 😀
ja idem dnes k lekarke, za chvilusa obliekam, tak uvidime, co nam povie....

aspon sa spytam co dame nove drobcovy ako stravu moze pridat ak mate neake otazky tak sem s nimi za hodinu uz odchadzam....

erikasadek
13. okt 2008

vazne a kde? 😒

radka.m.
13. okt 2008

přesnídávky a pohanka,ve volné diskuzi už včera psali,jaké to je hrozné na mk,že si matky stěžují,jaké mají děti nemoci a přitom si vyměnují recepty na přesnídávky,no něco v tom slova smyslu.

radka.m.
13. okt 2008

oni vyloženě ten svůj styl života vnucují

dididi30
13. okt 2008

radka no toto 😲 😀

erika, nosom zvedava na papu,tesim sa 😉

erikasadek
13. okt 2008

boze moj, no dufam , ze sme tu uz skoncili stym vsetkym....
ja s

erikasadek
13. okt 2008

mas naco ver mi...

ja sa idem pozriet na to mlieko , spytam sa aj lekarky ci sa stym neda nieco robit co sa tyka preplacania..
jedna krabica normalne stoji 19,50 euro a ato ma len 450 g, tak si viete predstavit tu palku, ale ked je chutne tak neviem neviem....

co poviete....?

radka.m.
13. okt 2008

no to je teda mazec,ta cena!!!

erikasadek
13. okt 2008

radka , presne, a to nechapem, kazdy mame ten svoj , takze je zbytocne niekoho silou nutit, skor naopak doslova ta to potom odpudzuje...
vlastne to mam opacny efekt u cloveka.....
ja stale hovorim zo vsetkym rozumne, a striedmo......zlata cesta...

inac chcela som sa spytat aku vahu mali vase deti pri narodeni, pretoze ja neverim , ze slabi jedinci maju alergie a ine choroby...
my sme mali pato 3990g 54 cm
a josh mal 4,160 kg a 54 cm
chlapy ako hora 😀

dididi30
13. okt 2008

erika, to fakt musis cele zaplatit?? tuna maju deti do 16 rokov lieky zadara, jedine ja platim a tatino

erikasadek
13. okt 2008

ze? a ked ti ich treba 6 mesacne tak ano predtym viac samozrejme....
avsak ked zostanem pri peptit junior nechutnom tak poistovna zatiahne ciastku a sukromna vatsiu takze mi ostava platit za krabicu 5 euro a to je rozdiel nie?

erikasadek
13. okt 2008

diddi nie, cele, nie
len na trhu je toho vela, takze len pepti junior je hradeny, a ostatne znacky chutovo lepsie nie....
lieky nie, mame aj sukromnu takze zvysok zatahuje ona....

dididi30
13. okt 2008

erika no tak to je sila, to nieze aby preplacali to chutnejsie, sak ide o zdravie buducich ludi zeme a oni takto 😠 no co narobis, sak na detoch sa tak zaraba, ked idem kupit oblecko pre mna stoji tricko 5 libier aj pre drobca, no je to sila co? a nebavim sa o cene plienok, co maly za sekundu pokaka a mozem ju vhodit 😠

radka.m.
13. okt 2008

taky nevěřím,že by to mělo co společného s váhou,nejstarší dcera měla 4,11 51cm,takže žádný tintítko taky nebyla.

erikasadek
13. okt 2008

didi deti su drahe co uz, hlavne ked je neaky problem a cena stupa...

deti je vyhodny biznis.....;;
ja mam od druheho plienky na pranie, takze mi to zachranuje 50 euro mesacne

erikasadek
13. okt 2008

tak kocky ja uz balim idem tak neskor....

dididi30
13. okt 2008

erika ale aj tie plienky na pranie je drina a potrebujes platit prasok, elektriku a vodu, je to to iste , si myslim a ked je dieta kojene(nie kazde) casto sprta do plienky, to by som sa potom nenaprala a tu v anglicku susit , ked prsi, tak to by som potrebovala len jednu skrinu plienok a susicku, ktoru som si mimochotom pre toto pocasie poriadila, vytesujem sa z nej, este som ju neskusala ale uz je pripravena na susenie 😀

hellosona
13. okt 2008

Erika: pisala si, ze pozivas sojove mlieko... je to susene?

u nas predavaju take vselijake susene mlieka, napr. pohankove, kukuricne, kokosove... ale neviem, ci to mozem pouzivat pre maleho? 😕 teda, ked prestanem kojit...

erikasadek
13. okt 2008

Tak a sme spat...

Diddi budes sa cudovat nie je to drina, dam do kybla, specialny na tie plienky ma to vrchnak, a potom len hadzem do pracky, zapnem aj predpraie, ouzijem ekologicky , prasok na pranie velmi sa mi osvedcil, a na 90 stupnov
moja pracka ma AA++ ekonomiu takze ani 1kw, pri 90 spotrebe, takze v pohode, potom v zime rovno do susicky, ktora je vedla, len poskladat to trva 2 minuty takze ziadna drina, vobec nie...
cez leto balkon, a potom este na par minut do susicky, aby boli jemnejsie....

financne, tak ja som si to prepocitala, pri prvom , patovy ma vysli plienkydo 3 rokov na 3000 euro a niekolko naviac....
teraz cela sada ma stala 360 euro, za mesiac na elektrinu a prasok miniem 8 euro, normalne ma plienky vysli , na 50 euro na mesiac takze ano ja vidim rozdiel oproti prvemu dietatu co ma stalo a oproti druhemu..

a hlavne nepotrebujm krem na dupku , pri latkovycH...

hellosona, ni esojove mliecko nie , len sojovy jogutr a sojovu smotanu, pri jedlach aby sa necitil naboku...
osobne by som ine mlieko ako specialne pre alergikov nedavala..... 😉

sojove sa dava ako mi vysvetlila lekarka ked aj toto zlyha ako peptit junior, a tiez je to specialne sojove...

radsej sa porad s lekarkou.... 😉

erikasadek
13. okt 2008

este vam nieco musim povedat, vcera sme boli v nemocnici ako som pisala, tak dali mi aj mliecko ktore sa mi zdalo byt chutovo dobre, tak si predstavte, ze ta tava sestricka sa sekla, ano to je mlieko bez laktozy pre deti co maju hnacky , ale nie pre deti alergicke na mliecne proteiny , este stastie , ze maly je uz stoho skoro vonku, ze nema ziadnu reakciu, a len preventivne zatial pôkracujeme s takymto miekom...
MOJA LEkarka zhrozena, ked som jej povedala meno, uz sme volali aj do nemocnice, aka to je hruba vina...
tak to mate na spestrenie, co vsetko sa moze stat...

vdaka bohu nic mu nie je..... 🙂

erikasadek
13. okt 2008

tak co je s vami, uz spite?

jankax
13. okt 2008

ahojte, tak jsem taky zase tady 🙂 kdyz uz je tu cistoucko 😀

Zitra budu volat na vysledky krev. testu, snad uz je budou mit. A snad budou negativni 😵

erikasadek
14. okt 2008

dufajme, drzime palce, aby dopadli dobre.....

tak josh pekne neragoval na mlieko ani dnes tak som strasne rada........; dufam , ze za chvilu orejdeme na normalnu stravu.....
tak hodime nove recepty, co poviete....?

erikasadek
14. okt 2008

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Sa...

PARKY STROGANOFF
od 12 mesiaca

pre 2 deti

100ml mlieka detskeho
1/2 cibule
2 parky , bez mlieka
1 lyz concetrovanej paradajkovej
1 lyzicka maizeny
cierne korenie
a olej

pripravit si 90ml vody a 3 odmerky mlieka

na grile pripravit parky, pripravene, ich stiahnut a dat na bok ochladit
cibulku na jemno nasekat, a na oleji osmazit, ( nema zmenit farbu, len aby zmekla)
nakrajat parky,a pridat do cibulky, neskor pridat trocha vody a maizena, aby vznikla hustejsia forma

priadat paradajkovu stavu a mlieko pripravene, vsetko dobre premiesat, priadat korenie; a nechat na jemnom ohni jemne varit pocas 5-10 min. bez prestania miesania...
podavat s ryzou, alebo cestovinami, a zeleninou...