Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

natty53
12. okt 2012

@luthien.k ano casove to sedi,aj podrazdenost,ale mozu to byt aj ostatne vsetky,kedze ako pises laktoza nesposobuje ekzem. Len nerozumiem preco az teraz je anemicka 😒 ,...budem teraz dosledne zacinat s takouto po case a len s jednou 🙂 . Dobre kupim tie probio..

luthien.k
12. okt 2012

@natty53 víš co, mám jednu kamarádku, co je moc moc dobrá na otázky výživy a zdraví, ale teď momentálně je mimo a pár týdnů asi ještě bude, ale když mi shrneš do IP, co bylo za potíže, jak časově a jaký má malá zhruba jídelníček, zkusíme něco vymyslet 🙂

z.u.z.k.a.
15. okt 2012

@luthien.k ahoj chcem sata spytat , ako je to s prevenciou na ABKM. Mam 2 rocne dieta ktore malo ABKM a bolo kojene- ja som bola na bezmliecnej a bezvajecnej diete.
A terazmam tyzdnove babatko a kojim ju, alechcem vediet ked by som potrebovala prikrmovat- pretozekojenie je zatial boj, ma vyznam davat UM urcene pre ABKM aj ked zatial alergia nebola prejavena? Moja pediatricka tvrdi ze ona ako prevenciu odporuca hydrolyzovane mlieko ked prve dieta a aj ja sme alergici aspon na prve mesiacw.
Dakujem za nazor 🙂

luthien.k
15. okt 2012

@z.u.z.k.a. ano, souhlasím s pediatřičkou a doporučuji plně hydrolyzované mléko.

z.u.z.k.a.
15. okt 2012

@luthien.k dakujem velmi pekne, pretoze hned ju spochybnila dalsia pediatricka, ze to je hlupost podla najnovsich poznatkov prave toto nie je dobre. Ja inak aj teraz nejem mliecne veci ako jogurty, tvaroh apodobne.

luthien.k
15. okt 2012

@z.u.z.k.a. to je ale něco jiného, ano, zavádí se BKM i u těch, co k tomu mají dispozice, ale až od uk. 6. měsíce, do té doby není dobré nevyzrálé trávení a imunitu senzibilizovat bílkovinou kravského mléka.
Ty se BKM nevyhýbej zcela, ale jez ji umírněně, tj. 3x týdně mléčný výrobek (jogurt, tvrdý sýr), to je nejlepší cesta k té toleranci a tak to i příroda vymyslela - že ty malé dávky "alergenů" přes MM mají nastolit toleranci (bohužel imunita řady dětí nezvládá ani to...).

jonas17
23. okt 2012

@luthien.k včera som uvarila "tvoju " šunku bez éčiek....som neskutočne milo prekvapená, aký výborný výsledok mi vyšiel. Len som nedala so sáčku, ale u našich som našla šunkovar z doby minulej, ale poslúžil, no určite by to tak vyšlo aj varené len v sáčku...vôbec sa mi nerozpadáva, chutí výborne a dokonca sa fantasticky na tenučko dala narezať na stroji 🙂 trošku som mimo, ale nedalo mi 🙂
a teraz ťa chcem poprosiť k tým probiotikám, ja som kúpila na tvoju radu colon ID, ale len prvý deň kakala malá 2x, inak zas až na tretí deň. myslíš, že by som jej mohla zvýšiť dávku?

carrie84
23. okt 2012

Ahojte dievcata 🙂
Tak aj my sme hrdi majitelia alergie na BKM .... 😒 Mam otazku - co vsetko nesmiem ako kojaca matka jest? Je mi jasne, ze mlieko, jogurty .... Ale su tam aj syry, cokolada? Resp. viete mi niektora napisat, ze comu sa mam v strave vyhnut? Dakujem velmi pekne 🙂

luthien.k
23. okt 2012

@jonas17 to jsem ráda, že se šunka povedla, samozřejmě šunkovar je na to ideální, to s tím sáčkem je spíš pro ty, co nechtějí investovat do šunkovaru a přesto to chtějí zkusit 🙂

Při tom dávkování probiotik vycházím z GAPS diety a ta pro tento věk doporučuje 4 - 8 mld., takže to už je strop dosažený a chce to dlouhodobě. Dělali jste i jiné úpravy jídelníčku?

jonas17
23. okt 2012

@luthien.k jedálniček máme v poriadku, len to chce pridať trošku tekutín, no dobre, berieme to zatiaľ len necelý týždeň, tak budem trpezlivá, ak s to nepohne, vrátim sa k tým predchádzajúcim, s nimi sme kakali častejšie 🙂

luthien.k
23. okt 2012

@jonas17 u vás jsme mluvili o tom, že tam je asi dost vlákniny v té stravě, že? Jinak pokud nebudou vyhovovat, tak mě to mrzí, ale kvalitní by být rozhodně měly 🙂

didulka85
23. okt 2012

@jonas17 poprosim o recept na tu sunku. 2 krat do mesiaca si kupim asi 10dkg za 5 eur. 😅 Ale je tam len maso, sol a korenie.

jonas17
23. okt 2012

@luthien.k pozri, chcela som vyskúšať niečo iné, lebo s tými našimi to tiež bolo také, že som po čase zvyšovala dávku..tak fakt asi budem musieť pritlačiť to pitie...ked je to fakt hrozné. aj dnes, od rána vypila len pohár vody, polievka a kojí sa tretíkrát. pol mandarinky a trošku hrozna..dosť málo tekutín... 😒

jonas17
23. okt 2012

@luthien.k vyjdi s tým receptom, je to tvoje 😉

@didulka85 úplne ľahké..ja som potrebovala 1,20 kg mäsa. dala som bravčové pliecko na kocky ako na guľáš, také väčšie, zvyčajne krájam na menšie. dva dni mäso bolo v uzavretej nádobe premiešané s dvoma lyžičkami soli v chladničke. potom som to šupla do sáčku, s tým do šunkovaru a varila 2 a pol hodiny. teplota má byť 80st. je to vtedy, ak ti od dna odskakujú guličky.teplomer sme nemali, ale v pohode sa to dalo ustrážiť. potom som to vypla a hodinu a pol stálo v tom. a koniec 😉

luthien.k
23. okt 2012

@jonas17 njn, u nás je to stejné s tím pitím, ale na stolici to vliv nemá. Je to zajímavé, jak je toto vše hrozně individuální.

didulka85
23. okt 2012

No super. Ked pojdem najblizsie k nasim tak vyskusame, ale nie z bravcoveho.

luthien.k
23. okt 2012

@didulka85 nám nejvíc chutná krůtí 🙂 Ale ani proti vepřovému, nejlépe kdyby bylo domácí nebo bio, bych neměla 🙂

didulka85
23. okt 2012

@luthien.k vsak prave... Bio bravcove u nas nepredavaju, jedine u vas v Cechach je bio farma s prasiatkami.
Sara mala prasa 2 krat a stolicu mala po nom otrasnu.

luthien.k
23. okt 2012

@didulka85, kvůli čemu myslíš, že bylo takové zle s trávením? Jinak já jsem před časem objevila stravování dle W.A.Price a tučného se nebojím a ani mým dětem nevadí 🙂 Jiná otázka jsou ta rezidua chemie v konvenčně chovaných zvířatech...

katkalubkova
23. okt 2012

Ahojte baby, aj ja som alergicka, mam alergiu na krav. mlieko aj na muku. Som 2krat tehotna, pri prvom dietatku mi bolo uz zle, ale este som to nemala diagnostikovane, tak sme sa pretrapili, maly je nastastie zdravy!!!! klop - klop. Teraz uz viem comu sa mam vyhybat, hore ste sa pytali co jest... no mne bolo poradene, ze slnec. semena, tekv. semena a amk, to aku nahradu za mieko za vapnik. Akurat zajtra mam ist ku alergologovi, tak ak sa nieco nove dozviem, dam vam vediet. Ta muka, to je pase... tam je dieta. Ale myslim, ze sa v tehotenstve aj pri kojeni mozu tvrde syry a acidofilne, probioticke cmary, take tie zakysane veci, takze super, lepsie ako nic. Urcite nie syry klasicke, mieko, alebo jogurty, myslim, ze sam aj clovek vidi, co moze a z coho mu je zle a myslim, ze ziadna cokolada ( tiez bola hore otazka ), mne je z nej zle !!! Ja som teda zvedava, ako bude fungovat kojenie, lebo mimco cakam az na jun! Pri prvom som mala vela mlieka, ale teda este som jedla co sa dalo. tak vam drzim palce a ak budete niektora dobra, napiste ak ste alergicka a uz kojite, ze co papate. Vdaka za ochotu

jonas17
23. okt 2012

@luthien.k u nás bude určite tým, že brala po pyleonefritíde atb 6 týždňov. predtým pila tiež takto a kakala denne.
tú šunku skúsim aj hydinovú, aj morčaciu, toto bola len skúška a vyšla. teraz skúsim dať ajmletú papriku, či to nebude mať lepšiu farbu. inak tá rychlosoľ, to je čo? vraj to udrží farbu krásnu...

didulka85
23. okt 2012

@luthien.k neviem cim to bolo... Ale taku strasnu stolicu ako po bravcovom nikdy nemala.

luthien.k
23. okt 2012

@jonas17 rychlosůl obsahuje E250 dusičnan sodný, jehož rezidua zůstávají v tom masném výrobku a může působit potíže - zažívací, kožní, bolesti hlavy... Takže proto se mu vyhýbám. A ano, díky němu mají uzeniny tu krásnou barvu, ale nám ta do šeda nevadí, když víme, že je to tak přírodní 🙂

luthien.k
23. okt 2012

@carrie84 úplně všemu, kde je zmíňka o mléku (sušené mléko, syrovátka, kasein, kaseinát apod.). Zahrnuje to i většinu sušenek, sladkostí, sladkého pečiva, většiny uzenin, většiny čokolád. Pokud je skutečně alergie, nesmí se zkrátka nic mléčného, a to ani ovčí, kozí, sójové (vysoké riziko zkřížené alergie nebo souběhu alergií).

luthien.k
23. okt 2012

@katkalubkova pokud je skutečně alergie na mléčné bílkoviny, ne intolerance laktózy (z té jsou pouze a jen zažívací potíže a nevadí obvykle výrobky s jejím nízkým obsahem - jogurty, zákysy, tvrdé sýry, zakysaná smetana, máslo), tak se z mléčného nesmí nic.

jonas17
23. okt 2012

@luthien.k aháá, tak ale ja som nejak cítila, že to nie je ono, tak super, že som dala morskú 😉 a jasne, ani nám nevadí tá farba...

carrie84
23. okt 2012

@luthien.k - dakujem 🙂 Takze citat etikety .... 😔 Ked ja sama alergiu nemam, takze ani netusim, ze co a ako.... Budem musiet poriadne nastudovat....

katkalubkova
23. okt 2012

@luthien.k - ale mne aj gastroentr. povedal, ze v nejakom krajnom pripade sa to moze, niekomu, ze z toho zle nie je ( len tvrde syry a acidof. mlieka ), ze to mozno znesiem a sama som si dala teraz taky bifidovy cmar a nebolo mi z toho vobec nic, myslim, ze to budem moct. Lebo inak mlieko neznesiem, je mi z neho zle a svrbi ma cele telo, no po tomto naozaj nic!!! Drzala som dietu kym som nebola tehotna, no teraz si chcem dbat trosicku viac o to. Ved uvidim co mi este povie zajtra doktorka, i s nou som sa rozpravala pred nejakym casom, ze v pripade tehotenstva by sme skusili tie probioticke napoje, cmary... ( ani som z toho neutekala na wcko ). Ja dufam, ze budem moct aspon to. Ale viem, ze v normalnom stravovani, ked je alergia na kravske mlieko tak by sa nemalo vobec nic! No ja napr. alergiu na laktozu nemam. Tak zatial dakujem pekne.

luthien.k
23. okt 2012

@carrie84 a jaké má malá příznaky?