Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

hellosona
14. okt 2008

ahojte 🙂

erika: snad tvoj malicky je uz v poriadku...

baby a ako casto by sa mali tie testy zopakovat? my sme boli, ked mal maly 3mesiace, co je uz pol roka odvtedy...

erikasadek
14. okt 2008

hellosona, dakujem za opytanie, uz je lepsie...
normalne sa robi asi tak po roku, ale moze sa skor...

ja som sa pytala, lekarky , no a mi povedala , ze by bolo dobre vydrzat aspon do toho 2 roku, preventivne a potom postupne zacneme zavadzat normalnu stravu....

v tom case vraj ta alergia pri dobrych podmienka pekne mizne...
tak neviem , al esi hovoriml tolko este vydrzim stoji mi to zato, radsej este jedan rok obmezdeni ako potom cely zivot....

erikasadek
14. okt 2008

ahojte tak sme sa trosku dnes vysypali, neviem co si mam mysliet, takze predsa.....

stve ma to....

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
16. okt 2008

veganko si trapny uvedomujes si to?

u teba je to uz naozaj chorobne...

staraj sa radsej co jedia tvoje deti a nechaj nase na pokoji, normalny inteligentny clovek by si uz davno uvedomil a pochopil, ale ty neako nie , nedochadza ti to ani , ked ti vela ludi , v roznych temach dava odkazy podobneho typu,
nie je to tym ze o com hovoris , ako ako to podavas , a dost to kazdeho irituje....

ja tiez viem co je mlieko a co znamena pre zdravie, konzumacia vo velkom mnozstve....
nie sme vsetci na hlavu tiez mame informacie;...

su ludia na tejto planete ktory sa zivia len mliekom, cely zivot, a su zdravsi a ako ty a ja dokopy, vedecky zistene, avsak nepiju a nekonzumuju vodu, je jej malo takze ju nachaveju len pre dobytok...

takze tvrdenie typu , mliko je jed , su dolova smiesne...

staraj sa o seba a svoju rodinu a nechaj nase deti , na nasu starost, my sme za ne zodpovedne, a nie ty....

za chvilu ani vzduch nebudeme moct dychat, ked sa pozrieme co vsetko je vo vzduchu ale dychame a zijeme a s me tu ,...

krista
16. okt 2008

Veganko už to vážně přeháníš, přestaň holky provokovat, k tématu už jsi řekl dost, tak by to stačilo 😉

erikasadek
16. okt 2008

kocky, vazne, normalne zostal osypany, az do vcera vecera, keby nebol vecer a neskoro tak idem do nemocnice a vynadam im...
dns uz je lepsie, pomaly mu to mizne a bledne, do certa tolko obety , cele mesiace....

hellosona
16. okt 2008

ahojte
erika: teraz budete ako pokracovat?

erikasadek
16. okt 2008

no len ako doteraz, bude znova na pepti junior,a a budem davat pozor, len musim povedat mojej pediatricke tuto skutocnost, ani si nevies predstavit ako som nastvana....

hellosona
16. okt 2008

hmmm to verim, ale skor je to asi luto, vsak ano?

erikasadek
16. okt 2008

no luto, luto , pretoze sme boli na dobrej ceste.....

jankax
16. okt 2008

Ahojte,

co se tady zase delo 😠 doufam ze uz bude klid.

Erika - co ze se maly osypal??? ☹

My porad cekame na ty vysledky krev. testu 😠 😠 uz je to tyden a porad je nemaji....to jsem si je mela udelat asi radsi sama, by to bylo rychlejsi 😀 😝

erikasadek
16. okt 2008

janka bol chory a velmi, tak spm na pohotovosti bola a dali mi tam mlieko stym, ze je to iste ako pije , lenze nebolo to co mi dali je bez laktozy, na hnacky , ale je doubolavne na proteiny mlieka, a samozrejme ,ze sa Josh vysipal po 24 hodinach vie si predstavit moju radost , keby som ich mala pod rukov tak asi zabijam, hromadne...

tie testy , to je strasne, mas pravdu , keby si ich robila sama tak su rychlejsie.. 😀
vidis keby ti urobili ten kozny tak uz mas davno vyslledok, skoda... no dufajme, ze bude dobry vysledok, ked necha na seba tak dlho cakat, prajem ti to... 😉

dididi30
16. okt 2008

ahojte a uz sa to tu rozbeho, parada 😉
budem vas citat 😀

erikasadek
16. okt 2008

diddi ked sa flakas???? 😉

veganko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka.m.
17. okt 2008

tak když si nenecháme poradit,jak sám tady píšeš,tak proč věčně otravuješ???sám jsi pochopil,že si stejně budeme dělat tak jak my uznáme za vhodný,tak se věčně nevtírej do této diskuze,vždyt jsi směšný! 😀

erikasadek
17. okt 2008

veganko si trapny vies to,.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

straraj sa uz konecne o seba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja som zdrava ako buk ja mam vyborne vysledky .... aj napriek tomu ze jem zdravu pestru stravu.....

starj sa o seba a trh ni si!!
to je jedine co mozem povedat cloveku ako si tyu, keby si bol trochu normalnejsi tak by sa dalo s tebou diskutovat ale neda sa......zamysli sa ....

a daj uz konecne pokoj...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

len urazas, trafena hus, ked tu niekto gaga tak si to ty a stale a vsade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

urazky si nechaj pre seba sameho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nevesta
17. okt 2008

Veganko, maj si svoj nazor, ten ti nikto neberie, ale nevnucuj ho ostatnym 😠

erikasadek
17. okt 2008

kocky on si naozaj mysli, ze je najzdravsim clovekom na svete , a my vsetci dokopy len strasny chudaci , chory a nezdravy, nech sa uz konecne spamata, ved je to smiesne a ubohe......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak vsetko zmizlo a po vysypani ani stopa, uplne.... tak som rada, len som zvedava co to bude teraz pre nas znamenat......

jankax
17. okt 2008

Veganko, vystihl jsi to presne, nam neni rady ani pomoci, hlavne od takovych jako ty. Takze dekujeme a odejdete 😎 😀

erika - to jsou teda umelci, to si mohli zkontrolovat ne, jestli je to to same mliko nebo jine 😠 No snad uz to ted bude OK!

dididi - myslim ze uz jsem se te jednou ptala ale nejak to zaniklo tady v tom zmatku 😀 Kde v UK bydlis?

erikasadek
17. okt 2008

no janka, to bolo tym, ze sa menili sestricky, takze vela deti v cakarni cakaca doba bol amin. 3 hodiny, no a ja som si pytala peptit junior, a nepamatam si uz ci som prizvukovala, ze je alergicky po 7 hodinach tam stravenych naozaj nepamatam.. a tak ona mi doniesla aa ni mi nepovedala, ze co to je, nahodou som ochutnala, a sladka chut atk som sla za nou , ze to nie je peptit a ona ,ze je to O LAC a to je to iste tava sprosta......

jankax
17. okt 2008

No ale i tak, meli by si davat vetsi pozor, jeste ze to ve vasem pripade dopadlo 'jen' vyrazkou a nestalo se neco horsiho 😠

erikasadek
17. okt 2008

janka ved to prave som volala do nemocnice a pytala sa lekarky , ci to nema neaky zly dopad a ona ma ubezpecila, ze nie, len sa potvrila , diagnoza, a ze treba pokracovat ako doteraz,,s so vsetkym, chvala bohu ze nemal reakciu, silnejsiu, ale ta by bola okamzita..;podla jej slov, tak ma ubezpzcila, aby som sa nebala, a ona vraj uroby dostupne kroky, na oddeleni, takze som trochu kludnejsia,

hovorim si takto, mozno je lepsie ,, ze to spadlo na nas ako na neake ine dieta s katastrofalnou reakciou, mozno to bolo varovanie, pre dotycnu...

len je to krute voci nam... 😒

jankax
17. okt 2008

To mas pravdu s tim,ze to bylo varovani pro tu sestru....

No konecne jsou vysledky, a pry byly normalni, takze asi vsechno v pohode a snad alergicky neni....no ale nevim ted, jak dal, to uz mi nerekli 😠 a zase s tim jit k doktorovi se mi nechce, to tady nema vyznam....

erikasadek
17. okt 2008

janka tak to je uzasna sprava to treba oslavit 🙂 🙂

jankax
17. okt 2008

Taky jsem moc a moc rada, ale tak nejak jim tady neverim 😅 no snad maji pravdu, uvidime za par mesicu. Urcite ted malemu hned nepoletim koupit jogurt 😀

erikasadek
17. okt 2008

a ktomu im neveris.... strasne tak len pomaly.... 😉 😀

krista
19. okt 2008

Veganko už vás otravovat nebude holky 😉

annag
19. okt 2008

krista, si poklad, pre takýchto ľudí mám obavu zverejňovať svoju identitu 😉 🙂