Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
15. nov 2008

katy, skus ten druhy link, neviem preco no nefunguje.... ten prvy, najdes tam celu sadu , mliek od tohto vyrobcu, pre mna jeden z najlepsich podla mna na trhu......

a najdes si mliko v rade, vola sa nutramigen..... to je pre deti s alerg.bkm, oni jediny ma pocit robia 1a aj 2, osobne som vyskusala, je hustejsie ako peptit junior a menej horke..... alebo pod je este cisto sojove, tiez pre alergikova ktomu , co maju koliky a zaludocne problemy, bohuzial len vo francuzstine... urcite niekde existuje aj v angline......

kate77
15. nov 2008

A jejej,hovorí to na mna francuzky?

erikasadek
15. nov 2008

no prave, je mi to luto, len uvidis krabicu.... 😉

adas
16. nov 2008

Ahojte opat,
nikto mi v tomto neporadi???
ked sa berie krv na zistenie alergie na BKM musi byt dieta nalacno? Dakujem za odpoved.

erikasadek
16. nov 2008

adas, preco nezavolas svojej lekarke , alebo rovno do laboratoria, a spytaj sa, ako som ti pisala, u nas netrebalo brat krv, su modernejsie ,a bezbolestne sposoby ako inac to zistit, cez kozu, bohuzial , este nie na slovensku..., prepac, ze som Ti nemohla odpovedat lepsie na tvoju otazku....

adas
16. nov 2008

ahoj erikasadek,
chcela som ist v utorok k lekarke, pretoze u nas je zajtra volno a chcela som byt uz pripravena, keby bolo treba nalacno, takto neviem, co spravit. Ale napriek tomu dakujem.

erikasadek
20. nov 2008

tak neako to tu viazne, tak chcela som vam povedat, zmenila som mlieko , presli sme na nutramigen, a je vyborny, chutovo ovela lepsi, a hlavne hustejsi ako peptit junior.... 😉

ulinka
24. nov 2008

ahojte mam 2.5 rocnu princeznu a uz vyse roka drzime dietu bez mliecka a vsetkeho co je s tym spojene nemate nejaky recept na plnku do torty bez mleka nesmie ani sojove bude mat marodeniny a este neviete ci sa da predlzit materska dovolenka kdedze mame takuto alergiu dakujem

mimom
25. nov 2008

musis si dat ziadost na predlzenie materskej na soc.urad,vsetky lekarske spravy,ktore mate a cakat,ci ti to komisia schvali.s tortou ti neporadim,my mame aj bezlepkovu,bezmliecnu dietu bez vajec,skus pouzit namiesto mlieka do plnky ryzove mlieko a este na www.celiakia.sk je v receptari velmi dobra mrkvova torta.

llucinka
7. dec 2008

Ahojte holky, nějak tady diskuze vázne... Ale já nemám moc času dočítat, natož přispívat, takže se omlouvám... 😕

Jinak u nás to hypoalergenní mléko nejede skoro vůbec, tak to malému nahrazuju jinak, takže uvidíme, jaké budou výsledky až půjdeme na kontrolu.

A co vy, jak se připravujete na Vánoce? 🙂

jankax
7. dec 2008

Ahojky, tak my uz mame sojove mlicko zatim, taky mu vubec nejede, tak mu ho bud davam do kase, to mu i chutna, anebo primicham neco sladkeho 😅 ale to jen obcas. Jinak ma jeste 2x denne moje mlicko tak snad mu to staci.

A v breznu mame znovu zkusit jogurt nebo jiny vyrobek z kravskeho mleka tak uvidime jestli uz se to zlepsilo 😉 Doufam ze jo!

Na Vanoce jedeme do CR tak uz se moooooc tesim 🙂 Akorat nevim jestli se tam taky daji bezne dostat sojove jogurty atd, snad mi tady nekdo poradi 😉

nadad
7. dec 2008

Ahoj holky, prosím o radu. Malého mám asi od 2,5 měsíce na dokrmování UM a od 3měsíců a 3 týdnů je plně na UM Beba 1 HA. Když jsem kojila, tak byl někdy osypaný na obličejíčku, po zavedení UM se to postupně ztratilo. Teď se mu objevil ekzémek na nožičkách- taková hrubší husí kůže a na ručičkách takový červený sušší flíčky, ale myslím, že ho to nesvědí. Začal mi taky hodně kakat- vždycky, když krmíme, tak při tom a nebo hned za chvilku po jídle se vyprázdní. Taky hodně ublinkává- i 2-3 ,hodiny po jídle.Nevím, zda je to normální. Doktorka to neřeší, protože na váze přibývá normálně. nemohlo by se také jednat o alergii na mléko?

erikasadek
7. dec 2008

moze, ale potvrdit ti to moze len test... ziadaj si to... aj moj normalne pribera, to neznamena, ze nema alergiu...

jankax
7. dec 2008

Nadad, alergie to byt muze, ale jak rika erika tak potvrdi ti to jedine test, maly je malicky na to abys vysadila mlicko a pozorovala zmeny, takze jinak to asi nezjistis 😉 Ale preju at to alergie neni 🙂

erikasadek
7. dec 2008

ahoj janka, tak mi sme sa dnes poriadne vysypali, teda josh, dala som mu ochutnat trochu teda 2 lyzicky s prazenice, ludia to dieta este nedojedlo ani tu druhu lyzicu, zacal plakat, na tvary okolo pusy mal flaky cervene, akoby sa prave popalil, no hroza, a ani nie za niekolko minut mal opuchnute oci, a zacal sa skrabat a plakat, tak som mu hned dala aerius, aby sa ukludnil zabral tak za 10 minut , ale bolo mi ho luto spunta, a pritom doteraz nikdy nereagoval takto...

no za tyzden skusim znova, aby sa potvrdilo, ze su to vajicka...ide ma slak trafit , neako sa nam to komplikuje... 😒

jankax
8. dec 2008

Ahoj Erika, no to je hruza 😕 Ja mam povolene taky malemu po roce davat vajicka ale taky se docela bojim 😅
Jak se jinak mate? 🙂

erikasadek
8. dec 2008

ahoj, janka, no mame sa dobre, rano sa zobudil s dvoma hornymi jednickami.. takze mu za noc presli obe...
no a na tvary nemal nic na tvary...
no bolo to po prvy krat co dostal vajicko v cistej forme, vlastne len ochutnal...
no vidis,a dnes som spravil apalcinky so sojovej slahcky, isli sa obidvaja zabit, za tym, patovy strasne chutnali teda nevidela som chutovy rozdiel mezdi nimi , ako pri normalnych...
ale bolo tam vajicko, a nic, ziadna reakcia, tak nech mi niekto vysvetli tuto zahadu.... 😕

a vy ako, sa mate?

jankax
8. dec 2008

Mozna je na to vajicko jenom citlivy a casem se to spravi. Kdyby byl alergicky tak by mu to asi vadilo i v tech palacinkach ne?

My se jinak mame ok, akorat uz nevim co malemu porad varit 😀 Zkusim asi taky nektery den ty palacinky, mnam mnam...

erikasadek
8. dec 2008

prave, a nic, som tak rada......

no neboj aj ja mma ten problem, no predvcerom som mu spravil aaj patom zemiakove placky, isiel sa zabit, a vcera som robila bandurceniky, len neviem ci to poznas pod tymto menom, je to na baze varenych zemiakov v supke, ktore sa postruhaju a prida sa muka, a spravi sa cestoi, to sa potom vyvalka na tenke platky a pecie na sucho, na liatinovej panvici,a potrie sa maslom, na miesto masla, som mu dala jeho rastlinne maslo, super strasne mu chutnalo....aj bez mlieka a vajec sa da varit, teda hlavne bez mlieka....

jankax
8. dec 2008

Jo jo je to tezke, ale ted kdyz uz mame aspon to sojove mliko tak to muzu ve spouste veci nahrazovat a varit z toho.
Podivam se nazpet do diskuze jak jsi tam psala ty recepty a neco ukuchtim 🙂

Bandurceniky teda nepoznam 😵 ale prislo mi to trochu jako bramboraky, ale ty se delaji normalne na oleji...

Ja uz jdu dneska do postele, maly ted vstava v 6 rano ☹ tak jsem nevyspana uz asi dva tydny. Dobrou 🙂

erikasadek
8. dec 2008

tak dobru noc, tie b 😉 ramboraky , su tie zemiakove placky tam ide aj vajicko , ale toto je len zemiak a muka, velmi chutne....

janula999
17. dec 2008

ahojte nam zistili ABKM cca v 6-7 mesiaci, ala mali sme ju asi do mala....a mala nemala ZIADNE PRIZNAKY, DOKOTOR BOL V SOKU, NA VYSLEDKOCH MALA TEJ BOD CI CO TOJE ZE 50 A STUPNICA JE DO 20.....sama zacala odmietat mlieko, mysleli sme si ze zuby..u nas nikto nie je alergicky, najprv som bola v soku, teraz mame14 mesiacov a je to pohoda, jedalnicke mame pestery, papame uplne vsetko okrem ml.vyrobkov, ...a z masla..VETO FIT.....odporucam....chudatka...aspon daco,,,,

emjee
5. jan 2009

zuza.m • 1d • Dnes o 16:58 |
kedy a s čim ste začali prikrmovat babätka alergicke na kravsku bielkovinu a laktozu??dostala som od doktorky knižočku s čim možem prikrmovat. ale v celej knižke je pisane iba pre deti s dietou H.A ,,,a až v zadu je jedna jedina kaša pre deti alergicke na bielkovinu kravskeho mlieka,bielkoviny soje a pri celiakii.kaša sa vola sinlac od nestle.može sa miešat zo špenatom a jablkami.znamena to že možeme krmit iba tym???žiadne zeleninove polievočky,vyživy a take normalne domace jedla????dakujem

saska.t • 1d • Dnes o 17:21
preco by si nemohla davat zeleninu, ved tam nedavas mlieko, to sa tyka len kasi a tam kde sa mlieko pouziva takze v tom nevidim problem, zelenina predsa kravsku bielkovinu neobsahuje

zuza.m • 1d • Dnes o 17:45
no pytala som sa že kedy možem prikrmovat a čim.a ona že mi da knižočku kde su recepty a pisane čim možem prikrmovat.ale knižočku som si pozrela až doma a tam som zistila že tam je len jedna jedina kaša prenho vhodna.mne sa to tiež zda čudne prečo nepovedala že mu možem postupne davat čo aj inym detom len čo neobsahuje kravsku....no neviem preto pišem sem či tu nieje taka mamička čo stym ma skusenost.

srnkamt
autor
5. jan 2009

kase mozes kupovat aj bezmliecne ktore sa rozrabaju s vodou...mne mala nechce papat bohuzial ziadnu kasu a ani sinlac je dost drahy ...som chcela vyskusat ci ho bude chciet a nechce 😒 😖 davaj vsetko co neobsahuje mlieko,ale pozor napr.moja mala ma take citlive zazivanie ze aj porajbane jablcko jej urobilo poriadnu sarapatu s bruskom...davaj najprv len par lyziciek a ak nebude nejako reagovat v poho mozes servirovat 🙂 🙂 ,,,my sme sa uz poucili vsetko nove co jej chcem dat najprv otestujem jeden den a cakam do druheho,ked sa nic nedeje davam normalne,, nam robi problem aj hocjaky cajik tak zatial davame iba cistu prevarenu vodicku,zial jablcko nemozme doteraz a ani hrusku... ☹ mne dokina dala tu istu knizku a to iste mi povedala...

denisocka
5. jan 2009

ahojte,asi začnem chodiť tu ,lebo mávame toto http://www.rodina.cz/g/myclanky/ekzem_2_tvare.jpg a za frasa neviem z čoho

píšete si tu len o BKM či aj inom? ja stále kojím a som z toho povoem vám v prdeli

inač,errika,som kus prečítala,aj nám sa zvykne take robiť,že počas jedenia mu kus opuchnu a sčervenaju oči ,šucha si ich,ale nikdy neviem z čoho,raz z jablka,raz z bananu ... z mliekak určite nie

janula203
5. jan 2009

ahojte dievcata....my sme si alergiou na bielkovinu kravskeho mlieka tiez presli....Mojej dcerke to objavili cca vo 4.mesiaci, nas pediater hovoril, ze sme to dost skoro objavili, co je pozitivne. Janku som kojila do 2.mesiaca, potom ma uz odmietala, vela plakala, mala vyrazky na tvaricke a brusku hlavne....
Pediater nas po niekolkych zmenach umeleho mlieka, po ktorych sa nic nelepsilo, poslal na gastroenterologiu....a mila p.doktorka na kramaroch janku vysetrila, vzali jej krv, predpisala mliecko alfare a bolo....po par dnoch sa janka upokojila, uz nebola taka uplakana.....mala skvely apetit....od 6.,7.mes. sme zacali prikrmovat zeleninkou, my sme kupovali hippikov, mala to velmi rada, a okrem toho som jej mixovala cerstve ovocne pyre, ktore milovala - jablka, mrkva, zlty melon, mango, hruska.....proste lahoda, tatik si tiez vzdy uchmatol :o)))
Neskor sme zacali polievocky robit, ziadne vsak mixovanie...janulka bola v papani skvela, je jedak, aj doteraz...netrebalo jej velmi mixovat, pekne papala aj cele kusky :o)))
Po roku nam pani doktorka povedala, ze specialne mlieko mozme vysadit a mozme zaradit aj mliecne vyrobky, ale postupne....tak sme pridali do jedalnicka jogurty activia....ale kravske mlieko sme prvykrat dali asi az v roku a pol....a pohodka, ziadne yrazky.....ale nadalej sme opatrne mliecne vyrobky papali.....
Dnes mam janka tri roky a je to jedno krasne zdrave dievcatko, ktore asi coskoro spapa aj nas...a jej bratcek mladsi asi tiez....su to jedaci :o)))
Zelam vam maminky vela trpezlivosti....
A jedno nezabudnite.....tie specialne mlieka vam preplaca z polovice poistovna :o)))

A ozaj...nam janka jedla kasu od nutrilonu...je tusim mliecna, ale nic jej nerobila..ine papat nechcela, a ryzovu nutrilon milovala :o)))

Ak by ste mali este dake dotazy, pokojne napiste IP....

srnkamt
autor
5. jan 2009

denisocka no neviem ja by som sla k dokine..je to dost rozsiahle...alergia to moze byt ale je zbytocne cakat doma a vahat z coho to moze byt...my sme mali ten isty problem asi tak v 2 mesiaci ..ako mame mliecko specialne mliecko nemozem povedat ani slovko..po nepeknych lisajoch ani stopa...urcite by som zasla k tej dokine...

denisocka
5. jan 2009

srna-boli sme ,bral imunoglobuliny a kazala dietu atopika