Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

natalii6
3. feb 2010

perla200:maly ma 10 a pol mesiaca.

dadex
3. feb 2010

ja by som chcela poradit od tych, co deticky uz prekonali alergiu. na ake mliecko presli. dakujem.

natalii6
4. feb 2010

Ahojte...co davate detom ked in nechuti nutrilon allergy care? alebo im ho nejak dochucujete?

perla200
4. feb 2010

natali - nemôžeš dochucovat nutrilon ničím....

luthien.k
4. feb 2010

Souhlas s perla. Pokud nové mléko dítěti nechutná, dá se to zezačátku řešit mícháním s mlékem, které neodmítá a poslupně ubírat to staré a přidávat poměr Nutrilonu AC. Teda pokud reakce na BKM nejsou nijak drastické... Jinak bohužel asi nenajdeš mléko bez BKM, které by bylo lepší, ta naštěpená bílkovina je už prostě taková 😒

tymothy
4. feb 2010

Já slyšela, že se to mléko dá přisladit glukózou, aby nebylo tak hořké. Ale osobně bych asi raději postupovala jak psala Luthien. Tu glukózu bych brala jako poslední možnost, když mi mělo dítě umřít hlady.

natalii6
5. feb 2010

Ahojte niekde som nasla recepty bez mlieka a neviem ich najst neposlete mi nejaky link prosim 😉 alebo nejake recepty na kase

luthien.k
5. feb 2010

Natalii, o bezmléčných receptech pro kojence (kromě těch, co jsem poslala), nevím. Chce to prostě fantazii - místo normálního mléka dát to, které dítě akceptuje. Kaše to samé, kupovat pouze bezmléčné kaše, které rozdělat s mlékem bez BKM.
Nějaké recepty, ale pro dospělé, jsou tady: http://www.potravinova-alergie.info/recepty-ale... a taky tady http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=58&evt=c...
Něco vhodného i pro 10m dítě by se tam možná našlo, nevím.

luthien.k
9. feb 2010

Tak jsem si řekla, že když doma vařím bez BKM, tak přidám na MK pár receptů, které jsou nejen bezmléčné a zdravé, ale snad i chutné 😉 . Maminky, které jste na bezmléčné dietě, klidně přidávejte pro inspiraci ostatním další!
Jde samozřejmě o jídla pro maminky, nikoli pro děti (leda tak pro ty školkové).

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bartakovah
9. feb 2010

Ahojte kočky pridávam sa aj ktejto téme môj 10mesačný syn má alergiu na BKM a aj na vajcia, je to strašné, keď neviem čo mu môžem dať jesť, kojila som osem mesiacov, potom začal piť sunar , teraz môže vypiť jednu fľašku ráno, užíva denerel pól tabletky ráno a večer a hylak forte kvapky 10 trikrát , potom už jeme len ovocie, varím bez mlieka, kaše bez mlieka (kukuričná, ryžová, zemiaková), cestoviny, zelenina, mäso len morčacie, králičie, jahňacie ostatné je zakázané, neviete môže jesť kyslomliečne jogurty niekde som čítala, že môže sa jesť aj pri alergii na BKM, otri týždne ideme na kontrolu ku alergológovi ak sa to nezlepší tak nás pošle na gastro. Neviem ale či bude mať pri takejto strave dostatok vápnika a iných živín potrebných pre rast,. Kočky ak máte niektorá nejaký dobrý recept pošlite, ešte uvažujem o kúpe kaše Nestlé sinlac nemá niekto skúsenosť?

palomka
9. feb 2010

ahoj. moja dcera ma tiez alergiu na BKM a vieme to tyzden. doteraz to bola akoze intolerancia. lekari sa nevedia dohodnut ako to budu volat.
tiez nemoze zjest kuracie maso, hned ju prezenie. skusila som dat aj bravcove a to ju akurat vystipalo. pijeme mlieko Nutrilon alergic care nejako tak sa vola, neviem presne nazov a nemam ho po ruke.
boli sme na gastro a odporucila nam davat probiotika a na kontrolu ideme o 3mesiace. tiez nam odporucila kupit nestle sinlac.
mala mi moc toto mlieko nechce pit tak jej do neho davam nemliecnu kasu jednu odmerku a tak vypije. nie je sice nadsena ale od hladu ho vypije.
a netrap sa vobec nad kravskym mliekom pretoze vitaminy mozes nahradit uplne inak.
bielkoviny zo strukovin a vapnik z brokolice a celozrnnych vyrobkov, chleba,peciva...
daj mi prosim vediet co este nemozete...nam dala len nejaky papier a moc toho tam nie je....

palomka
9. feb 2010
erikasadek
9. feb 2010

ahojte , davno som tu nebola; luthien ahoj.. 😉

berta.. nic co je mliecne nedavaj , ani v malom mnozstve;. ani jogurt anic , 😉
aj keby nemal reakciu na povrchu reaguje v krvy takze pravidlo cislo jeden , nic mliecne;.

recepty som davala na zaciatku temu kojenecke na baze vasko mlieka , na alergiou BKM.. prelistujte si do zadu mate tam vsetko od zmrzlin az po lasagne;. 😉

inak aj my sme boli na BKM avajicka a uz sme vonku, prave som tento tyzdne davala zltko po malych mnostvach znova, a bez problemu , kedze v krvy uz nereaguje takz epohoda parada vsetkym vam zelam , skore vyzdravenie, a hlaven
berte to poctivo ak naozaj nedate ,a date pozor na alergrn dany.. pozor tak hodnoty klesaju v tomto veky a za rok dva moze pekn epokojne vsetko vase dieta jest ako , blbnut a nedavat pozor a neskor dieta je penalizovane na cely zivot..

inak domaca pekaren je uzasna pomoc v takomto pripade a na miesto vajec pouzivajt vajahit.. 😉 odporucam.. 😉

bartakovah
10. feb 2010

Ahojte takže okrem toho čo som napísala teraz nemôže syry, maslo , šunka, skúsila som mu pridať do jedla šošovicu ale vyvrátil, skúsila som zelený hrach vyvrátil,, banán vôbec nechce, čítala som, že maslo sa môže perla , veto light, ktoré neobsahujú bielkovinu a ani laktózu, ešte je aj palmové maslo, ten vajahit je fakt dobrý, ale vajíčko sa dá nahradiť aj jednou polievkovou lyžicou zemiakového alebo kukuričného škrobu, takže momentálne je vpohode nie je vôbec vysypaný a stolicu má len dvakrát a hustú, prestal byť nervózny, už sa neškriabe, dnes idem kúpiť tú kašu nestlé sinlac, tak uvidíme, a rozhodla som sa, že idem piecť domáci chlieb pretože pečivo sa vraj na povrchu potiera mliekom .....

klauduska
10. feb 2010

Ahojte baby,

nam zistili alergiu na kravske mlieko iba pred tyzdnom,par dni pred tym som zrovna stratila mlieko a prestala kojit,zacali sme davat Nutrilon HA a zdalo sa nam,ze ho zapeka,ale potom dostal teploty vysoke a hnacky-vraj crevna chripka.Do toho sme sa dozvedeli,ze mame tu alergiu,tak sme presli na Nutrilon 1 alergy care,ale stolica je stale dost riedka,nalozi teda riadne,az ho niekedy prezliekat musim ako sa zakaka a vela krat za den.Doktorka odporucila davat ryzovy odvar a kvapky Hylak...

Cca o mesiac aj nieco mozeme zacat s prikrmami a tak uz dopredu rozmyslam co ta alergia vsetko bude obnasat,co vsetko nebude moct.Som prekvapena,ze nemoze napr. kuracie masko,sunku?Aj tam je bielkovina kravs.mlieka?
Kto Vam dal zoznam alebo upozornil co vsetko nemozete???

Vraj deticky z toho mozu aj vyrast,tak snad....

palomka
10. feb 2010

Klauduska, skus kupit v lekarni probiotika. nam pomahaju na stolicu a urcite dobre robia aj na creva, fakt odporucam 😉

erikasadek
10. feb 2010

luthien ja som vzdy daval kocku cukru trstinoveho do flase + babatkovske cacao. nehladaj v nasich koncinach.. 😉
bez toho mi ani neocat nevypil a neocat je najchutnejsi..
inak najchutnejsie je , modilac , s ryze. chutovo nema chybu.. 😉

bartakovah
11. feb 2010

Ahojte dnes som mu uvarila ryžový puding bez mlieka a do neho som zamiešala postrúhané jabĺčko zjedol lensa tak zaprášilo, aj tekvicovo-mrkvovú kašu má veľmi rád, najhoršie je, to dopoludnia kedy neviem čo mu mám urobiť jesť, dnes sa aj trochu vysypal len neviem z čoho, upiekla som aj domáci chlieb pretože tie kupované sa vraj potierajú pred pečením mlieko a aj pečivo, našla som recept , ktorý je výborný veľmi mu chutil , takže budem piecť aj chleba. Ja len dúfam, že sa to časom upraví, aby mohol jesť to čo má rád, inak je to dosť finančne náročné.

erikasadek
12. feb 2010

barta jasne ze sa to upravy neboj.. 😉
je,to narocne a financne zatazujeuce .. 😉

varticek
12. feb 2010

Ahojte. A myslite, ze keby sa to pecivo potieralo mliekom, tak by to nemuselo byt uvedene v zlozeni? Ja predpokladam, ze ano, prave kvoli tomu, ze je to alergen. Ja vzdy kontrolujem zlozenie - chlieb kupujem len baleny a rozky aj nebalene, ale tam tiez kontrolujem zlozenie (v kazdom obchode ho musia mat k dispozicii). Asi by som potom v pripade pochybnosti napisala vyrobcovi a kupovala vzdy len jeden overeny druh chleba, lebo vsetko piect - ja velmi nie, aj ked si viem predstavit, ze niekoho to bavi a ma to za relax. Inak my doobeda jeme na ranajky rozok namoceny v Matkovom mlieku a potom este doobedu ma bud take tie krehke chlebiky platkove alebo chrumky kukuricne.

julie123
15. feb 2010

Ahoj holky, tak jsem tu zas pro radu 😉 🙂

Malej mi nechce pit Alfare, nedostanu to do nej ani prislazene, proste nic ☹ ☹ Mame alergii na spoustu veci takze jidelnicek je strasne omezeny.

Mate nekdo zkusenost s mandlovym mlekem? Dnes jsem ho poprve zkusila a trochu si cucnul!!!! Coz je u nas velka vyhra 😉 Takze snad to bude pit.. Muzu mandlovym mlekem nahradit UM,MM????

Zatim je kojeny, ale chceme pomalu prejit na UM. To mi ale nepije, muzu davat misto toho tedy mandlove mleko? Pro rocni dite? Bude mit dostatek zivin apod?

Diky moc holky sem uz nekdy zoufala ☹ Jime prakticky jen kasi sinlac, jahelnou kasi, kukuricny krupky a hruskovou presnidavku, pijeme vodu.

julie123
15. feb 2010

Erikasadek, rikas ze Neocate je nejchutnejsi? Me zas rikal doktor ze nejchutnejsi je Alfare, proto nam ho predepsal... Nebo ze by spis byl nejlevnejsi??? 😠 Neocate je pry dost drahy..

To Alfare i prislazene glukozou bylo sileny, naprosto nechutny!!! 😠 Se nedivim ze to malej nechce ☹

luthien.k
15. feb 2010

Juli, a proč chceš pomalu přejít na UM? MM je na imunitu to nejlepší, co může malý alergik dostat, tak jestli ho máš, tak vydrž (i tu dietu, kterou asi musíš kvůli kojení mít)...
Pokud to opravdu nejde - jiné UM zkusit nemůžete? Co Nutrilon Allergy care? Jestli chodíte přímo k alergologovi, mohl by vám napsat i Neocate, údajně je nejchutnější (ale bez předpisu šíííleně drahý).
Mandlové mléko používala erikasadek, ale já nevím, odkdy je vhodné. Nicméně mandle jsou také alergen (já například na ně mám alergii...). A zda by mohlo nahradit UM pro kojence - netuším. Váš lékař by to určitě věděl. Dám vědět erice, aby napsala svůj názor a zkušenost 😉

bartakovah
16. feb 2010

Ahojte ja bysom mandlové mlieko nedávala, radšej skús juli nejaké iné mlieko čo je ha sú rôzne , mi sa tiež trápime s touto alergiou držíme diétu a dúfame, že sa to spraví držím nám všetkým palce.

palomka
16. feb 2010

ahojte. tak my pijeme ten nutrilon allergy care a na zaciatku som jej zacala davat jednu odmerku nemliecnej kase a v pohode to zacala pit a teraz nema problem vypit aj ciste mlieko.
a robi jej dobre. upravila sa aj stolica 😉

varticek
17. feb 2010

ahojte. no ani moj maly ciste mlieko nevypije, ja mu ho davam do kazdeho jedla, na obed do zeleninoveho pyre na olovrant v tom rozmocim ovsene vlocky a vcer z toho kasu, podla mna to tam nie je vobec citit, aspon mne to chuti. my mame nutrilon allergy care. no a na ranajky mu davam rozok namoceny v tom mlieku.
inak, co sa zivin tyka, mandlove mlieko urcite nemoze nahradit mm alebo ten neocate a ja som na ten nutrilon presla len preto, ze som bola tehotna a musela som, inak by som istotne kojila do dnes.

erikasadek
17. feb 2010

ahojte..... 🙂
ja osobne som daval mandlove mlieko , na olovrant do flase aby mal aspon trochu dobru chut v tej flasi a je zdrave;. a zaroven som ho pouzivala, do pecenia, napriklad n asisky a ine veci, na miesto vajec vajahit a na miesto mlieka , mandlove mlieko.. bolo to super..

neocat je podla mna najchutnejsie mlieko a ak niekto tvrdi , z eni etak to bud easi tym ze j edrahe a tak hlada vyhovorku , je chutne ale hlavne to nejepsie co existuje na celosvetovom trhu.. 😉

babula90
17. feb 2010

ja som treaz prestala kojiť, malá odmieta umelé mliečka a staršia pije ryžové mlieko s kalciom, skúsime to, je prirodzene sladké, mňam.

julie123
18. feb 2010

diky holky 🙂

no ja prave cetla ze mandlove mleko je nejlepsi alternativa pro deti po 1.roce, pokud nechtej nic jinyho.. ma spoustu vitaminu, mineralu (hodne vapniku) ... no tak nevim ted, malej to trochu pil...

Je tu vubec nekdo komu mimo pije alfare??? 🙂

No proc po roce prestat s MM...malej ocividne spatne reaguje na MM ☹ Hned se osype. Mame spoustu zjistenych alergii a i mnoho nezjistenych ☹ a presto ze ja uz skoro nic nejim tak nevim co dal muzu pro to udelat..

Z jinych mlik by teoreticky mohl jen ryzove, to ale nechce. Ma alergii i na soju, pohanku, oves, psenici..

julie123
18. feb 2010

eriko, a ochucujes nejak to mandl.mleko? dik 🙂